Skocz do zawartości
Sushi

Sports Champions 2

Rekomendowane odpowiedzi

7803763030_351d98bdfa_o-440x270.jpg

Informacje ogólne:

Stopień trudności platyny: 3 / 10

Ilość trofeów: platinum.pngx1 / gold.pngx2 / silver.pngx11 / bronze.pngx30

Ilość trofeów offline: 44

Ilość trofeów online: 0

Najtrudniejsze trofea: bronze.pngSplit Happens

Trofea możliwe do pominięcia: Brak

Trofea zglitchowane: Brak

Online Pass: Brak gry online

Ilość podejść: 1

Czas do zdobycia platyny: maksymalnie 30 godzin

Wymagane kontrolery move: 1

Słowo wstępu:

Nadeszła druga odsłona hitu na Move’a – Sports Champions 2. Gra miło zaskoczyła jeszcze przed premierą – to jedna z niewielu pozycji, która kosztowała 100zł w wersji pudełkowej. Niestety w parze z niską ceną poszła długość rozgrywki; w porównaniu do pierwszej części mamy mniej przeciwników – w każdym pucharze 6 meczy, tak jak poprzednio 4 puchary w każdym ze sportów.

Wprowadzono 5 zupełnie nowych dyscyplin i pozostawiono znacznie ulepszone łucznictwo.

Nowe sporty są bardziej „klasyczne” – boks, kręgle, narciarstwo alpejskie, golf oraz tenis. Każda z tych dyscyplin została zrobiona na tyle dobrze, że gdyby rozgrywka była dłuższa, to mogłaby stanowić odrębną grę.

Sterowanie jest bezbłędne, a co najważniejsze nie trzeba za każdym razem robić znanej nam z jedynki żmudnej kalibracji.

Dodatkowo, twórcy wprowadzili tryb imprezowy, który na pierwszy rzut oka wydaje się być fajnym rozwiązaniem – ze znajomymi jeszcze nie próbowałem, ale przypuszczam, że jeśli nasi goście chociaż trochę lubią tego rodzaju rozrywkę, nie będą zawiedzeni.

Ogólne porady:

Zacznijcie od gry pucharowej i nie przejmujcie się trofeami – warto zwrócić jedynie uwagę na możliwość zdobycia bronze.pngSplit Happens jeśli taka się pojawi.

Po ukończeniu wszystkich złotych pucharów nie powinno zostać wiele: będziemy musieli poświęcić chwilę na zdobycie trofeów związanych z grą dowolną oraz jedno z trybem imprezowym.

Pozostałe ogólne porady znajdziecie w opisach trofeów dotyczących złotego pucharu w danej dyscyplinie oraz przy opisie gold.pngSports Champions Champion.

Poradnik:

platinum.pngMr. Z

Unlock all Bronze, Silver, and Gold Trophies

Platyna!

bronze.pngStrike! A Pose

Accumulate 20 strikes in Bowling

Strike to zbicie wszystkich kręgli za pierwszym rzutem. Musimy zgromadzić 20 strike’ów, co nie sprawi najmniejszego problemu, trofeum powinno wpaść już w brązowym pucharze.

bronze.pngSplit Happens

In Bowling, pick up a split spare

Jeden z najtrudniejszych pucharów w grze – wymaga dużo szczęścia i odrobinę umiejętności. Split spare to sytuacja, w której po pierwszym rzucie zostaną nam 2 lub 3 kręgle oddalone od siebie (np. dwa skrajne) – na karcie wyników pojawia się kółko przy liczbie kręgli zbitych w poprzednim rzucie. By zdobyć trofeum trzeba zbić wszystkie pozostałe kręgle w drugim rzucie.

Podczas przechodzenia gry pucharowej split spare’a miałem raptem dwa razy. Według mnie nie ma znaczenia czy trofeum będziemy próbować zdobyć w grze dowolnej czy w pucharze. Mi udało się je zdobyć w drugim meczu pucharu platynowego. Jedyna użyteczna rada to taka, że trzeba celować w środkowego kręgla bez podkręcenia i liczyć na szczęście. Jeśli już split spare się pojawi wystarczy zimna krew.

Mamy jeszcze drugi sposób na zdobycie tego pucharku, w którym jest mniejsza szansa nietrafienia jeśli split się pojawi: Sposób ten jest przedstawiony przez użytkownika adziaki:

"Wystarczy włączyć w grze pucharowej na dowolnym poziomie tryb "Superkręgiel".

W tym trybie (oprócz normalnych kręgli) mamy kilka dodatkowych "super kręgli", które po trafieniu powodują zbicie wszystkich pozostałych kręgli na torze, więc w pierwszym rzucie należy uderzyć tak, aby został np. jeden skrajny "super kręgiel" i jeden zwykły oddalony od niego.

Po trafieniu w "super kręgiel" wszystkie kręgle zostają strącone i wpada trofeum."

bronze.pngPin Pal

Complete a game of Bowling

Wystarczy ukończyć jedną grę w kręgle.

bronze.pngYou're A Piece Of Iron

Win a single-player Boxing match without being knocked down once (Silver or higher)

Trzeba wygrać mecz bokserski na poziomie srebrnym lub wyższym nie będąc powalonym przez przeciwnika. Trofeum powinno wpaść przy okazji przechodzenia pucharu, jeśli nie to po ukończeniu złotego cofnijcie się do pierwszego meczu w srebrnym pucharze – będziecie już na tyle oswojeni z grą, że nie sprawi to problemu.

bronze.pngC-C-C-C-C-Combo!

Land a 6-hit combo in Boxing

Musimy zrobić kombo składające się z 6 uderzeń – pucharek wpadnie przy okazji gry.

bronze.pngUpstart

Complete a game of Boxing

Wystarczy ukończyć jedną walkę w boksie.

bronze.pngNet Points

In Tennis, score 10 points at the net in a single match

Do siatki podbiegamy naciskając T. Puchar najlepiej zrobić jak już oswoimy się ze sterowaniem – wracamy do brązowego lub srebrnego pucharu i w jednym meczu wygrywamy w ten sposób 10 punktów.

bronze.pngDouble Deuce

Win a Tennis game after going deuce twice

Musimy wygrać gema, w którym dwa razy będzie równowaga. Wpadnie przy okazji normalnej gry.

bronze.pngYou Got Served

Score two aces in a single Tennis match

Asa najłatwiej zaserwować gdy uderzamy piłkę jak jest w najwyższym punkcie. W brązowym pucharze bez problemu zdobędziemy dwa asy w jednym meczu.

bronze.pngGame-Set-Match

Complete a game of Tennis

Wystarczy ukończyć jeden mecz w tenisa.

bronze.pngStraight Shooter

Win a Silver difficulty level (or higher) Archery match without missing a shot

Musimy wygrać mecz łucznictwa na srebrnym lub wyższym poziomie trudności bez spudłowania. Jeśli nie uda nam się od razu, to po oswojeniu się ze sterowaniem wracamy do pierwszego meczu łucznictwa w srebrnym pucharze i bez pośpiechu oddajemy same celne strzały.

bronze.pngArrowbics

Last for 2 minutes in an Archery Challenge Mode match

Trzeba wytrzymać dwie minuty w trybie wyzwania w łucznictwie. Tryb ten wygląda podobnie jak w pierwszej części gry – strzelamy do makiet szkieletów. Pamiętajcie żeby celować w głowę, a gdy tylko pojawi się kółko z czasem trzeba je zebrać. Trofeum nie powinno sprawiać większych problemów.

Jeśli premia czasowa się nie pojawia, a zamiast niej macie premię spowalniającą przeciwników, to spróbujcie celować za każdym razem w głowę, wówczas bonusowy czas powinien pojawić się prawie za każdym razem.

bronze.pngArrow Dynamic

Get 3 split arrows in a single Archery match

Musimy rozszczepić trzy strzały w jednym meczu – prawdopodobnie wpadnie już w pierwszym meczu łucznictwa – celujcie cały czas w to samo miejsce.

bronze.pngTake A Bow

Complete a game of Archery

Wystarczy ukończyć jeden mecz łucznictwa.

bronze.pngIcy What You Did There

During a race, cause another skier to crash

Podczas wyścigu możemy przepychać się z przeciwnikami. Niestety częściej to oni wywracają nas. Kiedy przeciwnik jedzie równolegle do nas, należy skręcić na niego, jest szansa, że tak go wywrócimy.

bronze.pngFrost And The Flurrious

Pass another skier after drafting behind them for at least 5 seconds

Drafting to jechanie za kolorowym śladem przeciwnika – w taki sposób zwiększamy naszą prędkość. Do zdobycia pucharu musimy jechać za przeciwnikami przez 5 sekund bez przerwy, a następnie ich wyprzedzić. Najlepiej zrobić to w sytuacji, gdzie 3 przeciwników jedzie obok siebie – wówczas nie „zgubimy tropu”.

bronze.pngTwo-Planker

Complete a game of Skiing

Wystarczy ukończyć jeden wyścig narciarstwa.

bronze.pngFlipping Crazy

Successfully land a jump with two forward flips and two back flips

Robiąc salta i lądując poprawnie zwiększamy naszą prędkość. Pucharek wymaga zrobienia dwóch salt do tyłu i dwóch do przodu. Najłatwiej będzie nam to zrobić w trzecim wyścigu na złotym pucharze. Poniżej filmik pokazujący, w którym miejscu jest wyskocznia.

Od siebie dodam tylko, że przy lądowaniu nie możemy upaść na płasko, bo nie utrzymamy się na nogach – narty muszą być pod kątem, tak by ziemi najpierw dotknął tył nart.

bronze.pngTo The Green

In Golf, hit the ball onto the green from the tee

Green to krótka trawa znajdująca się w pobliżu dołka. Do zdobycia trofeum musimy uderzyć piłeczkę z tee (kołka) tak by upadła na greenie.

bronze.pngFORE!

Complete a round of Golf with four players

Musimy ukończyć jedną rundę golfa w czterech graczy – wchodzimy w tryb gry dowolnej, ustawiamy 4 zawodników i ustawiamy najkrótszą rozgrywkę.

bronze.pngWhat The Putt!?

In Golf, make a putt over 40 feet

Puttowanie to uderzanie piłeczki specjalnym kijem (putterem), kiedy ta znajduje się na greenie. Trofeum wymaga od nas 12-metrowego putta. Po oswojeniu się z grą nie powinno to stanowić problemu.

bronze.pngTee Time

Complete a game of Golf

Wystarczy ukończyć jeden mecz w golfa.

bronze.pngLesson Learned

Complete a training stage in any sport

Pucharek wpadnie jako pierwszy – zaraz po zakończeniu treningu w którymś ze sportów.

bronze.pngParty Monster!

Complete more than 1 Party Play playlist

W drugiej odsłonie gry nowością jest tryb imprezowy – do zdobycia trofeum musimy ukończyć dwie playlisty w tym trybie.

bronze.pngProfilin'

Use two or more created Champions in a multiplayer game

W grze pomiędzy graczami musimy skorzystać z dwóch graczy utworzonych przez nas samych. Możemy to połączyć z trofeum FORE!

bronze.pngStylin'

Customize an outfit for your Champion in all 6 sports

Poprzez wygrywanie kolejnych meczy, wyzwań i pucharów odblokowujemy stroje i sprzęt – pucharek wpadnie po zmienieniu chociażby jednej rzeczy w każdym ze sportów.

bronze.pngFashion Forward

Equip your Champion with an unlockable item

Trofeum wpadnie przy okazji poprzedniego.

bronze.pngThe Challenger

Earn at least 2 stars on each Bronze Cup Challenge Mode

Potrzebujemy dwóch gwiazdek w każdym z wyzwań, na szczęście tylko na brązowym poziomie – jeśli coś sprawiałoby trudności – wróćmy do danej gry po ukończeniu trudniejszych pucharów.

bronze.pngStar Bound

Acquire 25 stars in Cup Play

Patrz: Superstar.

bronze.pngMost Improved

Improve your score in a previously completed Cup Play match

Wystarczy poprawić swój wynik we wcześniej ukończonym meczu w pucharze – nie będzie to sprawiać żadnego problemu i wpadnie przy zdobywaniu 250 gwiazdek, o ile nie dużo wcześniej.

silver.pngAll Heart

Come back to win after being knocked down in a single-player Boxing match (Silver or higher)

Wygrywamy mecz bokserski na srebrnym lub wyższym poziomie po tym jak raz leżeliśmy na deskach. Puchar nie sprawi problemu i najpewniej wpadnie przy przechodzeniu pucharu w boksie.

silver.pngUnbowlievable!

In Bowling, get above a 200 point game in Silver difficulty or higher

Potrzebujemy zdobyć ponad 200 punktów w grze w kręgle na srebrnym lub wyższym poziomie. Wpadnie przy okazji złotego pucharu, bo nie sposób pokonać wszystkich przeciwników nie zdobywając przynajmniej 200 punktów. Kluczem są strike’i – zbicie wszystkich kręgli za pierwszym rzutem – wówczas kolejne dwa rzuty liczą się podwójnie.

silver.pngGet The Point

Acquire 500,000 points in Cup Play with a single Champion

Zdobywamy pół miliona punktów jednym zawodnikiem w grze pucharowej – po ukończeniu wszystkich 6 złotych pucharów będziemy mieć około miliona punktów, także tym pucharem nie musimy się martwić.

silver.pngGolf Carting

Win a game of Golf at each location in Free Play

Musimy wygrać mecz w golfa w każdej z lokalizacji w trybie gry dowolnej – lokalizacje są trzy, pamiętajcie tylko, że musicie grać przeciwko “komputerowi”, bez znaczenia jest długość rozgrywki – ustawcie 3 krótkie dołki i powtórzcie dla każdej lokalizacji.

silver.pngAllstar

Acquire 100 stars in Cup Play

Patrz: Superstar

silver.pngLegendary

Complete the Gold Cup in Boxing

Zdobądź złoty puchar w boksie.

W boksie kluczem jest cierpliwość i dostosowanie taktyki do przeciwników. Najwięcej kłopotów sprawiło mi pokonanie pierwszego przeciwnika w złotym pucharze – potem już było z górki. Blokujemy ciosy rywala i wyprowadzamy kontry. Na nic zda się chaotyczne machanie – bez staminy nasze ciosy nie zadają prawie żadnych obrażeń, a ta odnawia się co kilka sekund – planujcie każdy cios z głową.

Dodatkowo, posiadamy „super cios”, który zadaje większe obrażenia – przy odpowiednim wyczekaniu przeciwnika, unikaniu jego ciosów można go pokonać tylko przy użyciu tego ciosu. Na złotym poziomie potrzeba posłać rywala na deski 4-6 razy w ciągu meczu by wygrać przez nokaut. Jednocześnie musimy uważać żeby samemu nie oberwać, bo my nie wstaniemy już po trzecim, a czasem nawet drugim upadku.

silver.pngKing Pins!

Complete the Gold Cup in Bowling

Zdobądź złoty puchar w kręglach

Podobnie jak przy boksie – gdy pokonałem pierwszego przeciwnika cała reszta poszła znacznie szybciej. Koniecznie musimy strike’ować – trzy strike’i pod rząd to już ponad 90 punktów. Na szczęście przeciwnicy nie są nieomylni i mimo popełnienia kilku błędów w meczu nadal możemy liczyć na zwycięstwo. Pamiętajcie, najważniejszy jest ostatni frame – jeśli będziemy mieć strike’a, mamy dwa dodatkowe rzuty, przy sparze – jeden. Tutaj przeciwnicy radzą sobie nad wyraz dobrze – kilkukrotnie byłem przekonany, że wygram mecz, ale rywal utarł nosa trzema strike’ami.

W grze, podobnie jak w prawdziwym bowlingu, najlepiej uderzać podkręconą kulą pomiędzy pierwszy, a drugi kręgiel. Im silniejszy rzut, tym podkręcenie będzie mniejsze – musicie sobie popróbować tak żeby znaleźć złoty środek.

silver.pngMake Some Racquet!

Complete the Gold Cup in Tennis

Zdobądź złoty puchar w tenisie.

Przy tenisie ciężko o odkrywcze rady. Serwujcie jak najmocniej, asy zdarzają się rzadziej niż na niższych poziomach, ale dobry serwis jest niemalże gwarancją słabego returnu przeciwnika. Starajcie się używać mocnych uderzeń jak najczęściej – są podstawą wygranej. Rozrzucajcie piłki po przeciwnych stronach kortu, a przeciwnik w końcu którejś nie odbierze.

Mi osobiście najwięcej trudu sprawiło odbieranie serwisów przeciwników – początkowo gemy serwisowe rywali przegrywałem do zera, przeważnie po czterech asach. Okazało się, że wystarczy się skupić i przystawić rakietę do lecącej piłki – próba mocniejszego uderzenia kończyła się przeważnie tym, że mijałem piłkę.

silver.pngQuiver With Joy!

Complete the Gold Cup in Archery

Zdobądź złoty puchar w łucznictwie.

To chyba najłatwiejszy ze sportów. W porównaniu z pierwszą częścią gry, dużo bardziej zróżnicowany. Każda z rund punktowana jest osobno, a do zwycięstwa w danym meczu potrzeba nam określonej liczby wygranych rund.

Na złotym poziomie znika nam znacznik pokazujący, gdzie strzała wyląduje, ale mimo tego nie powinniście mieć większych problemów z wygraną.

W grach, gdzie cele są różnie punktowane celujecie w te najmniejsze i nie spieszcie się zbytnio.

Niektóre gry nie wymagają praktycznie celności, liczy się szybkość oddawania strzałów – i tak w „przepychaniu tarcz” strzelajcie jak najszybciej, bez większego znaczenia czy w sam środek. Podobnie przy „podnoszeniu flagi” – ale tu zwróćcie uwagę na pojawiające się bonusy – będzie to albo podwójna punktacja przez kilka sekund, albo różnego rodzaju przeszkadzajki dla rywala.

Mnie najbardziej irytowało „memory” – dobieranie odwróconych obrazków w pary – ze wstydem muszę się przyznać, że pomagałem sobie zdjęciami ekranu – w meczu z bossem było tego po prostu za dużo.

silver.pngIt's All Down Hill!

Complete the Gold Cup in Skiing

Zdobądź złoty puchar w narciarstwie.

Narciarstwo, za wyjątkiem bossa, nie powinno sprawiać ogromnych problemów, nie potrzeba więcej niż 2-3 podejść by pokonać każdego z przeciwników. Pamiętajcie, że dobre wylądowanie skoku zwiększa naszą prędkość, tak samo jak robione sztuczki. Gdy jesteście w tyle – draftujcie, tak powinniście dogonić rywali, ale gdy się do nich zbliżycie unikajcie kontaktu – przepychanki kończą się przeważnie naszym upadkiem.

W wyścigu z bossem kluczem jest znalezienie odpowiedniej trasy – w pierwszym wyścigu miałem ponad 20 sekund straty do zwycięzcy, po zmienieniu trasy i trzymaniu się ciągle lewej strony strata spadła do 5 sekund, aż po kilku wyścigach udało się wygrać. Dzięki Bogu gra wybacza błędy, jedna czy nawet dwie wywrotki nie muszą oznaczać porażki.

silver.pngClubbin'

Complete the Gold Cup in Golf

Zdobądź złoty puchar w golfie.

Golf obok łucznictwa to chyba najłatwiejszy ze sportów.

By wygrać, na każdej mapie szukajcie krótszej drogi do dołka – przeważnie taka jest, ale niekiedy może to wymagać ogromnej precyzji lub silnego uderzenia, pamiętajcie by zwrócić uwagę na siłę i kierunek wiatru – mogą w takich sytuacjach pomóc (lub przeszkodzić).

Przed każdym uderzeniem możemy poćwiczyć i zobaczyć jak mocno trzeba uderzyć.

Przy krótszych dołkach do pierwszego uderzenia starałem się dobierać taki kij by móc przywalić z całej siły – nie musiałem się martwić czy piłka nie poleci za daleko, ani za blisko.

Jeśli uderzymy z odpowiednią siłą, do tego prosto i bez odchylenia możemy uzyskać „super-strzał” – doda to kilkanaście metrów odległości.

Jednocześnie pamiętajcie, że punkt który wskazuje gra to miejsce, w którym piłka upadnie, a zawsze się trochę jeszcze potoczy.

Przy puttowaniu musimy dać piłce szansę dotoczyć się do dołka – lepiej uderzyć odrobinę za mocno niż za słabo. Zwracajcie uwagę na strzałki pokazujące nachylenie powierzchni – na złotym poziomie znika podpowiedź gdzie musimy uderzyć, ale powinniśmy sobie poradzić bez tego.

gold.pngSports Champions Champion

Complete the Gold Cup in all 6 sports

Trofeum otrzymujemy za wygranie wszystkich złotych pucharów.

Ogólna porada, która odnosi się do wszystkich dyscyplin to żeby się nie poddawać. Początkowo niektóre pojedynki wydawały mi się nie do wygrania (zwłaszcza pierwsze mecze złotego pucharu) – w kręglach, boksie i narciarstwie próbowałem po kilka razy zanim się udało. We wszystkich dyscyplinach nawet bossowie popełniają błędy, dzięki czemu nie musimy być perfekcyjni, a i tak możemy zwyciężyć.

Wszystkie dyscypliny możemy swobodnie rozgrywać na jednym kontrolerze – jedynie boks wydaje się być odrobinę łatwiejszy z dwoma pałeczkami, a narciarstwo po prostu bardziej realistyczne gdy trzymamy dwa kijki.

gold.pngSuperstar

Acquire 250 stars in Cup Play

Do zdobycia są w sumie 432 gwiazdki. Inaczej niż w pierwszej odsłonie, uzbieranie 250 nie powinno stanowić problemu. Ukończenie sześciu złotych pucharów niemalże gwarantuje uzyskanie wymaganej liczby – potrzeba średnio 2.3 gwiazdki w każdym pojedynku. Gdyby wam się nie udało, mamy jeszcze platynowe puchary, w których w sumie jest 108 gwiazdek. Jeśli nie macie ochoty na męczenie się z trudniejszymi przeciwnikami to bez żadnego problemu zdobędziecie komplet gwiazdek każdym z brązowych pucharów.

Poradnik w całości przygotowany przeze mnie na podstawie doświadczeń z gry i informacji z internetu.

Edytowane przez Sushi
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mi może napisać jak zrobić to trofeum w golfa What The Putt?! Trafiłem raz z 56 metra drugi raz z 13 a raz z 27 i nie chce mi to trofeum wskoczyć!! Napisane jest że z 12 metra lub powyżej i za diabła nie chce mi wpaść ten pucharek. Z góry dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam

Edytowane przez Rob_ak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mi może napisać jak zrobić to trofeum w golfa What The Putt?! Trafiłem raz z 56 metra drugi raz z 13 a raz z 27 i nie chce mi to trofeum wskoczyć!! Napisane jest że z 12 metra lub powyżej i za diabła nie chce mi wpaść ten pucharek. Z góry dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam

Jesteś pewien, że uderzasz dobrym kijem? Piłka musi być na greenie (krótsza trawa w okolicach dołka) i uderzasz putterem - piłka powinna się toczyć po uderzeniu tym kijem. Pisałeś, że trafiłeś z 56 metra - na żadnej planszy green chyba nie jest tak duży, więc może bijesz złym kijem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko możliwe. Napewno spróbuje twojej porady i zobacze jak to będzie. Dziękuje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze odstępy między angielkim opisem pucharku, a polskim.

Bo się to zlewa i ciężko się czyta na dłuższą metę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sushi wielkie.Właśnie mi to wskoczyło.Tak jak pisałeś złym kijem to uderzałem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z dwoma trofeami: bronze.pngArrowbics i silver.pngMake Some Racquet!

Jeżeli chodzi o te drugie to poprostu muszę się podszkolić, ale te pierwsze, z pozoru łatwe trofeum, jest dla mnie nie możliwe do zdobycia. Męczę się już nad nim bardzo długo i powoli tracę cierpliwość. Na starcie w wyzwaniu mamy 1 minutę. Aby wytrzymać 2 minuty musimy zebrać 6 kółeczek z premią czasową po 10s każde. A ja ciągle dostaję te kółeczka ślimaki, a premie czasowe może z 2 na mecz. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z dwoma trofeami: bronze.pngArrowbics i silver.pngMake Some Racquet!

Jeżeli chodzi o te drugie to poprostu muszę się podszkolić, ale te pierwsze, z pozoru łatwe trofeum, jest dla mnie nie możliwe do zdobycia. Męczę się już nad nim bardzo długo i powoli tracę cierpliwość. Na starcie w wyzwaniu mamy 1 minutę. Aby wytrzymać 2 minuty musimy zebrać 6 kółeczek z premią czasową po 10s każde. A ja ciągle dostaję te kółeczka ślimaki, a premie czasowe może z 2 na mecz. Miał ktoś taki problem?

Odnośnie łucznictwa też tak miałem na początku (brązowe wyzwanie) ale zauważyłem, że im częściej strzelam w głowę tym częściej dostaję czas, a nie spowolnienie przeciwników. Spróbuj może zadziała.

Odnośnie tenisa tylko z ostatnim bossem miałem jakieś problemy (4 podejścia). Konkurencja bardzo podobna do ping ponga z jedynki. Mogę jedynie poradzić różnorodne uderzenia np. 4 razy skrót pod siatkę, a za 5 razem ostra bomba itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z dwoma trofeami: bronze.pngArrowbics i silver.pngMake Some Racquet!

Jeżeli chodzi o te drugie to poprostu muszę się podszkolić, ale te pierwsze, z pozoru łatwe trofeum, jest dla mnie nie możliwe do zdobycia. Męczę się już nad nim bardzo długo i powoli tracę cierpliwość. Na starcie w wyzwaniu mamy 1 minutę. Aby wytrzymać 2 minuty musimy zebrać 6 kółeczek z premią czasową po 10s każde. A ja ciągle dostaję te kółeczka ślimaki, a premie czasowe może z 2 na mecz. Miał ktoś taki problem?

Odnośnie łucznictwa też tak miałem na początku (brązowe wyzwanie) ale zauważyłem, że im częściej strzelam w głowę tym częściej dostaję czas, a nie spowolnienie przeciwników. Spróbuj może zadziała.

Właśnie tak jak furo napisał. Z tego co pamiętam, jak próbowałem "grać na czas" i jak najmniej przeciwników niszczyć to pojawiały się ślimaki, dopiero kiedy zacząłem strzelać im od razu w głowę w kółkach pojawiał się czas.

Co do tenisa, to kwestia poćwiczenia i powinno się udać. Ja na początku dostawałem nieziemskie baty.

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakąś inną porade do trofeum Split Happens, ostatnie trofeum jakie zostało i idzie to strasznie opornie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma na to sprawdzonego sposobu. Mi też ten pucharek przysporzył najwięcej problemów, ustawiałem grę dowolną na 4 graczy po 10 frame'ów i split pojawiał się 2-3 razy na całą taką rozgrywkę. Pozostaje cierpliwość i próbowanie do usranej śmierci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas celowałeś w środkowego? czy miałeś jakąś inną strategie i z jaką siłą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas celowałeś w środkowego? czy miałeś jakąś inną strategie i z jaką siłą?

Dobrze, że mi to wpadło w czasie normalnej gry.

Trochę jestem zawiedziony drugą częścią... jest zbyt łatwa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas celowałeś w środkowego? czy miałeś jakąś inną strategie i z jaką siłą?

Starałem się centralnie w środkowego pina, bez podkręcania.

Co do siły, to przyznam się szczerze, że nie pamiętam. Najlepiej odpal grę dowolną z maksymalną ilością frame'ów i graczy i próbuj.

Najgorzej jest jak już się split trafi, a się go nie wykorzysta. Nie życzę tego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo pucharek Split Happens przez przypadek zrobiła na brązowym pucharze moja 7-letnia kuzynka :D Byłem taki zdziwiony :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo pucharek Split Happens przez przypadek zrobiła na brązowym pucharze moja 7-letnia kuzynka :biggrin: Byłem taki zdziwiony :o

To podeślij mi ją może mi też zrobi, z drugiej strony u mnie też młody gra to może mu się uda. CO do trofeum to dla mnie pechowe bo nie chce mi nawet split zostać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie powiedzcie, bo dopiero mam zamiar usiąść do prób tego trofika. Drugi rzut w jaki sposób kręcicie? jak się już trafi split dobrze mieć jakieś pojęcie do tego jak kręcić drugi rzut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzucałem na farta i jakos wyszło jakies 20 minut sie pobawilem i done :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie powiedzcie, bo dopiero mam zamiar usiąść do prób tego trofika. Drugi rzut w jaki sposób kręcicie? jak się już trafi split dobrze mieć jakieś pojęcie do tego jak kręcić drugi rzut ;)

O ile dobrze pamiętam, to pojawia się animacja, która pokazuje jak najlepiej rzucić.

Generalnie, jeśli zostają dwa skrajne piny to ciężko jest dziabnąć oba i najczęściej się nie udaje.

Jeśli już zostanie krańcowy i jakiś inny, to trzeba uderzyć od strony zewnętrznej, tak żeby uderzony pin zbił tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka zrobiła jakoś tak, że zostały z ostatniego rzędu skrajnie lewy, przerwa, i kolejny. Trafiła pomiędzy kręgle (pewnie przypadek) i strąciła oba, a mi wpadł trofik ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka zrobiła jakoś tak, że zostały z ostatniego rzędu skrajnie lewy, przerwa, i kolejny. Trafiła pomiędzy kręgle (pewnie przypadek) i strąciła oba, a mi wpadł trofik ;D

Właśnie teraz wpadła mi platyna i miałem identyczne ustawienie, skrajny lewy przerwa i znowu jeden. Trafił pomiędzy tak jak wskazywała podpowiedź i trofik wpadł, a myśłałem że muszę jednego strącić kulą i ten musi strącić ten drugi a tu taka prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz? Opisy trofików czasami są mylące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To trofeum "Split Happens" jest bardzo łatwe do zdobycia.

Wystarczy włączyć w grze pucharowej na dowolnym poziomie tryb "Superkręgiel".

W tym trybie (oprócz normalnych kręgli) mamy kilka dodatkowych "super kręgli", które po trafieniu powodują zbicie wszystkich pozostałych kręgli na torze, więc w pierwszym rzucie należy uderzyć tak, aby został np. jeden skrajny "super kręgiel" i jeden zwykły oddalony od niego.

Po trafieniu w "super kręgiel" wszystkie kręgle zostają strącone i wpada trofeum.

Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×