Skocz do zawartości
LionelPL

Pro Evolution Soccer 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Co wiemy na ten moment?

-Powstaje na całkowicie nowym silniku(fox engine)
-Premiera na PS4 i NextBoxie. Wersję PS3/X360 dostaną swój port.

źródło: http://www.vg247.com/2012/05/30/team-pes-to-use-fox-engine-for-next-gen-pro-evolution-soccer/

-Deweloping PESA 14 i kolejnych odsłon bedzie przebiegal w londynskim studiu Konami

źródło: http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2012/30/pro-evolution-soccer-bedzie-robione-w-europie

- Według Masudy, który jest głową projektu o nazwie Pro Evo 2014, prace nad nowym silnikiem graficznym idą bardzo dobrze, dzięki czemu jesienią przyszłego roku gracze ujrzą spektakularnie wyglądającego PES-a. Kei-san stwierdził ponadto, że skoro drużyna piłkarska składa się z jedenastu zawodników, to nagrodę w konkursie "Enter the Game" otrzyma w przyszłym roku tyle samo fanów.

źródło: http://www.ppe.pl/news-19986-Przechwalki_tworcow_Pro_Evo_2014.html

Tyle póki co wiadomo na temat nextgenowego PESA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę przynajmniej o to, żeby moi obrońcy nie puszczali piłek do napastników pod nogami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co pewne to dobry wygląd gry...na przykładzie zwiastunów Ground Zereos widać, że Fox Engine dużo potrafi. Reszta to nie wiadoma...niestety jakoś nie wierzę, że od razu pierwsza gra po przesiadce na nowy engine nie ustrzeże się mega rażących błędów. Przy tym enginie mieli chyba z 5 podejść(jak mnie pamięć nie myli od pes2009 jest ten engine) i za każdym razem coś spiepszyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Przy tym enginie mieli chyba z 5 podejść(jak mnie pamięć nie myli od pes2009 jest ten engine) i za każdym razem coś spiepszyli.

Nie wiem ile w tym prawdy ale gdzieś czytałem że te wszystkie pesy(9,10,11,12,13) chodzą na mocno z upgredowanym silnikiem pes 06 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leo, to mi poprawiłeś humor. :rofl: PES może i ma nieco archaiczny engine, ale że niby PES6 i PES 2013 hulają na tym samym silniku... No proszę Cię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zdziwko wzięło, naprawdę w życiu bym nie przypuszczał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę prawi Celt też o tym czytałem. Najgorsze jest to że na dobrego PESa na nowym silniku będzie trza poczekać z 3 latka bo również nie wierzę że od razu w pierwszym roku wyjdzie im to poprawnie nie konami oni swoimi kosmicznymi pomysłami potrafią wszytko spier..dolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... PES 2014 na PS4? Wydaje mi się że tyle w tym prawdy ile w tym, że Messi przejdzie do Górnika Wałbrzych na 4-letni kontrakt, bo jakby nie patrzeć PS4 nie ma zaplanowanej premiery na rok 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo poprawiać muszą mechanikę gry, a grafika to drugorzędna sprawa. Ktoś tu dobrze napisał - niech moi obrońcy przestaną przepuszczać piłki pod nogami.

Dla mnie wygląda to jak złe śledzenie piłki przez AI. Nie jest śledzony lot piłki, jej tor, a miejsce jej lądowania. I tak AI zamiast reagować na tor lecącej piłki, reaguje na miejsce, gdzie piłka ma wylądować i automatycznie przełącza swoją uwagę na zawodnika znajdującego się najbliżej miejsca lądowania piłki. Zamiast przecinać piłki, zawodnicy biegną tam, gdzie piłka ma wylądować... debilne rozwiązanie, które strasznie psuje grę. Aby przeciąć piłkę, trzeba albo manualnie kierować zawodnikiem, albo podanie musi lecieć prosto w zawodnika.

Wiele razy zdarzało mi się próbować lekko podać piłkę do najbliższego zawodnika, ale nic z tego nie wychodziło bo zawodnik ten nie reagował, gdyż jego kolega stojacy dalej był akurat skierowany w moją stronę i biegł z drugiego końca boiska po piłkę adresowaną do bliższego napastnika... AI reaguje tak jakby strefowo, mimo iż jeden zawodnik ma bliżej, nie weźmie piłki bo aktualnie nie stoi na swojej pozycji, w swojej strefie...

To mnie najbardziej irytuje w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że pes ogarnie maszynę i znowu będę mógł grać w niego z taka przyjemnością jak za czasów 6 części :-) a tym czasem muszę sie szarpać z gniotem od EA bo na tę chwilę to lepsze rrozwiązanie niż gniot. OdKONAMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam starych i nowych wyjadaczy :) Możemy startować z nowym Pes 2014 na silniku Fox

Both current and next-gen versions of PES will use Fox Engine

Current-gen Fox Engine visuals look "near indistinguishable" from the real thing, mag reckons.

A modified version of Kojima Productions' Fox Engine will be used to power both the current and next-generation versions of future PES titles, it's been revealed.

The new engine's scalability, which is expected to be introduced with this year's PES 2014, will mean that both the current and next-gen versions of Konami's football game will benefit from enhanced visuals and "barycentre physics", which offers players "more realistic centres of balance" and a greater sense of physicality.

According to the latest issue of EDGE, the new engine "looks incredible" on PS3, with in-engine visuals that look "near indistinguishable" from the real world. "Only some intricate background detail betrays the CG version," EDGE states. "In terms of quality, think of the Fox Engine 'boardroom' test image... It looks incredible, but we're assured it's all running on PS3."

Though the new engine may debut on current-gen consoles, Konami plans to use Fox Engine to power next-gen versions of PES, too.

"Our new engine isn't limited to the next few years, but [is ready] for next-gen platforms," senior producer Naoya Hatsumi says, as creative producer Kei Masuda hints towards cross-device functionality.

"It is not just about making games for the TV; the engine can adapt to any platform, like tablet or mobile," says Masuda.

"The concern is fewer people will have time to pick up their controllers and play games on the TV. The market has shrunk, so we want to make it possible to, say, edit players on your phone or alter formations, so when you turn on your game, you can instantly start playing with your favoured pre-sets. We want PES to fit around users' lifestyles."

PES 2014 has yet to be officially announced by Konami. Nevertheless, expect it to launch on Xbox 360, PlayStation 3, PC - and potentially PlayStation 4, Microsoft's next-gen Xbox and Wii U - later this year.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy silnik gry to dopiero na PS4 , czy jeszcze na PS3 ?

Sent from Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy silnik gry to dopiero na PS4 , czy jeszcze na PS3 ?

Sent from Tapatalk

Na PS3 i na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem w szoku, raczej byłem pewien, że będzie tylko na PS4... już się doczekać nie mogę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według skośnych PES co roku jest bliski ideału... Znowu masa czczego gadania nas czeka przez kilka miesięcy, tym razem spotęgowanego premierami next genów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Matinx. Jest tylko mała różnica polegająca na tym, ze wcześniej rzezbili na starym beznadziejnym silniku a teraz maja w swoich rękach mega mocny dający im duzo wiecej możliwości działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam z niecierpliwoscia na tą "mega siłę". Wiare w nich stracilem juz dawno, wiec zachowuje spokoj i mam nadzieje ze milo sie rozczaruje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez odpuscilem sobie Pes 2013 trzy miesiące po premierze i kupiłem sobie FIFA 13. Gram drugi miesiąc i jest juz mi niedobrze. Na początku bajka ale teraz juz mnie odrzuca. Nie ma w co grać:/ Trzeba znów czekać na Pro Evo, ale tym razem na nowym silniku. Czekałem juz 6 lat na nowy engine to poczekam juz te 8 miesięcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bierzecie pod uwagę że zanim oni rozkminia ten nowy silnik to na dobrego pesa nie bedzie sie czekać 8 miesięcy tylko z 3 dobre lata. To jest Konami ekipa która tylko mówi mówi i mówi. Na ps3 dopiero 2013 PES jest dobry(no był zanim nie zamordowali go łatkami) Heh podziwiam wasz entuzjazm ale ja jednak wolę patrzeć realnie na to czyli że w tej edycji niczym nie zaskoczą. Ta edycja to będzie dopiero królik doświadczalny. W tej edycji skupia się tylko na ultra realistycznej grafice żeby zamazać obraz całej gry. Z reszta już się chwalą koszulkami że osobno animowane i inne bzdety jak pory na twarzy. Czy ktoś mi może powiedziec po co oni siedzą nad porami na twarzy skoro w meczu jak kamera się oddali we właściwej grze to nic nie będzie widać. Po prostu papka medialna już została uruchomiona oddałbym dużo żeby nowy PES wgniótł w ziemię ale ciężko w to uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne o co się niepokoję (za to bardzo) to online. Gameplay w 13 mi się bardzo podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro są ludzie, którym podoba się gra o tak wątpliwej jakości, to nie dziwie sie ze konami od paru lat regularnie wydaje gnioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konami wydaje gnioty bo nie zrobiło porządnego silnika gry. To juz naszczescie przeszłość i teraz juz na na poważnie można liczyć na powrót starego dobrego Pes. Krótko mówiąc albo teraz na tym Fox zawojuja znów caly świat albo mogą pakować walizki :)

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata lecą, zmienia się wszystko oprócz Lonsa :D Przeanalizujmy: w pierwszy zdaniu pojawia się STWIERDZENIE "to już przeszłość" (w sensie- jest pewny, że ten nowy silnik będzie zajebisty). Zdanie drugie zawiera jednak WĄTPLIWOŚĆ "albo będzie dobry albo pakujemy manatki".

Swoją droga Lons gdzieś się podziewał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lons zawsze bedzie Lonsem :D Brakuje mi do szczęścia tylko jednego.....Easyego i mozemy jechać z tym koksem :D SIlnik maja dobry bo mówią o tym developerzy, którzy widzieli go w akcji. Pytanie jak team Pesa go wykorzysta w praktyce. Jeżeli w pozytywnym znaczeniu to będziemy mieli powrót dobrego Pes, jeżeli nie to mogą pakować walizki. W tym znaczeniu miałem to na myśli.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×