Skocz do zawartości
Patricko

Assassin's Creed 3

Rekomendowane odpowiedzi

platinum.png Master Assassin

Get every trophy

gold.png The Sum of Truth

Complete Sequence 12

silver.png The Truth Will Out

Unlock a hacked version of one of the Abstergo videos in the story quest

silver.png Abstergo Entertainment

Reach level 20 in the multiplayer mode

silver.png Fin

Complete each of the epilogue missions unlocked after the credits roll

silver.png Completionist

Complete ALL progress tracker grid entries

silver.png Head in the Cloud

Find all pivots and sync the Animus to the Cloud

silver.png Man of the People

Liberate all districts in Boston OR New York

silver.png In Good Standing

Complete all challenges for any of the Clubs

silver.png All Washed Up

Complete all Naval Missions aboard the Aquila

silver.png A Complete Set

See all the optional characters settled at the Homestead

silver.png Perfectionist

Complete 100% of all main mission constraints

silver.png Two if by Sea

Complete Sequence 9

silver.png The Whites of Their Eyes

Complete Sequence 7

silver.png Tea is for Englishmen

Complete Sequence 6

silver.png No Good Deed Goes Unpunished

Open the Temple Door and learn Desmond's fate

silver.png The End is Nigh

Complete Present - Abstergo

bronze.png Personalized

Customize your multiplayer Profile and Character

bronze.png Winning Team

Be on the winning team at the end of a multiplayer game session

bronze.png Hunter/Killer

Reach sequence 10 in a map on Wolfpack multiplayer mode

bronze.png Eye Witness

Witness a predator killing an enemy

bronze.png Coureur des Bois

Exchange undamaged pelts at all different general stores

bronze.png Magna cum Laude

Have a Trainee reach the Assassin Rank

bronze.png Jager Bomb

After becoming fully Notorious, kill 10 Jagers before losing your notoriety

bronze.png Whit's fur ye'll no go by ye!

Block a firing line 5 times by using a human shield

bronze.png Prince of Thieves

Loot a convoy without killing any of its guards

bronze.png Predator

Hang 5 enemies by using rope darts

bronze.png Circus Act

Kill 15 guards with a single cannon shot

bronze.png Spit Roast

Perform a double assassination using a musket

bronze.png Multitasking

Complete 50% of the Progress Tracker entries

bronze.png Blowing in the Wind

Retrieve every page for one of Ben Franklin's Almanacs

bronze.png Monopoly Man

Send a convoy to Boston, New York and the Frontier

bronze.png By Invitation Only

Be invited to join a Club

bronze.png Tumblehome

Upgrade the Aquila

bronze.png Entrepreneur, not Pirate!

Complete all 12 Privateer Contracts

bronze.png Kidd Gloves

Uncover the mystery of Oak Island

bronze.png Bring Down the House

Explore Fort Wolcott

bronze.png Original Gamer

Win a game of Fanorona, Morris and Bowls on the Homestead

bronze.png House Party

Recruit any of the Artisans and see them settled on the Homestead

bronze.png Patent Not Pending

Craft one of Franklin's inventions to decorate your Manor

bronze.png An Extraordinary Man

Complete the Encyclopedia of the Common Man

bronze.png Difficult End

Complete Sequence 11

bronze.png Grim Expectations

Complete Sequence 10

bronze.png Caged Wolf

Complete Sequence 8

bronze.png The Day the Templars Cried

Complete Sequence 5

bronze.png Heroes are Born

Complete Sequence 4

bronze.png How D'ya Like Them Apples

Complete Sequence 3

bronze.png Mystery Guest

Complete Sequence 1 & 2

bronze.png Criss Cross

Complete Present - Skyscraper

bronze.png Daddy Dearest

Complete Present - Stadium

bronze.png Rude Awakening

Re-Enter the Animus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Do ludzi powyżej

Po angielsku to mogę sobie sprawdzić listę na ps3trophies.org skąd za pewne te trofea są skopiowane więc nie cwaniakujcie tak jak Lionel, bo Bogda dobrze pisze. Mamy polską wersję od premiery więc należałoby zrobić to po polsku, bo to polskie forum. To samo było z Deus Ex - opis trofików po angielsku, a gra po polsku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xion - a moze wystarczy odrobina ogłady w stosunku do Kobiety.

Niektórzy tego "nie czują", a szkoda.

Wysłane z HTC Mobile

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez jaj to są takie proste zdania że angielski na poziomie podstawowym wystarczy do ich zrozumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xion - a moze wystarczy odrobina ogłady w stosunku do Kobiety.

Niektórzy tego "nie czują", a szkoda.

Wysłane z HTC Mobile

Nie rozumiem o co Ci chodzi :blink: Przecież stanąłem po jej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się kłócić. Weszłam na zakon-ac i poczytałam po polsku...

Wiem, że my, starzy ludzie, musimy żyć w/g reguły: "Umiesz liczyć-licz na siebie.." (czasem tylko o tym zapominam..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez jaj to są takie proste zdania że angielski na poziomie podstawowym wystarczy do ich zrozumienia

Sacra populi lingua est, Auribus frequenitius quam lingua utere. Nie każdy zna angielski, miśku, inne języki na świecie też istnieją. O twojej znajomości własnego nie wspomnę.

Edytowane przez LONG3r
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrzucę kilka uwag/porad/informacji o trophy, które udało mi się zrobić lub wiem (lub wydaje mi się :P), że będzie łatwiej je wbić dzięki temu.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże lub naprowadzi na dobry trop :)

silver.pngThe Truth Will Out

Unlock a hacked version of one of the Abstergo videos in the story quest - najłatwiej odblokować pierwszy z filmików. Potrzebne do tego jest 20 zabójstw z powietrza. Najszybciej wbija się je w trybie Wataha (polecam mapę Plantacja. Mi zajęło to 3 serie w których do 18-23 sekwencji dochodziliśmy z randomową ekipą).

silver.pngHead in the Cloud

Find all pivots and sync the Animus to the Cloud - możliwe dopiero po ukończeniu gry. Pivoty łatwiej szukać poprzez używanie uzyskanych już (na początku mamy 3 z 12) jako ograniczników na mapie, im więcej pivotów tym łatwiej szukać kolejnych.

silver.pngIn Good Standing

Complete all challenges for any of the Clubs - stosunkowo najłatwiejsze i najszybsze do zrobienia są zadania klubu myśliwskiego (mi udało się to prawie zaraz po

otrzymaniu ukrytego ostrza - koniec 5 lub początek 6 sekwencji )

bronze.pngEye Witness

Witness a predator killing an enemy - powinno wpaść bez problemu podczas gry, więc nie trzeba się tym martwić. Wystarczy trochę pobiegać po pograniczu i na pewno jakiś ryś/wilk/kuguar/niedźwiedź zabije czerwony płaszcz patrolujący las. W moim przypadku trophy wpadło kiedy nawet nie widziałem sytuacji w której ryś rozszarpał żołnierza i biegłem beztrosko po drzewach (świadek naoczny ;) ).

bronze.pngCoureur des Bois

Exchange undamaged pelts at all different general stores - kluczowa informacja to ta, że sklepów jest 9. Po 3 w Bostonie, Pograniczu i Nowym Jorku. Dość łatwo je znaleźć na mapie :). Futra mogą być obojętnie jakiego zwierzaka. Ważne, żeby nie były uszkodzone (to efekt użycia broni palnej).

bronze.pngJager Bomb

After becoming fully Notorious, kill 10 Jagers before losing your notoriety - polecam wykonać to na początku

sekwencji 5. Zanim zaczniemy zrywać plakaty ze swoją podobizną

dobrze pobiegać po mieście i poszukać Jagrów - chodzą pojedynczo, ale kilka rundek w pobliżu portu w zupełności wystarczy, żeby zabić 10.

bronze.pngWhit's fur ye'll no go by ye!

Block a firing line 5 times by using a human shield - najszybszy sposób to prowokowanie patroli (w mieście lub w lasach). Kontrujemy ataki za pomocą :cicle: a następnie :x: , żeby nie zabić przeciwnika. Kiedy widzimy, że nad strzelcami pojawia się żółta ikona podbiegamy do jednego z przeciwników i wciskamy :x: aby się nim osłonić.

bronze.pngPrince of Thieves

Loot a convoy without killing any of its guards - w tym wypadku wystarczy pobić żołnierzy ochraniających konwój. Za pomocą :r2: wybieramy pięści i zaczynamy od strażników z tyłu (udało mi się unieszkodliwić prawie całą ochronę zanim się zorientowali). Jeśli trafiamy na opór to dzięki kombinacji :cicle: i :x: najpierw rozbrajamy przeciwników (pamiętając o pozbyciu się broni!) a następnie bijemy ich. Trofeum wpadnie po przeszukaniu wozu.

bronze.pngPredator

Hang 5 enemies by using rope darts - możliwe od początku

sekwencji 6 w której Achilles wręcza nam rope darts.

Musimy znajdować się na gałęzi (niekoniecznie tuż nad przeciwnikiem), z menu :r2: , wybieramy linki, następnie wciskamy :triangle: i :l1: , żeby zeskoczyć z drzewa tworząc przeciwwagę dla ciała zabitego.

Pierwsze zabicia można zrobić w misji pobocznej Osada w której pomagamy łowczyni i uczymy się obsługi linek w akcji

bronze.pngSpit Roast

Perform a double assassination using a musket - aby wykonać to zabójstwo należy oczywiście najpierw zdobyć muszkiet - ze stojaka lub z ziemiu po pokonanym żolnierzu. Następnie dobrze zlokalizować w mieście miejsce gdzie stoją twarzami do siebie dwaj żółnierze (w samym Bostonie takich lokalizacji jest kilkanaście). Rozpoczynamy bieg w stronę żołnierza (tworząc z kolejnym z nich linię prostą) i w pełbym biegu wciskamy :square: . Connor nabije pierwszego z nich a drugiego zastrzeli.

bronze.pngMonopoly Man

Send a convoy to Boston, New York and the Frontier - po pierwsze wymagany jest do tego dostęp do księgi przychodów w posiadłości/sklepie

możliwe od 5 sekwencji

, schematu konwoju a także stolarza oraz drwali (a właściwie drewna ;) ), których zyskujemy dla osady dzięki misjom ze znacznikiem "Osada". Następnie dzięki opcji tworzenia produkujemy wóz do konwojownia materiałów. Kolejny krok to wybranie w księdze opcji wysyłania towaru do sklepów - wybieramy po jednym z każdej lokalizacji i tyle :)

bronze.pngBy Invitation Only

Be invited to join a Club - zaproszenie od klubu myśliwskiego powinno pojawi się po zbadaniu pierwszego tropu po

opuszczeniu przez Connor'a wioski.

bronze.pngTumblehome

Upgrade the Aquila - po uzyskaniu dostępu do statku i odbyciu na nim pierwszej misji uzyskamy dostęp do księgi znajdującej się obok każdego punkty z kotwicą na mapie. W księdze tej dokonujemy ulepszenia - najtańsze to chyba 3000 funtów i trofeum wpada.

bronze.pngKidd Gloves

Uncover the mystery of Oak Island - najpierw należy odbyć pierwszą misję na Aquili by móc porozmawiać z siedzącym w porcie starym żeglarzem "Drewnianą Nogą". Musimy dla niego poszukać poukrywane w Bostnie, Pograniczu i Nowym Jorku "drobiazgi" - oznaczone symbolem kieliszka na mapie. Zadanie to ułatwi nam zakup mapy ze wskazanymi miejscami (możliwe w każdym sklepie). Po zebraniu 1 drobiazgu możemy wymienić go na 1szy list kapitana Kidd'a, po zebraniu 6 na następny, po 14 kolejny i tak przy 24 drobiazgach otrzymujemy list ostatni. Każdy list oznacz misję na którą udajemy się z dowolnego miejsca oznaczonego kotwicą. Misje te na mapie morskiej oznaczone są kieliszkiem. Dopiero po zebraniu wszystkich 4 części mapy kpt. Kidd'a możemy udać się na wyspę Oak.

bronze.pngBring Down the House

Explore Fort Wolcott - jest to misja dostępna przy znacznikach kotwicy, na mapie morskiej oznaczona kieliszkiem. Jest pierwszą z misji, które prowadzą do rozwiązania zagadki kpt. Kidd'a. Wymagany do uzyskania do niej dostępu jest odnaleziony i wymieniony na 1szy list, drobiazg.

bronze.pngOriginal Gamer

Win a game of Fanorona, Morris and Bowls on the Homestead - dostęp do gier jest możliwy po przejściu konkretnych zadań Osada (nie licząc Fanorony w którą musimy pokonać Achillesa w posiadłości). Gry rozgrywane są na poziomie ekspert, więc może to kosztować trochę nerów. Zwłaszcza w przypadku Morris'a polecam ten filmik -

dla mniej cierpliwych ;)

bronze.pngAn Extraordinary Man

Complete the Encyclopedia of the Common Man - do zdobycia trofeum potrzebne jest sprowadzenie różnych "klas" osadników a następnie podpatrywania ich przy pracy i zaznaczania przez :l1: tak aby Connor analizował ich pracę i zapisywał informacje. Należy zaobserwować 3 różne animacje np. farmerzy dojący krowę, później orzący pole itp. Zadanie odrobinę ułatwia wyświetlanie imion osadników na mapie a także Wizja przy użyciu której wiemy, że dana postać wykonuje zajęcie, które należy "prześwietlić" (osadnik oznaczony jest wtedy złotym kolorem).

EDIT: Mała aktualizacja w punkcie wyżej :)

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może mapę odnośnie trofeum za skompletowanie encykopedii? O ile sporo klas mam już 3/3, tak kowala, medyka, szynkarza, górnika i krawca nawet nie widziałem. Można spokojnie ich szukać też nocą? Staram się biegać po mapie za dnia, bo w nocy to widzę tylko pozapalane światła w domach. Tak samo szukać można ich TYLKO w Domostwie Davenporta, czy też na innych mapach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może mapę odnośnie trofeum za skompletowanie encykopedii? O ile sporo klas mam już 3/3, tak kowala, medyka, szynkarza, górnika i krawca nawet nie widziałem. Można spokojnie ich szukać też nocą? Staram się biegać po mapie za dnia, bo w nocy to widzę tylko pozapalane światła w domach. Tak samo szukać można ich TYLKO w Domostwie Davenporta, czy też na innych mapach?

Jeśli "zdobyłeś" ich dla Domostwa to muszą być gdzieś w pobliżu swoich domów lub miejsc wykonywania pracy.

Np. górnik jest w lewym dolnym roku (nad rzeką jest kopalnia) i w ciągu dnia można go tam spotkać ("No" na mapie). Pozostałe klasy też głównie za dnia można spotkać. Tylko w Davenport.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegam po Domostwie nonstop, na mapie na szczęście ikonki ludzi pokazują się nawet jeśli są daleko od Nas, ale tych 5 klas do tej pory ani razu nie widziałem, a skanuję dosłownie każdego. W tych miejscach znalazłem wszystkich pozostałych:

(Duże koła to różne działalności, ta mała na północy to łowczyni)

Pozaznaczałbyś innych jak tylko wiesz gdzie ich znaleźć:

homesteadmap.jpg

PS. Może niektórzy występują tylko w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biegam po Domostwie nonstop, na mapie na szczęście ikonki ludzi pokazują się nawet jeśli są daleko od Nas, ale tych 5 klas do tej pory ani razu nie widziałem, a skanuję dosłownie każdego. W tych miejscach znalazłem wszystkich pozostałych:

(Duże koła to różne działalności, ta mała na północy to łowczyni)

Pozaznaczałbyś innych jak tylko wiesz gdzie ich znaleźć:

homesteadmap.jpg

PS. Może niektórzy występują tylko w nocy?

Jeszcze nie mam kompletu przeskanowanego.Wszyscy powinni być obok domków na mapie. Norris - górnik jest przy domku w lewym dolnym rogu. Rano (wnioskuję po zmianie oświetlenia ;) ) schodzi do kopalni, która jest na południe od domu, przy rzece.Muszę dzisiaj sprawdzić jak reszta.Jeszcze tylko kontrolnie zapytam - czy wszystkie misje Osada zrobiłeś?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemek.. Zygo.. Dobra robota..! Dziękuję .. ! To mi (matołkowi) wiele ułatwi..! :thanks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam kompletu przeskanowanego.Wszyscy powinni być obok domków na mapie. Norris - górnik jest przy domku w lewym dolnym rogu. Rano (wnioskuję po zmianie oświetlenia ;) ) schodzi do kopalni, która jest na południe od domu, przy rzece.Muszę dzisiaj sprawdzić jak reszta.Jeszcze tylko kontrolnie zapytam - czy wszystkie misje Osada zrobiłeś?

Niektórych nie zeskanujesz dopóki nie zrobisz dla nich jakiejś misji.Po jej wykonaniu np u kowala pojawia sie nowy budynek i tam własnie go skanujemy gdy pracuje.Ostatni skan kowala zrobiłem po wykonaniu dla niego ostatniej misji.Wcześniej wyskakiwały mi informacje niewłaściwy obiekt czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórych nie zeskanujesz dopóki nie zrobisz dla nich jakiejś misji.Po jej wykonaniu np u kowala pojawia sie nowy budynek i tam własnie go skanujemy gdy pracuje.Ostatni skan kowala zrobiłem po wykonaniu dla niego ostatniej misji.Wcześniej wyskakiwały mi informacje niewłaściwy obiekt czy jakoś tak.

Dokładnie. Jednych da się zeskanować kompletnie bez wszystkich misji np. stolarza a inni muszą mieć komplet zadań. Dlatego lepiej najpierw wszystkie zrobić i mieć dostęp do każdej postaci a później zacząć zbierać informacje do Encyklopedii. Najlepiej użyć Wizji i wtedy wiemy, że postać która "świeci się" na złoto wykonuje jedną z czynności możliwych do zeskanowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś już zrobione trofeum ''Niezwykły człowiek'' nie mogę zeskanować jednej czyności. mam zrobione wszystkie zadania dla domownikuów. widzialem juz wszystkie czynosci jakie wykomuje ale jak skanuje go to pisze ze juz wpis jest dodany a jak sprawdzam mam 2/3 skonow :(

podobnie mam z trofeum Skompletowany. w menu pisze ze mam 100% a trofeum brak. nie wiem czy sa one zabugowane czy tylko ja mam cos nietak:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezwykły człowiek trofeum wyskoczylo chociz dalej pisze ze 2/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trofeum jest zbugowane.Miałem taką sytuację ze stolarzem,cały czas wyświetlało mi 2/3.Wszyscy mieli 3/3 ,tylko ten stolarz 2/3.Okazało się że zabrakło mi 1 czynności u drwali,mimo że wyświetlało mi 3/3

Przeleć się jeszcze raz po wiosce i przeskanuj wszystkich jeszcze raz.Powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje tez tak mialem. zeskanowalem kobiete drwala i trofeum wyskoczylo. a jak jest z trofeum Skompletowany. mam niby 100% bazy a trofeum niemam:( ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez jaj to są takie proste zdania że angielski na poziomie podstawowym wystarczy do ich zrozumienia

Jestesmy w Polsce i mamy polskie organizmy, wiec i forum powinno byc calkowicie po polsku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje tez tak mialem. zeskanowalem kobiete drwala i trofeum wyskoczylo. a jak jest z trofeum Skompletowany. mam niby 100% bazy a trofeum niemam:( ???

"To nie chodzi o bazę danych. Tylko o 100% DNA razem ze wszystkimi pobocznymi misjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×