Skocz do zawartości
Siriondel

Borderlands 2

Rekomendowane odpowiedzi

o co chodzi z tą metodą "vandala marcusa"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Łatwiejsza metoda dostania się do strzelnicy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TJ66Ejt9ATs

 

Trzeba mieć Salvadora i odpowiedni sprzęt aby to działało, ale jak się spełni wszystkie warunki to ok. 2 godz. i wpada lv. 61.

 

Za niedługo będę levelował Mechromancerkę, więc jeśli jest ktoś chetny to może dołączyć do gry.

 

PSN: konstant

Edytowane przez konstant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic jakie lokacje odkrylismy? mozna wg? i jak zaczniemy nowa gre w Ng+ i stare lokacje juz beda zaliczone czy wszystko od nowa bedziemy musieli to odnajdywac? gra zapamietuje czy jak jest?

A termo zalicza sie do misji pobocznych ktore trzeba zrobic do trofeum?

Edytowane przez sakosusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic jakie lokacje odkrylismy? mozna wg? i jak zaczniemy nowa gre w Ng+ i stare lokacje juz beda zaliczone czy wszystko od nowa bedziemy musieli to odnajdywac? gra zapamietuje czy jak jest?

A termo zalicza sie do misji pobocznych ktore trzeba zrobic do trofeum?

 

W Ng+ całą mapę będziesz miał odkrytą. Od początku.

 

 

Jak sprawdzic jakie lokacje odkrylismy? mozna wg? 

 

W sumie to nawet nie wiem. ale myślę, że podczas całej gry spokojnie odkryjesz cały świat. Choć lokacja ze Termo dostępna tylko po 50 lvl.

 

 

A termo zalicza sie do misji pobocznych ktore trzeba zrobic do trofeum?

 

TAK. Jako misja poboczna. Ja wszystkie wykonasz misje poboczne, a na końcu uwalisz Termo, wpadnie trofik za wszystkie subquesty.

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jezeli chodzi o trofea gdzie musimy odkryc wszystkie lokacje właczajac nowa gre Ng+ to wpadna te trofea od razu? chyba nie tak czy innaczej musimy chyba z buta tam podocierac dobrze mowie?

Ukonczyłem gre na Normalu zrobiłem wszystkie misje poboczne oprocz Termo mam 36 lvl co dalej? chciałbym zrobic trofea arctic explorer, highlands explorer, blight ex., oraz world traveler. Podocierac z buta? czy zrobic tak jak wyzej jak oczywiscie sie da, nie chce czegos zepsuc i grac od nowa.

Aha i zrobiłem tak jak wspomniałem wszystkie poboczne ale własnie tych trofeow nie mam wiec przechadzac cała gre nie odkryjemy tych lokacji bo mi nie wpadły zobaczcie na moj profil z sygnatury.

 

Edit sprawdziłem i chyba miejsca nie odkryte sa zamazane wiec przestudiuje cała mape jeszcze raz. Został mi termo tylko do pobocznych wiec pomoc mile widziana jakiegos koksa :P bo i tak bede musiał dobic do 50 lvlu ale od nowa nie chce znowu reszty powtarzac tych pobocznych.

Edytowane przez sakosusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nigdzie sprawdzić, czego brakuje do trofeów za eksplorację. Niestety. Musisz przenosić się na każdą mapę po kolei i patrzeć, czy gdzieś nie ma jakiegoś zakrytego fragmentu. Spojrzyj na mapę świata w poradniku, tam masz wszystkie obszary odkryte w całości, porównaj sobie z mapami w swojej grze i może coś znajdziesz. Mapa jest otoczona wyraźnym konturem, więc jak zobaczysz gdzieś "dziurę", udaj się tam.

Coś musisz omijać, nie ma innej opcji.

Aha, jeszcze jedno - jestem pewien w 1000%, że lokacja Terramorphous Peak nie liczy się do żadnego z trofeów za eksplorację. Tak samo Ore Chasm i Fink's Slaughterhouse, mapy z arenami. Najwcześniejszym momentem, w którym można zdobyć pucharek, jest pierwsze wejście do ostatniej lokacji fabularnej. Nie trzeba jej nawet odkrywać. Ja miałem z tym pucharkiem minimalny problem - wiedziałem, co mi brakuje, ale nie wiedziałem, jak tam wejść (jaskinia pod "autostradą" w centrum Eridium Blight). Ostatecznie musiałem użyć YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem cala mape dzisiaj kazdej lokacji. trofeum wpadlo ale nie wszedzie. Czy przejscia na mapach zaliczaja sie do miejsc? musimy przez nie przechodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem cala mape dzisiaj kazdej lokacji. trofeum wpadlo ale nie wszedzie. Czy przejscia na mapach zaliczaja sie do miejsc? musimy przez nie przechodzic?

na jednej z map jest taka sytuacja, że masz całą mapę odkrytą a trofeum nie wpada, trzeba wjechać na taką wieżę i z niej skoczyć w odpowiednie miejsce, nie pamiętam jak nazywa się ta mapa ale na youtubie wpisz tytuł trofeum world traveler  i zobacz, gość pokazuje problematyczne miejsca na mapie, które mogłeś pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednej z map jest taka sytuacja, że masz całą mapę odkrytą a trofeum nie wpada, trzeba wjechać na taką wieżę i z niej skoczyć w odpowiednie miejsce, nie pamiętam jak nazywa się ta mapa ale na youtubie wpisz tytuł trofeum world traveler  i zobacz, gość pokazuje problematyczne miejsca na mapie, które mogłeś pominąć.

 

Akurat o tej lokacji wiem chodzi o jakis Camp. Jezeli tam dojde moze wpadnie. Ale najbardziej mnie frustruje pierwsze trofeum arctic explorer z poczatku gry. Podobno nawet jak mamy odkryta cała mape to niekoniecznie musielismy tam dojsc bo wystarczy kawałek przejsc by sie odkryło na mapie ale dojsc do miejsca musimy jeszcze przejsc pare krokow. Teraz moze byc problem bo nie wiem gdzie byłem.

A jak zaczne grac nowa postacia to takie np jak odkrycia miejsc beda sie pokrywały ze stara postacia? czy bede musial odkrywac wszystko od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem jestem użytkownikiem borderlands 2 na PC. Jak skopiować legendarną broń od kogoś i czy wgl da rady to zrobić na PC ?

Jestem teraz na TVHM i muszę ubić Handsome Jacka i Warriora ale przez to że mam słabe purpurowe bronie i nie mam żadnej legendy (bo jeszcze ani razu nie wypadła) nie daję rady więc muszę od kogoś skopiować ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem jestem użytkownikiem borderlands 2 na PC. Jak skopiować legendarną broń od kogoś i czy wgl da rady to zrobić na PC ?

Jestem teraz na TVHM i muszę ubić Handsome Jacka i Warriora ale przez to że mam słabe purpurowe bronie i nie mam żadnej legendy (bo jeszcze ani razu nie wypadła) nie daję rady więc muszę od kogoś skopiować ; /

Nah, coś robisz nie tak, to słabeusze są, tu nie potrzeba żadnych legendarnych broni. Wykorzystaj swoje złote klucze i po problemie. A skopiować można chyba tak samo jak na konsoli - zapraszasz znajomego, który wyrzuca Ci zabawkę i wychodzi z gry bez zapisywania. Albo zaczynacie pojedynek o sprzęt, Twój znajomy podczas pojedynku wyrzuca broń na ziemię i podstawia Ci się. Ty wygrywasz pojedynek, dostajesz wygrany sprzęt, a on podnosi z powrotem swoją kopię z ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ; ) Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie według Ciebie są najlepsze bronie czyli : Sniper Rifles, Shotgun, Pistols, SMG, Launcher, Machine Gun, ; ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ; ) Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie według Ciebie są najlepsze bronie czyli : Sniper Rifles, Shotgun, Pistols, SMG, Launcher, Machine Gun, ; ) ?

Nie można tego w ten sposób zdefiniować, bo wszystko zależy od klasy, stylu gry, wykupionych skilli i zdolności. Jest tego za dużo. Broń, która nie nadaje się dla jednej postaci, będzie kosić w rękach innej. Jeśli musiałbym wybrać jakiś sprzęt, który można by nazwać, hmm... "najbardziej uniwersalnym", to byłoby to:

  • Snajperka

Cobra (DLC2) za świetne obrażenia i wybuchowe pociski, Hawk Eye (DLC3) za kosmiczne krytyki (bonus 540% do obrażeń) i największy zoom w swojej klasie. W przypadku samej podstawki bez DLC - Lyuda (3 kule za jedną szt. ammo, ogólnie sprawdza się wielu sytuacjach), albo dobre Moloko za świetne właściwości żywiołowe.

  • Strzelba

Conference Call błyszczy w statystykach i łatwości obsługi, Butcher pluje ołowiem jak wariat i regeneruje amunicję, Blockhead (DLC3) jest zajebisty przeciwko przeciwnikom wrażliwym na ogień, sprawdza się w małych przestrzeniach.

  • Pistolet

Królem jest Unkempt Harold za największe obrażenia w swojej klasie. Infinity nie zużywa amunicji i nie wymaga przeładowywania, strzela tak długo jak trzymasz spust. Z kolei Rubi jest świetne, bo potrafi leczyć, zwraca 12% zadawanych obrażeń jako zdrówko, świetny backup albo jako wsparcie innej metody zadawania obrażeń. To chyba trzy najpopularniejsze pistolety w grze.

  • SMG

HellFire za właściwości ogniste, Slagga za bycie najlepszą bronią w grze zakładającą slag i za olbrzymi magazynek, Bitch jest najcelniejszym smg w całej grze, Avenger regeneruje amunicję, a Florentine (DLC4) jednocześnie wali prądem i slagiem. Sand Hawk (DLC1) w połączeniu z tarczą The Bee, to uniwersalne narzędzie do rozwalania raid bossów. Ta kategoria jest tak wielka, że ciężko wybrać jedyną słuszną zabawkę. Na chwilę obecną moimi faworytami są Slagga i Florentine.

  • Launcher

Norfleet i wszystko jasne. Narzędzie zagłady wszystkiego i wszystkich.

  • Karabin szturmowy

Ta kategoria mocno ssie w Borderlands 2. Dobry jest Ogre (DLC4), bo pluje wybuchowymi kulami jak wariat, Lead Storm (DLC2) jest dobry dla Axtona. Z samej podstawki to jakieś blastery e-tech  od Vladofa, albo Shredifier, jedyny godny uwagi pomarańczowy AR w podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem PT1 na taborecie i zabieram się dzisiaj za PT2 czy jak mu tam TVHM. Czytałem, żeby lecieć z głównymi questami a poboczne skończyć jak ma się większy level. Ma to sens biorąc po uwagę PT2 i PT3? Może ktoś zrobić rozpiskę jak teraz grać? Mam wszystkie DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siriondel a czy mogłbys napisac jak te bronie zdobyc z podstawki? gdzie dropia itd?

 

 

 

 

 

Po Ostatnim bossie rozwalilo mnie to :) ze nie chciało sie wychodzic z lokacji

Edytowane przez sakosusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siriondel a czy mogłbys napisac jak te bronie zdobyc z podstawki? gdzie dropia itd?

  • Lyuda - wyrzuca Mobley, na końcu questa The Good, the Bad, and the Mordecai.
  • Moloko, blastery Vladof i inne - jako e-tech nie ma żadnego specjalnego miejsca. Najłatwiej wyciągnąć ze złotej skrzynki w Sanctuary, bo z niej lecą tylko bronie e-tech. Trzeba tylko najpierw obładować się złotymi kluczami.
  • Conference Call - wyrzuca The Warrior.  Bardzo łatwo zdobyć, stosując na farmienie sztuczkę z moonshotem (jeśli ma się dwa pady). Przy okazji warto obładować się pozostałymi dropami z Warriora - snajperka Volcano, tarcza Impaler, strzelba Flakker czy granaty Leech.
  • Butcher - perłowa broń, więc tak jak wszystkie perły, najszybciej wyrzuci dowolny ludzki Badass (Marauder / Psycho itp.)
  • Unkempt Harold - choć jest to broń z podstawki, ma zbugowany drop - normalnie powinien wyrzucić go Savage Lee, NPC co kręci się po Three Horns Divide, ale przez bugi nie wyrzuca i nie ma na tę pukawkę żadnego specjalnego miejsca. Najłatwiej wyciągnąć niestety w DLC2, w maszynie, w której płaci się żetonami Torgue.
  • Infinity - jak wyżej, zbugowany drop, powinien wyrzucić Doc Mercy, boss z zadania pobocznego Medical Mystery coś tam (nie pamiętam całej nazwy misji). O tę broń też łatwiej w DLC1 i 2, niż w podstawce.
  • Rubi - nagroda za zadanie poboczne Rakkaholics Anonymous. Beczki z piwem trzeba zanieść Moxxi.
  • HellFire - wyrzuca Schorch, wielki ognisty Spiderant, boss z zadania pobocznego Cult Following: False Idols. Dość dobra szansa, nigdy nie farmiłem po niego więcej niż godzinę.
  • Slagga - wyrzuca Tector Hodunk. Na końcu linii zadań pobocznych Clan Wars trzeba stanąć po stronie Zafordów i wystrzelać Hodunków. Od tej pory można spokojnie farmić. Jak powyżej, szansa jest dość dobra, jak farmiłem kiedyś pod koniec PT1, to za trzecim razem wypadła.
  • Bitch - wyrzuca BNK3R. Szansa niestety jest żałośnie niska, przynajmniej ja tak to odczuwam, bo nigdy nie udało się wyfarmić tej zabawki. Wszystkie, jakie mam, pochodzą z wymian.
  • Avenger - tak samo jak Butcher.
  • Norfleet - wyrzuca Vermivorous, więc zdobyć bardzo ciężko. Najpierw trzeba spróbować "wyhodować" Vermivorousa, do czego już potrzeba 3-4 osób, jak się to uda, to trzeba dać radę go rozwalić, a potem liczyć, że wypadnie broń. Osobiście nawet przez myśl mi nie przeszło, by próbować farmić tę wyrzutnię, tylko wymiany.
  • Shredifier - nie ma żadnej lokacji ze zwiększoną szansą na drop i chyba nigdy nie miał.

Naturalnie, jak niemal każdy sprzęt w grze, wszystko powyższe można znaleźć w niemal dowolnym miejscu (wyjątkiem jest Norfleet), legendarna snajperka może być w dowolnej skrzynce, a pomarańczowy pistolet można znaleźć w rzygowinach Stalkera. Powyżej wymieniłem miejsca, w których szansa jest po prostu trochę wyższa niż w pozostałych.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś jeszcze w B2. Wśród moich znajomych nikt nie gra a chciał bym wbić trofeum za uleczenie kogoś z listy przyjaciół. W razie czego mam wszystkie DLC.

Edit. Platyna wbita! Dzięki Siriondel za poradnik i pomoc we wbiciu ostatniego trofika  :thumbsup:

Edytowane przez Gucio79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do wyzwania związanego z JEEEEENKINSSSSSS!!!

 

jestem na TVHM, mam aktywną misję, wchodzę do lokalizacji i mam zebraną 1/4 przedmiotów. jednak już od kilku razy nie wyskakuje mi z tych pudełek ten stworek tylko pozostali z lootem... czy jest jakaś kolejność otwierania tych 4 pudełek czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do wyzwania związanego z JEEEEENKINSSSSSS!!!

 

jestem na TVHM, mam aktywną misję, wchodzę do lokalizacji i mam zebraną 1/4 przedmiotów. jednak już od kilku razy nie wyskakuje mi z tych pudełek ten stworek tylko pozostali z lootem... czy jest jakaś kolejność otwierania tych 4 pudełek czy co?

Zobacz filmiki na youtubie, są takie dwie miejscówki w których jest największe prawdopodobieństwo, że wyskoczy kiedyś, może być to za 1, 5 a może i być za 1000 razem.

Ja miałem to szczęście, że kiedy przechodziłem grę pierwszy raz nie zwracałem uwagi na te wyzwania a później jak zdecydowałem, że wbiję platynę to zacząłem je sobie przeglądać i o dziwo jenkinsa ubiłem już dwa razy nawet o tym nie wiedząc, to się nazywa fart.

Do tego wyzwania ogólnie potrzeba cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie, jak to zrobić żeby pojawiać się na tej mapie w tym miejscu co autor ?? on tłumaczy jak to zrobić ale nie bardzo go rozumiem. proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Terramorphus ma level ustawiony na sztywno na 50, czy będzie levelował razem z moją postacią? (powyżej 50)

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Terramorphus ma level ustawiony na sztywno na 50, czy będzie levelował razem z moją postacią? (powyżej 50)

Terra na normalu i TVHM ma poziom ustawiony na sztywno (50 na normalu i 52 w TVHM). W UVHM z kolei leveluje z graczami i zawsze będzie miał poziom najsilniejszego członka ekipy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terra nie ma sztywnego poziomu...dzisiaj biliśmy go w coopie i jego poziom jest taki sam jak najsilniejszego członka w ekipie.

 

Na normalu mial 52lvl jak go bilismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terra nie ma sztywnego poziomu...dzisiaj biliśmy go w coopie i jego poziom jest taki sam jak najsilniejszego członka w ekipie.

 

Na normalu mial 52lvl jak go bilismy.

Być może coś zmienili w jakiejś poprawce, bo kiedyś tak nie było. W sumie był taki patch, który zwiększył jego zdrówko znacznie, więc może i wyrównał poziom z TVHM. Tak czy inaczej, to raczej dość sztywno jest i tak, bo mniej niż 50 i więcej niż 52 na pewno nie będzie miał poza UVHM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×