Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8493790598_e38e7343d1.jpg

http://blog.eu.playstation.com/tag/dualshock-4/

O nowym padzie sporo już wiemy, więc zasługuje na osobny temat
 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Mini-poradnik jak samemu wymienić wytarte gałki analoga na nowe -> TUTAJ
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Pytania odnośnie serwisu/gwarancji pada proszę zadawać tylko -> TUTAJ
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wyłapał informację czy DS3 będzie działał z PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę ludzie tak na niego narzekają ale dla mnie musi dobrze leżeć w łapie, palce nie będą zjeżdżać z analogów jak to nie raz się dzieje mi w Fifie gdy holuje dość długo piłę skrzydłem

Osobiście miałem na początku X360 i pad tamten choć brzydki, wymienne akumulatory (ile ja się musiałem nadenerwować jak brałem pada do ręki raz na tydzień a okazywało się że jest rozładowany) to w użytkowaniu był super.

Ciekaw jestem ile będzie ważył ten pad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś wyłapał informację czy DS3 będzie działał z PS4?

Nowy pad nie może być kompatybilny, bo w D34 zastosowaną inną technologię analogów. Mają mniej dead zone'ów, większą czułość i mniejszą latancję. Pod względem technologicznym to zupełnie inny/nowy pad. O oczywistych różnicach jak światełko śledzone przez PS EYE czy klawiszu Share nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowy pad nie może być kompatybilny, bo w D34 zastosowaną inną technologię analogów. Mają mniej dead zone'ów, większą czułość i mniejszą latancję. Pod względem technologicznym to zupełnie inny/nowy pad. O oczywistych różnicach jak światełko śledzone przez PS EYE czy klawiszu Share nie wspomnę.

różnice różnicami ale jakby chcieli to można by używać, a nowe technologie nie musiały by być w takim przypadku wykorzystywane. po co ci one np. w PESie? czyli wygrała chęć zysku.

Edytowane przez furo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy jasność,

DS3 nie, MOVE tak

jeszcze tylko interesuje mnie sprawa Navi controller (przy okazji Sharpshooter) w sumie to taka połówka DS3

Czekam na kolejne plotki/informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy pad wygląda świetnie. Może akurat ta fotka z pierwszego posta wygląda niefortunnie i z tej perspektywy moim zdaniem pad wygląda słabo, to pozostałe fotki nowego kontrolera robią na mnie naprawdę duże i pozytywne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jak to będzie z żywotnością baterii w nowym padzie. Zakładając, że ma on: świecić, wydawać dźwięki, a także mieć cały czas aktywny ekran dotykowy. Przecież to będzie w znaczny sposób zżerało prąd z akumulatorka. Mój obecny SIXAXIS ma rok i ładuje go raz na tydzień, ale jest zupełnie pozbawiony bajerów, które będzie miał DS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotki mówią o 4-5h pracy na akumulatorach :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wartość maksymalna , przecież wiadomo jak szybko żywotność tracą bateryjki we współczesnej elektronice

Laptopy co po 2 latach trzeba trzymać non stop na kablu to już prawie niechlubny standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi spód pada, który widać dobrze na tym zdjęciu Controller View: 4

Jak to będzie się trzymało, bo wygląda na coś "gumowane". Jakby tak było to z czasem może się ścierać. Chyba, że to taki plastik to byłoby ok :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gumocośtam,

guma gumie nierówna po zdjęciu trudno ocenić jaką to ma jakość i żywotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na taki chropowaty plastik aby lepiej sie rak trzymalo. To raczej na bank nie jest guma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych rzekomych 5h trzymania na baterii to pamiętajcie że to wyciągnięta z dupy spekulacja - bo w sumie skąd miałby się brać ten podwyższony pobór mocy? Diody ledowe żrą bardzo niewiele - niezbyt jasne diody w lightbarze nie potrzebują pewnie dużo więcej niż diodki pod numerkami na dualshocku 3, podbór mocy touchpada to też śmiech na sali, więc tak naprawdę jedyne co potencjalnie będzie ponad normę czerpać baterię to opcjonalny headset.

Sam pad za piękny nie jest, ale to wciąż nie jest potworek kalibru tego do X360, poza tym wydaje się naprawdę wygodny. Tak naprawdę to nie podobają mi się tylko te czarne, połyskliwe powierzchnie pod d-padem/guzikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bateria pewnie będzie posiadać tą samą pojemność co teraz, robiąc go raczej nie będą sobie generować dodatkowych kosztów; dzięki braku kompatybilności można sobie powetować część "utraconych" zysków ze sprzedaży PS4, koszt produkcji padów jest kilkakrotnie niższy niż ich cena,

Edytowane przez nathrent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj widać bardzo fajnie różnice w rozmiarze samego DS jak i grzybków.

Rozmiar podobny, W DS3 L1,2 i R1,2 były bardziej wysunięte na wyspie jakby, w DS 4 wykorzystano tę przestrzeń między wyspami i wsadzono tam touchpad.

A nowy grzybek jakby nieco mniejszy i wyżej niż w DS3. A dłuższa rękojeść moim zdaniem tylko na plus.

dualshockcompare_01-610x369.jpg

I jeszcze jedno... Ktoś pisał, że grzybki są wklęsłe. Po poniższej fotce widać, że środek grzybka jest nadal wypukły. No i ładnie widać kształt R2 - palec ześlizgiwać się nie powinien chyba :happy:

Jedyne co bym zmienił w trigerach to dałbym na ich powierzchni identyczną "chropowatą" gumę jak na grzybku.

sony-playstation-4-dualshock-4-controller04.jpg

Edytowane przez Masiek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ceny tego pada:D I po co w ogole touchpad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I po co w ogole touchpad?

Ja podejrzewam, że do obsługi wszystkich społecznościowych głupot - w końcu wygodniej się poruszać po stronach www czy choćby po takim pss za pomocą kursora "kierowanego" paluchem na touchpadzie niż grzybkiem skakać po aktywnych oknach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gadacie na tego pada. Nie trzymaliście w łapach, a już różne spekulacje. I tak większość pewnie jak kupi konsole to opinie się całkowicie zmienią. "Zmieniam zdanie, ten pad jest idealny" i inne podniety ;P

Wysłane z mojego GT-I9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodanie dodatkowego ogniwa do baterii to żaden problem - praktycznie wszystki akumulatory litowo-jonowe stosowane w sprzetach domowych są tak naprawde modularne. Touchpad to też naprawde dobry pomysł - coraz bardziej mi się ten nowy kontroler podoba, a najbardziej cieszy mnie to że nie poszli w rozmiar i upodobnianie się do kontrolera z X360 jak wiele osób spekulowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle ale mam tylko jedną nadzieję, że ta dioda ze screenów nie będzie zbyt jasna albo, że będzie można ja ściemnić/ zgasić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bateria pewnie będzie posiadać tą samą pojemność co teraz, robiąc go raczej nie będą sobie generować dodatkowych kosztów; dzięki braku kompatybilności można sobie powetować część "utraconych" zysków ze sprzedaży PS4, koszt produkcji padów jest kilkakrotnie niższy niż ich cena,

Bateria w DS4 będzie miała 1000 mAh przy 300 w DS3, czyli nie jest źle. Dla mnie ten nowy pad jest FAKIN OSOM i już po samym wyglądzie wzbudza zaufanie, że w użytkowaniu sprawdzi się w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w nowym DS dochodzi jeszcze dotykowy panel, ambilight z przodu i ewentualny HS które mogą skutecznie wykorzystać tą większą baterię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×