Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

To co koledzy- jutro wracam z wakacji i wiedzmin czeka w domu-śledziłem wątek non stop na urlopie ale teraz nie wiem czy zaczynać czy czekać na patch poprawiający xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem, że nie zalicza mi doświadczenia. Nie otrzymałem XP po misji z głównego wątku "Dorwać Juniora" oraz za zadanie poboczne "Oko za Oko". Postać na 15 levelu, zadania zaznaczone na zielono, wymagany poziom 12. Poważnym problem jest również samo rozmieszczenie zadań oraz ich sugerowany poziom. W Novigradzie otrzymujemy zadanie poboczne na Skellige - sugerowny poziom 11, zadanie z wątku głównego - sugerowany poziom 16. Podczas rozpoczynania zadania "Dorwać Juniora", otrzymałem zadania poboczne, które było na poziomie 9 (zaznaczone na szaro, różnica 6 poziomów). Wykonałem zadanie, usłyszałem dziękuje i dostałem marne 150 zł, zero XP. Jakiś czas później podczas zwiedzania Velen, podjechałem pod "?" i odpaliło się zadanie: poszukiwanie skarbu. Skarb znalazłem, zadanie zakończone sukcesem, otrzymano pkt doświadczenia. Poszukiwanie skarbu - sugerowany poziom 4, postać na 15 - WTF?!

Niestety ale zabija to całą przyjemność z eksploracji tego fantastycznego świata i wymusza to na graczu wykonywanie zadań w takiej kolejności jak założyli sobie to twórcy. Chciałbym najpierw pozwiedzać Velen oraz Novigrad, a dopiero później wyruszyć na Skellige. Ktoś tutaj pisał, że po co komu doświadczenie, że fabuła najważniejsza, itd. Racja, fabuła jest najważniejsza i jest świetna ale to jest gra RPG. Chce zdobywać doświadczenie, chce rozwijać postać, chce zdobywać lepsze wyposażenie za wykonywanie zadań i zleceń. Wykonam zadanie poboczne, nie otrzymam za nie doświadczenie ale dostane schemat na miecz, którego nie będę miał po co wykuwać bo i tak mi braknie levelu....

Na forum REDów można przeczytać, że dużo osób kończy grę na 33-35 poziomie, a posiada sprzęt który wymaga powyżej 40 poziomu. Jutro ma pojawić się patch na PC i zobaczymy jakie będą poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graj śmiało.

Mam 21 poziom i pełno zadań z niższym poziomem za które cały czas dostaje doświadczenie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Graj śmiało.

Mam 21 poziom i pełno zadań z niższym poziomem za które cały czas dostaje doświadczenie ;)

Dokładnie tak, ja mam 15 lvl i jestem na tym samym etapie gry co NaLandy i zupełnie nie przeszkadza mi to o czym on pisze w dalszym graniu.

Nie wpadnie xp za jeden quest/zadanie, to wpadnie za inny.

Nawet myślę, że gra jest tak zrobiona, żebyśmy mieli po co wracać do Velen i Novigradu po wycieczce na Skellige.

W innym przypadku "zamykalibyśmy" daną mapę i koniec.

Tak jest m.in z Białym Sadem przecież - praktycznie gdyby nie dlc nie byłoby po co tam wracać (a to i tak tylko zbroja, chyba, że komuś handlarza zjadły utopce :P ).

Novigrad i Velen są jednak już bardziej rozbudowane.

 

Mnie w ogóle zaczyna coraz bardziej ogarniać to rzadkie uczucie kiedy chcę, żeby gra nigdy się nie skończyła :)

Edytowane przez Sithman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ja mam 15 lvl i jestem na tym samym etapie gry co NaLandy i zupełnie nie przeszkadza mi to o czym on pisze w dalszym graniu.

Nie wpadnie xp za jeden quest/zadanie, to wpadnie za inny.

Nawet myślę, że gra jest tak zrobiona, żebyśmy mieli po co wracać do Velen i Novigradu po wycieczce na Skellige.

W innym przypadku "zamykalibyśmy" daną mapę i koniec.

Tak jest m.in z Białym Sadem przecież - praktycznie gdyby nie dlc nie byłoby po co tam wracać (a to i tak tylko zbroja, chyba, że komuś handlarza zjadły utopce :P ).

Novigrad i Velen są jednak już bardziej rozbudowane.

 

Mnie w ogóle zaczyna coraz bardziej ogarniać to rzadkie uczucie kiedy chcę, żeby gra nigdy się nie skończyła :)

 

Takie same odczucie :) Nie wpadnie to się nie rozpłaczę :) Gram dalej :) Tytuł daje tyle FUNU, że nie ma sensu odstawiać (czekając na patcha :P)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie same odczucie :) Nie wpadnie to się nie rozpłaczę :) Gram dalej :) Tytuł daje tyle FUNU, że nie ma sensu odstawiać (czekając na patcha :P)

Nawet nie tyle nie ma sensu, co ja np. nie jestem w stanie odstawić :biggrin:

Przepadłem bez reszty.

No i moim zdaniem nie ma w tej grze ani jednej aż tak skopanej rzeczy, żeby nie dało się grać i czerpać radości.

Mam wrażenie, że niektórzy wyolbrzymiają, bo taka moda i czasy - łatwiej i trendy jest krytykować.

Edytowane przez Sithman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Dobrze bawiłem się przy Knights of the Old Republic, Falloucie 3, Skyrimie czy kilku innych, ale przy Wiedźminie poczułem ten feeling, który mnie ogarnął (nie śmiejcie się z porównania) lata temu gdy pierwszy raz grałem w Legend of Zelda OoT.

Tyle, że W3 to taka Zelda dla dorosłych :biggrin:

 

Nie chcę za bardzo "offtopować", ale zdecydowanie za wcześnie na to, żeby stawiać W3 obok takiego tytana jak OoT. Ta część Zeldy powszechnie uważana jest za grę wszech czasów. W chwili premiery była totalną rewolucją, kipiącą innowacyjnymi pomysłami. Tytuł od RED-ów jest świetny, ale na chwilę obecną daleko mu do Ocariny. Natomiast to jaka przyjemność płynie z gameplay'u to subiektywna sprawa. Tak więc rozumiem Cię, ale jako zagorzały "nintendowiec" musiałem się wypowiedzieć. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozumiem co piszesz, ale ja nie stawiam Wieśka na równi z grą wszechczasów (tak, dla mnie też). Po prostu porównałem uczucie jakie mi towarzyszy podczas gry.

Jeśli już miałem do czegoś porównać tą wewnętrzną zajawkę, to na myśl przyszła mi właśnie ta odsłona Zeldy, bo była to jak dotąd jedyna gra, która aż tak mnie pochłonęła w kwestiach eksploracji i samej zabawy :)

Edytowane przez Sithman
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że fun płynący z gry jest niesamowity szczególnie dla osób znających zarówno poprzednie części jak i samą wiedźmińską sagę Sapkowskiego.

Ja jednak ze wzgledu na ujawnione dość poważne błędy z nienaliczanieniem doświadczenia oraz z mającym spory wpływ na główny wątek questem pobocznym "Królewski gambit" wstrzymam się z ponownym przejściem do czasu wydania najnowszego patcha mimo, że sam przy pierwszym podejściu wspomnianych błędów nie uświadczyłem. Wolę jednak dmuchać na zimne aby w pełni móc delektować się grą bez przykrych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To coś w temacie djina się zmienia?

Zabiłeś mi właśnie klina.

Chodzi mi o kolejność wykonywania questów z Yen i Triss.

Quest, w którym można pierwszy raz romansować z Yen jest głównym, natomiast ten z Triss jak i później quest od Yen z dżinem są poboczne. Zrobiłem najpierw quest z Triss a dopiero potem z Yen, ciekawi mnie czy robiąc w odwrotnej kolejności - główny i poboczny z Yen a potem z Triss będzie to miało jakiś wpływ na relacje jak wykorzysta się pierwszą okazję do romansowania z Yen a po zdjęciu zaklęcia przez dżina w pobocznym wybierze się opcję, że już do niej nic nie czuje, a potem wyzna uczucia Triss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kolejność wykonywania questów z Yen i Triss.

Quest, w którym można pierwszy raz romansować z Yen jest głównym, natomiast ten z Triss jak i później quest od Yen z dżinem są poboczne. Zrobiłem najpierw quest z Triss a dopiero potem z Yen, ciekawi mnie czy robiąc w odwrotnej kolejności - główny i poboczny z Yen a potem z Triss będzie to miało jakiś wpływ na relacje jak wykorzysta się pierwszą okazję do romansowania z Yen a po zdjęciu zaklęcia przez dżina w pobocznym wybierze się opcję, że już do niej nic nie czuje, a potem wyzna uczucia Triss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można spotkać jeszcze tego gościa z Oxenfurtu co na początku mieliśmy z nim okazje zagrać w gwinta? Nie skończyłem z nim gry, a teraz nie widzę go w karczmie w Białym Sadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nigdzie. Jego karte mozna podobno wygrac od innych handlarzy.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem gre na 2 poziomie. Wykonalem jedynie z polowe zadan wiec rozpoczynam od nowa teraz juz wpelni przejdę gre i wycisne z niej full. Czym sie rozni 3 poziom od 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim poziomie medytacja nie odnawia HP. Generalnie trudno jest tylko przez kilka pierwszych poziomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli myslisz o platynie to bierz od razu 4 poziom.

Na 3 poziomie medytacja takze nie odnawia hp.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rosomakoborsuk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale normalnie medytacja odnawia zuzyte eliksiry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak. I nadal jedyna butelka odmawia wszystkie.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to mozna sie pomeczyc i na tym ostatnim. Ogarnalem troche mechanike gry wiec mozna teraz juz na spokojnie grac bez posmiechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O co chodzi w zadaniu "zaglada domu reardonow" ? Przychodzę ale jest brak potworów, klucz znalazłem, kasę ze skrzynki zabrałem, ale brak potworów i nie mogę ukończyć zadania ^^

Edytowane przez TrueGrand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w zadaniu "zaglada domu reardonow" ? Przychodzę ale jest brak potworów, klucz znalazłem, kasę ze skrzynki zabrałem, ale brak potworów i nie mogę ukończyć zadania ^^

Nie chodzi o potwory poszukaj a znajdziesz :)

Podpowiem wejdz do stodoly na pieterko.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zmusza nas do odwiedzania każdego znaku zapytania przecież. Z drugiej strony jednak, czasem naprawdę warto. Właśnie dotarłem do zamku Drahima gdzie znalazłem fajny miecz, schemat na pancerz i dodatkowego questa. Mam 11 poziom, jakieś 30 godzin gry i co obejrzę jakiś gameplay w sieci to się dowiaduję że ktoś na tym samym levelu co ja posiada inny pancerz, jest w kompletnie innym miejscu (większość ludzi zwiedza już Novigrad). Ta gra jest tak wielka, że po prostu czasem nie wiadomo gdzie się udać. Jadę do tego Novigradu żeby spotkać się z Triss ale wiem że jeszcze baaaardzo długo będę miał co robić w Velen. Ile jest tych poziomów do zdobycia, 60? Kurde, a jazdą koniem to sama przyjemność, nie to co w Dragon Age: Inkwizycja (grałem 13 godzin i obiecuję że wrócę do tego tytułu). Śmiać mi się chce jak sobie przypomnę jak moi towarzysze dematerializowali się w momencie kiedy przywoływałem konia ;) W Wieśku przyjemniej się jeździ zwyczajnie :D

 

A i koparę zbierałem jak całkiem przypadkiem spotkałem Letho oraz z powodu tego do czego doprowadziłem Krwawego Barona swoimi wyborami. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znaki zapytania zwiedzam leży okazji.

Gra jest tak prosta że wystarcza mi set gryfa który znajduję kilka poziomów wcześniej niż mogę założyć i mam czas na zebranie składników jeżeli jakiegoś Jeszce nie mam.

Poziom wpada sam dosłownie podczas zadań różnych.

Jest na tyle łatwo że zapominam o dodawaniu punktów zdolności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głupie pytanie wręcz bardzo, czy gra oferuje możliwość zapisania gry kilka razy w sensie może grać kilka osób jednocześnie czy jest tylko jeden save?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest 8 slotów na Save :)

Tylko łatwo sie pomylić jesli będziesz grac z jednego konta.

Edytowane przez MyriuR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×