Skocz do zawartości
kloose

The Cave

Rekomendowane odpowiedzi

The-Cave-Logo.jpg
 

The Cave to połączenie zręcznościówki, przygodówki oraz gry logicznej, czerpiące inspiracje z klasycznych serii, takich jak Metroid czy Castlevania.
Produkcja powstała w amerykańskim studiu Double Fine, założonym przez weterana branży Tima Schafera.
Nad grą pracował zespół pod kierownictwem Rona Gilberta, legendarnego twórcy dwóch pierwszych części Monkey Island oraz kultowegoManiac Mansion.

Gracze rozpoczynający przygodę z The Cave wybierają trzech spośród siedmiu dostępnych bohaterów.
Każdy z nich jest jedyną w swoim rodzaju indywidualnością i posiada pakiet unikalnych umiejętności przydających się w trakcie zabawy.
Kierować możemy rozsądnym mnichem, poszukiwaczem przygód, naukowcem, dzielnym rycerzem, podróżnikiem oraz dwójką małych dzieci.
Wszystkie opisane postacie szukają enigmatycznego „czegoś” w tajemniczej jaskini. Jej wygląd i konstrukcja różni się w zależności od tego kto znajdzie się w naszej drużynie.
Tytuł przyprawiony jest specyficznym poczuciem humoru oraz komiksowym stylem graficznym, znanym fanom Double Fine.
Autorzy ukryli w grze wiele symboli i odniesień, toteż podroż odbytą przez bohaterów można interpretować na wiele sposobów i wziąć w duży nawias.




the_cave-9.jpg

the_cave-1.jpg

Demo można już pobierać z PSS, jak również i zakupić pełną wersję - jej cena to 49zł...

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jedna z najwazniejszych premier tego roku. Jeszcze w demo nie mialem okazji pograc, ale pewno i tak skusze sie na pelniaka. Teraz jeszcze nowy Broken Sword ..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

double fine to na tyle pewna marka (brutal legend do dzis uwazam za perelke tej generacji), the cave zapewne sie zainteresuje jak tylko ogram lutowy wysyp hitow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wszystko czuję lekki niedosyt po demie...

Brakuje tego "czegoś", ale pewnie po pełnej wersji zmienię zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lokalnym coopie z dziewczyna gra sie swietnie. Nie ma problemu jak ktos zginie bo zwyczajnie nie ma to wplywu na gre czyli generalnie gra bezstresowa z wysmienitym humorem :) Polecam.

Edytowane przez Augiash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też gierka bardzo pozytywna, miło się spędza przy niej czas, aczkolwiek coopa nie ruszałem, solo jest bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest recka na GT :)

gametrailers.com/reviews/3ntmd6/the-cave-review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee spoko będzie pewnie w jakiejś promocji za ok. 20 niebawem :P Więc się wstrzymam, ale dobry tytuł aby z żonką zagrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również ogrywam z dziewczyna ten tytuł , czy może mi ktoś na PW co by tutaj nie spojlerowac jak zdobyc olej/paliwo do maszyny w rozgrywce tego " robota" ?

@ Już zagadka rozwiązana , a gierka SUPER.

Edytowane przez tresor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dziś z PS+ bo zakupiłem kod na 30dni testowych i trafiła mi się ta perełka za darmo, pograłem z 2-3h i jak na razie jest mega dobrze, mam nadzieję że nie zacznie się nudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie lokalnego coop w dwie osoby - czy w tym wypadku sterujemy tylko 2ma postaciami (po jednej na gracza)? czy jeden z graczy ma 2 postaci a druga osoba tylko jedna?

Moze uda mi sie w kolejna gre wkrecic moja pania :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos mi to the cave nie podeszlo :(

Edytowane przez MPBossu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lokalnie jak gra się na 2 osoby to masz "pulę osób" i między nimi się przełączasz (oczywiście bez 1 postaci którą steruje inny gracz, chyba, że inny gracz się przełączy na inną postać to Ty możesz "zająć" ją).... - jak dla mnie chaotyczne to sterowanie :P

Dlatego też mojej żonie średnio podeszło :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie zanudzac ;)) Gierka wypas. Niektóre zagadki łatwe ale przyznam się że 4 razy musiałem z poradnika skorzystać bo nic zrobić nie umiałem hehe Zonka grać nie chciała, ale siedziała obok i kombinowala jak dana zagadkę rozwiązać. Świetną gierka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przejście mam już za sobą. i Teraz pytanie czy w zależności jakie postacie wybieramy to mamy inne lvl? Chyba nie musze pisać że gra jest mega ;)

może ktoś by wrzucił polską liste trophy..

Edytowane przez rOgalZory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mamy inne levele dla każdej postaci.

Gra wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także ukończyłem pierwszy raz. Grałem trzema pierwszymi postaciami czyli rycerzem, tym co lata i jakimś chłopem. Gra bardzo przyjemna i piękna grafika. Skoro piszecie że dla każdej postaci inne lvl to trzeba jeszcze kilka razy ukończyć :)Też wam od czasu do czasu klatkowało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - gra ma czasami tendencje do chrupania...

Ten co lata, to kobieta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kobieta pyka w tytuł. Tak się jej spodobało, że siedzi w pracy i myśli tylko kiedy wróci i pogra dalej. Już drugi raz innymi postaciami gra a z rana mnie budzi i chwali co i jak przeszła wieczorem chociaż ja nie mam pojecia co tam się dzieje :) ale wykorzystam grę jako argument o przedłużenie plusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odkryłem wszystkie złe zakończenia i pomimo tego, że z następnym przejściem gra niczego nowego nie oferuje, to chcę przejść jeszcze raz żeby zobaczyć dobre zakończenia :D gra jest tak dobra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest naprawdę bardzo miodna. Przypomina mi o starych czasach na DX4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma ktoś opis wszystkich przejść na 100%? :D

Edytowane przez crix15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś opis wszystkich przejść na 100%? :D

Masz na youtube. Wpisz nazwę postaci i samo się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odkryłem wszystkie złe zakończenia i pomimo tego, że z następnym przejściem gra niczego nowego nie oferuje, to chcę przejść jeszcze raz żeby zobaczyć dobre zakończenia :D gra jest tak dobra ;)

Mam tak samo. Za pierwszym razem te zagadki są wymagające i trzeba się mocno zastanowić, a z każdym kolejnym przejściem jest dalej ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×