Skocz do zawartości
Madrok

Persona 4 Golden

Rekomendowane odpowiedzi

mnie akurat ten symulator zycia najbardziej drazni (gdybym chcial w cos takiego grac bralbym simsy ... ) ;) wole rpgowe miesko i tulac sie po dungeonach i fuzjowac persony (wlasnie zrobilem po pierwszym dungeonie nerdzac go 2 dosyc potezne persony titanie i takiego plonacego tygrysa - 6 godzin pierwszy palac badalem w poszukiwaniu kart odpowiednich ;) teraz chyba moge ruszyc fabule 30 lvl po pierwszym dungeonie to chyba dobry wynik ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bardziej zwróć się w stronę SMG:Digital Devil Saga albo Devil Survivor ;D ponieważ w każdej SHG:Persona jest ten symulator życia XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynam 2gi dungeon, lvl 44 i 18 godzin.. maprawde gra wtrybia maksymalnie... gdyby nie szkolne popierdolki naprawde wysoko bym ocenil... znacie cos podobnego z psp tylko bez watku szkolnego?? nie liczac person...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie całe serie Shin Megami Tensei ;D zaczynając od Digital Devil Saga a na Devil Survivor kończąc :)

Ale niestety na PsP wychodziły tylko persony...jakbyś miał Ps2 jeszcze albo NDS/3DS to miałbyś do wyboru między Digital Devil Saga,Devil Summoner,Lucifers Call itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, właśnie przypadkowo otrzymałem jeden z 6 dostępnych endingów (neutralny) i się rozczarowałem, bo (lekki spoiler)

ending ten zakłada że gra się kończy wcześniej i nieodkryta pozostaje tożsamość zabójcy.

Radzę bardzo się skupić podczas pewnego eventu dalej już w grze (jak tam dojdziecie to będziecie wiedzieli o jakie to wydarzenie chodzi), bo głównie podjęte w tym czasie decyzje decydują o końcówce. Ogólnie fajnie, że można dostać taki ending, ale jeśli ktoś nie wie o tym że istnieją inne to może się wkurzyć na to że nie jest satysfakcjonujący.

Tak się zirytowałem, że wczytałem ostatniego save'a i myślę że udało mi się teraz dobrze odpowiedzieć na te decydujące pytania, co jednak okaże się po jakimś czasie - na pewno zostało mi jeszcze dużo gameplayu, tylko co do aktualnej końcówki nie jestem jeszcze pewny.

Zdun, myślę że dużo stracisz ze świetnej fabuły, jak olewasz ten wątek szkolny, Social Linki etc i nie przywiązujesz się do postaci. Tak jak przewidziałem, ostatnie paręnaście godzin to takie zwroty akcji, że parę razy mi się wymsknęło "O Ku***", a ja się rzadko tak emocjonuję podczas gier :) Jak chciałeś tylko expic i łapać potworki to mogłeś w pokemony pograć :P.

Tak tylko podpowiem, że od niektórych SL może również zależeć końcówka, a samo wymaksowanie daje Ci możliwość stworzenia najmocniejszej Persony danego Arkana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie bardzo mocne historie w rpgach ale w licealistow trudno mi sie wkrecic... nie skipuje czytam kazdy dialog i zle nie jest ale nie po mojemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to że w porównaniu do innych Persona, tutaj mozna kontrolować każdą postać i wydawać jej komendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ta vita fajna sprawa.. dzis wolne i generalnie musialem chwile w ksiegowosci firmy posiedziec... zajelo mimto przy lapie 20 minut, zone sciemnilem / w tej chwili nadal to robie ;) i w pokoju komputerowym nerdze vite z persona (spokojnie nabite 8 godzin w dniu dzisiejszym) piszac na tabie po forum... po drugim dungeonie zaczalem przekonywac sie do fabuly, owszem nadal uwazam ze pierdol typu licealne zajecia z wfu sa totalnie zbedne ale sama historia zaczyna ostro wkrecac...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, czy waszym zdaniem lepiej ograć najpierw wcześniejsze persony w wersji na psp i vitę, czy można zaczynać od Golden? Chodzi mi zarówno o fabułę, jak i o samą ewolucję gatunku, żebym później nie zgrzytał zbębami, jeżeli wezmę się od dupy strony za kolejność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to moja pierwsza persona i smiało mogę ją polecić... Dowiadywałem się przed zakupem i nie ma powiazań (cos na zasadzie serii final fantasy), a brać warto - mam na liczniku póki co 20 godzin i bawię się lepiej aniżeli dobrze ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne powiązania między tymi częściami to Igor,Velvet Room i niektóre Persony...tak to nic nie łączy gier....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx. Ale pozostałe persony na ps vitę (wersja z psp) polecacie również?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczególnie polecam P3FES ale nie wiem czy jest na psp/psv...no i niedługo nowa persona wychodzi na duże konsole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A P3FES jest na ps3 czy ps2? Na wiki widnieje info, że jest wydana na PSN, sprawdzę wieczorem, czy na VITĘ też. To jest w sumie rozszerzona wersja persony 3?

A nowa persona zmierza na ps3, czy na ps4 już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P3FES to rozszerzona wersj P3 która wyszła na Ps2 kiedyś a nowa Persona wychodzi na Ps3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst zawiera spoilery więc czytajcie na własną odpowiedzialność ! XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma racji babka, też zauważyłem to że Yosuke czasami nieźle jedzie po Kanjim. Chłopak po prostu nie był pewny swojej orientacji, z powodu swoich "niemęskich" zainteresowań, a Naoto tylko mu namieszał w głowie. Końcowa walka z bossem w pewnym sensie to wyjaśnia.

Na PSP wyszła tylko Persona 3 Portable, ze tego co słyszałem to nie zawiera rozszerzonego endingu z FES, ale jest dużo zmian w stosunku do wersji z PS2, min. możliwośc grania babką, czyli nowe opcje dialogowe i Social Linki, opcja kontroli wszystkich bohaterów podczas walki i dodatkowe kawałki w OST. Tak jak wcześniej pisałem, polecam ograć wersję Portable przed czwórką - jest parę nawiązań, ale sama gra ma oprócz tego dużo do zaoferowania. Coś czuję że się powtarzam, ale Persona 1 i 2 bardzo się różnią od nowszych części i jakoś mnie nie wciągnęły, więc nic się nie stanie jak je sobie odpuścisz.

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja peirwszy raz doświadczyłem ataku Twin-Dragon...damn XD

Ktoś mi moze powiedzieć od czego zależą te ataki drużynowe ? chodzi mi o te podwójne a nie te całym zespołem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jest losowe, podczas gry zdarzyło mi się to jakieś 5 razy max.

Jebnę tu sobie przemyślenia/recenzję, bo mi smutno po ukończeniu gry :P

Co jak co ale średnia na metacritic w tym wypadku jest trafna. Ten "true" ending, który udało mi się teraz uzyskać, przedłużył grę o prawie 20 godzin w porównaniu z tym "neutralnym". Na liczniku miałem 80 godzin, nie robiąc wszystkich questów pobocznych, nie wymaksowałem też każdego Social Linka a i Person do skompletowania Compendium jakieś 25% mi brakło. Więc myślę, że te 100h którymi się twórcy reklamowali to nie przesada. Definitywnie grę przejdę kiedyś jeszcze raz, próbując odblokować inne endingi

w jednym z nich można zostać wspólnikiem zabójcy.

Nie pamiętam czy kiedykolwiek tak się wciągnąłem w grę.W Personę grałem codziennie, bez wyjątku, przez ponad 3 tygodnie od premiery, ani razu nie odczuwając znużenia - to już o dobrze o tej grze świadczy, ale można o niej powiedzieć o wiele więcej niż tylko że "nie była nudna". Już wiem że bohaterów i fabułę (opartą w dużej mierze na jungowskiej psychologii) będę pamiętać przez długie lata, tak jak w przypadku P3. Soundtrack na pewno zagości na moim odtwarzaczu, miło będzie odpocząć od napierdzielanki dla szatana, tj. metalu :P. Gra cały czas jest świeża, jak tylko wkrada się rutyna pojawia się jakiś nowy feature, event lub zwrot akcji, więc jak już wspominałem, nie ma mowy o nudzie co przy takim molochu jest osiągnięciem. Co do zmian w porównaniu do Persony 4, jest ich taki ogrom że gra równie dobrze mogłaby być następną cześcią, gdyby tylko zmienić historię. Bardzo cięzko mi wskazać element w tej grze który nie jest zrobiony co najmniej dobrze. Wszystko współgra ze sobą i wciąga na długie godziny, a fakt że gra nie jest bateriożerna jeszcze pomaga (mi jedno ładowanie starczyło na 5h-5h30m rozgrywki). Już przeczuwam, że w najbliższej przyszłości będe krążył po forach, czytając przemyślenia ludzi na temat endingu, fabuły, postaci. Coś takiego zawsze robiłem po ukończeniu takich arcydzieł jak MGS 3/4, ICO, Shadow of The Colossus, Heavy Rain etc, więc jakbym miał wystawić ocenę Personie 4, byłoby to 10/10. Jak dla mnie to na ten czas najlepsza gra roku, a z pewnością najlepszy RPG/gra na Vitę z powodu znakomitego stosunku jakości do czasu rozgrywki i najwiarygodniej wykreowanych bohaterów w RPG'ach.

Edytowane przez adams1001
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powoli i do przodu... zacząłem sie wkręcać w social linki i jest coraz lepiej... póki co 25 godzin na liczniku - wszystkie linki na 5 lvlu ja mam 64 poziom a dopiero czekam na "recover" po 2gim dungeonie (czyli dopiero koncówka miesiąca maj), z czasem i w postacie się wciągnąłem i naprawdę jestem ciekawy fabuły dalej... Tytuł z czasem coraz bardziej wciąga i staram się z niego wydobyć jak najwięcej... Póki co najlepszy tytuł na vitę - zobaczymy jaki pazur pokaże soul sacrafice oraz killzone mercenaries ale zapowiada sie dobry rok dla tej konsoli...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooołlll myślałem że ja przefarmiłem postacie w FF8 bo tam miałem 45lvl zanim w ogóle poszedłem na Ifrita ale Ty Zdun to przebiłeś mnie ;D 2dung i już 64lvl xD a zabiłeś dodatkowych bossów z pierwszych dungeonów XD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P3FES to rozszerzona wersj P3 która wyszła na Ps2 kiedyś a nowa Persona wychodzi na Ps3 :)

Czy to nowa Persona na PS3 to jest P4Golden (bijatyka) ? Czy klasyczna Persona, czyli jRPG? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4G to jest klasyczna Persona a P4A to jest bijatyka, która nawet zgarnęła nagrodę na VGA10 za najlepszą bijatykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×