Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesiek 3 z największym zainteresowaniem od miesiąca premiery i nawet blisko pobicia historycznego peaka

https://steamcharts.com/app/292030

 

Do tego na konsoli w XGP . 

Sam mam ochotę wrócić , przejść II a jedynkę ...obejrzeć na youtube :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do w3 po raz trzeci ale na dobra sprawę to przechodzę po raz pierwszy bo wcześniej szybko odpuszczałem więc możliwe, że mi zazdrościcie, że rozdziewiczam tą gierkę. Gdzieś pod trailerem na YT przeczytałem komentarz typu ... "Chciałbym dostać amnezji i znowu ograć grę po raz pierwszy". Gierkę kupiłem GOTY za stówkę na PS4. Są tam chyba wszystkie możliwe dodatki. Na prosiaczku i OLEDzie gra się dosyć przyjemnie mimo że klatek troche mało i tekstury lubią się doczytać w mało subtelny sposób. Jest też trochę bugów takich jak np. jeźdźcy na niewidzialnych koniach. Dziwne ze tyle lat po premierze i tego nie załatali...

 

Grze dalem kolejną szansę oczywiście dzięki serialowi netfixa. Po obejrzeniu zaciekawiło mnie to uniwersum. Możliwe, że za jakiś czas sięgnę także po literaturę żeby mieć pełny obraz .

Edytowane przez bany®
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem z rok po premierze i żadnych dzikich bugów nie uświadczyłem raczej. klatki troche spadały na zwykłym pleju ale drugiego wieśka jechałem w 25 klatkach więc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież  to podobno Redzi wypromowali Sapka :LUL:   a tu się okazuje, że teraz Sapek pomógł Redom  :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie gra nie było by serialu netfloxa ani sprzedaży na Amazonie. I może sobie Andrzej i ludzie z jego wąsem wytatuowanym na sutkach mówić co chcą, ale tak jest.

Sprzedaż na Amazonie pewnie też wynika z tego, że ludzie ni wuja nie wiedzą, o co chodzi w serialu.

Bardzo sprytne zagranie.

A obecna popularność gry też raczej jest zasługą serialu.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris może gdyby nie gra to serial by nie powstał. Może tak, może nie. 

Ale z drugiej strony gdyby nie Andrzej ze swoimi wąsami na sutkach to nie byłoby gry, a CD projekt dalej lokalizowałby produkcje innym.

Także to chyba obopólna zależność :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2019 o 11:47, bany® napisał:

Ja podchodzę do w3 po raz trzeci ale na dobra sprawę to przechodzę po raz pierwszy bo wcześniej szybko odpuszczałem więc możliwe, że mi zazdrościcie, że rozdziewiczam tą gierkę. Gdzieś pod trailerem na YT przeczytałem komentarz typu ... "Chciałbym dostać amnezji i znowu ograć grę po raz pierwszy". Gierkę kupiłem GOTY za stówkę na PS4. Są tam chyba wszystkie możliwe dodatki. Na prosiaczku i OLEDzie gra się dosyć przyjemnie mimo że klatek troche mało i tekstury lubią się doczytać w mało subtelny sposób. Jest też trochę bugów takich jak np. jeźdźcy na niewidzialnych koniach. Dziwne ze tyle lat po premierze i tego nie załatali...

  

Grze dalem kolejną szansę oczywiście dzięki serialowi netfixa. Po obejrzeniu zaciekawiło mnie to uniwersum. Możliwe, że za jakiś czas sięgnę także po literaturę żeby mieć pełny obraz .

...zabierasz się do tego wszystkiego od dupy strony ale ważne że jesteś szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, sLk napisał:

Także to chyba obopólna zależność

Powiedz to Andrzejowi to zacznie w Ciebie rzucać pustymi butelkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xavris napisał:

Powiedz to Andrzejowi to zacznie w Ciebie rzucać pustymi butelkami.

Byc moze tak, ale pewnie nie pozostalbym bym dluzny w obronie wlasnej :P

A tak serio moim zdaniem to obopólna zaleznosc.

 

Ksiazki byly w pewnych kregach popularne, ale wzrost ich popularnosci mozna skorelowac z grami.

Czy serial by powstal czy nie (a pamietajmy ze marka to pozytywne skojarzenie wiec jesli Wiedzmin 3 - jako gra jest wychwalana i kojarzona pozytywnie - moglo to wplynac, na umowe miedzy  Netflixem a Andrzejem). Zakladam ze po emisji serialu znow byl boost w sprzedazy ksiazek.

Zgodze sie tez z @sLkze gdyby nie autor nie bylo ani serialu, ani gier. Tu gdzie sie nie zgodze to ze CRPR by dalej klepal tlumaczenia i byl wydwca, ale smiem domniemac ze ta czesc wypodziedzi byla pol zartem pol serio.

 

Nie mnie rozstrzygac kto wiecej na tym zyskal ale zdecydowanie przychylam sie do tego ze obopólne byly takze zyski (jesli nie te bezposrednie to posrednie - jak promocja).

 

milego grania.

 

No i jeszcze nie zabralem sie za dodaki.... ale mam jeszcze troche urlopu moze sie uda. A jak wsiakne tak jak w podatawke to znow bedzie to kupa godzin wyrwanych z zyciorysu ale tez beda to godziny conajmniej dobrej zabawy :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję z ludźmi z całego świata.

Po wyjściu gry, wielu znajomych napisało do mnie że "Grałem w grę, uniwersum się spodobało, wiem że gra jest na podstawie książek. tylko nie wiem ile jest przetłumaczonych i i w jakiej kolejności mamy je czytać. Jesteś z Polska jak autor, plis help - najlepiej jakby były na Amazonie".

 

Weźmy na przykład Heńka co grał Geralta w serialu - grał w grę, czytał książki, jak się dowiedział o castingu to już wiedział że chce zagrać Geralta.

 

...więc wszystko się promuje na wzajem ale na rynek zagraniczny to gra miała ogromy wpływ. 

Dzięki książkom jest gra, dzięki grze serial, dzięki grze i serialowi większa popularność książek. 

...a narodowy burak i tak będzie mówił że to wszystko dzięki niemu a gra i serial narobiły mu tylko smrodu. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial o wiele bardziej spopularyzuje uniwersum niż gra czy książka. To jest oczywiste. Przede wszystkim jest dobrze wypromowany i przystępniejszy (prostszy) w odbiorze, mniej wymagający i mniej czasochłonny. Jest w abonamencie najpopularniej platformy serialowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bany® Tak, masz racje ale z drugiej strony dla osoby nie zaznajomionej z uniwersum jest bardzo chaotyczny.

Żona kolegi dopiero w 7 - 8 odcinku połączyła wszystko razem i tak oglądają całość już 3ci raz  i zabrała się za (moje) książki które u nich leżą od roku.

...nawet stwierdziła że chce zagrać w grę czego nie ma w zwyczaju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że cały ciąg zależności jest ze sobą połączony. Wszystkie produkty z danego uniwersum nawzajem podbijają swoją sprzedaż. 

Sapek na wzór bohatera swoich opowieści nie ma żyłki do biznesu i sprzedał kurę ze złotymi jajami za skrzynkę wódki.  Jak się zorientował co zrobił, było już za późno. Potem  sfrustrowany zaczął coś bredzić w malignie, że gry mu odbierają popularność...... 

 

Z ciekawości zrobiłem mały research.   Sapkowski do 2009r sprzedał ok. 2mln książek. Późniejszych informacji o sprzedaży książek nie udało mi się znaleźć.  Załóżmy, że pod wpływem gry i serialu przez kolejne 10 lat sprzedał jeszcze dwa razy tyle. W sumie 6mln egzemplarzy. 

Redzi chwalili się w połowie zeszłego roku, że sprzedali 20mln kopii W3, przez 5 lat. Załóżmy, że W1 i W2 sprzedał się na poziomie 10mln . Mamy 30mln egzemplarzy w ciągu 10 lat.  

A poniżej dane oglądalności serialu z pierwszego tygodnia od premiery....

 

hxFk9kpTURBXy9mYjVkY2NkMjRlNjlmNzUxZTU0M

 

 

Wnioski można sobie wyciągnąć samemu. Tak jak CD projekt robiąc bardzo dobrą grę na pewno pomógł w sprzedaży książek, tak serial mając nieporównywalnie większe zasięgi niewątpliwie pomógł w sprzedaży gier. O czym świadczą staty  pięć lat po premierze.... wrzucone przez @pablos_83 

Aczkolwiek gdyby nie było książek, nie byłoby ani gier ani serialu :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wykopuje temat.

Ukonczylem Serce z Kamienia - dobry dodatek.

ALE

jak w podstawce nie mialem problemow tak tutaj jestem troche rozczarowany - jedno zadanie poboczne nie aktywowalo sie wcale - bo nie! A rynsztunek po tym jak mialem go dostac pojawila sie tylko polowa elementow mimo iz w opisie mialem jasno dodano A i B a w rzemiosle prozno tych szukac. No to jest jakby nie patrzec minus.

 

Dzis zaczynam Krew i wino i zobaczymy jak to bedzie wygladac. Niemniej milo bylo w rok po ukonczeniu podstawki wrocic do Wieska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×