Skocz do zawartości
LionelPL

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, xavris napisał:

Od 5 lat poza trailerem, *beep* i kilkoma artami dają w końcu godzinny gameplay i jeszcze źle, bo nie pokazali nic poza fragmentem historii :P No weź sie opanuj... 

 

Napisałem czego mi zabrakło i co bym chętnie zobaczył ale w żadnym wypadku nie twierdze że źle, że zaprezentowali gameplay, bo i tak jest sztosik o czym pisałem wcześniej. Wydaje mi sie że troszke przejaskrawiasz moje ostatnie posty więc poluzuj tam gdzie cie ciśnie :zygmunt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu obejrzałem i ja.  Dobrze, że zdecydowali się wreszcie  ujawnić ten gameplay bo zaczynało się już robić kwaśno. Jednak chłopaki śledzą internety i trzymają rękę na pulsie badając nastroje społeczeństwa. Co do samej gry to jest dobrze, graficznie poprawnie, bez fajerwerków. Może w końcowej wersji coś podrasują. Natomiast widać, ze miasto żyje, jeżeli skupią się na contencie w postaci dużej ilości wartościowych pobocznych questów, a to jak wiemy po W3 umieją robić to gra będzie murowanym sukcesem. Night City aż się prosi o tony aktywności, które można wykonywać.  Jeżeli chodzi o datę wydania to nie sądzę, że wydadzą grę w przyszłym roku mając w zasięgu ręki datę 2020, która może zostać dodatkowo wykorzystana marketingowo. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą te porównania. Tak samo jak porównują Tomb Raidera do Uncharted, a zapominają, że TR był długo przed Uncharted...

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xavris napisał:

A to że ktoś wie, że coś weźmie na dzień dobry nie jest dla mnie niczym złym.

powtorze sie - to ze ja zatracilem zdolnosc hajpowania to jedno.

Ale troche zazdrosze tym ktorzy jaraja sie bliskimi premierami RDR, Cien TR itd. 

Jasne ze to fajne wyczekiwac na cos a potem to otrzymac/zakupic i sie dobrze bawic. 

 

Godzinę temu, sLk napisał:

Natomiast widać, ze miasto żyje, jeżeli skupią się na contencie w postaci dużej ilości wartościowych pobocznych questów, a to jak wiemy po W3 umieją robić

O to to wlasnie to. 

W3 nie ogralem ale widzialem pare analiz questow no i wiadomo recki.

Jesli z questami popisza sie tak samo to z mila checia ogram bo CP lezy mi bardziej nizli fantasy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan questy w W3 to była poezja. Pierwszy sandbox w którym nie miałem efektu znużenia i irytującej powtarzalności podczas wykonywania pobocznych zdań. Nawet odprowadzanie kozy było całkiem zabawne ;) 

Także jeżeli Redzi nie dostali nagle amnezji to powinno być dobrze, przynajmniej  w tej kwestii. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę kek @MagEllan musisz ograć Wieśka , bo później troszkę tak dziwnie brzmią wywody o Mafii 3 czy Mad Maxie :) tak samo jak ktoś mówi że miesiąc temu pierwszy raz grał w BFa a wchodzi w dyskusję o realiach historycznych w serii . 

Nie mam psychofazy na CD projekt ale to naprawdę zajebista gierka obok Bloodborne bez podziału na kategorie wagowe .

 

Ja teraz przysiadłem pierwszy raz od premiery i gra jest "still" :) po odświeżeniu przez te lata massow , Kotorow , dragon agów nadal absolutne mistrzostwo questy poboczne ( patelnia !!) 

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Danielski_82 napisał:

No trochę kek @MagEllan musisz ograć Wieśka , bo później troszkę tak dziwnie brzmią wywody o Mafii 3 czy Mad Maxie :) tak samo jak ktoś mówi że miesiąc temu pierwszy raz grał w BFa a wchodzi w dyskusję o realiach historycznych w serii . 

Nie wiem co ma ogranie wiesława do tego, czy komuś podobała się mafia. I, jako że to do mnie, też nie wiem co ma granie w bfa do realiów historycznych w grze. Rozumiem, że nie mam prawa mieć zdania, że gra to gra i nie musi być w 100% wierna historii. Rozumiem też, że uważasz, że 80 lat temu można było komuś z rozpieprzonym mózgiem przywrócić życie strzykawką. No bo w końcu jak realizm to realizm.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak nigdy nie oglądam zwiastunów, gameplayow czy letsplayow tak ten zobaczyłem w całości. Laska wysiadajaca z pancernego suva z petem w garści i sypiąca fuckami jest bardziej wiarygodna niż cały F4, ME:A i questy w AC:O.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a1.jpg

Nie obraziłbym się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Danielski_82 napisał:

No trochę kek @MagEllan musisz ograć Wieśka , bo później troszkę tak dziwnie brzmią wywody o Mafii 3 czy Mad Maxie :) tak samo jak ktoś mówi że  

 

Tos sie zapedzil. To ze nie jestem fanem RPGow nigdy nie bylo tajemnica co ma Wiesiek do Mafii czy Mad Maxa poza otwartym swiatem? 

Bo poki co to twoj zarzut brzmi dziwnie i nie widac w nim logiki. 

Czyli co jak strzele wywod o GTA V to tez bedzie w twojej opinii dziwny bo nie ogralem Wieska? 

Prosze pomoz mi zrozumiec twoja logike.....

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MagEllan napisał:

 

Tos sie zapedzil. To ze nie jestem fanem RPGow nigdy nie bylo tajemnica co ma Wiesiek do Mafii czy Mad Maxa poza otwartym swiatem? 

Bo poki co to twoj zarzut brzmi dziwnie i nie widac w nim logiki. 

Czyli to jak strzele wywod o GTA V to tez bedzie w twojej opinii dziwny bo nie ogralem Wieska? 

Prosze pomoz mi zrozumiec twoja logike.....

 

Obstawiam, że chodzi o fabułę. Ewentualnie o ilość rzeczy do robienia, bo jeśli nie o to, to też nie wiem.

Co nie zmienia faktu, że to są zupełnie różne inne gry i nie trzeba lubić jednej, żeby lubić drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pokaz to spora niespodzianka dla mnie, nie spodziewałem się i przypadkowo udało mi się obejrzeć ok 90% na żywo. Dobrze, że wreszcie pokazali rozgrywkę, bo po ostatnich screenach atmosfera zrobiła się gęsta.

Pierwsze wrażenie pozytywne, chociaż komentarze po zamkniętych pokazach sugerowały, że zaliczę większy opad szczęki. W CP2077 widzę, Deus EXa ( HR bardzo mi się podobał, a w MD jeszcze nie grałem ), Borderlands ( dla mnie bardzo słaba seria ) i rzeczywiście momentami pachniało też GTA osadzonym w przyszłości. 

 

Hype w moim przypadku jest niewielki, ponieważ zdecydowanie preferuję fantasy, nie mniej to gra twórców W3, którą zaliczam do jednej, z najlepszych w jakie grałem w życiu. Pewnie też dlatego, będę śledził co dalej z tym projektem i mocno kibicuję, żeby to był sukces artystyczny i finansowy. Mam jednak pewne obawy, oglądałem kiedyś analizę która wskazywała, że trudniej będzie REDom sprzedać CP2077. Wszystko ze względu na popularność tego typu klimatu, która jest znacznie niższa w porównaniu z fantasy. Popatrzmy na takiego Deus Ex'a, świetna gra, bardzo dobre recenzje i opinie wśród graczy, a sprzedaż? Bardzo przeciętna i prawdopodobnie zawieszenie serii w najbliższym czasie.

Film Blade Runner 2049 też pokazał, że ta tematyka dość słabo " siada ".

 

Ja na CP2077 patrzę też trochę z szerszej perspektywy. Jego sukces, oznacza kolejnego świetnego Wiedźmina zrobionego przez REDów, pieniądze na kolejne projekty, natomiast w sytuacji gdy dojdzie do porażki, trudno powiedzieć co się stanie. Tym bardziej, że CDP Red oczekuje sprzedaży wyższej aniżeli to było w przypadku W3, także wyniki finansowe na poziomie Deus Ex'a lub niewiele wyższe będą klapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CP się sprzeda. Cdpr wie jak robić hype, poza tym to będzie baaardzo solidna gra, widać to już po tym co pokazali teraz. Przed chwila był publiczne spotkanie dla inwestorów i cdpr zapowiedział se już pracują nad kolejnym IP tripleA. Zdradza co to jeszcze przed premiera CP2077.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gry miałem właściwie jedną obawę - że będzie miała widok FPP, bo osobiście jestem zdecydowanym fanem TPP. Moje wątpliwości rozwiało w dużej mierze ogranie w Deus Ex: Mankind Divided, w którym widok FPP w ogóle mi nie przeszkadzał. Po tym długim gameplayu już w pełni jestem spokojny, że perspektywa problemem nie będzie. A w innych aspektach, jak dostaniemy coś na poziomie Wiedźmina, to nic więcej mi nie potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sranie się o widok TPP w necie to dla mnie czysta parodia jak można robić z gówna wielki problem 🤣 Dobrze, że cdpr trzyma się swojej ścieżki. Jak mawiał wieszcz, idzie Mesjasz!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przy CP się zachowują tak jakby minusy innych gier nagle w CP stały się plusami. Brakuje jeszcze tego, żeby dali mikrotranskacje, a ludzie je ogłosili rewolucją i czymś okej:D Mam nadzieję, że naszym się uda i będzie wielki hit, ale gameplay i ogólnie do tej pory nie pokazano nic czego żeśmy nie widzieli i coś co mogłoby zrewolucjonizować branże. Poczekajmy na premierę, podniecajmy się, ale z umiarem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Ludzie przy CP się zachowują tak jakby minusy innych gier nagle w CP stały się plusami. Brakuje jeszcze tego, żeby dali mikrotranskacje, a ludzie je ogłosili rewolucją i czymś okej:D Mam nadzieję, że naszym się uda i będzie wielki hit, ale gameplay i ogólnie do tej pory nie pokazano nic czego żeśmy nie widzieli i coś co mogłoby zrewolucjonizować branże. Poczekajmy na premierę, podniecajmy się, ale z umiarem.

 

O to wlasnie to.

Ale widzisz CDPR jest ostro wychwalany... stawiany na piedestale niczym Rockstar (do ktorego nawet byl porownywany - np cyklem wydawniczym).

 

Ostanio trafilem na material ktory raz wspomnial ze Wiesiek 3 wyglada dalej bardzo dobrze ale ze zaliczyl okropny downgrade. Koles wylaczyl like/dislike bo ludzie sie zlecieli go minusowac.

Material jest dosc merytoryczny (jeden, moze dwa wyjatki). Ale najwyrazniej W3 byl tak dobra gra ze ludzie mieli to gdzies skoro wygladal wystarczajaco dobrze.

 

To co ucierpialo to tak naprawde wersja PC - Wiesiek 2 mial opcje ktore zabijaly karty ktore wyszly pozniej niz gra ale je mial... i teraz majac uber dopasiona karte mozna wlaczyc uber sampling i cieszyc sie lepsza jakoscia obrazu.

 

Oczywiscie nalezy docenic (tutaj podsmiechujki z edycji RDR2 od R*) to co zrobil PR/marketing Redow przy W3. Stworzyli sytuacje Win-Win - jasno prosto okreslili reguly - zbroja dla konia i nascie innych pomniejszych DLC bedzie darmo. 2 duze rozbudowane na nascie godzin Expansion Packi beda platne, a do tego wypchamy to male pudelko po brzegi zawartoscia. To pokazuje cos co okresla sie mianem pro-konsumenckie podejscie, i jak widac sie oplacilo.

 

Doceniam.

 

I życze CP2077 jak najlepiej.

Co wiecej wole takie klimaty od fantazy co tylko zaostrza moj apetyt. Ale hajp... nie to nie moja brozka... gdzies zatracilem ta zdolnosc...

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie większe gry mają downgrade na przestrzeni dekady kiedy upowszechnił się internet  , inaczej wyglądała pierwsza prezentacja Half-Life 2  , Dooma 3 , Ghost Recona w 2005 czy Watch Dogsów w 2012 . W ostatnich dniach ludzie doszukują się braku kałuż w Spiderman a temat został nawet wywołany podczas konferencji EA na Gamescom .

 

W Wiedźmina 2 grałem w dzień premiery , na gtx 260 bodajże , imo uberpróbkowanie w żadnym momencie nie było dealbreakerem graficznym w tej gierce to wygldalo po prostu jak zaawansowane rozmycie . Przykłady takiego dealbreakera to np.Tress FX , teselacja w Crysis 2 czy wczesny Physix gdzie mimo że to tylko ficzery , było to zdecydowanie bardziej robiący efekt .

 

Wiedźmin 3 znakomitą historią stoi , znakomitymi questami i każdy kto po tej grze porównuje CDPR do R* ma najzwyczajniej w świecie racje , to tylko jedna gra ale tak to jest według krytyków poziom storytellingu + otwarty świat ( to ważne bo TLOU choć kapitalne to korytarz ) . Mimo że gra działa i wyglada dziś na najmocniejszej konsoli Xbox X piękniej niż kiedykolwiek wcześniej , to i tak nigdy nie będzie jej siła ..

 

... powiedz czy poszedłbyś z Baronem się napić , a powiem Ci kim jesteś :)

 

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też preferuje widok TPP w grach akcji, sandboxach,  rpgach itp. FPP sprawdza się imo wyłącznie w strzelankach. Natomiast już  walka mieczem z perspektywy pierwszej osoby wygląda uber koślawo. :4_joy:

W przypadku CP to co mnie przekonuje do słuszności wyboru fpp jest fakt, że gra w dużej mierze będzie się rozgrywać w ciasnych, zatłoczonych ulicach Night City oraz w budynkach. Efekt ciasnoty i klaustrofobicznych pomieszczeń na pewno lepiej będzie oddany w widoku z oczu bohatera.  Kolejnym ciekawym pomysłem jest zmiana interfejsu w przypadku zmiany implantów np. oczu. Widzimy co innego na ekranie, inne informacje są nam przekazywane.  I to tak naprawdę są dwa powody dla których decyzja o rozgrywce w fpp może mieć sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się uniknąć tych porównań, choćby nie wiadomo jak chcieć - w deus exie było fpp i nikt nie narzekał :P Mi tam taka perspektywa jak najbardziej pasuje.

Poza tym po wiedźminie bez obawień stwierdzam, że redzi wiedzą co robią.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pierdzielą o tej perspektywie bo zapewne podświadomie tą grę zestawiają z Wiedźminem, co jest strasznie głupie ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czacha79 napisał:

Ludzie pierdzielą o tej perspektywie bo zapewne podświadomie tą grę zestawiają z Wiedźminem, co jest strasznie głupie ;) 

Głupie to nie jest, bo to gra tego samego studia, oczywiście dwie inne gry ale takich porównań nie unikną. Ludzie będą to grę porównywać z Wieśkiem i patrzyć na Cyberpunka pod względem tego co udało im się zrobić w przypadku przygód siwowłosego zabójcy potworów. Redzi postawili sobie wysoko poprzeczkę, awansowali w branży i muszą teraz udowodnić że zasługują na to miejsce. Mi osobiście też brakuje TPP, fajnie jakby był  wybór jak w GTA V, ale postawili na swoją koncepcję, ja tam zagram i może to będzie pierwszy preorder od czasu GTA V na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xavris napisał:

Nie da się uniknąć tych porównań, choćby nie wiadomo jak chcieć - w deus exie było fpp i nikt nie narzekał :P Mi tam taka perspektywa jak najbardziej pasuje.

Poza tym po wiedźminie bez obawień stwierdzam, że redzi wiedzą co robią.

 

Deus Ex (HR i MD) sa tutaj dosc interesujace bo oferuja 2 perspektywy. FPP w wypadku nazwijmy to swobodnego przemieszczania oraz TPP przy oslonach co ta zmiana perspetywy jest przydatna. 

Mnie takie rozwiazanie pasowalo i szybko do niego przywyklem. 

(minusem oczywiscie byly finishery - ciecie -chwileczke tylko przestawie nieco NPCow zeby to ladnie wygladalo - finisher - ciecie - powrot do gry). 

 

Co do CP nie oceniam widoku, bo szczerze to trzeba poczuc. Posrod gier z widokiem FPP byly takie ktore mi siadly lub siadly mniej i nie mowie tu o caloksztalcie a wlasnie wplywie widoku na moj odbior gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ta dyskusja jest bez sensu, aż mi źle że sam dołączyłem :P Przecież to kurna chodzi o fabułę, dialogi i zadania, bo to tym Wiesław podbił świat gier a nie perspektywą taką czy inną...

Chyba że niektórych skręca, bo chcą grać babką a nie będą wtedy mogli podziwiać trzeciorzędowych cech płciowych bohaterki ;> 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, xavris napisał:

W sumie ta dyskusja jest bez sensu, aż mi źle że sam dołączyłem :P Przecież to kurna chodzi o fabułę, dialogi i zadania, bo to tym Wiesław podbił świat gier a nie perspektywą taką czy inną...

Chyba że niektórych skręca, bo chcą grać babką a nie będą wtedy mogli podziwiać trzeciorzędowych cech płciowych bohaterki ;> 

 

miales puddlegate to co sie dziwisz ze ludzie o perspektywie dyskutuja. ;)

 

Jak pisalem - taka czy inna na chwile obecna nic nie znaczy. 

Bo chodzi o tzw. feeling, czyli jak czujemy sie (wysoce subiektywne) sterujac postacia. 

A to, to bedzie mozna ocenic jak sie gre odpali i troche pogra. 

 

Poki nie ma nadmiaru przerzucania sie wole to albo tamto, tylko ocenia sie dana perspetywe przez pryzmat doswiadczen z nia zwiazanych z innych gier to nie widze problemu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×