Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś mi podpowie jak naprawić mojego pada ? Otóż grając w Need for Speed zauważyłem, że samochód nie chce jechać ze swoją maksymalną prędkością przy wciskaniu R2. Poczytałem trochę i okazało się, że to wina zużytych gumek. Kupiłem śrubokręcik, nowe gumki pod L1/L2/R1/R2 i co się okazało ? Na nowych gumkach przyciski w ogóle nie reagują. Wymieniłem z powrotem na stare i działają przyciski. O co chodzi ? Gumki wyglądem się nie różnią wcale od starych... model pada pod które je kupiłem również się zgadza. Miał ktoś podobny problem ? Jak go rozwiązać ?

Edytowane przez medzik1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kupiłeś tanie gumki z allegro to się nie dziw - jak do tej pory nie udało mi się spotkać chińskich gumek poprawnie działających pod typ pada którego masz (znany problem dla domowych naprawiaczy ;)) - niby wygląda tak samo ale napylana węglem powierzchnia styku nie jest tą właściwą. 

3 godziny temu, Wypizdzisko napisał:

Witam mam problem z działaniem obu padów w niektórych grach. Mianowicie postacie się zatrzymują lub wariują jak trzyma się lewego analoga do góry ze sprintem, częsta przypadłość z tego co widzę ścinanie podczas biegania. Jest to na bank uszkodzenie pada miałem coś takiego z rok temu po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy. Takie pytanko opłaca się naprawić czy lepiej zainwestować w nowe ?

 

Wymienić gałkę analoga na oryginalną (a nie taką za 13 zł od chińczyka) i po problemie na lata. Jak masz zbędne pieniądze to kupuj nowego pada - sam musisz sobie odpowiedzieć które rozwiązanie cię interesuje (zawsze są 3 opcje: naprawiam tanio na chińskich częściach sam/u pana "zenka" elektryka i liczę się z tym, że może być finalnie kiepsko, robię naprawę w sprawdzonym serwisie na oryginalnych częściach z gwarancją na rok lub kupuję nowego pada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak mam naprawić te przyciski ? Gdzie mogę dostać org. gumki ?

Chyba nie zrozumiałeś. Oddaj do serwisu. Zapytaj o cenę takiej naprawy kolegę z serwisu który udzielił Tobie wyczerpującej odpowiedzi. Najpewniej. Inne opcje :

Kup zwalonego pada na części.

Kup nowego DS.

Kup innego pada - tę opcję polecam. Jest zabawa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rgomez napisał:

Chyba nie zrozumiałeś. Oddaj do serwisu. Zapytaj o cenę takiej naprawy kolegę z serwisu który udzielił Tobie wyczerpującej odpowiedzi. Najpewniej. Inne opcje :

Kup zwalonego pada na części.

Kup nowego DS.

Kup innego pada - tę opcję polecam. Jest zabawa.

 

 

Innego pada ? Tzn. jakiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, medzik1992 napisał:

 

Innego pada ? Tzn. jakiego ?

 

Nie bądź cebula bo daleko nie zajedziesz. Skoro było cię stać na kupno konsoli za kilkaset złotych to stać cię przynajmniej na porządny serwis w którym zrobią ci pada na oryginalnych częściach. Pisz na PW do Serwisu Konsol i ustal cenę i termin. Naprawiałem u niego analoga w DS3. Dałem 90zł z wysyłką i nie żałuję. Za miesiąc góra dwa wyślę go ponownie by wymienili drugiego analoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malpka napisał:

 

Nie bądź cebula bo daleko nie zajedziesz. Skoro było cię stać na kupno konsoli za kilkaset złotych to stać cię przynajmniej na porządny serwis w którym zrobią ci pada na oryginalnych częściach. Pisz na PW do Serwisu Konsol i ustal cenę i termin. Naprawiałem u niego analoga w DS3. Dałem 90zł z wysyłką i nie żałuję. Za miesiąc góra dwa wyślę go ponownie by wymienili drugiego analoga.

 

Ile ? Toż to bardziej się opłaca sprzedać uszkodzonego pada za 60-70zł i dołożyć sobie 100zł do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, medzik1992 napisał:

 

Ile ? Toż to bardziej się opłaca sprzedać uszkodzonego pada za 60-70zł i dołożyć sobie 100zł do nowego.

 

Bzdura. Skoro tylko analog jest zepsuty to po cholerę płacić 170 za nowego pada? Kupujesz nowy samochód gdy pęknie ci przednia szyba?

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malpka napisał:

 

A gdzie dostaniesz nowego DS4 za 170zł?

 

Proszę Ciebie...

 

http://allegro.pl/nowy-oryginalny-pad-ps4-dualshock-4-w-pudelku-gw2-i7016278981.html

 

Lepiej kupić raz nowego i mieć go znowu na 3-4 lata niż tak cykać naprawy

Edytowane przez medzik1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Innego pada ? Tzn. jakiego ?
Możliwości masz parę, np. Razer Raiju za marne 600 zł. Nacon Revolution o połowę tańszy. Kto co woli i na co go stać. Niestety nic tańszego od DSa nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no DUAL SHOCK zamiast DUALSHOCK. I jeszcze ludzie masowo to kupują... Niech ktoś usunie tego linka bo jeszcze się ktoś nabierze na ten "oryginał".

Edytowane przez garob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej niech zostanie jako przestroga że to lipa :) akurat mnie przykuło inne opakowanie te przezroczyste, takie bardziej przylegające do pada.

przy okazji znalazłem tam pada za 100zł ale tamten to od razu widać że beka bo zamiast x[]^X jest 1234 :24_stuck_out_tongue: ale nazwe ma zacną Double Shock :1_grinning: 

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył że ten sprzedawca ma kilka modeli w sprzedaży z czego jedne mają gwarancję rok a inne dwa lata? Pominę fakt że Sony na oryginały daje rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktura vat marża - słowo klucz dla urzędu skarbowego przy sprzedaży "nowego" towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś pada do PS4, nie wiem skąd pochodzi, nie wnikam, działa tylko po kablu więc dąło mi to do myslenia, zerkam na front obudowy a tam ślepe gniazdo na słuchawki, postanowiłem rozkręcić i oto co ujrzały moje oczy o.O
Nie słyszałem o podróbkach pada do PS4, ktoś się spotkał z czymś takim?

 

26036978_538855153152142_779430664_o.jpg

26037839_538855163152141_655401242_o.jpg

26038241_538855133152144_1301102997_o.jpg

 

EDIT 
Dla porównania wrzucam jeszcze oryg płytkę (na dole) w porównaniu do tej samoróbki(?) o.O

 

26060741_538856523152005_1849123635_o.jpg

26060889_538856543152003_1755335114_o.jpg

 

EDIT 2

Pad działa pod ps3 i ps4 xD
Przyznam, że jestem w szoku...

Edytowane przez tm-tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdy nie spotkałem z podróbkami...
Z tego co wiem pad jest z Niemiec, u nas nie widziałem czego s podobnego a trochę padów juz rozkręciłem/naprawiłem.
W sumie wiekszych zastrzeżeń co do niego nie mam, sprawuje się całkiem ok, minus że na kablu (odpinanym jak w normalnym DS4) ale jak sie ma 3 metrowy przewód to da się obejść ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w Polsce masa podróbek i tzw. OEM po "naprawie" fabrycznej - w środku wieje grozą i częstymi awariami, poza tym OK ;):)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka - lewy analog w moim ulubionym blue wave ds4 v2 zaczyna żyć swoim własnym życiem :-/ odkopałem paragon - no i co? 2 tygodnie po gwarancji :-/ szybciutko wbiłem na playstation support, aby zgłosić reklamacje online - no i co?  "Przepraszamy, Twój DUALSHOCK®4 nie jest już objęty gwarancją" :-/

Co radzicie, uderzać z reklamacją do Saturna na niezgodność z umową, czy też do serwisu konsol ..... ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile minęło od sprzedaży? Jeśli mniej niż 2 lata to możesz uderzać z rękojmia do sklepu, tyle ze po roku od zakupu to na tobie będzie leżała odpowiedzialność za udowodnienie niezgodności z umowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pablos_PRO napisał:

Jedyne prawilne rozmieszczenie gałek

A jedyne rozmieszczenie gałek "dla twardzieli" (na PS3) było w poniższych kontrolerach:

 

WorstControllers6.jpg

 

;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×