Skocz do zawartości
Siriondel

Okami HD [PSN]

Rekomendowane odpowiedzi

super robota jak zawsze!!! czasem jak cie czytam przez chwile zapominam ze mam w dupie puchary wiec wielki +!!!

ps. ze tobie sie chce ;p

ps2. i ciebie pozdrawiam.

Edytowane przez zdun
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyda się bardzo...

Świetna robota - chylę czoła za trud włożony w napisanie tego "kolosa" (w pozytywnym znaczeniu)...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny poradnik. Dzięki!!! :)

Szacunek Siriondel! :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, bo mam mały problem - Przy trofeum "Out of the gate swinging". Bramy w North Coast i Kamui mam zrobione (Walka z 3x Nagi nie była trudna, ale to pewnie wina wszelkich sake i slipów), ale nie potrafię znaleźć najłatwiejszej bramy - W miejscu, które wskazywane jest w poradniku, mam dziurę w której są...króliki i koniczyna do ożywienia, niezależnie od pory dnia nic się nie zmienia. Pół wybrzeża przeszukałem i nie znalazłem nic. Może być to jakiś bug, czy po prostu ja nie potrafię znaleźć? (Gram na zapisie po pokonaniu Lechku i Nechku, więc wszystko powinno być okej z mojej strony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, bo mam mały problem - Przy trofeum "Out of the gate swinging". Bramy w North Coast i Kamui mam zrobione (Walka z 3x Nagi nie była trudna, ale to pewnie wina wszelkich sake i slipów), ale nie potrafię znaleźć najłatwiejszej bramy - W miejscu, które wskazywane jest w poradniku, mam dziurę w której są...króliki i koniczyna do ożywienia, niezależnie od pory dnia nic się nie zmienia. Pół wybrzeża przeszukałem i nie znalazłem nic. Może być to jakiś bug, czy po prostu ja nie potrafię znaleźć? (Gram na zapisie po pokonaniu Lechku i Nechku, więc wszystko powinno być okej z mojej strony)

Poradniki nie są nigdy zakopane, mogę być co najwyżej w stanie spoczynku ;) Zaś co do Twojego problemu, to tak jak przedmówca napisał - szukasz nie tam gdzie trzeba raczej. Wchodzisz na mapę Ryoshima Coast od strony City Checkpoint, od razu skręcasz w prawo wokół tego jeziorka, z którego na środku wystaje ta wieża. Podążaj tą ścieżką, aż po lewej zobaczysz krówki do nakarmienia w takiej małej "wnęce". Za nimi jest zaś Devil Gate.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie straciłem dwie godziny grania przez wejście z marszu do Devil Gate'a z dziesięcioma falami przeciwników w Ryoshima Coast (poległem na dziewiątej fali, zaliczając tym samym mojego pierwszego zgona w tej grze), jeśli ktoś będzie próbował tego przed wymaksowaniem Ammy to polecam zrobić save'a :) Szkoda, że nie sprawdziłem wcześniej co mnie czeka w tym specyficznym rodzaju Devil Gate...

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem świeżutki i na ps3 i na okami hd, mam takie lamerskie pytanie, dlaczego niektóre skrzynie są zamurowane i nie można ich wykopać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem świeżutki i na ps3 i na okami hd, mam takie lamerskie pytanie, dlaczego niektóre skrzynie są zamurowane i nie można ich wykopać?

By wymusić na tobie znalezienie umiejętności, która 'wzmocni' twoje łapki, dzięki czemu będziesz kopać jak młody wilk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny poradnik.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie farmienia pieniążków w celu wymaxowania Amaterasu (Brown Rage bejbi :banana: ) a przy okazji chcę zaliczyć pucharek z rybami więc wędkuję.

Korzystam z tego poradnika - jest dokładniejszy niż ten z linka Siriondela.

BTW Ryby najlepiej sprzedawać w Sei-an City, dostajemy tam o wiele więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sie zdobyw umiejestnosc chodzenia po scianach bo latam tam i juz kilka godzin i nie umie tego wyczaic :(

ok juz mam... grrr a myslalem ze musze miec te umiejetnosc zeby wejsc na te wieze.... a to sie po wejsciu dostaje.. omg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to mam jeszcze jedno pytanko... czy po skonczeniu gry... (znaczy przed punktem z ktorego nie ma powrotu) mozna cofnac sie do kazdego stray bead ?

bo pominolem taki ktory wydaje mi sie juz nie do odrobienia konkretnie chodzi mi o 73 od othami czy jakos tak :P

z gory dzieki za podpowiedz.. bo nie chce mi sie potem calej gry od nowa leciec dla jednej kulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bready zostają a ostatniego zdobywasz właśnie za przejście gry...więc jakby co w ng+ powinieneś dalej mieć wszystkie które zdobyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie ze ten akurat mozna pominac ? bo o to mi chodzi mam sejwa wiec musialbym sie cofnac jakies 45 min do godziny a to lepiej niz leciec 30h przez 3/4 gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra to mam jeszcze jedno pytanko... czy po skonczeniu gry... (znaczy przed punktem z ktorego nie ma powrotu) mozna cofnac sie do kazdego stray bead ? bo pominolem taki ktory wydaje mi sie juz nie do odrobienia konkretnie chodzi mi o 73 od othami czy jakos tak :P z gory dzieki za podpowiedz.. bo nie chce mi sie potem calej gry od nowa leciec dla jednej kulki

Dlaczego nie do odrobienia? To Otohime nie ma już w pałacu? Chyba możesz wrócić do podwodnego pałacu i z nią pogadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zamienila sie w tego stworka water dragon zeby otworzyc most... i wlasnie o to mi chodzi czy pozniej po oni island moge wrocic do podwodnego palacu.. i czy ona tam bedzie

Edytowane przez TaMLiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy jest jakiś powód, dla którego nie możesz najpierw sam włączyć gry i zobaczyć

czy pozniej po oni island moge wrocic do podwodnego palacu.. i czy ona tam bedzie
?

A jak jeszcze nie przeszedłeś tego momentu, to przejdź i zobacz. Tak czy inaczej, rozumiem że powrotu do wcześniejszego zapisu nie masz, więc nie robi różnicy. Poza tym, jesteśmy w poradniku, w którym na górze są wymienione pomijalne trofea. Pucharek za Stray Beads nie jest jednym z nich wg mojej wiedzy.

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no o to mi sie rozchodzi... sejwa mam tylko nie chcialo mi sie do niego wracac... (bo bylem juz jakies 2h grania dalej) tak wyszlo z sejwow...a pytanie moje bylo takie czy pozniej po otworzeniu drogi do oni island othime wraca jakos do tego wodnego palacu..... gram dalej... najwyzej nie bedzie platynki :P

Edytowane przez TaMLiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Otohime wraca do pałacu.

2) Wodny pałac jest dostępny do "momentu bez powrotu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ponownie,

 

mam problem z trofeum Have Guides Will Travel, a konkretnie z

 

29. Tribe of the Moon - Kamui, w jaskini obok chatki Wali, od którego dostajemy kontrakt na potwory.

Nie mogę przeskoczyć na tę platformę, tzn. raz mi się udało na nią wskoczyć, ale nie potrafiłem wrócić, czy jakoś źle skaczę, czy trzeba jeszcze czymś dopakować Ammy?

 

 

Już doszedłem jak przeskoczyć, w końcowej fazie trzeba pojechać z dyńki :-)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy utopienie się liczy się jako śmierć? W sumie to nie do końca się utopiłem, wpadłem do wody i w momencie, w którym zniknął mi ten symbol nad głową przeniosło mnie na brzeg. Czy zginąłem? :P

 

Btw. czy jeśli umrę to pojawi się jakiś komunikat, albo coś, dzięki czemu będę o tym wiedzieć? Żeby umrzeć muszę stracić wszystkie te zawijasy? One się jakoś odnawiają?

Kolejna kwestia, to jak działa Astral Pouch? W momencie jak zginę jeśli mam wypełnioną do końca, to się odradzam. Wówczas taka śmierć liczy się do tych 5 potrzebnych do pucharku?

Edytowane przez Sushi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy utopienie się liczy się jako śmierć? W sumie to nie do końca się utopiłem, wpadłem do wody i w momencie, w którym zniknął mi ten symbol nad głową przeniosło mnie na brzeg. Czy zginąłem? :P

 

Btw. czy jeśli umrę to pojawi się jakiś komunikat, albo coś, dzięki czemu będę o tym wiedzieć? Żeby umrzeć muszę stracić wszystkie te zawijasy? One się jakoś odnawiają?

Kolejna kwestia, to jak działa Astral Pouch? W momencie jak zginę jeśli mam wypełnioną do końca, to się odradzam. Wówczas taka śmierć liczy się do tych 5 potrzebnych do pucharku?

Nie, utopienie nie liczy się jako śmierć. Tracisz tylko trochę energii. Zaś Astral Pouch jest właśnie po to, żeby zabezpieczyć cię przed śmiercią. Zużycie takiego nie liczy się jako śmierć, chyba pisałem o tym gdzieś w poradniku.

Śmierć liczy się wtedy, kiedy stracisz całe zdrowie i nie masz Astral Poucha, wtedy zobaczysz taki oto ekran:

A i wtedy możesz zrobić Load Game i się nie wliczy, choć oczywiście tracisz cały postęp od ostatniego zapisu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, zbliżam się ku końcowi, zostało jeszcze kilka koralików i można wbijać na ostatnie starcie.

Poradnik super, chociaż trochę nastraszyłeś przy starciu z Kusa 5 i Devil Gates Trials - wszystko poszło bez zająknięcia za pomocą mist + ciachanie mieczem, tylko przy Nagim musiałem odpalić 2 Inkfinity Stones.

 

Mam pytanie odnośnie praise. Czy w "miejscu bez powrotu" (żeby nie spoilować) jest jakaś okazja do zdobycia dodatkowych punktów?

Tak jak pisałem, jestem już przy końcu, a praise brakuje - w chwili obecnej około 700 - mam kilka koralików do zebrania związanych z questami, to przypuszczam, że coś wpadnie, ale może być mało. Jedyne co ominąłem to w momencie, w którym cofamy się do przeszłości - nie miałem ulepszonego slasha żeby kilka koniczynek załatwić.

 

Są jakieś dobre miejsca/questy, w których wpada tego sporo? Woziłem ludzi po rzece w stolicy, będę jeszcze załatwiał z Mr Flowerem, jest coś jeszcze niezwiązanego z koralikami?

 

Wyczytałem też, że w NG+ można dozbierać brakujący praise, bo wykupione ulepszenia przechodzą - prawda to?

 

Mam jeszcze kilka uwag do samego poradnika:

1. Z tego co wyczytałem w necie, do pominięcia jest pucharek za zdobycie koralików, z tego powodu, że pierwszy koralik staje się z czasem niedostępny (przypuszczam, że po pierwszej walce z wiadomo kim).

2. Haruka, od którego dostajemy jedną z Wanted Lists, rezyduje nie w Sasa, lecz w hotelu w Kusa.

3. Można by dorzucić do poradnika mapkę z potworami z Wanted Lists (np. http://faqs.neoseeker.com/Games/PS2/okami_wanted_monster.png) - nie są one w losowych miejscach, tylko zawsze w tych samych - trochę się naszukałem zanim odpaliłem google.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×