Skocz do zawartości
Siriondel

Borderlands 2

Rekomendowane odpowiedzi

A Good Touch, to też broń od Moxxi? Czy inaczej ją się zdobywa? :)

Musisz załadować jeszcze więcej kasy do pojemnika na napiwki, pakuj ją tam dopóki Moxxi nie wyciągnie ze stanika "swojej ulubionej spluwy" :P Good Touch w odróżnieniu od Bad Touch jest zawsze ognisty i ma bonus +70% Critical Hit Damage. Plus wibrujący pad kiedy go nosisz. Podobnie jak wszystkie zabawki Moxxi, broń potrafi leczyć kiedy ranisz z niej przeciwników. Jest w grze taki sidequest Rakkaholics Anonymous - zrób go po pokonaniu finałowego bossa w TVHM, żeby się zeskalował do 50 poziomu. Masz do wyboru nagrodę - snajperkę od Mordeczki albo rewolwer od Moxxi. Wybierz Moxxi, bo rewolwer który tam daje - Rubi - leczy aż 12% wszystkich obrażeń jakie nim zadajesz. Jedna z najlepszych zabawek w grze, jak ktoś gra typowy build do walki wręcz do jest się nie do zatrzymania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Yeah! Dostałem od Moxxi Good Toch, niezły bajer ;) Dzięki za radę, jeszcze spróbuję ten rewolwer od niej zdobyć, ale to jak pokonamy finałowego bossa, do którego nam nie wiele brakuje (48 level) ;)

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lamerskie pytanie - czy jest jakiś licznik godzin spędzonych w grze<br />

Edytowane przez konstant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamerskie pytanie - czy jest jakiś licznik godzin spędzonych w grze<br />

chyba nie a szkoda bo jakbym zobaczyl ile ja spedzilem to bym sie przerazil, praktycznie od dnia premiery jestem na pandorze codziennie ze znajomymi gramy robimy czelendze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda postać ma czas liczony osobno, więc możecie sobie podsumować :) Kiedy wchodzicie do czyjejś gry, na panelu na którym zatwierdzacie postać jest licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też, powiedzmy zadam "lamerskie" pytanie, i sorry, że akurat tutaj w tym temacie (poradnik borderlands 2), ale tutaj szybko odpisujecie :P

Na jakim filmiku z YT odbiło mi się o oczy, że w menu (tam gdzie mamy sylwetkę postaci), zauważyłem, że w tle koleś ma inną lokacje. Czy idzie to jakoś zmienic np. gdzieś w opcjach? Może mi się przewidziało, ale może jednak nie... Chyba wiecie o co mi chodzi? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi się przewidziało, ale może jednak nie...

Chyba Ci się przewidziało :) Zmienia się tam pora doby, ale nie lokacja. Chociaż w wersji na PC pewnie wszystko jest możliwe, to jednak żadnej legalnej metody na zmianę lokacji głównego menu nie ma, jest taka jaka jest na zawsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chłopaki mam problem (właściwie to mamy) problem z Terramophousem, nie, chodzi o żaden bug, czy coś podobnego, po prostu trudno go ubić. Pierwsza rzecz jaką chciałbym uwzględnić to, że:

Jestem samotnym graczem, czyli nigdy nie łącze się przez internet w żadnej grze, więc gram borderlands 2 od premiery tylko z bratem na podzielonym ekranie, a co za tym idzie? nie mamy najlepszych broni ze skrzynek w Santuary, mamy to co znajdziemy. Druga rzecz ja gram Axtonem, a mój brat Zerem, zawsze świetnie nam szło, nie mieliśmy praktycznie żadnych problemów z innymi bossami w grze, ale Terra (coś tam), jest cholernie silny i padamy jak muchy, dodam jeszcze, że wczoraj męczyliśmy się nad nim, i nie doprowadziliśmy do takiej sytuacji by jego punkty życie zeszły o co najmniej połowę, zazwyczaj do 20% ubiliśmy i dead, i od początku, kasy coraz mniej, nerwów także :biggrin: Wiec proszę o jakieś rady w tej sprawie, jak go ubić? Najlepsze sposoby na niego itp.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę w tej sprawie, zależy mi na tym, bo nie łatwo ubić go we dwóch. I jeszcze powtórzę, że nie gram przez neta, więc pomoc w grze wykluczona.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź ;)

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło, ale mega poradnik, wielkie gratki dla Ciebie! Świetna robota! Jak kupię B2 to z pewnością skorzystam. :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradnik wypas. troche moze na zas, ale w zwiazku z nowym info o grze:

Was just announced at Gearbox's PAX pannel today. The add-on includes 11 new levels and pearlescent weapons. In a seperate, free update, a New Game Plus mode dubbed Ultimate Vault Hunter Mode will be introduced, which you can only enter once you've reached level 50.

jak sie ma powyzsza potwierdzona informacja odnoscie wskazowek powyzszych zporadnika, a mianowicie:

Unikalne nagrody za wykonane questy, to często świetne zabaweczki. By otrzymać najlepszą możliwą wersję, nie akceptuj nawet zadań pobocznych w TVHM, kiedy w panelu nagrody widzisz, że przedmiot jest niebieski lub lepszy. Po ukończeniu fabuły w TVHM cała gra włącznie z questami skaluje się do 50 poziomu, to jest tak zwany PT 2.5. Nagrody z tych questów również się skalują, wtedy możesz więc je wykonać. Questa nie możesz nawet zaakceptować, bo jeżeli go zaakceptujesz, jego poziom już się nie zmieni, nawet kiedy ukończysz fabułę.

Edytowane przez sosen13
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ma się wcale. Zasady z PT2 raczej się nie zmienią i maksymalny poziom przeciwników i questów dalej będzie wynosił 50. Żeby zdobywać loot z wyższych poziomów, będzie trzeba przejść z TVHM do UVHM, który będzie miał pewnie swoje zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieświadomy przypadkiem zrobiłem tą cholerną misję Doctor`s orders nie udało mi się załatwić Jeremiego. Zastanawiam się jak to zrobić:

1.Utworzyć nową postać i dobić do tej misji i na split-screenie ją załatwić główną postacią.

2.Zrobić tą misję w trybie TVHM

Da radę takimi sposobami to zrobić ?

Poza tym potrzebuję pomocy z trofeum aby wyleczyć swojego przyjaciela z PSN. Ktoś chętny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieświadomy przypadkiem zrobiłem tą cholerną misję Doctor`s orders nie udało mi się załatwić Jeremiego. Zastanawiam się jak to zrobić:

2.Zrobić tą misję w trybie TVHM

O właśnie tak. Najszybciej i najpewniej będzie jak w TVHM to zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Jeeekinsa , to ja to zrobiłem w normalnej grze , wyszło za ok 10 razem. Ciekawostka: looterzy wyskakiwali tylko jak najpierw zabiłem , te elementalne skaggi w komorach obok (testowane),

 

Szukam kogoś do pomocy z pobiciem terra , sam mam raczej średni ekwipunek , więc by się przydał ktoś z czymś lepszym (nie wymagam dublikowania itemów itd , chcę po  prostu skończyć quest),

 

Ktoś chętny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z bosem Bloodwing to jest cos na podobe gryfa... mile widziana pomoc bo nie ogarniam mam 18 lvl a on 21, ekwipunek sredni wiadomo gram od niedawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Jeeekinsa , to ja to zrobiłem w normalnej grze , wyszło za ok 10 razem. Ciekawostka: looterzy wyskakiwali tylko jak najpierw zabiłem , te elementalne skaggi w komorach obok (testowane),

 

Szukam kogoś do pomocy z pobiciem terra , sam mam raczej średni ekwipunek , więc by się przydał ktoś z czymś lepszym (nie wymagam dublikowania itemów itd , chcę po  prostu skończyć quest),

 

Ktoś chętny?

Chętnie pomogę, jeżeli nie masz nic przeciwko temu by pomagała Ci postać na 61 poziomie :)

 

Ja mam problem z bosem Bloodwing to jest cos na podobe gryfa... mile widziana pomoc bo nie ogarniam mam 18 lvl a on 21, ekwipunek sredni wiadomo gram od niedawna...

Myślę, że też mógłbym pomóc, teraz gram wydaną tydzień temu nową postacią, mam 14 poziom więc lada moment wyrównam się z Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej jest farmic i jak zdobywac fajne pukawki? bo mam 26 poziom a juz koncze fabułe a misji pobocznych nie robiłem. Jak dobic do 50? w miare bez zadnyvh glitchow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej jest farmic i jak zdobywac fajne pukawki? bo mam 26 poziom a juz koncze fabułe a misji pobocznych nie robiłem. Jak dobic do 50? w miare bez zadnyvh glitchow?

Takie pytania powinienieś zadawać w wątku ogólnym a nie w trofeach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ; )

 

Mam pare pytań, może niektóre są banalne i głupie ale mam nadzieje, że na nie odpowiesz ; )

No więc tak skrót NG+ co on oznacza ? Za pierwszym podejściem gre przechodzimy jak chcemy prawda, czyli robimy fabularne wszystkie i poboczne, a w TVHM (mam moda UVHM) robimy wszystkie fabularne a poboczne nie akceptujemy, czyli po prostu jak skoncze fabularke to pozniej musze zaczać od miejsca w którym zaczynałem gre z 1 lvl i po calej mapie musze latac i zbierac wszystkie wykrzyniki ? A jeśli przeszedłem całą fabularke w TVHM i nie zdobyłem 61 lvl to znaczy ze musze expic i dobic ten lvl zeby móc zacząć robić poboczne ? I czy misje z J3nkinsem lepiej zrobić na normal czy na TVHM ?

Pozdro i ten poradnik jest naprawdę zaje****y, świetna robota ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak skrót NG+ co on oznacza ?

NG+ to skrót od New Game+, generalnie odnosi się do wszystkich gier, w których można rozpocząć rozgrywkę od nowa, zachowując dorobek z pierwszego przejścia (czy to poziomy / ekwipunek / zdolności, zależnie co tam w tej grze jest). Często NG+ to też wyższy poziom trudności, takim New Game+ w Borderlands 2 jest właśnie TVHM.

 

Za pierwszym podejściem gre przechodzimy jak chcemy prawda, czyli robimy fabularne wszystkie i poboczne, a w TVHM (mam moda UVHM) robimy wszystkie fabularne a poboczne nie akceptujemy, czyli po prostu jak skoncze fabularke to pozniej musze zaczać od miejsca w którym zaczynałem gre z 1 lvl i po calej mapie musze latac i zbierac wszystkie wykrzyniki ?

Kiedy zrobisz fabułę w TVHM, to tak, po prostu wracasz do miejsc, w których masz misje poboczną i zbierasz te wykrzykniki. Nie musisz iść do miejsca, w którym zaczynałeś grę, możesz za pomocą fast travel skakać po mapach i zbierać wszystko. Pamiętaj, że tu chodzi tylko o misje, za które jest unikalna nagroda, inne misje (w których nagrodą jest tylko kasa / erydium / zielone przedmioty) możesz zrobić spokojnie nawet przed zrobieniem fabuły w TVHM.

 

A jeśli przeszedłem całą fabularke w TVHM i nie zdobyłem 61 lvl to znaczy ze musze expic i dobic ten lvl zeby móc zacząć robić poboczne

Praktycznie nierealne jest osiągnięcie 61 poziomu w TVHM, trwałoby to absurdalnie długo. Żeby łapać poziomy powyżej 50, przeskocz do UVHM. I tam procedura jest podobna, misje poboczne z unikalnymi nagrodami zrób dopiero, kiedy osiągniesz ten 61 poziom, żeby mieć najmocniejsze wersje. Tym razem jednak nie musisz czekać aż do przejścia fabuły, bo w UVHM gra skaluje się na bieżąco do Twojego obecnego poziomu postaci. Możesz się więc zabrać za nie od razu jak wbijesz ten 61 poziom.

 

I czy misje z J3nkinsem lepiej zrobić na normal czy na TVHM ?

W TVHM. Właśnie przechodziłem niedawno oba tryby, bo grałem nową postacią od zera i potwierdzam, że na normalu sztuczka z misją Doctor's Orders nie działa. W TVHM zadziałała zaś bezbłędnie.

 

Pozdro i ten poradnik jest naprawdę zaje****y, świetna robota ; )

Dzięki za miłe słowa, również pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odp. bardzo mi pomogłeś ; )
Zostało mi jeszcze tylko jedno pytanie, jestem użytkownikiem PC i teraz zastanawiam się jak już przejdę grę na normal , TVHM i UVHM i bedę chciał tym 61 lvl wbić do PT1

do jakiegoś save'a żeby np zdobyć zaległe trofea to jak to zrobie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odp. bardzo mi pomogłeś ; )

Zostało mi jeszcze tylko jedno pytanie, jestem użytkownikiem PC i teraz zastanawiam się jak już przejdę grę na normal , TVHM i UVHM i bedę chciał tym 61 lvl wbić do PT1

do jakiegoś save'a żeby np zdobyć zaległe trofea to jak to zrobie :biggrin: ?

Pewnie że tak. To jest nawet najlepsza metoda, dzięki której można oszczędzić sobie wiele frustracji. Dobić do 61 poziomu -> wrócić do normala, żeby zniszczyć wszystko jednym strzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YESYESYES.

 

Pierwsze trofeum w BL2 wpadło mi 31.12.2012 a wczoraj tj. 04.06.2013 w kończu zaliczyłem platynę.

 

Zliczając wszystkie postacie mam na liczniku ponad 200h gry (bez żadnego DLC!). Co ciekawe gra dalej mi się nie znudziła, a dzięki power levelingowi metodą "Vandala Marcusa" gdzie w ok. 1.5h zdobywa się 61lv planuje grać teraz Zero.

 

ps. Jeśli komuś UVHM wydaje się za trudny to niech spróbuje zagrać Salvadorem. Gość niszczy WSZYSTKO W KILKA SEKUND. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×