Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Przemek_07 napisał:

Chłopie, pozostaje zapytać coś ty robił przez te trzy lata od premiery???

 

A czy teraz po tym jak spodobała ci się gra nie masz ochoty na książki ???

Gralem w inne gry. Dodatkowo przez nadmiar otwartych swiatow mialem nimi przesyt. I probowalem ograc co mam a cos co nie koniecznie wessie mnie na setki godzin (i bylo tak az do Yakuzy 0 ktora takowalem przez 170h jesli dobrze pamietam).

 

Nie zupelnie nie mam ochoty na ksiazki. Ogolnie mimo iz widze za bardziej chodzi o relacje miedzy ludzkie, miedzy rasowe, polityczne i to moze byc fajnie zrobione jakos chyba wole SF of fantasy.

 

Wczoraj dotarlem do kaer morhen i teraz pewnie znow zrobie przerwe od glownego watku bo nazbierala sie koszmarna ilosc - zadan pobocznych, zlecen i poszukiwan.

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki nie są wybitne. Ostatnio po wielu latach przebrnąłem znów przez sagę, żeby być na bieżąco z córką. Ma 11 lat i kończy cykl z wypiekami na twarzy. Ja jestem za stary, żeby nie widzieć mielizn.  Ale w nastolectwie jarałem  się, głównie szukaniem odniesień czy rozwiązań do historii świata.  Podobała mi się głównie te historyczne i zgrabne opisy potyczek.

 

Na szczęście dzieło Redów przerasta pierwowzór.  Zarówno jeśli idzie o oddanie klimatu i świata (dzięki temu głównie, że korzysta z innego medium), jak i fabularnie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi został ostatni dodatek do przejścia.
Niestety dawno temu skończyłem podstawkę z pierwszym dlc i teraz mam ochotę zacząć zupełnie od nowa, tylko zastanawiam się czy jest sens przesiadania się z pro na xox?
Grałbym w trybie 4k - jest zauważalna różnica od wersji na ps4 pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 piksele i pół klatki więcej serio byś drugi raz kupił ta samą grę? Na prawdę wygląd ma dla Ciebie aż takie znaczenie?

Nigdy nie zrozumiem takiego podejścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem i to w dodatku w steelbooku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto przejść jeszcze raz, jeśli wymienisz tylko pudełka to spoko, jak miał bym kupować nowe wolał bym nabyć coś innego za te pieniądzem takie jest moje zdanie:1_grinning: np. f76 :rofl:

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno oprócz lepszej grafiki i płynności jest też mniej bugów i gra się przyjemniej.

Co do samej grafiki to znacznie lepiej wyglądają cienie, wygladzenie powierzchni, a do tego roślinność wygląda zauważalne lepiej oraz draw distance wypada lepiej na xox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wyglada zdecydowanie lepiej. Przynajmniej w stosunku do wersji z podstawowej ps4 bo jeszcze wtedy nie miałem pro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawowej ps4 ograłem dwa razy i spokojnie ogram trzeci raz, jak gra jest bardzo dobra to 4k to tylko dodatek;) Dla mnie Wiedźmin jest grą generacji nie ważne na czym bym go ogrywał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xavris napisał:

Za 3 piksele i pół klatki więcej serio byś drugi raz kupił ta samą grę? Na prawdę wygląd ma dla Ciebie aż takie znaczenie?

Nigdy nie zrozumiem takiego podejścia...

Nie do konca. Widzisz z grafika to jest tak ze jak raz zobaczysz lepsza to potem jesli czegos brakuje to masz wrazenie ze cos jest nie tak brak jest dostrzegalny,

I pisze to jako osoba ktora gra tez w starocia i potrafi sie w nich dobrze bawic.

Bardzo mocno widac grajac na PC gdzie np testujesz rozne ustawienia graficzne. Smiem twierdzic bazujac na porownaniach PS4 amator vs PC i porownujac do mojego doswiadczenia z grania na PC ze ma to znaczenie owszem fabularnie gameplayowo to dalej bedzie conajmniej rewelacyjna gra. I czego oczy nie widza tego sercu nie zal.

Ale co sie raz zobaczy nie da sie tego odwidziec. Jesli znajdziesz to sprawdz porownanie ps4 amator/xos vs PC i wejdzie do Novidragu. Dla mnie przepasc a moja opinie masz w spoilerze ponizej

Spoiler

PS4 - miasto wyglada jakby przez nie przeszla grypa hiszpanka ilosc npcow nie za duza

PC - tlok jak w markecie przed swietami, ktory az przytlacza, nie biegniesz nawet tylko powolutku idziesz i sluchasz tego miejskiego zgielku.

dwa rozne doswiadczenia.

no chyba ze ogladalem jakies stare filmiki i poprawili to w patchach.

 

EDIT: dodam ze takie roznice i ich postrzeganie jest bardzo subiektywne, a mam takie zboczenie ze testuje czesto gry na tym samym wyswietlaczu na 2 lub 3 plaformach (PS3, PS4, PC). I to co na moje oko jest mala roznica dla kogos moze byc spora. Przyklady: Alien Isolation PS3 vs PC (max ustawienia 1080p) graficznie dla mnie roznice kosmetyczne, najwieksze dwie to rozdzialka oraz plynnosc 60fps. TLOU PS3 vs PS4 jedyna roznica to rodzialka tak leniwego remastera nie widzialem dawno, a grajac w trybie 60fps cienie byly na PS4 tragiczne era PS2 mysle bloki ogromnych pixeli. Unravel - zadnych roznic miedzy PS4 a PC nie odnotowwalem. Deus Ex Mankind Divided przy podobnej plynnosci lepiej wyglada na PS4 ale na PC wydajnosc zabija denuvo, Mafia 3 demo - PS4 no nie po poprostu no nie nie dosc ze FoV 60, to gra graficznie w erze PS3. PC - przy locku na 30fps i podbitej grafice oraz z FoV 80 dalo sie grac. Cien Lary Croft (demo) - 30fps i roznic miedzy PS4 a moim PC wiekszych nie odnotowalem.

 

10 godzin temu, Kolos28 napisał:

Niestety dawno temu skończyłem podstawkę z pierwszym dlc i teraz mam ochotę zacząć zupełnie od nowa, tylko zastanawiam się czy jest sens przesiadania się z pro na xox?
Grałbym w trybie 4k - jest zauważalna różnica od wersji na ps4 pro?

 

1 godzinę temu, Kolos28 napisał:

Podobno oprócz lepszej grafiki i płynności jest też mniej bugów i gra się przyjemniej.
Co do samej grafiki to znacznie lepiej wyglądają cienie, wygladzenie powierzchni, a do tego roślinność wygląda zauważalne lepiej oraz draw distance wypada lepiej na xox.

Kolos - pierwsze zerknij na jakies porownania graficzne, masz ochote to przejdz gre jeszcze raz ja jestem za polowa gry a juz planuje kolejne przejscia. Gra jest tego warta.

Co do samej grafiki troche napisalem powyzej - jesli podbili wiecej nizli rozdzialke (a tak napisales) to moim zdaniem lepiej sie przesiasc. Pomijam juz fakt ze przeslanki sa takie ze MS bedzie kontunuowal raczej wsteczna (a jesli chodzi o PS to loteria) wiec zmieniajac platforme masz wieksza szanse ze odpalisz gre na kolejnej konsoli. (wiem wiem troche tu gdybania). GOTY na XO w pudle to 110-120pln wiec cena tez nie jest zbyt wysoka szczegolnie w stosunku do zawartosci.

Co do poprawionych bledow to patche masz i na PS4 i XO - niemniej z wlasnego doswiadczenia powiem (a wczoraj ze znajomkami gadalismy o wiesku) granie na premiere a teraz po wszystkich patchach to rozne doswiadczenia. O tym zreszta juz pisalem - testowalem plotke i probowalem na zgliczowac (a to podawano jako minusy w reckach po premierze) i nie moglem no nie da sie i juz (a przynajmniej mnie sie nie udalo) do tego jesli dobrze pamietam dochodza inne rzeczy (lekkie przebudowanie menu ekwipunku jesli dobrze pamietam).

 

I tak w tej grafa nie jest najwazniejsza, ta gre gracze uniwersalnie niezaleznie od plaformy i poziom grafy na jakim grali ocenili rewelacyjnie ale jesli roznice sa widoczne to czemu nie zagrac w lepszych skoro i tak ktos chce przejsc gre ponownie.

:)

 

W temacie samej gry kurde mialem przerwe rozdrobnilem sie znow ale musze wrocic. Bo czuje ze ten swiat mnie wzywa.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on już ma X’a to tylko kwestia czy kupić ta grę jeszcze raz. Moim zdaniem warto bo dla mnie to tez gra generacji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, CePeeN napisał:

Ale on już ma X’a to tylko kwestia czy kupić ta grę jeszcze raz. Moim zdaniem warto bo dla mnie to tez gra generacji.

o to to wlasnie.

Z wieskiem jak z GTA V mimo iz to inne zupelnie gry - ludzie kupowali po 3 razy.

Jesli chodzi o wieska mam conajmniej 3 znajomych ktorzy maja 3 kopie (premierowka, GOTY - PS4 oraz GOTY PC)

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premierowa wersja + dwa DLC z kartami do gwinta ;)Brakuję figurki ale słaby ze mnie kolekcjoner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam bezpośrednie porównanie obu wersji. Pro vs XOX.

Moja kobitka, nie wiedząc która to wersja ma daną konsolę wybrała tą na koxa, zaznaczając, że obie wersję są ładne.


Rzeczywiście na xoxa wygląda lepiej. Jest lepsza tonacja barw, lepsza ostrość i lepiej wyglądają cienie oraz roślinność ale na Prosiaku jest również ładnie

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kolos28 napisał:

No to mam bezpośrednie porównanie obu wersji. Pro vs XOX.

Moja kobitka, nie wiedząc która to wersja ma daną konsolę wybrała tą na koxa, zaznaczając, że obie wersję są ładne.


Rzeczywiście na xoxa wygląda lepiej. Jest lepsza tonacja barw, lepsza ostrość i lepiej wyglądają cienie oraz roślinność ale na Prosiaku jest również ładnie emoji4.png

Drogi panie ale masz juz obie wersje gry?

No to graj po prostu graj :D

:)

Myslalem ze sie nad zakupem zastanawiasz

 

milego grania

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem o sensie zagrania na xox mając grę na prosiaku to jeszcze nie miałem xboxowej wersji

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ale to bardzo chciałbym mieć tylko takie problemy. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio muszę być nienormalny, bo dla mnie nie ma znaczenia czy jest 5 klatek więcej, wszyscy też nagle mają miernik rozdzielczości w oczach i widza czy jest 4k a nie np 3,97k xD

To czy na rynku w nivigradzie czy innym Radomiu jest 500 osób czy 50 też nie ma większego znaczenia, bo są to tylko nic nie wnoszące klony. Jakby było 500 do 0 no to ewentualnie można marudzić, ale tak nie widzę w tym sensu.

Ta pogon za tymi gownianymi klatkami i pikselami sprawia, że dostajemy coraz więcej gniotów pokroju f76 albo klonów od ubi zamiast wartościowe tytuły. Dla większości ludzi już chyba przestaje się liczyć co gra ma do powiedzenia, ważne żeby z mózgu kisiel robiła cudowni widokami i żeby sąsiad zazdrościł ile to k ma nasz telewizor.

@Kolos28jak kupiłeś wieska na xa tylko po to, żeby grać w to samo tylko ładniej to ok, jak uważasz. Ale w takim razie jak grałeś w xenoblades to chyba miałeś miskę zawsze pod ręką, jakby trzeba było pawia puścić ...

A teraz śmiało linczujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To twoje zdanie. Nie rozumiem tylko co cię bolą pieniądze wydane przez kogoś innego? Ma kaprys zeby sobie grę kupić to kupuje. Czepiać się można złodziei pokroju banego, którzy się tym jeszcze chwała publicznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zauważalne ładniej na xox względem pro. To, że obie wersję są ładne to inna historia.

Mam ochotę przypomnieć sobie w3 grając zupełnie od nowa a wiec wolę zagrać w możliwie najlepszej wersji a podobno wersja na xox działa znacznie lepiej.
Odkąd posiadam koxa to ps4 pro służy mi głównie do exów. Wyjątkiem są Destiny 2, Black Ops 4 i NBA Live 19.

W3 to raczej zachciaanka na Xbox bo równie dobrze mogłem zostać przy wersji na PlayStation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolos. Skoro można grać ładniej i to wyraźnie to czemu nie? Kupienie tej gry to dla jednego nabicie kabzy pazernej korporacji a dla innego (m.in. mnie) docenienie twórców. Tu jest włożony ogrom pracy i porównywanie tego do f76, proszę cię...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavrisi po co tyle emocji. Nie ma nic nienormalnego w tym ze Tobie nie robi to roznicy jak i nie ma nic nienormalnego ze komus to robi roznice. I zdziwilbys sie ile wiecej glosow npcow i dialogow jest w wiesku przy wiekszym zageszczeniu moim zdaniem robi to roznice i klimat twoim liczy sie calosc gry. I teraz to co najwazniejsze to ze przykladamy inna wage do szczegolow nie znaczy ze zmienia to cos w ocenie gry - ja poki co z 90h na liczniku bawie rewelacyjnie z plusem i jak pisalem gra ociera sie mocno o ocene produkcja wybitna! Ty jak oceniles wieska? podobnie zdaje sie. Wiec luzik.

 

Kolejna rzecz klony powiadasz? a spojrz ile bezpiecznych gier robionych z checkboxami co w grze ma byc bylo wysoko ocenianych horizon zero dawn czy spiderman, Mozna zrobic cos odznaczajac check boxy na liscie i zrobic dobra bardzo dobra gre mozna.

 

Gram w full hd wiec o rozdzialce nie wypowiem sie poza tym ze roznice miedzy 720p a full hd widac. Zrob prosty test wez dowolna plytke z fimem na DVD i odpal ja bez skalowania obrazu obraz ostry jak zyleta tylko ze wielkosc na Full HD bedziesz mial wielkosci pocztowki zrob skalowanie no i powiedz czy to nie wyglada koszmarnie?

 

Klatki - 30 vs 60 robi roznice. O 5 klatek tez robi roznice jesli gra dropi z 30 do 25 i to w walce. Ty mozesz tego nie zauwazac i swietnie dla Ciebie zazdroszcze tylko wielu to zauwaza i przeszkadza im to w graniu (RDR 1 - idz pan w penis z jakoscia techniczna tego "dziela" na PS3).

Nie robie wiekszego problemu miedzy 55 a 60 o ile nie rzutuje to na przycinki.

 

Pogon za takimi gownami jak to okresiles raczej pokazuje ile wyciskaja z konsol wiedzmin, horizon i spiderman a nie F76 ktory jest skopany technicznie i tutaj nie ma znaczenia mozesz i w 720p grac dalej bedzie to gniot bo ktos chcial miec online fallout. Ubi tnie koszty i to samo robia inne firmy bo latwiej majac juz mechanike i assety zrobic male zmiany i wydac gre po raz kolejny.

 

I to nie jest tak ze uwazam ze grafa to jedyny wyznacznik - i to powinnies wiedziec bo nie na darmo mam wpisane w profilu archeolog. Jesli gra zyskuje na lepszej grafice to czemu z tego nie skorzystac? Tylko tyle.

Posrod nawyzej ocenionych gier ktore ogralem w tym roku jest Yakuza Zero (wersja PS4 ale i na PC kupie bo to dobra gra i nie bede zalowal tych 10eur dla segi) i pomimo iz technicznie gra ma swoje problemy nic a nic mi to nie przezkadzalo wystawic jej note rewelacja++(ocierajaca sie o wybitnosc). Inna gra z bardzo wysoka nota ktora ogralem Deus Ex Human Revolution (to dopiero staroc a i graficznie nie powala) ale bylo to bez znaczenia ze ogrywalem ja w 2018 roku bo bawilem sie wybornie

Ze juz zaslone milczenia spuszcze na indyki ktore ogrywam ktore grafike moze i maja ladna, ale skromna i uboga do bólu a jednak daja fun no w tym wypadku raczej poczucie dumy i tego ze cos sie osiagnelo jak np czas ktory spedzilem z Opus Magnum.

 

Konsole tak tej jak i przyszlej generacji musza sie jakos rozwijac - grafa nie rozwija sie tak szybko jak wczesniej co mamy hair works ktore moim zdaniem ot bajer z futerem a i bez tej opcji tricki ktorych uzywaja programisci daja bardzo dobry efekt, ray traceing? znow tricki pozwalaja uzyskac efekt niewiele gorszy.

Wiec w co maja isc konsole? czym maja sie reklamowac? No przeciez nie indykiem pokroju Opus magnum. Zostaje rozdzialka (bo TV 4K sa coraz bardziej popukarne) oraz frame rate 60fps (ktory w wielu grach robi roznice). Tak owszem mozna powiedziec ze chcemy zyjace swiaty ale te jak stworzyc wiecej npcow i wiecej interakcji miedzy nimi niezaleznie jak i zaleznie od poczyninan gracza (tutaj moim zdaniem swietnym przykladem jest wiesiek).

 

Zeby zakonczyc ten przydlugi wywod. Jeden widzi roznice inny nie (jestes w tej drugiej grupie i troche tobie zazdroszcze jak pisalem) ale jest tylko jedna nadrzedna wysoce subiektywna rzecz ktora sie liczy cieszyc sie graniem.

 

milego grania

:)

 

18 minut temu, CePeeN napisał:

Dokładnie tak jak pisze kolos. Skoro można grać ładniej i to wyraźnie to czemu nie? Kupienie tej gry to dla jednego nabicie kabzy pazernej korporacji a dla innego (m.in. mnie) docenienie twórców.

Ale to nie powinno miec znaczenia bo jedno (nabijajac kabze) nie wyklucza drugiego (docenienie tworcow).

O ile nie do konca zgadzam sie z tym drugim podejsciem. Bo uwazam ze wspierac to mozna fundacje lub insytucje charytatywne.

Niemniej jesli podoba mi sie gra to "wolnoć tomku w swoim domku" - mozna ja kupic wielokrotnie na rozne platformy. Robic to swiadomie i kazdy wydaje swoja kase jak chce jeden kupi F76 a drugi 3 kopie wieska :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli „głosowanie portfelem”. Przecież wiadomo ze z tego co dostaną twórcy z jednego egzemplarza go cudów nie będzie ale już całkowita sprzedaż gry może pomoc studiu tworzyć dalej dobre produkcje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos jak masz opcje nawet sekundy się nie zastanawiaj i bierz W3 na koxa , przeszedłem obie wersje i różnica jest duża . 

 

I dwojeczke też polecam swoją drogą :)

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, CePeeN napisał:

Mam na myśli „głosowanie portfelem”. Przecież wiadomo ze z tego co dostaną twórcy z jednego egzemplarza go cudów nie będzie ale już całkowita sprzedaż gry może pomoc studiu tworzyć dalej dobre produkcje.

A no to sie rozumiemy. Wybierac swiadomie co nam pasuje. I pozostawac z zgodzie z wlasnymi przekonaniami.

I jak widac zgadzamy sie tez co do tego ze co komu pasuje jesli ktos 3 krotnie glosuje portfelem na wieska to jego sprawa. (bo to na co kto wydaje swoje pieniadze to tylko i wylacznie sprawa tej osoby)

:)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×