Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Branża zadziwia. Potrafią zjebać Watch Dogs za słabą grafikę (która jest 5 razy lepsza od tej z F4), a Bethesdzie dają 10... Nie mówię, że to słaba gra, ale bądźmy poważni. Za 4,5 lat Fallout 5 też tak będzie wyglądać, bo po co się starać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to sa tacy sami gracze jak ty, ktorzy widzieli gre tylko na YT to ja dziekuje .. Wez sie juz schowaj do norki i nie pisz w temacie ktory cie nie dotyczy. Masz taki bol dupy ze nawet nie wiem jak ci pomoc.

... a Ty już zagrałeś z 50 godzin i stwierdzasz, że według ciebie gra jest epicka? czy jednak rozwolnienie masz? 1 gierkę ograłeś na maxa, a taki "gracz znaffca" jesteś...

Edytowane przez Tomi915
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta i grafiki po YT nie da się ocenić, "zagracie, to zobaczycie". Chciałbym zobaczyć czy w grze o wiele lepiej wygląda niż tutaj:

5w9wy8.jpg

Zresztą grafika to pikuś, ciekawe jak tam bugi w questach, dialogi.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Branża zadziwia. Potrafią zjebać Watch Dogs za słabą grafikę (która jest 5 razy lepsza od tej z F4), a Bethesdzie dają 10... Nie mówię, że to słaba gra, ale bądźmy poważni. Za 4,5 lat Fallout 5 też tak będzie wyglądać, bo po co się starać.

 

Nie gralem w F4, nie widzialem jeszcze nawet na YT (poza tym co pokazali jak oglaszali gre). Ale chcialbym zwrocic uwage na jedna rzecz - W_D zapowiadane bylo, i prezentowane czyms co roznilo sie od produktu koncowego nawet to tech demo W_D daleko lezalo od tego czym byla gra. 

F4 nie probowal przynajmniej udawac, siegnij do pierwszych stron tego watku, na pierwszej prezentacji nie bylo szalu graficznego. Przynajmniej nie sciemniali w tym zakresie. 

 

Nie bede mowil ze grafika sie nie liczy bo sie liczy gry jako interaktywne audio-wizualne twory powinny zwracac uwage na oprawe. Z drugiej strony jednak nie bede narzekal na gre ktora daje mi fun choc mogla by wygladac lepiej. I tak grywam w indyki, grywam w gry ktore moze graficznie nie powalaja ale za to pasuja mi klimatem. Bo wyznacznikiem gry jest jak dobrze sie przy niej bawie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, z recenzjami to jest straszny problem w przypadku TAKICH gier. DA:I wg. mnie jest grą na 6/10 (może z +) - czerstwe dialogi, słabe design, CIĄGŁE dropy fpsów, średnia historia, miałkie postacie etc. Grę kupiłem sporo po premierce (zwłaszcza jak wg. CDA została RPGIE >>albo grą<< roku). 

Rozumiem oceny 8-9/9+ dla Fallouta - nie grałem jeszcze ale takie oceny mogę zrozumieć. Natomiast max. ocena jest dla mnie absurdem przy takiej ilości bugów i takich problemach z FPS'ami - już nie wspominając o jakości grafiki i animacji - wiem, że to nie to się liczy ale jako recenzent trzeba brać to pod uwagę. Przypomina mi się również akcja jak Ubi rozdawało tablety dla recenzentów, czy ostatnio Metal Gear Solid  który dostał STRASZNIE zawyżone oceny (uważam, że to świetna gra jednak jedna z najsłabszych w serii Metal Gear i absolutnie nie zasługująca na noty 9 i wyżej. Sam event dla recenzentów MGSa też był żartem - mieli DWA DNI na ogranie gry i napisanie recenzji. Nie można czegoś rzeczowego napisać o obszernych tytułach w dwa dni).

Generalnie polecam zapoznawać się z recenzjami jakichś niezależnych jutuberów (chociaż ostatnio to nawet tacy są kupowani), albo najlepiej kumpli.

@UP - pytanie tylko - czy mamy rozliczać grę z tego czym jest, czy z tego czym miała być? Bo jeśli z tego czym miała być to wszelkie AC, CoDy, BFy oraz najnowszy MGS powinny dostać oceny w granicach 5-6.

Generalnie nie lubie recenzji IGN'u bo są... kiepskie. Ale zrobiłem wyjątek dla F4. Ta video-recenzja to jest generalnie żart - koleś nawet nie wspomniał o tym, jak się sprawdza nowy system dialogów czy o jakości grafiki (mówił o FPS'ach). W minusach pojawiły się tylko... bugi. W samej recenzji moment dialogu z Baseball'istą - obczajcie dokładnie mimikę tej postaci. Animacje - przeciwnik w pewnym momencie dostał z Shotguna w klatę (z odległości 2 metrów) i ... nie było żadnej animacji poza krwią, czy postać która po prostu zawisła w powietrzu w drzwiach.  Moment z minigunem - ok. 20FPS'ów. Zero informacji o rozmiarze świata. W ogóle jak na 5 minut recenzji i gameplayu to sporo bugów/błędów/dropów było widać. Za to design i projekt lokacji zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie - naprawdę fantastycznie to wszystko zaprojektowano! Po recenzji można wnioskować, że poza DROBNYMI bugami i okazjonalnymi dropami fps'ów gra jest DOSKONAŁA. Nie uważam tego, za rzetelną recenzję.

A jednym z problemów gier od Bethesdy jest to, że to nie są tzw. "Story Driven RPG". To są Sandboxy. Myślę, że uważanie F3/4 czy Skyrima za RPG'i jest nieco krzywdzące dla tych gier, ponieważ względem RPG'ów oczekuje się przede wszystkim dobrej historii i ciekawych postaci. Natomiast Sandbox ma nas pochłonąć i wciągnąć na całego w swój świat - i to się Bethesdzie udaje bardzo dobrze. F4 zapowiada się na świetny sandbox z elementami RPG. Zwłaszcza po uproszczeniach w systemie dialogów i walki element RPG schodzi całkowicie na drugi plan.  F1 i F2 to były RPG'i z krwi i kości (coś jak dziś Pillars of Eternity).

Edytowane przez winiasz
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watch Dogs od razu był zapowiadany jako gra, której grafika zmiażdży wszystko, a dopiero potem wyszedł downgrade. Podobnie było z Wieśkiem, który na pierwszych materiałach prezentował się obłędnie, a potem wyszło że jest trochę gorzej. Gra była świetna, zgarnęła kupę nagród, wyjęła po 200 godzin z życiorysów ludzi i podniosła niezwykle wysoko poprzeczkę dla innych cRPG'ów.

 

W przypadku Fallouta 4 Beth od razu mówiła że grafika będzie cienka,  bo nie oprawa video się dla nich liczy. O tym że mają kiepski engine, wiedzą wszyscy od czasów Morrowina, a jak wyszedł Skyrim to i tak wszyscy grali. Póki co większość opinii o grze jest pozytywna i o ile nie wykupili wszystkich redakcji (niektórzy już tak założyli), to mamy do czynienia przynajmniej z tytułem przyzwoitym. Bugi? A jaki sandbox ich nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W przypadku Fallouta 4 Beth od razu mówiła że grafika będzie cienka,  bo nie oprawa video się dla nich liczy. O tym że mają kiepski engine, wiedzą wszyscy od czasów Morrowina, a jak wyszedł Skyrim to i tak wszyscy grali. Póki co większość opinii o grze jest pozytywna i o ile nie wykupili wszystkich redakcji (niektórzy już tak założyli), to mamy do czynienia przynajmniej z tytułem przyzwoitym. Bugi? A jaki sandbox ich nie ma?

No ale to jak mamy to potraktować, że oni mówili ze grafa będzie cienka? Dla mnie to jeszcze gorsza opcja, bo to znaczy, że byli świadomi problemu ale po prostu im się nie opłacało robić dopracowanego na tip-top produktu. Po prostu pojechali na swoim "fame". Jeśli ja zacznę robić grę i zaznaczę na zwiastunach i w wypowiedziach, że w moich Shooterze grafa będzie cienka, animacja cienka, historia nieistniejąca to znaczy, że recenzenci nie będą mnie mogli zjechać za te aspekty? W przypadku W3 myk był taki, że CDP była studiem praktycznie nieznanym za granicą i zrobili wszystko co mogli najlepiej jak się dało - w tym nawet przełożyli majową premierę. A po samej premierze była gigantyczne łatki i patche co tydzień prawie + darmowe DLC. W międzyczasie robili jeszcze ŚWIETNY dodatek na 10h, który kosztował niecałe 40zł na konsolach (gdzie w tej cenie można sobie co najwyżej skiny do pistoletów w CoDzie kupić). I gra wygląda (jak na możliwości PS4) na konsolach obłędnie + gigantyczna mapa bez wczytywań.

Ja po prostu uważam, że takie pobłażanie "WIELKIM TWÓRCOM" zatrzymuje rozwój branży. Teraz wszystko jest porównywane do Wieśka - bo wyznaczył nowe standardy i pokazał, że nie trzeba być gigantem, żeby zrobić coś fantastycznego. A tu nagle taka Bethesda wyjeżdza z F4, który grą jest zapewne bardzo dobrą, ale niestety nie wyznacza nowych standardów, ba - wręcz przeciwnie - kultywuje błędy gier poprzedniej generacji. Przy tym zbiera fenomenalne oceny, pokazując że wcale nie trzeba się starać - wystarczy zrobić to samo co kiedyś tylko więcej i trochę ładniej. To jest plaga tej generacji - nikt nie chce wymyślać "koła na nowo", nie są poszukiwane nowe rozwiązania w kwestii AI etc. Podam taki ekstramalny przykład - przejście z 2D do 3D. Gdyby się działo się to na obecnej generacji, to Wiedzmin3 byłby grą 3D a Fallout4 grą 2D. I Fallout mógłby być genialną grą 2D, ale to jednak nadal 2D...

Edytowane przez winiasz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP - pytanie tylko - czy mamy rozliczać grę z tego czym jest, czy z tego czym miała być? Bo jeśli z tego czym miała być to wszelkie AC, CoDy, BFy oraz najnowszy MGS powinny dostać oceny w granicach 5-6.

 

A to jest bardzo dobre pytanie, kolego.

Niemniej troszke ciezko rozliczac gry w kompletnym oderwaniu od obietnic/materialow promocyjnych/i informacji o grze ktore pojawialy sie przed jej premiera bo te odpowiadaja za oczekiwania.

Jesli  przed premiera MGS V - w co drugim materiale mialbys informacje o epickosci fabuly, o tym ze historia jest rownie wazna co gameplay - to zakladam recki byly by gorsze, bo  ludzie nastawieni na epickosc fabuly byli by zawiedzeni.

Jesli ktos wychodzi z reklama "miesiac po Las Santos zapraszamy do Chicago" to traktowac to mozna jako rzucenie rekawicy a jakie W_D to kazdy  widzi.

Jesli masz trailer/reklame gry i masz tam pokazana epicka walke,  a w samej grze owa  epicka walka okazuje sie byc celowniczkiem - to nie ocenia sie tylko tego jak dobrze wykonano element celowniczka ale takze to w jakiej opozycji stoi to do materialow marketingowych - to dosc powszechne w  recenzjach.

 

Wiec tak produkty oceniamy za to jakie sa, ale nie oszukujmy sie pod uwage czesto bierze sie czynnik marketingowy (czyli co bylo mowione przed przemiera) aby rozliczyc wydawce z tego czy stanal na wysokosci zadania i sprostal obietnicom/oczekiwaniom.

 

 

Jeśli ja zacznę robić grę i zaznaczę na zwiastunach i w wypowiedziach, że w moich Shooterze grafa będzie cienka, animacja cienka, historia nieistniejąca to znaczy, że recenzenci nie będą mnie mogli zjechać za te aspekty?

 

Jasne ze recenzenci moga to wypomniec. Bo oceniaja gre, tak samo moga wypomniec niespelnione obietnice/oczekiwania.

I jesli faktycznie (a  zaraz z ciekawosci materialy od DF  obejrze) wyglada  hmmm no srenio/slabo na konsolach - to recenzenci powinni wspomniec o tym w recenzji.

Bo co innego male potkniecia  graficzne, a co innego walenie ohydnymi teksturami po oczach, lub np niedoczytujacymi sie. Owszem moze inne aspekty sa na plus, ale w mojej opinii ciezko pominac  warstwe graficzna.

Choc to zupelnie inny gatunek w reckach Wolf:TNO spotkalem sie z informacja:  "owszem z bliska tekstury moga wylgadac srednio/slabo co jest odczuwalne jesli chowamy sie za oslona, niemniej jako calosc graficznie jest naprawde dobrze i gra daje duzo zabawy". Jesli cos sie zauwazy warto o tym wspomniec a potem czy mialo to, jesli mialo, jakis wplyw na nasz subiektywny odbior gry.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego miejmy nadzieję że ta gra będzie jak najlepsza, ale niech to Wiesław zgarnia wszystkie możliwe nagrody Gry Roku ;) Bo to w sumie fajnie, jak różne topowe tytuły będą porównywane teraz do W3. Developerzy dopiero teraz będą musieli się zmierzyć z efektem Geralta, a w pół roku od premiery trzeciej części Wieśka, raczej i tak niewiele by poprawili w kodzie, fabule i narracji F4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiec tak produkty oceniamy za to jakie sa, ale nie oszukujmy sie pod uwage czesto bierze sie czynnik marketingowy (czyli co bylo mowione przed przemiera) aby rozliczyc wydawce z tego czy stanal na wysokosci zadania i sprostal obietnicom/oczekiwaniom.

 

Obietnicom mogą sprostać co jeszcze nie oznacza, że sprostają oczekiwaniom... To zdecydowanie nie jest jednoznaczne.

 

Zdecydowanie popieram to co napisał winiasz. Takie postępowanie psuje branżę. I nie chcę krytykować tylko F4, ponieważ równie krytyczny byłem wobec wiedźmina. Tak naprawdę premiera tego drugiego powinna nastąpić dopiero w dniu w którym wyszedł patch 1.10. Właśnie to boli najbardziej, że developerzy wypuszczają niedokończone projekty. Powinni to nazywać early access... i już.

Edytowane przez carlos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu uważam, że takie pobłażanie "WIELKIM TWÓRCOM" zatrzymuje rozwój branży. 

 

Zatrzymany rozwoj branzy mamy dzieki Sony i Microsoftowi, ktorzy sprezentowali nam nextgena odstajacego od realiow juz w dniu premiery. Teraz mamy tego poklosie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymany rozwoj branzy mamy dzieki Sony i Microsoftowi, ktorzy sprezentowali nam nextgena odstajacego od realiow juz w dniu premiery. Teraz mamy tego poklosie.

Właśnie nie to jest przyczyną - zauważ, że większość nowych gier to tak naprawdę stare gry w lepszej oprawie. No i era remasterów. Nastały czasy, gdzie lepiej kupić Remake Residenta Evilla niż kolejną odsłonę - i to nie jest wina konsol - tylko podejścia twórców. Z tych maszyn da się wycisnąć więcej - ale poprzez więcej nie mam na myśli tylko lepszej rozdziałki i więcej klatek. Zresztą zobacz na PC - jak optymalizowane są gry - Batman do dziś niegrywalny. W ogóle same silniki graficzne są przestarzałe, prawie nikomu nie chce się nowych opracowywać - patrz frostbite, który jest totalnym gównem, a jest wciskany do każdej gry EA (chociaż w Battlefroncie robie wrażenie muszę przyznać). Silnik CoD'a,AC,F4,BF4,BF:H,NFS etc - to wszystko są relikty poprzedniej generacji konsol, które są krocie słabszę. Poza tym zobacz jak wygląda COD:BO III na konsolach starej generacji - jak gówno. Zupełnie nie ma się do tego co prezentowało sobą GTAV czy seria Uncharted. 

Bo takie jest podejście twórców - nawet jakby dwa GTX980Ti siedziały w PS4 to i tak mielibyśmy te same gry - tylko pewnie w rozdziałce 4k i 60FPS. Dopiero ta generacja konsol rozpoczęła bitwę na gęstość Pixeli i FPS'ów, zupełnie jakby nie istniały inne aspekty techniczne produktów.

Poza tym Wii to najlepszy przykład, że więcej mocy =/= innowacje.

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tej grafiki, standardy sa juz troszke wieksze ale patrzac na recenzje i czytajac ze mimo oprawy wizualnej gra wciaga jak cholera, swiat ma mnostwo rzeczy do zaoferowania a strzelanie, vats, elementy rpg to najwyzsza polka, a gra cieszy gdy spedzamy przy niej czas, to takie slowa w zupelnosci mi wystarcza. I moim zdaniem recenzje powinny byc konczone opisowa ocena bez skali cyfrowej... Bo "jak mozna wystawic takiej grafice 9/10, kupili ich!!!" Zalosne sa takie wypowiedzi... Jak wam tak zalezy na grafice to prosze, pcty stoja otworem, 4k 60 fps zaprasza, powodzenia panowie, grafika przede wszystkim... Jasne, szkoda ze jest slabo bo nie mowie ze nie jest ale nie dajmy sie zwariowac... Wole grac w ciekawa i wciagajaca gre dajaca mase zabawy bez tych wodotryskow na ekranie, serio, to nie az taka tragedia... Milego wieczoru

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, wiedziałem że tak będzie :D Okazało się, że jednak dominują oceny w okolicach 9/10, więc jest jazda po serwisach i nierzetelnych recenzjach. Niektórzy niech naprawdę sobie darują pisanie i psucie przyjemności innym, bo to zakrawa na skrajny trolling.

Wysłane z mojego ASUS_T00J

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już kilka razy, ale widać niektórzy nie rozumieją.

F4 wyszedł w tym roku właśnie dlatego, że robili go na starym silniku.

Nie chcesz, nie graj jeden z drugim, albo poczekaj na nową, wypasioną grafikę do 2019 roku.

A przez ten czas dajcie pograć innym w spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout%204%20zwolnienie.jpg

Może ja to druknę i zaniosę?  :mellow:  :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polygon: 9,5/10
Push Square: 9/10
Game Informer: 9/10
Game Trailers: 9/10
The Jimquisition: 9,5/10
RPGsite: 9/10
Destructoid: 7,5/10
PC Gamer: 88/100
GamesBeat: 93/100
Shacknews: 8/10
MMORPG.com: 8,8/10

 

MYpPSnZ.gif

Edytowane przez graqzu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje na xboxa :)

Ale jak to możliwe że ta gra tak chodzi i zgarnia taką šrednią , aż taki świat i misje dobre ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 4 sklepach - sieciowki będą mieć od rana w pl'u, natomiast w 2 sklepach znalazłem wersje niemiecką ( pudełko).bpodobno sporo hurtownikow ją sprzedaje. Ciekawe dlaczego Niemcy dostali wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 4 sklepach - sieciowki będą mieć od rana w pl'u, natomiast w 2 sklepach znalazłem wersje niemiecką ( pudełko).bpodobno sporo hurtownikow ją sprzedaje. Ciekawe dlaczego Niemcy dostali wcześniej.

Zagrozili holokaustem? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X taki dobry. Co do samej gry bardzo wysokie oceny, jestem zadziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dziś w sklepie miałem i co z tego? ZAKAZ SPRZEDAŻY :P więc mam ale pojawi się jutro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dziś w sklepie miałem i co z tego? ZAKAZ SPRZEDAŻY :P więc mam ale pojawi się jutro :P

 

Biegnij lesie, biegnij!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły na build? Myślałem o 4335535..  taka w miare uniwersalna postac bez wiekszych slabosci.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×