Skocz do zawartości
Patricko

Bleach: Soul Resurreccion

Rekomendowane odpowiedzi

BLEACH: SOUL RESURRECCION

logo.jpg

:trofea: Informacje ogólne: :trofea:

Stopień trudności platyny: 6 / 10

Ilość trofeów: :platyna: x1 / :zloto: x2 / :srebro: x8 / :braz: x30

Ilość trofeów offline: 50

Ilość trofeów online: 0

Najtrudniejsze trofea: :zloto: Is That It? / :zloto: Now Do You Understand? / :srebro: You are Simply Outclassed

Trofea możliwe do pominięcia: Brak

Online Pass: NIE

Ilość podejść: 3 podejścia do fabuły + 28 misji (gdzie każdą misję trzebe przejść każdą postacią, których jest 19, co daje 532 podejścia) + 9 misji Soul Attack

Czas do zdobycia platyny: 150 godzin

Wstęp:

Bleach to świetna seria anime, zrobiona rzecz jasna na podstawie genialnej mangi. Kto się zagłębiał ten wie, że Bleach to zdecydowanie jeden z najlepszych tasiemców anime. Na obecną chwilę pojawiło się 366 odcinków + 4 pełnometrażowe filmy. Marka stała się tak popularna, że na tym nie mogła poprzestać. Bleach doczekał się również swoich grywalnych wersji chociażby na PSP. Na szczęście trafił też na PS3 i muszę przyznać, że mi jako fanowi Bleacha, grało się po prostu genialnie w tą grę. Uważam ją za "must have" dla każdego szanującego się fana tego anime.

Ważne wskazówki:

  • Niestety platyna w tej grze to jeden wielki grind-fest. Jeśli nie lubicie powtarzania w kółko jednej i tej samej misji, czy nawet kilku, to może lepiej sobie odpuście. Grindowałem level w online GTAIII, grindowałem itemy w Final Fantasy, czy już totalny odjazd World of Warcraft i muszę przyznać, że Bleach wymaga naprawdę sporego zaangażowania. To nie jest typowa gra na "5 minut". Tutaj trzeba poświęcić sporo godzin jeśli chcecie platynę. Po mniej więcej 4/5 dniach grania (grubo ponad kilka godzin dziennie) nie byłem nawet w połowie gry...
    Jeśli wahacie się, to lepiej odpuście i poprzestańcie czytanie poradnika w tym momencie. Całą resztę fanów Ichigo i spółki zapraszam dalej.
  • Na początku polecam przejście trybu "Story Mode" na poziomie HARD. Bez problemu powinniście dać rady świeżymi postaciami. Ja dałem to i Wy dacie. Jedynie w kilka misji jest na tyle trudnych, że będą wymagać kilku podejść. Tryb fabularny składa się z 14 epizodów i obejmuje jedynie arc Hueco Mondo z anime.
    Później będziecie musieli wrócić ponownie do trybu Story Mode, aby go ukończyć na poziomie VERY HARD i zrobić wszędzie rangę S. Jednak to dopiero jak wylevelujecie odpowiednie postaci na maksa. Czytajcie dalej wskazówki, a wszystkiego się dowiecie.
  • Po ukończeniu trybu fabularnego przyjdzie pora na prawdziwe granie, czyli levelowanie i odblokowywanie kolejnych postaci.
    W trybie "Missions" będzie 28 misji. Każdą misję trzeba przejść każdą postacią, czyli 28 * 19 = 532 podejścia do wszystkich misji wszystkimi postaciami. Jedyny plus jest taki, że misje trwają średnio po kilka minut, raptem 2/3 misje wymagają dłuższego grania, bo koło 10 minut.
    oczywiście wszystkie misje trzeba również przejść na trybie VERY HARD, który odblokowuje się po przejściu misji na trybie HARD.
    Jakby tego było mało, to trzeba zrobić również wszystkie misje na rangę S, ale podczas grania wymaksowaną postacią na poziomie VERY HARD nie powinno być z tym żadnych problemów.
  • Na samym końcu zalecam przejście 9 misji w trybie Soul Attack. Te akurat są bardzo proste i nie powinny zająć Wam zbyt wiele czasu.
    W każdym razie wg mojego poradnika, będziecie do nich podchodzić i tak mając już wylevelowane postaci na maksa, także to będzie drobnostka.
    No może poza jedną misją z tego trybu, która jest idealna do levelowania, ale o tym poniżej.
  • Postaci w grze mamy 19 (+ 3 formy Ichigo, ale one są liczone jako jedna i ta sama postać). Każdą postać trzeba będzie wylevelować do maksymalnego poziomu, czyli do 175 levelu. Levelowanie odbywa się poprzez zajmowanie kolejnych pól na siatce, które kupujemy za zdobyte Souls Pointsy (inna forma punktów XP). Najtańsze pola kosztują 200 SP, zaś najdroższe 3000 SP.
    Jednak to nie wszystko. Cała siatka składa się z czegoś w rodzaju planszy. By móc wylevelować jedną postać, trzeba odblokować inną postacią planszę. Po prostu każda postać ma tak jakby swoją planszę i trzeba zdobyć nią te kilka leveli by ją odblokować, tak aby inne postaci mogły kupować tam pola.
  • Jeśli chodzi o levelowanie to stosowałem do każdej postaci jedną i tą samą zasadę:
    1. Najpierw wykonujecie misje od 1 do 7 na poziomie NORMAL.
    2. Następnie powtarzacie cały czas Misję 7 do momentu osiągnięcia levelu około 30.
    3. Gdy czujecie, że misja 7 nie sprawia Wam najmniejszych problemów to przechodzicie do trybu Soul Attack i misji BEAT ATTACK - BEGINNER (jeśli nie macie jej jeszcze odblokowanej to ukończcie dane misje w trybie Missions by ją odblokować).
    4. BEAT ATTACK - BEGINNER trwa równe 3 minuty i jeśli macie opanowaną swoją postać to można tutaj robić naprawdę niezłe wyniki.
      W zależności od postaci można zrobić od 2000 SP do 7000 SP. Jednak takie wysokie wyniki udało mi się robić jedynie Aizenem i Starkiem.
    5. . W misji BEAT ATTACK - BEGINNER, gdy zostanie Wam 1 minuta do końca to pojawi się Kenpachi na mapie. Ale olejcie go, nie walczcie z nim.
      Jedynie starajcie się unikać jego ataków, ponieważ więcej stracicie podczas walki z nim niż zyskacie. Po prostu róbcie swoje do samego końca czasu.

    Wielu poleca też Misję 19, gdzie na końcu walczymy z Aizenem i Ichimaru Ginem. Owszem, można tutaj dostać sporo punktów SP.

    Ale trzeba mieć tutaj naprawdę dobrze wylevelowaną postać (minimum 70lvl) i mieć minimum 1 Life Stock (dodatkowe życie).

    W około 7/8 minut można zrobić około 4000/5000SP.

    Czyli licząc średnio:

    - Tryb: BEAT ATTACK - BEGINNER - na 3 minuty średnio 3000 SP, czyli na 10 minut około 10000 SP, a na godzinę 60,000 SP

    Postać tutaj musi być już wylevelowana na minimum około 20/30 level.

    - Tryb: Misja 19 - na ok. 8 minut średnio 5000 SP, czyli na godzinę ok. 56,000 SP

    Postać tutaj musi być już wylevelowana na minimum około 50/70 level.

    - Tryb: Misja 7 - na ok. 3 minuty 1500 SP, czyli na godzinę ok. 30,000 SP

    Można zaczynać od 1 levela, ale zawsze lepiej zrobić te pierwsze misję, żeby lekko polepszyć postać.

    • Pamiętajcie również o tym, że podczas levelowania kluczem jest zdobycie jak największego mnożnika combo.
      Od danej liczby uderzeń, zdobywane przez nas punkty SP są mnożone kolejno:
      - 100 uderzeń - x2
      - 300 uderzeń - x3
      - 1000 uderzeń - x4
      Kluczem jest utrzymywanie naszego paska, aby nie spadł i nie zresetował nam mnożnika.
      Oczywiście najlepszym sposobem na to jest cały czas walczyć z przeciwnikami.
      Jednak zdarza się, że trzeba przelecieć z jednej strefy do drugiej, gdzie brak przeciwników.
      Wtedy z pomocą przychodzą Wam obiekty, które można niszczyć (skały, drzewa, itd.). Małe obiekty można zniszczyć przelatując po prostu przez nie i tym samym odnowić sobie pasek combo. Dzięki temu możecie przelecieć od początku do końca na jednym combosie i zrobić jak największy mnożnik.
    • Druga sprawa to tryb Power Up. Jak tylko naładujecie pasek Ignition (ten po lewej stronie) to od razu go włączacie. Dzięki temu Wasze ataki są mocniejsze, szybsze, itd. Po prostu wpada Wam więcej SP, jako że zadajecie więcej obrażeń i zabijacie więcej przeciwników.
      Starajcie się tylko jak najdłużej utrzymywać ten pasek. Jak już dojdzie Wam on do końca lub czas zacznie się kończyć, to wciskacie ponownie :l2: i walicie wszystkim co macie zabijając wszystko w około (poza bossem).

    [*] Co do ścieżek levelowania to przede wszystkim najpierw skupcie się na:

    - Dłuższy czas trwania combo (Extended Combo) - 300 SP

    - Dodatkowe życia - 3000 SP

    - Szybsze odnawianie się paska Ignition - 600 SP

    - Szybsze odnawianie się paska Spirit - 600 SP

    - Odnawianie się energii - 900 SP

    - Cała reszta

    Poniżej screen, na którym Wam zaznaczyłem co gdzie jest:

    siatka_lvl_min.jpg

    Kliknij, aby powiększyć.

    [*] Robienie misji na rangę S zostawcie sobie na sam koniec. I tak musicie wylevelować wszystkie postaci na maksa, także lepiej to sobie na spokojnie zrobić wymaksowaną postacią niż się męczyć. Filmiki z moimi własnymi przejściami oraz polecanymi postaciami do każdej misji opisałem przy odpowiadających za to pucharkach, ale wielkiej filozofii tam mimo wszystko nie ma.

    [*] Wracając jeszcze do samych postaci, to warto dodać, że każda charakteryzuje się swoimi atakami oraz atakami specjalnymi. Jedna postać skupia większość swoich ciosów na jednym przeciwniku (np. Soi Fon), zaś inne na sporych grupkach (np. Aizen, Halibel). Oczywiście te z dobrymi atakami obszarowymi są dobre na zwykłych przeciwników, którzy atakują w grupach, zaś te ze skupieniem na pojedynczym przeciwniku są bardzo dobre na walki z bossami. Pamiętajcie, że każdą postacią gra się inaczej i warto wypróbować różne kombinacje ciosów, aby jak najlepiej eliminować przeciwników.

    [*] Na sam koniec dodam jeszcze, że warto włączyć sobie w opcjach coś takiego jak "Input Assist". Dzięki temu podczas zwykłego naciskania :square: nasza postać będzie wykonywać najróżniejsze combosy + będzie łączyć ataki spod innych przycisków. Jest to wg mnie bardzo wygodne i naprawdę poprawia nasze osiągi. Poza tym przy robieniu po raz setny tej samej misji już Wam się nie będzie chciało nawet wciskać innych przycisków.

Poradnik:

plat.png I Will Transcend All :platyna:

Zdobądź wszystkie pozostałe trofea.

Standardowo. Przyjdzie Wam sporo godzin grania, żeby zdobyć tą platynę. Ale wg mnie warto, szczególnie dla takich zagorzałych fanów Bleacha jakim sam jestem :)

1.png I'll Try! :braz:

Ukończ 1 epizod w trybie "Story Mode".

Jest to bodajże pierwszy pucharek, który Wam wpadnie w tej grze. Po prostu ukończcie pierwszy epizod w trybie fabularnym na dowolnym poziomie.

Nic prostszego.

2.png What a Wonderful Power :braz:

Ukończ wszystkie epizody w trybie "Story Mode".

Wszystkich epizodów w trym trybie jest 14. Pokonanie ich nie powinno Wam sprawić żadnych problemów.

Nawet podczas grania na poziomie HARD świeżymi postaciami. Mi nie przyniosło więc Wam nie powinno tym bardziej.

Jeśli jednak nie chcecie się niepotrzebnie męczyć, to ukończcie je w trybie NORMAL, bo i tak będziecie musieli wrócić do tego trybu wymaksowanymi postaciami na maksa, aby przejść misje na poziomie VERY HARD i robiąc przy tym rangę S.

3.png Don't Be Scared :braz:

Ukończ wszystkie epizody na poziomie HARD.

Poziom HARD jest dostępny od samego początku i jest on wymagany do ukończenia, aby odblokować poziom VERY HARD.

Oczywiście nie musicie tego robić od razu. Możecie sobie najpierw wylevelować postacie w trybie Mission bądź Soul Attack, a potem tu wrócić.

Jednak ja zalecam granie na poziomie HARD od samego początku. Nie jest on taki trudny, a będziecie mieli już go z głowy w przyszłości.

4.png This is It for You! :braz:

Ukończ wszystkie epizody na poziomie VERY HARD.

Poziom VERY HARD odblokowuje się dopiero po ukończeniu danego epizodu na trybie HARD.

Tutaj nawet nie przychodźcie postaciami bez wysokiego levela, a najlepiej to przyjść tutaj postaciami zrobionymi już na maksa.

Przeciwnicy zadają sporo obrażeń + używają wszystkich swoich możliwości, dlatego trzeba tutaj również sprawnie używać blokowania ciosów na :r1:.

Jeśli mimo wszystko macie jakieś problemy z ukończeniem danego epizodu na poziomie VERY HARD to zapraszam do opisu pucharku :zloto: You are Simply Outclassed, gdzie zamieściłem filmiki, gdzie sam przechodzę te poziomie na rangę S.

5.png You are Simply Outclassed :srebro:

Ukończ wszystkie epizody z rangą S.

W zależności od jakości naszego przejścia danego epizodu czy misji, na końcu jesteśmy oceniani za swoje poczynania.

Ranga S to rzecz jasna najwyższa ranga. Można ją zdobyć grając nawet na poziomie NORMAL, ale jest to bardzo trudne.

Najlepiej rangę S jest robić na poziomie VERY HARD postaciami zrobionymi na maksa. Wtedy nie musicie się niczego obawiać.

Wstępnie miałem nagrywać filmiku z poziomu Very Hard, jednak te poziomy w porównaniu do trybu Missions są banalnie proste.

Mało przeciwników, jeden boss na końcu, nie robią żadnego problemu. Każdy sobie tutaj poradzi postacią z maksymalnym levelem.

6.png I Wish You Luck :braz:

Ukończ misję 1 w trybie "Missions".

Kolejny pucharek, który wpada sam.

Wystarczy ukończyć jedną z pierwszych misji na dowolnym poziomie i dowolną postacią, a pucharek będzie Wasz.

Co tu więcej pisać?

7.png I'll Be Okay Now :braz:

Ukończ 10 misji w trybie "Missions".

Tak jak wyżej, z tym że musicie ukończyć 10 misji.

Wszystkich jest 28, więc w drodze po platynę kolejny pucharek z serii "wpadam sam".

8.png Woohoo! :braz:

Ukończ wszystkie misje w trybie "Missions".

Wszystkich misji jest 28.

By odblokowywać kolejne misje trzeba rzecz jasna przechodzić poprzednie.

Każda misja charakteryzuje się swoimi własnymi regułami, np. nie możemy skakać, używać specjalnych umiejętności czy też pasek Spirit nam się nie odnawia. Często zdarza się, że są również misje na czas i trzeba się uwijać, ale czasu zawsze jest na tyle, żeby można było spokojnie grać.

Jedynie do odblokowania misji 28 wymagane jest ukończenie wszystkich poprzednich z minimum rangą A.

Jeśli powtarzaliście sporo razy misję 7, a potem przechodziliście dalej postacią już z wysokim levelem to powinniście już mieć wszędzie rangę A.

W każdym razie zalecam przejście wszystkich misji na poziomie NORMAL postacią z w miarę wysokim levelem, a potem skupić się na levelowaniu pozostałych, aby potem wrócić i zrobić wszystkie misje na VERY HARD i z rangą S.

Warto dodać, że po ukończeniu misji 23 otrzymujemy finalną formę Ichigo, która w moim osobistym mniemaniu, po prostu wymiata

Nie mówiąc już o ataku Mugetsu, który po prostu robi totalną zadymę i niekiedy zabija bossów jednym strzałem.

Warto w miarę szybko dojść do tej misji, aby potem levelować Ichigo w wersji finalnej, ponieważ jest to dużo prostsze.

Niestety Ichigo to jedyna postać, która ma kilka form. Cała reszta postaci to te standardowe.

9.png Not Bad! :srebro:

Ukończ wszystkie misje na poziomie VERY HARD w trybie "Missions".

Tak samo jak w wątku fabularnym i tutaj najpierw trzeba ukończyć misje na poziomie HARD, aby odblokować poziom VERY HARD.

Jednak misje są dużo trudniejsze od epizodów, dlatego zalecam robienie ich na HARD i VERY HARD dopiero jak będziecie mieć swoją ulubioną postać zrobioną już na maksa. Bez tego nawet nie warto podchodzić.

Jeśli macie problemy z misjami na VERY HARD, to w opisie pucharku :srebro: Render All Things in the Universe to Ashes! zamieściłem swoje własne filmiki jak przechodzę każdą misje na poziomie VERY HARD i z rangą S.

10.png Render All Things in the Universe to Ashes! :srebro:

Ukończ wszystkie misje z rangą S.

Tutaj sprawa jest dużo trudniejsza niż w trybie "story Mode".

O ile początkowe misje są w miarę proste, tak te dalsze mogą przysporzyć sporo problemów, nawet postacią na bardzo wysokich levelach.

Ranga S wymaga niemal bezbłędnego pokonania etapu, nie odnosić zbyt dużo obrażeń oraz najważniejsze czyli starać się trzymać wysoki wskaźnik combosa. Tak naprawdę to wielkość combosa jest głównym elementem, który składa się na końcową rangę. Im wyższy combos tym więcej Soul Pointsów dostajemy, a przez to lepsze nasze wyniki.

Misje na rangę S najlepiej robić porządnymi postaciami z bardzo dobrymi atakami obszarowymi i rzecz jasna wylevelowanymi na maksa.

Osobiście polecam Starka, Barragana oraz Aizena. Te postaci są naprawdę genialne jeśli chodzi o ataki obszarowe.

Jednak moim faworytem jest zdecydowanie =========DODAĆ========= Zrobienie nim rangi S na poziomie VERY HARD to nic trudnego.

W każdym razie poniżej filmiki, które sam dla Was nagrałem, jak przechodzę każdą misję na rangę S.

Nagrywałem od 10 misji, jako że te dziesięć pierwszych nie sprawiają żadnego problemu.

Misja 28 jest przyśpieszona, jako że jej przejście zajęło mi prawie 50 minut.

Misja 10

Misja 11

Misja 12

Misja 13

Misja 14

Misja 15

Misja 16

Misja 17

Misja 18

Misja 19

Misja 20

Misja 21

Misja 22

Misja 23

Misja 24

Misja 25

Misja 26

Misja 27

Misja 28

Mam nadzieję, że filmiki Wam pomogą i przypadną do gustu.

11.png Is That It? :zloto:

Ukończ każdą misję każdą postacią.

Jest to drugi pucharek w grze, przy którym spędzicie najwięcej czasu.

Postaci w grze jest 19, zaś wszystkich misji 28. Rachunek jest prosty, 19*28=532.

532 razy będziecie musieli grać te wszystkie misje.

Większość z nich zajmuje około 3/4 minuty, ale są również takie, które trwają nawet i do 10 minut, na szczęście jest ich bardzo mało.

By zdobyć pucharek misje wystarczy ukończyć na najprostszym poziomie NORMAL.

Jednak nawet na nim niektóre z nich będą bardzo trudne do ukończenia.

Po ukończeniu każdej misji na NORMAL odblokowujemy poziom HARD, zaś na HARD odblokowujemy VERY HARD.

Jeśli chodzi o kilka porad do robienia wszystkich misji to:

- do misji 19 starajcie się mieć minimum level 70 (jeśli macie mniejszy to przykoksujcie w Soul Attack > Beat Attack - Beginner)

- posiadajcie minimum 1 Life Stock (odrodzenie się po śmierci), ale na wszelki wypadek lepiej mieć 2

- jeśli zaczynacie postacią od 1 levelu to zatrzymajcie się na misji 7 i powtarzajcie ją do osiągnięcia minimum 50 levelu

By odblokować ostatnią misję 28, musicie zrobić w każdej misji minimum rangę A.

Jeśli macie problem z którąś misją, żeby zdobyć ową rangę to spróbujcie ją ukończyć na wyższym poziomie, dostajecie wtedy więcej punktów i ranga A powinna wpaść bez problemu.

12.png Aren't We Your Friends? :braz:

Ukończ 1 walkę z odblokowanymi wszystkimi postaciami.

Pucharek bardzo prosty i wpadnie Wam sam.

Musicie po prostu ukończyć misję, epizod czy etap w Soul Attack mając już odblokowane wszystkie postacie.

Jak już pisałem wcześniej, postaci jest 19, z czego jedynie Ichigo ma 3 formy (ale i tak jest liczony jako 1 postać).

Większość z nich odblokujecie podczas grania misji fabularnych w trybie Story, pozostałe w Missions.

Wystarczy ukończyć wszystko na NORMALu, żeby mieć dostęp do wszystkich 19 postaci.

13.png Amazing! :braz:

Ukończ 1 walkę z odblokowanymi wszystkimi kolekcjami.

Kolekcje to nic innego jak figurki postaci, które odblokowujemy po ukończeniu epizodów z trybu fabularnego, czy podczas grania misji.

Wszystkie kolekcje odblokujecie dopiero jak ukończycie cały tryb Story oraz ukończycie wszystkie misje.

Za tryb Soul Attack nie ma kolekcji.

Gdy już je odblokujecie to wystarczy ukończyć dowolną postacią dowolną misję/epizod by wpadł Wam ten pucharek.

14.png I'm Espada's Strongest! :braz:

Wyleveluj na maksa dowolną postać.

Więcej informacji o levelowaniu postaci w opisie pucharku :zloto: Now Do You Understand?

15.png I Was Waiting For This! :srebro:

Wyleveluj na maksa 10 dowolnych postaci.

Więcej informacji o levelowaniu postaci w opisie pucharku :zloto: Now Do You Understand?

16.png Now Do You Understand? :zloto:

Wyleveluj na maksa wszystkie postaci.

Najtrudniejszy i zarazem najbardziej czasochłonny pucharek w całej grze.

Grałem w wiele gier, gdzie trzeba sporo grindować level, ale muszę przyznać, że Bleach plasuje się w czołówce.

Będziecie musieli powtarzać wręcz do obrzydzenia kilka jednych i tych samych misji.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że większość postaci jest naprawdę słaba i ma słabe ataki przez co levelowanie nimi staje się jeszcze dłuższe (np. Rukia, Ishida).

Sposób levelowania, który działa dla każdej postaci opisałem we wskazówkach nad poradnikiem.

Jeśli jednak jakimś cudem przeoczyliście tą informację, to daję ją poniżej, jako że nie wszyscy czytają to co najważniejsze...

Stosowałem do każdej postaci jedną i tą samą zasadę

  1. Najpierw wykonujecie misje od 1 do 7 na poziomie NORMAL.
  2. Następnie powtarzacie cały czas Misję 7 do momentu osiągnięcia levelu około 30.
  3. Gdy czujecie, że misja 7 nie sprawia Wam najmniejszych problemów to przechodzicie do trybu Soul Attack i misji BEAT ATTACK - BEGINNER (jeśli nie macie jej jeszcze odblokowanej to ukończcie dane misje w trybie Missions by ją odblokować).
  4. BEAT ATTACK - BEGINNER trwa równe 3 minuty i jeśli macie opanowaną swoją postać to można tutaj robić naprawdę niezłe wyniki.
    W zależności od postaci można zrobić od 2000 SP do 7000 SP. Jednak takie wysokie wyniki udało mi się robić jedynie Aizenem i Starkiem.
  5. . W misji BEAT ATTACK - BEGINNER, gdy zostanie Wam 1 minuta do końca to pojawi się Kenpachi na mapie. Ale olejcie go, nie walczcie z nim.
    Jedynie starajcie się unikać jego ataków, ponieważ więcej stracicie podczas walki z nim niż zyskacie. Po prostu róbcie swoje do samego końca czasu.

Wielu poleca też Misję 19, gdzie na końcu walczymy z Aizenem i Ichimaru Ginem. Owszem, można tutaj dostać sporo punktów SP.

Ale trzeba mieć tutaj naprawdę dobrze wylevelowaną postać (minimum 70lvl) i mieć minimum 1 Life Stock (dodatkowe życie).

W około 7/8 minut można zrobić około 4000/5000SP.

Czyli licząc średnio:

- Tryb: BEAT ATTACK - BEGINNER - na 3 minuty średnio 3000 SP, czyli na 10 minut około 10000 SP, a na godzinę 60,000 SP

Postać tutaj musi być już wylevelowana na minimum około 20/30 level.

- Tryb: Misja 19 - na ok. 8 minut średnio 5000 SP, czyli na godzinę ok. 56,000 SP

Postać tutaj musi być już wylevelowana na minimum około 50/70 level.

- Tryb: Misja 7 - na ok. 3 minuty 1500 SP, czyli na godzinę ok. 30,000 SP

Można zaczynać od 1 levela, ale zawsze lepiej zrobić te pierwsze misję, żeby lekko polepszyć postać.

  • Pamiętajcie również o tym, że podczas levelowania kluczem jest zdobycie jak największego mnożnika combo.
    Od danej liczby uderzeń, zdobywane przez nas punkty SP są mnożone kolejno:
    - 100 uderzeń - x2
    - 300 uderzeń - x3
    - 1000 uderzeń - x4
    Kluczem jest utrzymywanie naszego paska, aby nie spadł i nie zresetował nam mnożnika.
    Oczywiście najlepszym sposobem na to jest cały czas walczyć z przeciwnikami.
    Jednak zdarza się, że trzeba przelecieć z jednej strefy do drugiej, gdzie brak przeciwników.
    Wtedy z pomocą przychodzą Wam obiekty, które można niszczyć (skały, drzewa, itd.). Małe obiekty można zniszczyć przelatując po prostu przez nie i tym samym odnowić sobie pasek combo. Dzięki temu możecie przelecieć od początku do końca na jednym combosie i zrobić jak największy mnożnik.
  • Druga sprawa to tryb Power Up. Jak tylko naładujecie pasek Ignition (ten po lewej stronie) to od razu go włączacie. Dzięki temu Wasze ataki są mocniejsze, szybsze, itd. Po prostu wpada Wam więcej SP, jako że zadajecie więcej obrażeń i zabijacie więcej przeciwników.
    Starajcie się tylko jak najdłużej utrzymywać ten pasek. Jak już dojdzie Wam on do końca lub czas zacznie się kończyć, to wciskacie ponownie :l2: i walicie wszystkim co macie zabijając wszystko w około (poza bossem).

[*] Co do ścieżek levelowania to przede wszystkim najpierw skupcie się na:

- Dłuższy czas trwania combo (Extended Combo) - 300 SP

- Dodatkowe życia - 3000 SP

- Szybsze odnawianie się paska Ignition - 600 SP

- Szybsze odnawianie się paska Spirit - 600 SP

- Odnawianie się energii - 900 SP

- Cała reszta

Poniżej screen, na którym Wam zaznaczyłem co gdzie jest:

siatka_lvl_min.jpg

Kliknij, aby powiększyć.

Jest to sposób jakim ja levelowałem każdą postać. Od 1 levelu do 175 przy kilku godzinach dziennie, powinniście się uwinąć w 2/3 na jedną postać. Wg mnie to sporo czasu, ale każda postać jest inna i to w sumie dzięki temu nie dłuży się to tak bardzo.

Jedna postać ma skupione ataki na jednym przeciwniku (Soi Fon, Yoruichi), a nie które na grupach (Haliber, Stark, Barragan).

Każdy ma swój styl gry, więc jednemu będzie łatwiej tak, a innemu tak. Jednak bez dwóch zdań, postacie z obszarowymi atakami są łatwiejsze i szybsze do levelowania.

17.png I'll Take Care of It! :braz:

Osiągnij 30.000 Soul Points'ów dla jednej postaci.

Bardzo prosty pucharek i wpadnie Wam sam podczas levelowania dowolnej postaci.

Na jedną postać przypada około 75.000 SP, żeby ją na maxa wylevelować.

Więc chcąc nie chcąc pucharek Wam wpadnie na drodze do max levelu.

Oczywiście nie musicie posiadać 30.000 za jednym razem. Możecie je śmiało wydawać.

Po prostu pucharek wpadnie, jak ilość zdobytych SP przez daną postać wyniesie 30.000.

18.png Want an Allowance? :braz:

Zdobądź w sumie 1.000.000 Soul Pointsów.

Niby pucharek trudny, ale w drodze po platynę i tak Wam w końcu wpadnie sam.

Na wylevelowanie wszystkich postaci wydacie znacznie więcej niż milion SP.

Także nie ma sie tutaj co rozpisywać, jedynie tyle, że porady dot. levelowania są opisane przy pucharku :zloto: Now Do You Understand?

19.png I've Completely Analyzed You :braz:

Pokonaj wszystkie rodzaje przeciwników.

W grze jak i anime/mandze mamy do czynienia z kilkoma rodzajami przeciwników.

Zaczynając od Hollows, poprzez Soul Reaperów (Shinigami) a na Arrancarach kończąć.

By zdobyć pucharek nie wystarczy zabić po jednym z każdego rodzaju, ale WSZYSTKICH z każdego rodzaju, w tym i bossów.

Najprościej zdobyć ten pucharek przechodząc po prostu cały tryb Story oraz wszystkie misje w trybie Missions, a przy tym nie pomijać żadnych pojawiających się przeciwników.

Mi ten pucharek wpadł sam i nawet nie wiedziałem za co on jest w momencie wpadnięcia. Jeśli gracie ostrożnie i zabijacie wszystko co się pojawi to nie będziecie mieć żadnych problemów.

Jeśli jednak lecicie tylko do bossów i na pałę to pewnie pucharek nigdy Wam nie wpadnie, bo nie będziecie wiedzieć kogo trzeba zabić, jako że w grze nigdzie nie ma statystyk zabić danego przeciwnika.

Ale tak jak mówię, najprościej jest po prostu ukończyć cały tryb Story + Missions i zabijać wszystko co się rusza.

20.png Devour, Glotoneria! :braz:

Zabij 33,650 przeciwników typu Hollows.

Pucharek wpadnie Wam późno, ale wpadnie zapewne sam.

Na drodze po platynę i przy maksowaniu wszystkich postaci bez problemu zabijecie wymaganą liczbę Hollowsów.

Jedynie tylko, że pewnie trochę to potrwa. Ja obecnie mam wymaksowane 4 postaci i zaczynam 5, a jeszcze pucharku nie mam.

Także jedynie cierpliwość i zabijanie wszystkiego co się pojawi, szczególnie przeciwników w białych maskach (Hollowsy).

Jeśli chodzi o liczbę 33,650 to chodzi tutaj o espadę Aaroniero Arruruerie (ta z tymi kulkami w słoiku zamiast głowy), z którą walczyła Rukia.

Espada ta twierdziła, że posiada siłę 33,650 Hollowsów, które zjadła i stąd właśnie ta liczba.

21.png Hueco Mundo is a Treasure Trove! :braz:

Zabij 10,000 Arrancarów.

To samo co w pucharku powyżej. Dużo czasu upłynie nim pucharek Wam wpadnie, ale przy levelowaniu wszystkich postaci wpadnie on na 100%.

Wierzcie mi na słowo, podczas levelowania tych postaci zabijecie znacznie więcej niż 10.000 Arrancarów.

Niestety liczba 10,000 nie ma tutaj ukrytego znaczenia i raczej została po prostu wymyślona na poczekaniu.

22.png Come On! :braz:

Zabij 10,000 Soul Reaperów (Shinigami).

No i powtórka z rozrywki. Tak jak w dwóch pucharkach powyżej i tutaj trochę poczekacie zanim pucharek Wam wpadnie.

Jeśli jednak będziecie korzystać z mojej metody levelowania w trybie BEAT ATTACK - BEGINNER, to zapewne będzie to pierwszy pucharek z tych związanych z daną liczbą zabić, który Wam wpadnie, jako że w tym trybie walczymy ze sporą ilością tylko i wyłącznie Soul Reaperów.

23.png Stand Behind Me! :braz:

Zniszcz 10,000 obiektów.

Obiekty, który można zniszczyć znajdują się na każdej mapie, od skał, drzew poprzez latarnie czy też na ogromnych budowlach kończąc.

Do zniszczenia małych obiektów wystarczy przelecenie przez nie trzymając :r2:, zaś te większe wymagają od 1 do 3 uderzeń.

Jednak większość będziecie i tak niszczyć podczas walki z innymi przeciwnikami.

Tak naprawdę nie warto sobie tym głowy zawracać, bo podczas walk jest spora zadyma, szczególnie jak mamy mocne obszarowe ataki, wtedy wszystko sypie się w pył.

Kluczem jest utrzymywanie naszego paska, aby nie spadł i nie zresetował nam mnożnika.

Oczywiście najlepszym sposobem na to jest cały czas walczyć z przeciwnikami.

Jednak zdarza się, że trzeba przelecieć z jednej strefy do drugiej, gdzie brak przeciwników.

Wtedy z pomocą przychodzą Wam właśnie owe obiekty, które można niszczyć (skały, drzewa, itd.). Małe obiekty można zniszczyć przelatując po prostu przez nie i tym samym odnowić sobie pasek combo. Dzięki temu możecie przelecieć od początku do końca na jednym combosie i zrobić jak największy mnożnik.

24.png You Can't Read My Movements :braz:

Wykonaj 100 kontr.

Kontry możemy robić dopiero po odblokowaniu danej funkcji.

Znajduje się ona na planszy Ichigo i kosztuje bodajże 900 SP.

By wykonać kontrę musimy wcisnąć gardę na :r1:, a następnie gdy zostaniemy zaatakowani to wcisnąć :square:.

Dzięki temu nasza postać szybko zrobi kontrę. Najlepszym sposobem jest po prostu wciśnięcie :r1: i spamowanie :square:.

Najlepiej jest to robić na zwykłych przeciwnikach, na poziomie minimum HARD (na NORMAL po prostu atakują nas bardzo rzadko).

Bossowie bardzo często są w stanie odbić naszą kontrę co oczywiście nie jest już zaliczane do pucharku.

Osobiście uważam, że najlepiej jest stanąć jakąś wymaksowaną postacią w tłumie przeciwników, trzymać :r1: i cały czas spamować :square:.

Ja prawie w ogóle nie używałem tej funkcji, dlatego pucharek robiłem osobno w trybie BEAT ATTACK - BEGINNER, jako że cały czas jesteśmy atakowani przez niezbyt mocnych przeciwników, których jest całkiem sporo. Niektórzy polecają też Misję 7, ale więcej przeciwników znajdziecie w SOUL ATTACK, który jest dużo lepszym wyjściem dla mocniejszych postaci.

25.png Raaaaagh! :braz:

Wykonaj 300 razy Power Up postaci.

Power Up to nic innego jak ten pasek po lewej stronie ekranu, który napełnia się wraz z pokonywaniem kolejnych przeciwników.

Dokładnie to nazywa się on "Ignition Guage" i wraz z levelowaniem postaci będziemy mogli zwiększyć szybkość jego napełniania.

Po dobiciu do maksa pokaże się na nim przycisk :l2:, który odpala tryb Power Up.

W tym trybie nasze ataki są mocniejsze, a niekiedy nawet i zwiększona jest ich liczba (np. Rukia, Soi Fon, Aizen, itd.).

Jednak pasek cały czas leci w dół, a podnosić go możemy tylko i wyłącznie poprzez ciągłą walkę i jak najwięcej uderzeń.

Nie chodzi o zabicia, ale właśnie o uderzenia, żeby jak najszybciej odnowić oraz utrzymywać pasek na jak najwyższym poziomie.

Jeśli widzicie, że pasek zbliża się do końca to radzę wcisnąć :l2: aby wykonać atak specjalny, który jest najmocniejszym atakiem dla każdej postaci.

Pucharek mimo wszystko wpadnie sam, jako że podczas levelowania moją metodą na BEAT ATTACK - BEGINNER, będziecie prawie cały czas używać trybu Power Up, jako że dzięki niemu, ilość wpadających SP oraz uderzeń do combo znacznie się zwiększa. Na samym końcu, gdy czas dobiega końca wciśnijcie sobie :l2:, aby wykończyć na koniec jak najwięcej przeciwników.

26.png What...?! :braz:

Zobacz napis "Game Over" 20 razy.

Chodzi po prostu o poniesie śmierci 20 razy.

Co tu więcej pisać, możecie mi wierzyć na słowo, że pucharek sam wpadnie, jako że niekiedy gra daje popalić :)

27.png More! More! :braz:

Podnieś 1000 przedmiotów.

Mówiąc przedmioty, chodzi tutaj o kule, które dzielą się na 3 rodzaje:

- Heal Up - żółta kula, dodaje energii

- Pressure Boost - niebieska kula, odnawia w pełni pasek Spirit

- Ignition Boost - czerwona kula, odnawia w pełni pasek Ignition

Kule znajdują się w kryształach otoczonych łańcuchem, które sobie lewitują zawsze na każdej mapie.

Przeważnie znajdują się w rogach danej strefy, ale nie jest to regułą. Trzeba raz uderzyć bądź przelecieć przez kryształ by go wyleciała z niego kula. Potem przejść po niej i tyle.

Kule wylatują również po zabiciu określonej liczbie przeciwników.

Jeśli dobrze pamiętam to wylatują po zabiciu 20, 50, 70, 100, 120, 150, 170, itd.

Z przeciwników wylatują tylko i wyłącznie żółte i niebieskie kule.

Mimo wszystko kolejny pucharek z serii "wpadam sam". Nie zaprzątajcie nim sobie głowy, a jak tylko widzicie jakąś kulkę, to ją podnieście dla świętego spokoju.

28.png Amor! :braz:

Ukończ 1 walkę po przegraniu 50 godzin.

Licznik ilości przegranych godzin możecie zobaczyć w menu pauzy bądź w menu głównym klikając :triangle: i przesuwając ekran w lewo na :l1:.

Jak można się domyślić....wpadnie samo. Platyna wymaga znacznie większej ilości godzin, także spokojnie grajcie i pucharek sam wpadnie.

29.png I Can Fire 1200 :braz:

Wykonaj combo na 1000 uderzeń.

Czytaj opis pucharku :braz: This is Art!

30.png This is Art! :braz:

Wykonaj combo na 2000 uderzeń.

Podczas walki możecie zauważyć, że wraz z kolejnymi uderzeniami rośnie Wam wskaźnik combno (Slash).

W normalnej grze i nawet misjach zrobienie 2000 bardzo często jest niewykonalne.

Im więcej na liczniku tym lepiej, jako że w raz z określonymi sumami ilość zdobywanych SP jest podwajana, potrajana, itd.

Dokładne wartości to:

- 100 uderzeń - x2 SP

- 300 uderzeń - x3 SP

- 1000 uderzeń - x4 SP

Kluczem do zrobienia tego pucharku jest wybranie odpowiedniej postaci.

Poniżej kilka postaci i taktyki + filmiki:

  1. Hitsugaya Toushiro
    Chyba najprostsza i najszybsza metoda ze wszystkich sieci. Przypadkiem sam na nią wpadłem.
    Musimy mieć tylko w miarę wysoko wylevelowanego Hitsugaye, ale to też nie jest koniecznością.
    Odpalamy Misję 25 na poziomie minimum HARD (najlepiej VERY HARD) i zaraz na samym początku pojawi się grupka przeciwników.
    Naciskamy cały czas :square: i tylko patrzymy jak rośnie nasz licznik combosów. Nie ruszajcie gałką, nie róbcie nic poza wciskaniem kwadrata.
    Poniżej mój własny filmik:
  2. Aizen
    Mi się to udało zrobić Aizenem w BEAT ATTACK - BEGINNER. Oczywiście postać miała już grubo ponad 150 lvl, albo blisko maksymalnego.
    Najważniejsze to jak najszybciej nabić pasek Ignition i szybko go odpalić na :l2:.
    Następnie skaczemy w powietrze i naciskamy :cicle:, aby utworzyć te 3 czerwone kule.
    Będąc cały czas w powietrzu naciskamy :triangle:, a wszystkie kule polecą w stronę przeciwników i będą sobie same znajdować cel i go atakować, a nam wskaźnik combo będzie leciał jak szalony.
    Gdy pasek Ignition zacznie Wam spadać to podbiegacie do większej grupki przeciwników i naciskacie :cicle:, aby pasek się naładował.
    Teraz znów skaczecie i powtarzacie powyższy manewr.
    Jak pojawi się Kenpachi to go olejcie, po prostu latajcie po arenie i cały czas spamujcie tymi kulami.
  3. Stark
  4. Barragan

31.png Then What is Justice?! :braz:

Ukończ 1 walkę bez niszczenia żadnych przedmiotów.

Pucharek może być dość irytujący, jako że im mocniejsza postać, tym większe spustoszenie sieje (ale zasięg ataków nie ulega zmianie).

Dlatego też bardzo często jest ciężko walczyć i niczego po drodze nie rozwalić.

Mi się udało to zrobić Yoruichi na misji X, gdzie wystarczy zabić 2 latające stonogi(?) i pojawi się Kokuto.

Teraz skupiacie się tylko i wyłącznie na nim. Yoruichi ma to do siebie, że nie ma ataków obszarowych, a większość jej ataków skupia się właśnie na jednym przeciwniku, dlatego spokojnie powinno się Wam to udać.

Na innych forach zalecana jest również Misja 1, gdzie trzeba jedynie uważać na znaki.

Walka z bossem (Ishida) następuje również w miarę szybko.

Jednak ja uważam, że mój sposób jest lepszy jako że w przypadku niepowodzenia można szybko powtórzyć, a tutaj jednak ten etap trzeba przechodzić cały, w razie jakby coś się nie udało.

Mówiąc szczerze to pucharek zrobiłem bez świadomości robienia go. Po prostu po ukończeniu tej misji Yoruichi pucharek wpadł sam.

Podczas długiej drogi myślę, że i tak wpadnie Wam on sam. Jednak jeśli chcecie go zrobić i mieć z głowy to myślę, że od Yoruichi nie ma lepszej postaci do tego.

32.png You Think You Can Catch Me? :braz:

Ukończ 1 walkę bez ponoszenia żadnych obrażeń.

Pucharek może wydawać się dość trudny i może by tak było, gdybyśmy musieli robić go w normalnych warunkach.

Na szczęście z pomocą przychodzi nam tutaj Misja 13, gdzie 1 atak = śmierć. Działa to w obie strony.

Dlatego trzeba tutaj po prostu lecieć przez cały etap do samego końca i uważać na tych dużych Soul Reaperów z młotami.

Przeważnie przez nich przelatywałem, ale dla pewności możecie użyć ataku na :triangle: i załatwić ich z daleka.

Na końcu tej Misji będziecie walczyć z 3 bossami w tym samym momencie (Ichigo, Ishida, Rukia).

Trzeba w tej misji wybrać postać z dobrymi dystansowymi atakami, albo mocnymi obszarówkami.

Mi najszybciej udało się tą misję zrobić przy użyciu Ishidy. Jego łuk wraz z ciągłą zmiany miejsca powodują, że zrobicie to od strzału.

Dobrze sprawdza się tutaj również Ichigo (Final) oraz Halibel. Mają bardzo mocne i obejmujące spory obszar ataki.

Po ukończeniu tej misji dostaniecie pucharek bo prostu nie ma tutaj innej możliwości.

UWAGA: Jeśli macie już jakieś odnowienie życia na postaci, to poniesienie śmierci rzecz jasna wiąże się z restartem misji.

33.png Your Spiritual Power is Mine :braz:

Ukończ 1 walkę bez używania ataków Spiritual (niebieski pasek).

By to zrobić to przede wszystkim musicie wyłączyć w opcjach funkcę "Input Assist" (jeśli mieliście ją włączoną).

Następnie jedyny atak jaki robicie to ten na :square:. Pod żadnym pozorem nie dotykajcie :triangle: oraz :cicle:!

Najlepiej to po prostu wybrać Misję 1 i lecieć do samego końca, a walczyć jedynie w miejscach, gdzie jest to konieczne by otworzyć sobie drogę dalej. Podczas walki z bossem również używacie tylko i wyłącznie :square:. Jeśli naładowaliście sobie pasek Ignition to możecie go wykorzystać. Pamiętajcie by skupić się tylko i wyłącznie na podstawowych atakach.

Inni polecają Misję 13, gdzie 1 atak = śmierć. Wystarczy przelecieć przez kogoś i sprawa załatwiona.

Jednak problemem może być walka z 3 bossami w tym samym momencie, na końcu etapu.

Atakują oni cały czas atakami dystansowymi, dlatego najlepiej latać w kółko i starać się szybko podlecieć do kogoś i go zaatakować normalnym atakiem.

34.png What a Pain in the Ass :braz:

Zabij 300 przeciwników podczas jednej walki.

Opis mówi sam za siebie.

Najlepsze miejsca do zrobienia tego to:

- Misja 19

- Beat Attack - Intermediate

W Misji 19 będziecie walczyć ze sporą liczbą przeciwników. Ważnym jest, aby nie przechodzić z jednej strefy do drugiej, jak nie zabijecie większości przeciwników (wiąże się to głównie z pierwszą strefą). O ile misja jest na czas, to jest go na tyle, że spokojnie możecie skupić się na klepaniu przeciwników, a nie na leceniu jak najszybciej do bossów. Na bossów w zupełności wystarczą 3/4 minuty (jeśli Wasza postać ma minimum ponad 100 level).

Jeśli chodzi o Beat Attack - Intermediate, to tutaj trzeba wybrać postać z dobrymi obszarówkami (Barragan), albo z szybką dystansową bronią (Ishida). Na tym etapie pojawiają się tylko i wyłącznie te małe latające głowy, więc sami domyślacie się chyba, że wybór postaci z atakiem skierowanym na jednego przeciwnika jest tutaj bez sensu. Dopakowana postać z obszarówkami robi tutaj totalną siekę.

35.png The Shark Will Destroy You :braz:

Wykonaj 5 Ignition Attacków podczas jednej walki.

Ignition Attack wykonujemy po naładowaniu paska po lewej stronie, a następnie odpaleniu go na :l2:.

Następnie będą w stanie Ignition, wciskamy ponownie :l2: i nasza postać wykonuje dewastujący super atak.

Najszybciej naładować pasek walcząc ze sporymi grupkami przeciwników. Warto też zaopatrzyć się w szybsze napełnianie paska (Ulquiorra oraz Hollowfied Ichigo na mapie). Dobrze jest też używać Super Moves na :cicle:, ale zużywają one minimum 3 paski Spiritu.

Najlepszym miejscem na zrobienie tego jest Misja 19, albo BEAT ATTACK - BEGINNER.

Jest tam masa przeciwników i jak tylko naładujecie pasek od razu go odpalacie i wykorzystujecie.

Pucharek, mimo że wydaje się trudny, to powinien Wam wpaść sam podczas levelowania jednej z postaci.

Mi on wpadł sam i nie wiedziałem nawet za co on jest.

36.png Did You Read This Week's Jump? :braz:

Podskocz 100 razy podczas 1 walki.

Jak sam opis mówi. Po prostu musicie użyć :x: 100 razy podczas jednego etapu.

Ja go zrobiłem podczas epizodu w trybie fabularnym, podczas walki Ruki z Rudobonem (ten co spamuje Arrancarami i wygląda jak drzewo).

Zabicie go postacią na niskim levelu trochę zajmuje + zawsze trzeba skakać jeśli chcemy mu zadać obrażenia normalnymi ciosami.

Oczywiście etap nie ma znaczenia. Możecie włączyć dowolny, stać w miejscu i po prostu przyciskać cały czas :x:.

Więcej tutaj dodawać chyba nie trzeba, prawda?

37.png Snap Out of It, Baldy! :braz:

Wykonaj 30 Air Recoverów podczas 1 walki.

Air Recover wykonujemy wtedy, gdy zostaniemy przez kogoś uderzeni i nasze "zwłoki" lecą w powietrzu.

Szybko wciskamy wtedy :x: i odzyskujemy kontrolę nad postacią. Bardzo często atak wybijający nas w powietrze wykorzystują Ci duży strażnicy z młotami. Czasami jest to naprawdę irytujące. Dlatego możecie spróbować to zrobić np. w Misji 7 i po prostu stać i czekać aż nie użyje tego ataku. Jednak może Wam to zająć sporo czasu.

Inną metodą jest tez walka z Menosem. Co jakiś czas tworzy on w okół siebie żółtą barierę.

Trzeba po prostu uderzać w tą barierę cały czas i szybko robić Air Recovery.

Podobnie jak inne pucharki tego typu, powinien on Wam wpaść sam mimo wszystko.

Podczas długiego i żmudnego levelowania postaci, sporo razy będziecie walczyć z trudnymi przeciwnikami, którzy będą wyrzucać Was w powietrze.

Ale jeśli chcecie mieć ten pucharek jak najszybciej z głowy, to stosujcie się do powyższych porad.

38.png I'll Kick Your Butt! :braz:

Ukończ 1 walkę zabijając 69 przeciwników.

Ilość zabić jest cały czas pokazywana w prawym dolnym rogu, oznaczona jest nazwą "BEAT".

Pucharek po części losowy, bo tak naprawdę ciężko jest wymierzyć daną ilość zabić.

Szczególnie, że na większości etapów jesteśmy atakowani przez grupki przeciwników i zawsze zabijemy i te kilka więcej, albo kilka mniej niż trzeba.

Radziłbym po prostu grać normalnie i zdać się na łut szczęścia, bo w większości przypadków jest to najlepsza droga do zdobycia tego pucharku.

Jeśli jednak bardzo chcecie go zrobić jak najszybciej to polecam Misję 13, gdzie 1 strzał = śmierć.

Możecie sobie spokojnie zabijać i pomijać przeciwników wg własnego uznania.

Trzeba jedynie pamiętać, że na końcu walczymy z 3 bossami, którzy rzecz jasna również są liczeni do ilości zabić.

Najlepiej dolecieć do końcowej partii i po drodze jedynie zahaczać tych przeciwników, którzy stoją nam na drodze.

Gdy nabijecie 66 na liczniku to możecie śmiało przechodzić do walki z bossami.

39.png Que Suerte! :braz:

Ukończ dowolną walkę z identycznymi liczbami punktów SP.

Ten pucharek to już tylko i wyłącznie szczęście, nie macie na niego żadnego wpływu.

Chodzi po prostu o to, że po każdej walce jesteście podliczani za Wasze osiągnięcia.

Czas, poziom trudności, ilość zabić, itd. to wszystko ma wpływ na Wasz wynik.

By zdobyć pucharek trzeba w podsumowaniu mieć identyczne liczby, czyli np. 111 bądź 666, itd.

Mi to wpadło podczas robienia jednej z misji nisko-levelową postacią.

Pamiętajcie, że jak postać ma już wysoki level, to wtedy ciężko to zrobić, jako że zawsze wyjdziecie ponad te 1000SP, więc wtedy wchodzą w gre jedynie takie liczby jak 1111, 2222, itd.

Jednak mimo wszystko ktoś postarał się zrobić krótki poradnik, aby ułatwić to ludziom, którzy jakimś cudem nie mogą zdobyć tego pucharku:

40.png Cough! Cough! :braz:

Ukończ 1 walkę będąc blisko śmierci.

Jak można się domyślić, chodzi tutaj o ukończenie dowolnej misji, epizodu, itd. będąc blisko śmierci, czyli mając bardzo mało energii.

Gdy nasz pasek życia zacznie schodzić ku końcowi, to zacznie migać na czerwono. Właśnie w tym momencie trzeba ukończyć misję.

Polecam zrobienie tego na Misji 1. Podczas drogi do bossa dać się ubić najmocniej jak tylko możecie, póki pasek nie zacznie migać na czerwono.

Gdy tak jest to lecicie do samego końca etapu, walcząc jedynie w miejscach, gdzie jest to konieczne.

Jeśli gracie w miarę mocną postacią i na poziomie NORMAL to nikt nie powinien Wam mimo wszystko zagrozić.

Na samym końcu kończycie szybko bossa i pucharek powinien Wam wpaść

Pewnie się powtarzam, ale ten pucharek również powinien Wam wpaść sam.

Sporo walk ukończyłem mając czerwony pasek, także prędzej czy później i tak wpadnie Wam on sam.

PS.

Jeśli macie już dodatkowe życia, to nic nie szkodzi.

Nie musicie dać się zabijać, wystarczy, że życie zejdzie Wam tak nisko, aż pasek nie zacznie migać.

Ilość żyć nie ma tutaj żadnego znaczenia.

41.png Mornin' Ichigo! :braz:

Zabij bossa używając dasha.

Dash to ten szybki lot, który mamy pod :r2:.

Przelatując naszą postacią przez przeciwników zadajemy im minimalne obrażenia (również odnawiamy wskaźnik combo).

Warto dodać, że podczas levelowania ulepszamy również i tą umiejętność, dlatego warto się tym zainteresować.

Można to zrobić standardową metodą, czyli walczyć z bossem tak, aby została mu minimalna ilość energii i potem cały czas przez niego przelatywać.

Na szczęście jest dużo szybsza i prostsza metoda.

Wystarczy włączyć Misję 13, dolecieć do samego końca i zabić normalnie 2 bossów i zostawić sobie jednego na koniec.

Teraz wystarczy przelecieć przez niego używając :r2: i pucharek powinien Wam wpaść.

Warto dodać, że w ostatniej sekcji przed walką z bossami jest czerwona kula w krysztale, która daje max pasek Ignition.

Użyjcie go podczas walki z bossami, bo dzięki niemu Wasze dystansowe ataki (przeważnie na :triangle) nie będą kontrowane i gładko przelecą do bossa. Pamiętajcie tylko, żeby zabić tak 2, a tego trzeciego "przelecieć".

42.png Victory! :braz:

Zabij bossa atakiem Ignition.

Opis chyba mówi wszystko.

Musicie zabić bossa atakiem na :l2: (oczywiście wcześniej napełniając pasek i go aktywując).

Grajcie na poziomie NORMAL, osłabcie bossa tak żeby zostało mu pół paska życia i następnie wykończcie go wciskając :l2:.

Najmocniejsze ataki jakie póki co udało mi się zaobserwować mają:

- Ichigo (Final)

- Soi Fon

Oczywiście reszta postaci również posiada mocne ataki, ale jednak Ichigo i jego Mugetsu po prostu miażdży wszystko.

Na poziomie HARD, jak dobrze siądzie, to potrafi zabić bossa z całym paskiem życia, nie mówiąc już o NORMALU.

Za to Soi Fon ma genialną obszarówkę, raz udało mi się zabić 4 bossów naraz jednym strzałem, a wszyscy mieli full energii.

Kluczem jest dobre trafienie po prostu.

43.png All of Heaven is Under My Command! :braz:

Unoś się w powietrzu przez minimum 30 sekund.

Pucharek w miarę prosty.

Wystarczy skoczyć (:x:), a następnie lecieć (:r2:) jak najdalej przed siebie.

Jeśli obszar jest zamknięty to latajcie rzecz jasna w kółko.

Niestety grawitacja w grze robi swoje i po chwili lotu zacznie Was ściągać w dół.

Szczególnie to widać na małych obszarach.

Są 2 metody, które działają w 100%:

Metoda #1

Podczas walki z Menosem namierzcie go sobie na :l1: i po prostu latajcie w okół niego trzymając jedynie :r2: i gałkę.

Starajcie się tylko uważać, żeby Was nie trafił, a nawet jeśli to do ziemi macie spory dystans więc zdążycie użyć Air Recovery.

Metoda #2

Epiozd 1 w trybie Story.

Podbiegacie do jednego z boków mapy (tam gdzie są te niebieskie ściany) na wzniesieniu jednej z wydm.

Następnie podskakujecie i cały czas lecicie na tą ścianę.

Najlepiej jak zobaczycie to sobie na filmiku:

44.png You Got Weird Tastes :braz:

Obejrzyj intro 3 razy, bez przewijania.

Jak sam opis mówi. Musicie po prostu obejrzeć intro do gry 3 razy, bez przewijania.

Raczej uruchomicie tą grę więcej niż 3 razy, dlatego pucharek powinien wpaść bez problemu.

Tym bardziej, że intro naprawdę jest udane i ogląda się go świetnie.

Muzyka + genialne zgranie z animacjami Bleacha = jedno z lepszych intro w grach.

Sam prawie za każdym razem oglądam intro od początku do końca, a trochę już w tą grę gram.

45.png No Need to Thank Me :braz:

Obejrzyj napisy końcowe, bez przewijania.

Napisy końcowe pojawią się po przejściu trybu Story na dowolnym poziomie trudności.

Epizodów jest 14, a po ostatniej walce, pojawią się napisy.

Nic nie klikajcie i czekajcie aż przelecą do końca, pucharek wpadnie zaraz po powrocie do menu głównego.

Napisy końcowe również są bardzo przyjemne. Mamy ciekawą muzykę + możemy sobie ponownie obejrzeć wszystkie postacie z boku ekranu.

Jeśli jednak macie z nimi problemy to polecam ten link:

http://www.supercheats.com/guides/saints-row-the-third/gang-operation-locations

46.png You're Pretty Good :srebro:

Zdobądź minimum 8.000 SP w trybie SOUL ATTACK.

Na wstępie powiem, że wszystkie 3 srebrne pucharki związane z trybem SOUL ATTACK róbcie dopiero jak macie postacie zrobione na maksa.

Najlepiej jest zostawić to sobie na sam koniec. Dzięki temu bez problemu zrobicie te pucharki.

Pucharek zrobicie bez problemu w trzeciej opcji, czyli ADVANCED. Wg mojego poradnika, przy robieniu tych pucharków powinniście mieć już wylevelowane wszystkie postaci na maksa. Postać tutaj nie ma znaczenia, byle po prostu miała najwyższy level i robiła rzeźnie.

Idziecie przed siebie i staracie się zabijać wszystko co widzicie tylko na radarze, a o czas się nie martwcie bo jest go aż nadto.

47.png Hmph, Too Slow :srebro:

Ukończ tryb TIME ATTACK poniżej 1 minuty 30 sekund.

Na wstępie powiem, że wszystkie 3 srebrne pucharki związane z trybem SOUL ATTACK róbcie dopiero jak macie postacie zrobione na maksa.

Najlepiej jest zostawić to sobie na sam koniec. Dzięki temu bez problemu zrobicie te pucharki.

Tryby te polegają po prostu na jak najszybszym pokonaniu etapu. Nie trzeba tutaj walczyć z nikim, poza bossem w ostatniej sekcji.

Utrudnieniem jest tutaj brak mapki także trzeba lecieć na czuja.

Pucharek ten zrobicie w TIME ATTACK - BEGINNER. Najlepiej wziąć Yoruichi albo SoiFon bo one są chyba najszybsze z całej gry.

Ale na moje oko każdą postacią powinniście co to zrobić bez problemu. Jednak SoiFon ma tą przewagę, że ma potężnego Bankaia, który jest tutaj bardzo potrzebny w ostatniej sekcji.

Poniżej mój filmik, na którym popełniłem kilka błędów, a i tak się zmieściłem w czasie:

48.png Come at Me! :srebro:

Zabij 350 przeciwników w trybie BEAT ATTACK.

Na wstępie powiem, że wszystkie 3 srebrne pucharki związane z trybem SOUL ATTACK róbcie dopiero jak macie postacie zrobione na maksa.

Najlepiej jest zostawić to sobie na sam koniec. Dzięki temu bez problemu zrobicie te pucharki.

Wielu zaleca tutaj robienie tego na BEAT ATTACK - INTERMEDIATE postacią z dobrą obszarówką lub celnymi dystansowymi atakami.

Oczywiście jest to dobra metoda, ale ja nie przepadam za tymi małymi latającymi głowami, bo mnie strasznie denerwują.

Ja zalecam zrobienie tego w BEAT ATTAK - BEGINNER. Oczywiście postacią z bardzo wysokim levelem lub już nawet wymaksowaną.

Genialnie sprawdza się tutaj Aizen i 3 czerwone kule, które automatycznie sobie namierzają cel.

Strategia jest taka, że jak najszybciej napełniacie pasek Ignition (na pierwszej grupce przeciwników od razu dajecie :cicle:).

Następnie odpalacie go i skaczecie w powietrze i wytwarzacie kule wciskając :cicle:.

Teraz puszczacie kule na przeciwników na :triangle:. Powtarzacie atak aż do skutku.

Jeśli pasek Ignition zacznie Wam spadać, to lądujecie i na grupce przeciwników ponownie wciskacie :cicle:.

No i powtarzacie mechanizm.

PS.

Jak pojawi się Kenpachi to olejcie go, szkoda czasu na niego, a w międzyczasie ubijecie kilku przeciwników więcej.

49.png Don't Beg for Your Life :braz:

Ukończ dowolny etap w trybie Soul Attack.

Początkowo etapy te są zablokowane. By je odblokować musicie ukończyć kilka misji w trybie "Missions".

Najlepiej najpierw zrobić sobie misje, żeby odblokować wszystkie etapy w tym trybie.

W każdym razie i tak będziecie wykorzystywać non-stop etap BEAT ATTACK - BEGINNER do levelowania postaci, dlatego pucharek wpadnie prędzej czy później sam.

50.png I am the King! :srebro:

Ukończ wszystkie etapy w trybie Soul Attack.

Jak już pisałem wyżej, by odblokować wszystkie etapy, musicie ukończyć większość misji z trybu "Missions".

Etapy te nie mają rang, jedynie określony czas, w którym musicie ukończyć dany etap, lub po prostu czas pozostały do końca etapu.

Etapy dzielą się na 3 rodzaje, a każdy z nich ma 3 poziomy trudności (czyli w sumie 9 etapów do zrobienia:

SOUL ATTACK

Mamy określoną ilość obszarów oraz określony czas, w którym musimy się zmieścić.

Zasada działania podobna do Misji 19. Czyli czas ucieka i musimy po prostu przebić się przez tumany przeciwników, aby dotrzeć do końca i pokonać bossów.

Poziomy trudności i wymagania:

- Beginner

Czas: 8 minut

Obszary: 3

- Intermediate

Czas: 9 minut

Obszary: 4

- Advanced

Czas: 15 minut

Obszary: 5

TIME ATTACK

Najzwyklejsza czasówka. Po prostu musimy ukończyć dany etap w jak najkrótszym czasie.

Można lecieć na pałę nie zabijając nikogo, a można zabijać wszystkich jak leci.

Warto dodać, że nie mamy tutaj radaru, więc początkowo będziecie mieć problem, ale po kilku razach zapamiętacie odpowiednią trasę.

Poziomy trudności i wymagania:

- Beginner

Obszary: 4

- Intermediate

Obszary: 4

- Advanced

Obszary: 6

- BEAT ATTACK -

Mamy jeden obszar, na którym walczymy z non-stop pojawiającymi się przeciwnikami, a czas odlicza.

Z tym trybem zaznajomicie się najbardziej, jako że jest on idealny do levelowania większości postaci.

Trzeba dodać, że gdy zostaje np. 1 minuta do końca to pojawia się boss na mapie.

Najlepiej jest go olać i zająć się zabijanie reszty przeciwników, dzięki temu nasz wynik będzie lepszy.

Poziomy trudności i wymagania:

- Beginner

Czas: 3 minuty

- Intermediate

Czas: 3 minuty

- Advanced

Czas: 10 minut

Najlepiej najpierw skupić się na zrobieniu postaci na maksa, a potem sobie tu wrócić i spokojnie zrobić wszystkie etapy.

Nie są one trudne, a mając konkretną postać (np. Stark) zrobioną na maksa, to te etapy to drobnostka tak naprawdę.

=================================================================================================

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.

Poradnik w całości wykonany przez Patricko.

Zabrania się kopiowania bez zgody autora!

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik zaktualizowany + dodane filmiki z trybu Missions.

Misja 10

Misja 11

Misja 12

Misja 13

Misja 14

Misja 15

Misja 16

Misja 17

Misja 18

Misja 19

Misja 20

Misja 21

Misja 22

Misja 23

Misja 24

Misja 25

Misja 26

Misja 27

Misja 28

Do tego 2 filmiki z jak najszybszym nabiciem 2000 slash combo + time attack poniżej 1:30

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×