Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat z wyborem pada - te oryginalne od Sony dosyć szybko ulegają "rozkładowi" gdy są zbyt często używane i od premiery konsoli wymieniłem juz 3 pady, średnia życia oryginalnego pada to około roku.
Przymierzam się do zakupu nowego pada w cenie zbliżonej do oryginału i tu pytanie, co byłoby lepsze .:
- Nacon Compact
- Hori Onyx
Używał ktoś tych padów?  I jeden i drugi mają swoje wady i zalety - w jednym brak złącza jack mi nie przeszkadza ale już brak kabla na stałe jest pewną niedogodnością. W drugim kabel jest na stałe ale ciężko z wybudzaniem i uruchamianiem konsoli. Ktoś może coś polecić albo odważyć się na porównanie któregoś z tych padów z, oryginalnym od PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do nas dzisiaj ciekawostka i przestroga za razem.

Śliczny pad ds4 moro - prawie sami się nabraliśmy, że to oryginał, do momentu rzucenia okiem na przycisk PS (dziwna czcionka)  oraz dziwna tabliczka znamionowa.

Pad po chwili działania przestaje komunikować się z konsolą.

W środku zastaliśmy totalną radosną twórczość chińskich podrabiaczy (co ciekawe, same analogi i płytka drukowana wykonana na bardzo wysokim (w porównaniu do standardowych podróbek) poziomie), bateria zamiast standardowej 1000mAh - tylko 600mAh czyli mniej niż w ds3

 

20180322_082608-m.jpg

20180322_082624-m.jpg

20180322_082637-m.jpg

20180322_082700-m.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to coś podobnego do ustrojstwa, które mi sprezentowano, a które opisałem kilka stron wcześniej

Gdyby nie to, że postanowiłem go rozkręcić bo nie działało łączenie bez kabla to bym twierdził, że to oryginalny pad tylko bateria padła lub się jakoś rozłączyła (mogło się zdarzyć).
Mam PS4 od premiery i przyznam szczerze, że do grudnia ub roku byłem przekonany, że nie ma podróbek DS4 :xzibit:
Swoją drogą ciekawa płytka xD.
Pytanie czy po wymianie baterii na oryginalną z DS4 (mam kilka na stanie) takie coś funkcjonowałoby jak oryginalny pad?
Ja na swojej podróbce po czasie zauważyłem, że prawy analog  ruszany w prawą stronę (od krawędzi dolnej do górnej) reaguje idealnie natomiast w lewo nie sięga krańcowych krawędzi (sprawdzane pod DS4Windows) i w niektórych grach gdzie potrzebna jest precyzja, nie da się trafić w punkt, np w Sleeping Dogs przy nasłuchach czy trybie karaoke nie idzie wejść na najwyższą linijkę tekstu. Szlifowanie obudowy i grzybka nie dało zamierzonego efektu więc wina zdecydowanie w konstrukcji analogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w starym DS4 można jakoś zetrzec farbe z touchpada, żeby kolor światła można było widzieć bez odwracania pada?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy pad w przypływie emocji wylądował na poduszce po czym się odbił i spadł na podłogę. Efektem całego zajścia jest kłopot z R1, delikatnie "wchodzi" i już tak nie odskakuje jak powinien. Po zdjęciu plastiku z przycisku okazało się, że dwa plastikowe bolce na których R1 się trzyma są ułamane.
Pytanie brzmi.

Jak to naprawić? Wystarczy, że kupię na alle... Stelaż wewnętrzny do pada i go podmienienie czy to wymaga bardziej skomplikowanej operacji? Jeśli stelaż to do jakiej wersji pada kupić, bo widziałem po opisach, że mają różne płyty główne a ja dysponuje tylko symbolem CUH- ZCT1E, konsola z 2015.

Proszę o jakąś pomoc bo poza tym defektem pad w pełni sprawny, pozdrawiam.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cokołami montazowymi jest ciężko dać mądrą i skuteczną radę (klejenie nic nie pomoże - tylko wymiana) bo jest masa słabo wykonanych cokołów, które trzeba "przerabiać" aby pasowały do oryginału a niektórych modeli w ogóle nie ma.  Pozostaje jeszcze dobór tego właściwego pod Twojego pada bo różnią się szczegółami które są istotne a wyglądają prawie tak samo. U nas oryginał kosztuje 40zł i masz pewność, że dostaniesz to co masz mieć  - więcej informacji dawaj śmiało na PW.

 

Klaxxon - nie da się tego zrobić bez totalnej rzeźby - w nowym typie pada jest po prostu taki typ plastiku/odlewu i nic mądrego z tym nie da się zrobić. A tak na marginesie stare typy pada są o niebo wytrzymalsze niż te nowe z lightbarem. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Z tymi cokołami montazowymi jest ciężko dać mądrą i skuteczną radę (klejenie nic nie pomoże - tylko wymiana) bo jest masa słabo wykonanych cokołów, które trzeba "przerabiać" aby pasowały do oryginału a niektórych modeli w ogóle nie ma.  Pozostaje jeszcze dobór tego właściwego pod Twojego pada bo różnią się szczegółami które są istotne a wyglądają prawie tak samo. U nas oryginał kosztuje 40zł i masz pewność, że dostaniesz to co masz mieć  - więcej informacji dawaj śmiało na PW.
 
Klaxxon - nie da się tego zrobić bez totalnej rzeźby - w nowym typie pada jest po prostu taki typ plastiku/odlewu i nic mądrego z tym nie da się zrobić. A tak na marginesie stare typy pada są o niebo wytrzymalsze niż te nowe z lightbarem. 
Sprawdź PW bo wysłałem Ci dziś dwie wiadomości przez tapatalk ale mam wrażenie, że te wiadomości wysyłają się w czarną dziurę.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w czarną dziurę tylko ludzie pracują, jest wiosna, praca przy domu a nie siedzenie z popcornem i colą przed kompem z włączonym forum  :rofl:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był żaden zarzut na brak odpowiedzi tylko te wiadomości w tapatalk wyglądały tak jakbym sam do siebie wysyłał ;)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Czy ktoś z was spotkał się z problemem podłączenia pada DualShock4 do PC? Niestety mój komputer wykrywa go jako urządzenie audio i nie mogę znaleźć przyczyny tej sytuacji. Dodam że używam Windows 10.
Robiłem wszystko zgodnie z poradnikiem pssite: http://www.pssite.com/poradniki/909/poradnik-jak-podlaczyc-kontroler-ps4-do-komputera-klasy-pc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna jest raczej taka że pad ma głośnik :) w czymś ci to przeszkadza? w panelu sterowania/urządzenia i drukarni powinien być wykrywany normalnie jako wireless controller czy coś takiego. jeśli pad działa ci normalnie to problemu nie widzę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Traws napisał:

przyczyna jest raczej taka że pad ma głośnik :) w czymś ci to przeszkadza? w panelu sterowania/urządzenia i drukarni powinien być wykrywany normalnie jako wireless controller czy coś takiego. jeśli pad działa ci normalnie to problemu nie widzę :) 


Pad nie działa :(. Niestety żaden z programów mi go nie wykrywa jako kontroler. Czy to sam system, DS4 Tool, steam. Podłączam za pomocą kabla USB do komputera i wireless controller jest w zakładce audio. Nie jestem w stanie operować padem za pomocą DS4 Tool lub podobnego programu (DS4 Windows). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że pokazuje się również jako odtwarzacz dźwięku to normalne więc się nie przejmuj. to że nie wykrywa w ds4 itd. już gorsze :) sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie ma problemu jakiegoś ze sterownikami po podłączeniu pada. zaktualizuj/odinstaluj całkiem i na nowo podłącz pada. w panelu sterowania > urządzenia i drukarki znajduje go w ogóle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij go pod innego pc-ta - najszybszy test tego, czy problem tkwi w padzie czy w systemie windows i sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W panelu sterowania > Urządzenia i drukarki pad jest znaleziony jako Wireless Controller. Za pomocą opcji Kalibruj komputer widzi ruchy analogów. W menedżerze urządzeń nie widzę żadnych problemów ze sterownikami. Wszystko wygląda poprawnie. Wielokrotnie odłączałem pada i instalowałem sterowniki. Niestety bez rezultatu. Na chwilę obecną nie mam możliwości podłączenia do innego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tm-tz napisał:

@Gengin często podłączam pada do PC pod windows 10 tym program http://ds4windows.com
spróbuj, może zadziała.

Również korzystałem z tego programu. Niestety bezskutecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj bo w Black market nie mogłem dodać tego komentarza.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować koledze@Serwis Konsol za naprawę mojego pada, cała operacja wysyłka, naprawa i odbiór trwała tylko 3 dni a pad śmiga jak nówka.

jeśli ktoś się zastanawia czy warto skorzystać z usług kolegi to ja ze swojej strony bardzo polecam!

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie DS ale jednak pady Nacona pojawiają się w tym wątku to napiszę. Mój Nacon Revolution pierwszej generacji jednak się popsuł. Dbałem o element wysoce ryzykowny czyli kabel, to szlag trafił złącze kabla w padzie. Jeden z pinów po prostu się poluzował( albo od nowości był w takim stanie) i w końcu zaczęły się problemy z zasilaniem. Wreszcie, odłączając kabel celem sprawdzenia, okazało się iż pin ten został w gnieździe w kablu. I tyle. Dałem koledze serwisantowi pc/laptopów aby zrobił to na stałe. I gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka 

mam do was pytanko czy warto kupic uzywanego pada od razera (chodzi mi razer raiju) na co zwrocic uwage po zakupie jakie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpiąć takiego pada pod tester jaki mamy na serwisie - wtedy dopiero można sprawdzić wszystko dokładnie - samemu możesz sprawdzić czy po prostu działa poprawnie w grach i ogólny stan wizualny, czy nie jest zamęczony mechanicznie/zadbany  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka 
mam do was pytanko czy warto kupic uzywanego pada od razera (chodzi mi razer raiju) na co zwrocic uwage po zakupie jakie 
Razer jest na pewno najlepszym padem ( na ten czas) do PS4, do strzelanek. Pytanie, czego po nim oczekujesz, jaka cena i do czego ( jakich gier) chcesz używać? Jak odpowiesz że chcesz być "mistrzem" w takich grach jak The Division i pochodne to odpuść. Lepszym( sorry, ja nie używam. Jestem "uczciwy") rozwiązaniem jest osławiony Cronus i jego pochodne. Na ten czas oczywiście. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×