Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, MrArt-PL napisał:

No i główny wątek pękł................zakończenie gry naprawdę zaskakujące bo nie tego się spodziewałem.Powiem krótko-to jedna z najlepszych gier w jaką grałem w ciągu ostatnich kilku lat:good:Dobiłem do 35 levelu i zaczynam dodatek "Serce z kamienia".Do tych co ukończyli całość-czy dodatki trzymają poziom wątku głównego????

 

Zakończenia są różne i zależą od tego jakie kluczowe decyzje podejmowałeś w trakcie gry. A dodatki są jeszcze lepsze niż główna fabuła ale oczywiście ile ludzi tyle opinii.

Edytowane przez Przemek_07
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że inni twórcy gier nie robią tak dobrych dodatków :ExHPnhn:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W głównej fabule dobry jest tylko wątek krwawego barona. Oba dodatki są lepsze od całej reszty, zostawiając ja daleko w tle. Serca z kamienia lepsze, ale krew i wino też jest świetne, zwłaszcza zakończenie.

5 godzin temu, manoszek napisał:

Szkoda że inni twórcy gier nie robią tak dobrych dodatków

Bloodborne, Dark souls, xcom, horizon, diablo :) nie ma tego wiele, ale perełki się zdarzają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Przemek_07 napisał:

Dodałbym do tego jeszcze Red Dead Redemption i dodatek Undead Nightmare.

To była taka lista na szybko :) Jeszcze można na pewno dołożyć do tego sporo fajnych dodatków, chociażby last of us, infamous second son, deus ex. 

Wymieniłem tylko kilka szybko, żeby się @manoszek nie załamywał :P

Druga sprawa, że niestety zdecydowana większość dlc to właśnie dlc a nie dodatek. Dla mnie jest spora różnica w tych terminach. Jedne są spoko a drugie to zbroje dla konia :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, xavris napisał:

Druga sprawa, że niestety zdecydowana większość dlc to właśnie dlc a nie dodatek. Dla mnie jest spora różnica w tych terminach. Jedne są spoko a drugie to zbroje dla konia :P

no ale dlc to panie klepie sie na szybko zrobmy 3 misje po 1-1,5h kazda, dodajmy do tego tryby przetrwania najlepiej z 5 opakujmy to w paczke z napisem sezon pass i sprzedajmy w ciemno zanim sie nie polapia ze to malo warte. 

Dodatki czy tez expansion pass - to nieco inna forma.

I jesli raz sa one dobre, dwa maja odpowiedni stosunek jakosci do ceny to nawet zeby mialo to skutkowac zbudowaniem gry bazy i wydawaniem do niej masy dodatkow (zly przyklad ale tak dzialaja np the sims) to ja bym nie mial z tym problemu. 

Tutaj przyklady wymyslone przeze mnie:

RTS - 3 frakcje na start, kolejne 3 pojawiaja sie w zarysie fabularnym. Kazda z dodatkowych 3 frakcji dostaje swoje kampanie jako wlasnie dodatki ktore mozna na spokojnie dopracowac z kasy za podstawke. Jesli wszystko dobrze jest wykonane i gracze chca wiecej to moze to byc po prostu dobry model biznesowy. 

Wiesiek 3 - zeby zaplanowali nie 2 a 5 dodatkow to zakladam ze jesli te trzymaly by poziom (a przeciez swiat juz maja wykreowany wiec dodatek to jednak mniej pracy) to ludzie by je kupowali. (oczywiscie rozumiem ze teraz skupiaja na CP2077 i mozliwe ze nie mieli by ludzi ktorzy mogli by klepac dodatki o takiej jakosci). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

Dodatki czy tez expansion pass - to nieco inna forma

No to właśnie to napisałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xavris napisał:

No to właśnie to napisałem :(

I sie zgadzam :)

Tyle ze jak to ja rozpisalem sie o kupsztalach oraz podalem przyklady jak mozna by z wiedzmina zrobic gre usluge (no prawie) na dajmy na to 3 lata majac plan wydawniczy dodatkow. 

Z drugiej strony moze lepiej ze skonczyli na 2 i robia cos nowego :)

 

12757847905a45fto_ja_przepraszam.jpg

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MagEllan napisał:

Tyle ze jak to ja rozpisalem sie

Właśnie czasami piszesz tak, że nie mam pewności czy się zgadzasz czy nie :p

edit. Mam nadzieję, że nie zabrzmiało jak pocisk :/ 

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

 

12757847905a45fto_ja_przepraszam.jpg

Ależ wodzu, co wódz?

A gdzie dowcip o gąsce balbince?

 

Co do dodatków z Wieśka, to są genialne i fajnie, że nie skupiają się tylko na fabule, ale też nowych miejscach, umiejętnościach itd.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Sithman napisał:

Ależ wodzu, co wódz?

A gdzie dowcip o gąsce balbince?

 

Co do dodatków z Wieśka, to są genialne i fajnie, że nie skupiają się tylko na fabule, ale też nowych miejscach, umiejętnościach itd.

 

kurcze nie porywajmy tego watku :) dyskusja o Tadeuszu Baranowskim. A przyznam ze z jego komiks "skad sie bierze woda sodowa (.... i nie tylko)" zapamietalem najmocniej z komiskow czytanych za pacholecia, musialbym wrocic i zobaczyc jak by mi dzis weszlo i ile zartow nie skumalem bedac brzadacem. 

 

pozdrawiamy

Bufallo-Kudłaczek i Bill-Bąbelek

:)

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem dodatek "Serce z Kamienia" i tak jak mówiliście był zajebisty.............teraz już tylko został "Wino i Krew" i będzie koniec tej epickiej opowieści.

Dla mnie bez wątpienia jest to najlepsza gra przygodowa tej generacji.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby to tylko internety, a sam metacritic nieraz "się wygłupił" pisząc ogólnikowo...

Ale to mimo wszystko też mówi samo za siebie: https://www.ppe.pl/news/129348/wiedzmin-3-dziki-gon-najlepiej-oceniana-gra-przez-graczy-w-historii-metacritic.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 jest zdecydowanie jedną z najlepszych gier. Ostatnich lat na pewno, w historii gier pewnie też. Ale...

Już pisałem nie raz, napisze znowu. Wiedźmin 3 wybił się rozbudowaniem fabuły i w zasadzie brakiem bezsensownych questów. Pod tym względem był unikatowy, chociaż dalej uważam, że fabuła podstawki była co najwyżej dobra, z niszczącym wszystko wątkiem krwawego barona. Poza światem (w pewnym sensie unikatowym dla świata) i fabułą nie było w nim przełomowego.

A wysoka ocena na MT wynika jak dla mnie z dwóch rzeczy:

1. jest multiplatformowy, więc nie dostał setek albo tysięcy 1 tylko dlatego, że jest exem na taką czy taką platformę;

2. jest polski, a jak wiemy nie raz już były akcje, że jak coś jest polskie w konkurencji z niepolskim to milijony ido i klikajo, bo polskie.

 

Absolutnie nie twierdzę, że wiedzmin nie zasługuje na te oceny, ale też z bym nie przesadzał z tego typu artykułami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xavris napisał:

Wiedźmin 3 jest zdecydowanie jedną z najlepszych gier. Ostatnich lat na pewno, w historii gier pewnie też. Ale...

Już pisałem nie raz, napisze znowu. Wiedźmin 3 wybił się rozbudowaniem fabuły i w zasadzie brakiem bezsensownych questów. Pod tym względem był unikatowy, chociaż dalej uważam, że fabuła podstawki była co najwyżej dobra, z niszczącym wszystko wątkiem krwawego barona. Poza światem (w pewnym sensie unikatowym dla świata) i fabułą nie było w nim przełomowego.

A wysoka ocena na MT wynika jak dla mnie z dwóch rzeczy:

1. jest multiplatformowy, więc nie dostał setek albo tysięcy 1 tylko dlatego, że jest exem na taką czy taką platformę;

2. jest polski, a jak wiemy nie raz już były akcje, że jak coś jest polskie w konkurencji z niepolskim to milijony ido i klikajo, bo polskie.

 

Absolutnie nie twierdzę, że wiedzmin nie zasługuje na te oceny, ale też z bym nie przesadzał z tego typu artykułami.

 

To prawda. A po tych już prawie 4 latach od premiery błędy i niedoróbki techniczne kłują w oczy ze zdwojoną siłą. Zabugowana do granic możliwości płotka, trzy gesty machania łapami, falujące na wietrze włosy postaci nawet w budynkach i może z 10 różnych twarzy NPC-ów sprawiają, że dzisiaj patrzę na to z politowaniem.

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się eksmisji z forum a tu proszę, poparcie :P

Jednak też nie ma co aż tak w drugą stronę jechać, z bugami nie było aż takiej tragedii. Chyba, że ja miałem farta i umie nie było aż tak źle. Tyle że, co ważne, nie grałem na premierę tylko już po kilku łatkach. Falowanie włosów w budynkach to głupotka, na którą nawet nie zwracałem uwagi, ale te same mordziachy npców to faktycznie było takie średnie, chociaż nie psuło mi to jakoś straszliwie odbioru gry.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bledy to nie wiem ja sie potrafie ich czepiac (cienie po penisie fest w TLOU-Remaster fuuuj), ale albo wiesiek jest taki dobry ze ich nie zauwazam, albo na nie nie trafiam. 

- to ze wszystko zachowuje sie jakby byl huragan a nie wichura to fakt. 

- falujace wlosy w budynkach - musze sprawdzic bo nie zauwazylem.

- twarze ktore sie powtarzaja owszem sa ale i tak uznalem ilosc modeli na moze byc. 

- plotka no to ja chyba mam pecha nie zgliczowala sie cholera jedna ni razu na 90h gry.

Z innych ktore odnotowalem:

- straznik z drgawkami, stajacy sobie przed karczma

- krasnal wbijajacy w teksture muru

- bug z questem ktory aktywowal sie w trakcie mojej konwersacji z kims innym czarny ekran i badz nieskonczony loading. 

Ale serio ktora gra z otwartym swiatem nie ma jakis bledow. 

To co dla mnie sie liczy to jak oceniam gre jako caloksztalt, i moge przymknac oko na bledy lub niedorobki techniczne jest cala reszta mnie przekonuje. Tak bylo z Yakuza Zero tak jest z W3. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i W3 ukończony.........wczoraj wieczorem skończyłem "Krew i Wino" i zdecydowanie lepiej przypadł mi do gustu ten drugi dodatek.Bardzo fajny motyw to misja w krainie baśni no i oczywiście sam Wiesiek cały czas w formie-drugi dodatek i druga laseczka zaliczona ale to oczywiście w ramach dobrze wykonanego zadania hehehehehh:good:Bardzo zaskoczył mnie powrót Yen na winnicę ale taki mieli plan.Jeżeli ktoś jeszcze nie ukończył wieśka z dodatkami to naprawdę polecam.........dla mnie gra generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocilem do Wieska po 2 miechach przerwy mialem kolo 90h na liczniku. I powiem ze pierwsza godzina, poltorej nie bylo szalu. Potem zatrybilem i jest bardzo dobrze ale przez ta przerwe nie mam juz takiej podjarki jak wczesniej :) musze chyba wiecej pograc.

Z pewnoscia dalej gra trzyma przy TV, wiec licze ze znow wkrece sie w klimat.

Jedyny bol dupy mam o to ze spokojnie zwiedzajac mape, robiac poboczne, jezdzac za ? to ja bede tego Wieslawa rok ogrywal (licze juz z dodatkami z GOTY).

A chcialbym odrzuc konsole i choc Horizon i GoW pyknac w tym roku :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze ciężko wraca do takich gier, jeśli zrobię sobie dłuższą przerwę.

Zawsze mam problem z odnalezieniem się jaki build postaci robiłem i "co do czego".

Dlatego wolę ciurkiem przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sithman

Mi sie do 95% gier z fabula ciezko wraca. jedyne gry z gatunku wpadnij i wypadnij to gry logicznie oraz scigalki.

Ale powiem tak po 6h juz skumalem co i jak i wrocilem na 100%.

Wiec jest dobrze, moim problemem bylo to ze po prostu po raz kolejny przemierzajac tereny (akurat mialem odpalone jakies poszukiwania rynsztunku) nie bylo tego czegos.

Ale pozniej wbilem w zadanie poboczne o pierogach i mieczach, po drodze zrobilem cos innego bo akurat sie napatoczylo, do tego jakies wsciekle piesci ktore tez mi sie napatoczyly i wrocilem do mieczy z pierogami i od razu poczulem to co te 2 miechy temu :)

innymi slowy jestem w domu.

Znow odkrylem ten zyjacy swiat, i to ze tlo fabularne bardzo pomaga misjom pobocznym :)

Za godzinke siadam i gram :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem edycję GOTY dla drugiego platynowania.
Biały Sad i już klimacik się uruchomił.
Będzie na letnie noce, bo póki co Sekiro i kupka wstydu.
Do powrotu do W3 przymierzałem się od dawna.
A co do tematu z powyższych postów; nie potrafię rozgrzebać fabularnej gry i ją zostawić lub grać w dwie fabularne jednocześnie.
Powroty do takich gier jak najbardziej, ale tylko od zera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×