Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem znajomego i mój kolega Bolek potwierdza: na X0 jest więcej przechodniuf. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu analiza. Nawet na filmie widać różnice w choćby DD czy teksturach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że pierdoły mnie za bardzo triggerują, co prowadzi do niepotrzebnego darcia ryja. Jeżeli ktoś się poczuł urażony sposobem przekazania opinii to przepraszam, szczególnie @Kolos28 oberwał z imienia. 

Świetą tak na mnie działają... Już drugi rok z rzędu :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xavris napisał:

Ostatnio zauważyłem, że pierdoły mnie za bardzo triggerują, co prowadzi do niepotrzebnego darcia ryja. Jeżeli ktoś się poczuł urażony sposobem przekazania opinii to przepraszam, szczególnie @Kolos28 oberwał z imienia. 

Świetą tak na mnie działają... Już drugi rok z rzędu :/

No ja rozumiem ze emocje, nie łam sie kazdemu sie zdarza.

Ale wielki plus za to ze potrafisz sie zreflektowac jak i przeprosic.

:)

 

Jedyne co sie liczy to fun czerpany z gry :) i to jak pisalem jest wartosc nadrzedna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa u Was zmiana grafiki z 4k na wydajność? U mnie zawsze wraca do trybu 4k. Niby jest wszystko oki ale po ponownym wejściu w ustawienia grafiki nadal jest tryb 4k i nie mogę ustawić trybu wydajności...

 

P.S.

 

Trochę więcej przyjrzałem się obu wersją. Nawet włączyłem sam początek gry i porównywałem na tych samych ustawieniach TV.

Na prawdę jest spora różnica między XOX a PRO. Na koxie wygląda to zdecydowanie ładniej, ostrzej i płynniej. Oświetlenie, cienie również się różnią na korzyść MS.

Tyle ode mnie w temacie przesiadki W3 na Xboxa.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przestawiania to się przestawia tylko suwak jest zrąbany. Mieli to naprawić ale widocznie nie naprawili.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kolos28 napisał:

Jak działa u Was zmiana grafiki z 4k na wydajność? U mnie zawsze wraca do trybu 4k. Niby jest wszystko oki ale po ponownym wejściu w ustawienia grafiki nadal jest tryb 4k i nie mogę ustawić trybu wydajności...

 

P.S.

 

Trochę więcej przyjrzałem się obu wersją. Nawet włączyłem sam początek gry i porównywałem na tych samych ustawieniach TV.

Na prawdę jest spora różnica między XOX a PRO. Na koxie wygląda to zdecydowanie ładniej, ostrzej i płynniej. Oświetlenie, cienie również się różnią na korzyść MS.

Tyle ode mnie w temacie przesiadki W3 na Xboxa.

 

Potwierdzam,miałem wersję na Pro i teraz kupiłem ponownie na XOX i jest much better a wrażenie potęguje jeszcze przesiadka z LCD na OLED.

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, niby grafika to nie wszystko, ale...

Przeszedłem W3 dwa razy - najpierw na ps4, potem na xo.

I chyba, jak wrócę z urlopu i skończę AC: Origins, to wezmę się za trzecie podejście do Wieśka, choćby dla wzrokowej uciechy na zestawie xox + oled.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sithman

Ale gdzie tam grafika nie ma znaczenia.
W3 na koksie to zupełnie nowe doznania.
Lepsze oświetlenie, wygladzenie oraz cienie a do tego wyższa rozdzielczość, lepszy draw distance! Miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



W3 na koksie to zupełnie nowe doznania.
Lepsze oświetlenie, wygladzenie oraz cienie a do tego wyższa rozdzielczość, lepszy draw distance!

I nadal ten sam ujowy model walki mehh
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, nie ma tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

I nadal ten sam ujowy model walki mehh

rozumiem ze model walki moze sie nie podobac.

Niemniej dla mnie nawet jesli model walki opieralby sie na rzucie moneta, kostka, lub byl jeszcze bardziej uproszczony nie zmienilo by to mojego podejscia do gry :)

bo klimat i fabula naprawde trzymaja bardzo wysoki poziom.

 

Kurde pare dni rozproszylem sie i nie gralem trzeba bedzie czympredzej do Wieska wrocic :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego będziemy porównywać system walki z W3. Jak do gier w stylu Cień Mordoru, to faktycznie jest rozbudowany i można pokombinować, jeżeli jednak porównamy do serii Dark Souls to już wypada blado...

Generalnie system walki mi jakoś specjalnie nie przeszkadzał, może po prostu nie nastawiałem się na jakąś mega skillową walkę. Chociaż fakt, po pewnym czasie walka robi się dramatycznie łatwa. Nawet na najwyższym poziomie trudności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w Wieśka na PS4 Pro i generalnie nie jestem zadowolony z jakości grafiki. Draw distance i pop up tekstur to jakieś nieporozumienie. Obiekty z oddali wyglądają jak w Ark Survival Evolved na Switcha. W dodatku przy różnych efektach potrafi przyklatkować. Gra oczywiście jest cudowna, tutaj złego słowa nie powiem, ale w kwestii grafiki i optymalizacji to trochę skopana sprawa przez Redów. Mówili coś o o jakichś poprawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcossik napisał:

Zacząłem grać w Wieśka na PS4 Pro i generalnie nie jestem zadowolony z jakości grafiki. Draw distance i pop up tekstur to jakieś nieporozumienie. Obiekty z oddali wyglądają jak w Ark Survival Evolved na Switcha. W dodatku przy różnych efektach potrafi przyklatkować. Gra oczywiście jest cudowna, tutaj złego słowa nie powiem, ale w kwestii grafiki i optymalizacji to trochę skopana sprawa przez Redów. Mówili coś o o jakichś poprawkach?

ja zaliczylem przerwe od wieska po 90h musze wrocic kurcze bo swietnie sie gralo.

grasz w 4K czy fullHD?

dalbys rade jakos zaprezentowac na nagraniu jak to wyglada u Ciebie?

Z czystej ciekawosci bym to obejrzal.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo jak, ale obczaj sobie porównania przygotowane przez DigitalFoundry. Jest dokładnie tak, jak przedstawiono poniżej:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marcossik napisał:

Nie mam za bardzo jak, ale obczaj sobie porównania przygotowane przez DigitalFoundry. Jest dokładnie tak, jak przedstawiono poniżej:

Myslalem o prostym uzyciu funkcji share :)

ten filmik widzialem jakis czas temu odswieze sobie.

 

no chyba rozumiem co masz na mysli (spoiler to tylko rzut ekranu z materialu od DF)

 

Spoiler

df-w3.png

taka panorama robi roznice...

i jesli raz sie to zobaczy to juz nie da sie tego odzobaczyc.

 

Podobnie mialem w masie innych gier wiele rzeczy wygladalo swietnie ale trafilem na miejsca gdzie tekstury byly koszmarne i pozniej wszedzie gdzie takie wystepowaly rzucaly mi sie one w oczy nieco ujmujac jakosci graficznej.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=46783]Marcossik[/mention]

 

Grasz na najnowszym patchu?

 

Pytam bo ostatnio robiłem porównanie XOX i Pro i choć na Koksie wyglądało to zdecydowanie ładniej to i tak na Pro było ladnie.

Aż takiego pop up tekstur jak na filmiku nie zauważyłem ale w sumie bardziej skupiłem się na aspektach graficznych gdzie wersja tej gry na Xbox One X wygląda prześlicznie.

 

Gdzieś czytałem, że pop up poprawili w jakimś patchu chyba 1.62. Na filmie od DF jest wersja 1.61

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuje ludzi, którzy przeczesują gry w poszukiwaniu glitchy w stylu krzywy cień czy szatan miotający drzewami zbyt mocno.  Mnie na tym zdjęciu rzuca się w oczy tiling tekstury pola, który jak widać poprawiony nie został. Natomiast miotane drzewa... hmm gdyby mi ktoś nie zestawił dwóch filmików obok siebie to pewnie bym nie zwrócił na to uwagi. No ale ja chyba jestem zbyt casualowym graczem na takie niuanse :notbad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sLk napisał:

Szanuje ludzi, którzy przeczesują gry w poszukiwaniu glitchy w stylu krzywy cień czy szatan miotający drzewami zbyt mocno.  Mnie na tym zdjęciu rzuca się w oczy tiling tekstury pola, który jak widać poprawiony nie został. Natomiast miotane drzewa... hmm gdyby mi ktoś nie zestawił dwóch filmików obok siebie to pewnie bym nie zwrócił na to uwagi. No ale ja chyba jestem zbyt casualowym graczem na takie niuanse :notbad:

Ujme to tak czasami probuje zglitchowac gre, choc zazwyczaj po prostu sprawdzam jak dzialaja elementy swiata np fizyka. Czasami cos samo rzuci sie w oczy. 

Przyklady:

Patrz Psy 1 - grajac nomalnie nie spotkalem innych problemow nizli - skaczace w oddali stateczki (brak plynnosci ruchu), Zatrzymywanie pociagu sila woli (fizyka), rozbicie hydrantu bedac w samochodzie darmowy prysznic i woda wylatywala przez dach pojazdu (detekcja kolizji) - wiec nie bylo tak tragicznie jakby  mozna wnosic po niektorych filmach ktore pokazywaly tylko glicze sugerujac ze cala gra tak wyglada ze to jeden wielki glitch w matrixie. 

TLOU Remaster w trybie odblokowanych klatek - niczego nie szkukalem cien w budynku rzucany przez okno mnie wystraszyl migotaniem i rozmazaniem jak z lat '90. Raz to zobaczywszy nie moglem juz tego nie widziec.

 

No i cos na temat. 

Wiedzmin 3 - probowalem zglitchowac plotke, pamietajac ze byl to element wytykany przez recenzentow ale teraz po wszyskich patchach klacz zachowuje sie wrecz wzorowo. W zyciu nie porownywalbym targanych przez wiatr drzew miedzy patchami. Acz stwierdzam ze w niektorych miejscach mam wrazenie ze roslinnosc zachowuje sie jakby byla wichura a reszta swiata juz nie (npce, wlosy postaci, przedmioty umieszczone tu i owdzie). Swiat w tej grze naprawde zyje i zachwyca detalami (w przeciwienstwie do np takiej rok pozniej wydanej Mafii3) wiec nawet jesli trafi sie grupa krasnali przechodzacych przez sciane, czy straznik ktory stoi i ma drgawki to jest tego na tyle malo ze zupelnie nie przeszkadza - co wiecej nie pamietam gry z otwartym swiatem w ktora gralem od 2013r ktora by nie miala takich pominiejszych popierdolek, a na tle innych gier ktore ogralem Wiesiek (goty + wszystkie patche na PC) wypada wg mnie rewelacyjnie od strony technicznej (nawet mimo tego co pisalem o drzewach). 

 

W wypadku gier wiadomo obowiazuje zasada czego oczy nie widza tego sercu nie zal. 

Ale jesli raz usiadzie sie i pogra w lepszej jakosci (np detali) to pozniej widzac ta gorsza nie da sie juz tego odzobaczyc i pozostaje pewien niedosyt. 

 

Zadziwia mnie tez czesc z graczy konsolowych ktorzy jaraja sie grafika (GoW, Horizon:ZD, Spider-Man), ale jak ktos wspomni ze grafa ma znaczenie (akurat w wypadku wieska wplywa nieco na odbior swiata) to nagle pojawia sie ironizowanie ze za malo przechodniufff. Ten element akurat powoduje ze swiat wydaje sie bardziej zywy to nie tylko zageszczenie postaci to takze wiecej lini dialogowych w tle (taki szum miasta np w novigradzie). 

 

no niechaj ja tylko oderwe sie od forzy to wroce do wieska bo to juz kurde 3tyg prawie przerwy... wstyd. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan oczywiście, że grafika jest ważna. Dla niektórych mniej dla innych więcej,  ja uważam, że grafika znacząco wpływa na immersję przedstawianego świata. Zgadzam się też, że zbyt duże nagromadzenie glitchy potrafi skutecznie zniechęcić do grania. Widzę natomiast różnicę między słabą jakością grafiki w danej produkcji a doszukiwaniem się dziury w całym. Co innego wspomniane przez Ciebie cienie w TLoU ( faktycznie dramat) a co innego gdy z kilku cieni rzucanych przez drzewka, jeden jest przesunięty, bardziej szary  czy coś w tym stylu. 

Wiedzmina przeszedłem na PS4 amator, bawiłem się wyśmienicie. Byłem zachwycony m.in. jakością grafiki i uważam W3 za jedną z 3 najlepszych gier obecnej generacji. 

Miałem też okazję pograć trochę w wersję PC na dosyć mocarnym sprzęcie.   Faktycznie graficznie jest lepiej. Ciężko, żeby nie było. Czasy psx już dawno minęły. Są ficzery, których na ps4 nie doświadczyłem np fizyka włosów Geralta itp. Ale czy uważam, że w jakiś sposób moja gra była niepełna, gorsza czy mniej satysfakcjonująca?  Nie, uważam, że różnice są na tyle marginalne, że pewnie gdybym nie widział porównań to bym ich nie zauważył. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sLk napisał:

Miałem też okazję pograć trochę w wersję PC na dosyć mocarnym sprzęcie.   Faktycznie graficznie jest lepiej. Ciężko, żeby nie było. Czasy psx już dawno minęły. Są ficzery, których na ps4 nie doświadczyłem np fizyka włosów Geralta itp. Ale czy uważam, że w jakiś sposób moja gra była niepełna, gorsza czy mniej satysfakcjonująca?  Nie, uważam, że różnice są na tyle marginalne, że pewnie gdybym nie widział porównań to bym ich nie zauważył. 

No to pelna zgoda - czego oczy nie widza tego sercu nie zal :)

 

Bo jest masa innych elementow ktore decyduja o tym czy gra ma to cos czy nie - a Wiesiek bez watpienia ma niechaj ja go ogram do konca z dodatkami zeby w koncu wystawic pelna ocene. 

Przypomnialy mi sie jeszcze 2 przyklady. 

Staroc: Dead Space (jedynka) - PS3 720p vs PC max ustawienia 1080p. Owzem byla roznica. Ale ze nie chcialem pograc na TV a po 90minutach nie udalo mi sie poprawnie ustawic pada i czulosci to ogralem calosc na PS3 i co bardzo dobra gra :)

Tez w kosmosie ale nowsze: Alien: Isolation PS3 vs PC 1080p@max. Tutaj najwieksza roznice robi frame rate. Ale graficznie... Kurde przygladalem sie pogralem pierwsze 30 minut 2 razy przelaczajac zrodlo obrazu w roznych scenach. No stwierdzam ze moze i powinniem isc do okulisty ale nie chce. Poza frame rate i rozdzialka roznice byly jak na moje oczy kosmetyczne i male. Az wrocilem do materialu od DF i dopiero jak robili zoom x4 to faktycznie widzialem roznice. 

 

A napisalem to tylko po to aby po raz kolejny moc napisac - nie wazne na czym gramy najwazniejsze to dobrze sie bawic. 

 

A patrzac na wieska (nawet nie pod katem grafiki, a glownie story, budowy questow itd) smiem twierdzic (mimo braku porownania) ze bawic mozna sie swietnie niezalaznie od plaformy (nawet jesli to jakas padaka pecet z 1366x768 i medium ustawienia). [no chyba ze ktos pogra w lepszej jakosci a potem sie przesiasc na ta nizsza to moze cos zazgrzytac]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Wiedzmin 3 - probowalem zglitchowac plotke, pamietajac ze byl to element wytykany przez recenzentow ale teraz po wszyskich patchach klacz zachowuje sie wrecz wzorowo.

 

Fatalne wieści w kontekście jednej z misji w tej grze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorowo to raczej nie, bo grałem niedawno i nadal potrafi mnie doprowadzić do frustracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Patricko napisał:

Wzorowo to raczej nie, bo grałem niedawno i nadal potrafi mnie doprowadzić do frustracji.

Przyklad panie, przyklad. 

Z moich testow czyli zjazd po ostrym zboczu, proba zgliczowania na stojacym powozie, mostach - nic sie nie dzialo, czasami owszem nie przyjdzie jak zawolasz bo sie gdzies zaklinuje. 

Ale w porownaniu do filmikow z premiery nie spotkalem zadnych glitchy... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×