Skocz do zawartości
Madrok

Persona 4 Golden

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest bardzo "japońska". Tekstu jest sporo, ale jest też i voice acting więc jedyne co trzeba czytać to myśli głównego bohatera. Za 39zł można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wcześniej zbierałem informacje o tym tytule, ale w końcu zacząłem grać, a to tu godzinkę, tam 2 i w sumie dopiero pierwszy "pałac" czy "zamek" za mną. Myślałem, że po fenomenalnej Personie 5, 4 Golden będzie zbyt archaiczna i jakaś taka staroświecka, ale nic z tych rzeczy. Gra wyszła 11 lat temu na PS2 i ... o k#### jakie to dobre. Łatwo mi się teraz odnaleźć po 5 części bo i Persony są takie same, skille tak samo się nazywają więc próg wejścia jest dla mnie teraz żaden. 

Po tych kilku godzinach mogę powiedzieć , że potencjał jest ogromny i kto wie...może przebije Persone 5. Klimacik pierwyj sort. Napiszę coś więcej jak skończę, a to długo może potrwać.

BTW Ponoć Shin Megami Tensei ma wyjść na Switcha...już nie mogę się doczekać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwórka najlepsza jest. Piątka łądniej wygląda i jest bardziej stylowa, ale pod względem postaci, fabuły i klimatu, czwarta część króluje. Jak Ci się spodoba to możesz i trójkę sprawdzić, bo jest też bardzo podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, danken000 napisał:

Czwórka najlepsza jest. Piątka łądniej wygląda i jest bardziej stylowa, ale pod względem postaci, fabuły i klimatu, czwarta część króluje. Jak Ci się spodoba to możesz i trójkę sprawdzić, bo jest też bardzo podobna.

Persona 3 jest następna na liście. Na szczęście jest dostępna w sklepie na Vite bo jak zobaczyłem ile ludzie wołają za fizyczną kopię na PSP/PS2 to huhu...myślałem, że historia w 5 to mistrzostwo świata, ale 4...pomimo iż ma się wrażenie, że gramy jakby młodszymi postaciami no i dlatego, że grafika jest taka "słodsza" to gra jest dużo poważniejsza. Chociaż Morgana wydaje mi się znacznie fajniejszy od Teddiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Frost Prime napisał:

Persona 3 jest następna na liście. Na szczęście jest dostępna w sklepie na Vite bo jak zobaczyłem ile ludzie wołają za fizyczną kopię na PSP/PS2 to huhu...myślałem, że historia w 5 to mistrzostwo świata, ale 4...pomimo iż ma się wrażenie, że gramy jakby młodszymi postaciami no i dlatego, że grafika jest taka "słodsza" to gra jest dużo poważniejsza. Chociaż Morgana wydaje mi się znacznie fajniejszy od Teddiego.

Persona 3 jest najbardziej "depresyjna". Szczególnie w końcówce. Wersja z PS2 jest też dostępna na PS3, ale chyba tylko na amerykańskim PSS. Różnice między wersją PS2 i Portable na PSP są dość spore, więc warto się zastanowić, którą wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Persone 4...genialny tytuł jak 5. W niektórych elementach lepsza w innych gorsza, ale wciąż - niesamowita gra.

 

Możesz powiedzieć jakie to różnice? Mam zamiar ogrywać na Vicie wersje z PSP kupioną w PSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w wersji Portable nie można poruszać się po mieście w 3D. Historia przedstawiona jest w postaci Visual Novel. Dostajesz zdjęcie lokacji i wybierasz gdzie chcesz iść. W 3D jest jedynie walka.

 

Wersja FES zawiera dodatkowy trzydziestogodzinny epizod "The Answer", który według wielu jest niewarty ogrywania ze względu na wysoki poziom trudności i spory grind. Lepiej obejrzeć cutscenki na YT. Portable dodaje dodatkową protagonistkę. Całość można ograć z jej perspektywy co zmienia nieco interakcje fabularne oraz Social Linki i dodaje też nowe.

 

Wersja PSP zawiera parę ulepszeń gameplayowych z czwórki. Możliwość kontroli akcji towarzyszy podczas walki, regeneracji zdrowia za opłatą bez potrzeby wychodzenia z Tartarusa, oraz brak możliwości chwilowego zawieszenia się S. Linków.

 

Edytowane przez danken000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://gamefaqs.gamespot.com/vita/641695-persona-4-golden/answers/356588-how-do-i-get-the-true-ending

 

W skrócie: wymaksuj Social Link Marie, nie wrzucaj nikogo do TV, poprawnie odgadnij kto zabił, a na samym końcu nie idź do domu. Jeśli dotarłeś do właściwego zakończenia to pewnie Marie pominąłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×