Skocz do zawartości
LionelPL

Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Cyberpunk2077.jpg

Czym jest Cyberpunk 2077?

Dojrzała gra RPG, za którą odpowiadają twórcy serii Wiedźmin. Tym razem przenosimy się w przyszłość, aby poznać mroczne losy ludzkości. Produkcja powstała na bazie systemu RPG o nazwie Cyberpunk, z którego przejęła zresztą uniwersum oraz zasady rozgrywki.

Cyberpunk 2077 to gra RPG polskiego studia CD Projekt RED, które zasłynęło w kraju i na świecie serią Wiedźmin. Jak sama nazwa wskazuje, produkcja rozgrywa się w futurystycznym świecie i jest utrzymana w stylistyce science-fiction. Cyberpunk 2077 jest oparty na popularnym papierowym systemie role playing znanym pod tytułem Cyberpunk. W pracach nad grą uczestniczył aktywnie jego twórca - Mike Pondsmith.

Cyberpunk 2077 to poważne i dojrzałe podejście do tematu, czerpiące z takich wzorców jak Blade Runner. W grze przenosimy się do roku 2077, aby poznać mroczny i pełen intryg świat przyszłości. Miejscem akcji jest kultowe Night City, znane doskonale fanom systemu Cyberpunk. Co ciekawe, CD Projekt RED postawił na otwarty model rozgrywki. Dzięki temu w każdej chwili możemy wykonywać poboczne zadania i eksplorować okolicę.

W Cyberpunk 2077 poznajemy wielowątkową i skomplikowaną historię, zbudowaną przy pomocy rozbudowanych dialogów, w których wielokrotnie musimy podejmować ważne decyzje. Istotne jest to, że scenarzyści unikali prostych wyborów między złem i dobrem – tutaj takie kategorie nie istnieją. Pewien fragment rozgrywki odbywa się też w „sieci”, czyli cyberpunkowej rzeczywistości wirtualnej.

System walki, edytor postaci oraz klasy bohaterów zostały przeniesione ze wspomnianego systemu Cyberpunk. Dzięki temu możemy rozwijać postacie na wiele sposobów i zdobywać dziesiątki ulepszeń (w tym wszczepy i modyfikacje ciała). Ilość dostępnego wyposażenia jest olbrzymia i pokazuje stopniowy rozwój technologiczny ludzkości. Gra korzysta z usprawnionej wersji silnika Red, którego użyto w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

http://www.gry-onlin...16.asp?ID=18489

Cyberpunk 2077 na konsolach nowej generacji

Piotr Gnyp z Gadżetomanii rozmawiał z Adamem Kicińskim z CD Projekt RED i na swoim Twitterze podzielił się kilkoma ciekawymi informacjami związanymi ze studiem i ich grami. Najważniejszy wydaje się chyba fakt, że zarówno Cyberpunk 2077, jak i wciąż niezapowiedziana gra dark-fantasy (czyli, mówiąc wprost, bo wszyscy dobrze wiemy, o co chodzi - Wiedźmin 3) ominą obecne sprzęty i ukażą się dopiero na konsolach nowej generacji:

CDP RED: 2013 rok to tematy mniejszego kalibru. Żadnej premiery na miarę Wiedźmina.

CD Projekt RED potwierdza też, że obie produkcje są multiplatformowe, więc wzrastają szanse na to, że Wiedźmin (a także Cyberpunk 2077) pojawi się na sprzęcie Sony. A właściwie Geralta na PlayStation 4 możemy być pewni, bo Kiciński (cytowany przez Gnypa) zdradza, że:

Nie będziemy wrzucać w przyszłym roku Wiedźmna na PlayStation. Chcemy żeby Wiedźmin był na konsoli Sony, ale nie w tej generacji.

A inne sprzęty? iPhone jest możliwy, ale na razie jest za wcześnie, by o tym głośno mówić.

Wciąż pozostaje pytanie: która gra ukaże się szybciej, Wiedźmin 3 czy Cyberpunk 2077. Biorąc pod uwagę fakt, że ten drugi tytuł jest już oficjalnie ogłoszony, wydaje się, że powinniśmy typować właśnie nową serię. Tymczasem to:

niezapowiedziany tytuł dark fantasy (Wiedźmin 3?) jest na bardziej zaawansowanym etapie produkcji niż Cyberpunk 2077 - pisze Gnyp.

W takim razie należy przypomnieć jesienną konferencję z 2011 roku, kiedy to CD Projekt RED jasno określił swoje plany na najbliższe lata. W 2013 czeka nas gra z segmentu AA (czyli "temat mniejszego kalibru"), 2014 to premiera AAA+, a w 2015 kolejna produkcja AAA+. Skoro Wiedźmin 3 (najprawdopodobniej) tworzy się dłużej, to pewnie ukaże się też wcześniej, czyli pewnie w 2014 roku (jako tytuł startowy na jednej z konsol?). To na Cyberpunk 2077 poczekamy aż do 2015?

http://gamezilla.kom...nowej-generacji

Pierwszy teaser Cyberpunk 2077

Dosłownie kilkanaście minut temu CD Projekt Red opublikował na YouTube teaser z nowej gry – Cyberpunk 2077.

Czym jest Cyberpunk 2077? Produkcja rozgrywa się w futurystycznym świecie i jest utrzymana w stylistyce science-fiction. Cyberpunk 2077 jest oparty na popularnym papierowym systemie role-playing znanym pod tytułem Cyberpunk. W pracach nad grą aktywnie uczestniczy jego twórca – Mike Pondsmith.

http://www.xboxc.pl/cyberpunk-2077-jest-teaser/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, można chyba dodać, że wciąż CDP szuka ludzi do ekipy, która będzie tą grę tworzyć. A zwiastun i oficjalna zapowiedź miał zrobić wokół tej produkcji nieco szumu. Ciekaw jestem, jak będzie ona wyglądać na next genach. Do 2015 roku jeszcze daleko, więc mają nad czym pracować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdun chciec... chociaz bardziej czekam na 3go wiedzmina (dla poprzednika kupilem 360ke...).

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wiadomo, że każdy czeka bardziej na Wiedźmina. Geralt to Geralt. Ale ten cały Cyberpunk zapowiada się ciekawie, trudno teraz o dobre gry w takich klimatach (strasznie się napaliłem na Preya 2 no i... wyszło co wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na Cyberpunka bardziej bo trochę na Wiedzminie 2 sie zawiodlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę Wiedźmina 2 na PS3...

A na Cyberpunka bardzo liczę - raz, że lubię te klimaty, a dwa - system na jakim będzie oparta ta gra jest świetny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na Cyberpunka bardziej bo trochę na Wiedzminie 2 sie zawiodlem

Ja podobnie. Przy pierwszym Wieśku spędziłem kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt godzin rozgrywki tak wciągającej, jak nigdy. "Dwójka" cóż z tego, ze była ładna i z lepszą mechaniką, skoro była zabójczo krótka i z fatalną końcówką. Jak trójkę zrobią w podobnym stylu, to będzie kolejny zawód. No a Cyberpunk to przynajmniej jakieś nowe, świeże rozdanie się szykuje. Zawsze to jakiś atut!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ten teaser robili około 5 miesięcy...to ja nie wiem ile będą robili całą gre :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ten teaser robili około 5 miesięcy...to ja nie wiem ile będą robili całą gre :mellow:

Teaser robiło Platige Image, a nie CDRed. Tak samo jak intra w obu Wiedźminach.

A tutaj ten sam trailer, tylko z inną muzyką - i szczerze nie wiem, która wersja jest lepsza - oryginalna czy ta zmiksowana przez człowieka z RPG Codex:

http://youtu.be/qJKoFYXE_hE

Edytowane przez JibrilPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna zdecydowanie. Lepiej pasuje do settingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna zdecydowanie. Lepiej pasuje do settingu.

IMO teksty obu utworów pasują do powyższego settingu. Dodatkowo wersja Lilium nawiązuje do pierwszego trailera DX:HR, ale rozumiem twój punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDP twierdzi, że chcą osiągnąć taki poziom graficzny w samej grze, premiera w 2015 roku, więc mamy jedn z pierwszych tytułów zapowiedzianych na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDP twierdzi, że chcą osiągnąć taki poziom graficzny w samej grze, premiera w 2015 roku, więc mamy jedn z pierwszych tytułów zapowiedzianych na PS4.

Widzę, że humor ich nie opuszcza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi tylko się ten trailer nie podobał? Nic z niego praktycznie nie wynika. Zresztą jest tylko jedna seria, która ma jako takie prawo istnienia w świecie cyberpanku - Deus Ex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się wychowałem na fabularce Cyber Punka i dla mnie to właśnie on jest wzorem tego świata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi tylko się ten trailer nie podobał? Nic z niego praktycznie nie wynika. Zresztą jest tylko jedna seria, która ma jako takie prawo istnienia w świecie cyberpanku - Deus Ex.

Ten trailer to dopiero wczesna "zapowiedź zapowiedzi" - więc trudno żeby już wyskoczyli z jakimś gameplayem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając życie premiera się przesunie i dostaniemy Cyberpunka już przy końcówce generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że czekam na tą grę i liczyłem, że wyjdzie wcześniej. Jednak patrząc po odbiorze W3 chłopakom chyba można zaufać  :) Skoro przesuwają tzn, że nie są w stanie ukończyć gry wcześniej na satysfakcjonującym poziomie. Lepsze to niż wypuszczanie co roku niedorobionych gniotów wzorem Ubisoftu.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDPR powiedzieli, ze Cyberbpunk bedzie "Far, far bigger" niz Wiedzmin 3  :whistling: W sumie ten 2017 wcale nie tak daleko  :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż nie wiadomo jaki typ rozgrywki to będzie. Żeby nie wyszło, że to jakieś 2D będzie

A tak poważnie, to czekam z zapartym tchem. Wiedźminem podnieśli sobie tak wysoko poprzeczkę, że jeśli ten tytuł ma być jeszcze lepszy, to warto czekać.

Tym bardziej, że uwielbiam klimaty cyberpunkowe ponad wszystko. Zaś takie wsiowe jak w Wiesku to średnio mi leżą, wiec trzymam mocno kciuki za naszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na W3 natrzepali tyle kasy, ze nie powinno byc problemow z dopracowaniem CP (CBP?) ;) Trzymam kciuki aby udalo przebic sie Wiedzmina nie tylko rozmiarem lokacji, ale wszystkimi aspektami - gameplayem i historią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×