Skocz do zawartości
Gość lechiacci

Problemy z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechiacci

Kupiłem PS3 używany w zestawie nie dał mi kabla AV więc wziąłem kabel AV od PS2. Problem w tym że nie ma obrazu. Oczywiście nie mam żadnego telewizora z plazmą tylko zwykły kineskopowy firmy LG. I teraz zapytanie. Czy problem tkwi w kablu AV czy w telewizorze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy uruchamianiu PS-ki przytrzym przycisk power na 5 sekund powinno zresetowac ustawienia obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lechiacci

Gdy przytrzymuje do konsola się wyłącza  ale po ponownym włączeniu tak samo brak obrazu. Czy można coś jeszcze zrobić? Pamiętajmy że to jest kineskopowy TV firmy LG. Ktoś mi powiedział że tylko obraz będzie na telewizorach High Definiction czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daczek84

Nie wyłączaj konsoli trzymając przysick Power tylko gdy konsola jest w stanie czuwania czyli pali sie tylko czerwona dioda włącz ją trzymając przez 5 sekund palec na powerze.Kosola uruchomi sie z domyslnymi ustawieniami obrazu i powinno być git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lechiacci

Dziękuje za pomoc mam obraz a ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem. Przed zakupem telewizora lcd full hd, korzystałem z konsoli PS3 na starym telewizorze (używałem kabla rgb). Jednak po zakupieniu telewizora i ponownym podłączeniu do tego starego, Playstation nie wykrywa w ogóle obrazu, mimo tego, że wcześniej wszystko działało. Z konsolą jest wszystko ok. Nie wiem czy to wina ustawień, czytałem coś kiedyś o twardym resecie, próbowałem coś robić ale albo mi to nie wychodziło albo nie w tym tkwi problem. Proszę o poradę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Edytowane przez pietrex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ci cos nie wyszlo. Poszukaj na forum, poczytaj dokladnie i ze zrozumieniem, a na pewno ci sie uda. Znowu swiezak i znowu ten sam problem. Sie chyba wszyscy uparliscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 sekund power . Pozdro 7941

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie codziennie pojawia się tutaj taki temat, proponuje zatytuwać tak jak ten "brak Obrazu" i przykleić albo nie wiem, do każdego nowo zarejestrowanego użytkownika wysyłać info o co chodzi... -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemka to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc.

Mam nastepujacy problem konsole podpinam do monitora Monitor LG L226WA-WN za pomoca kabla HDMI-HDMI. Wszystko pieknie hula , wylaczam konsole , wlaczam od nowa i obraz sie nie pojawia , dzwiek mam wypuszczony z moniotra i tez nie dziala - poprosu czarny ekran zadnego bledu. reset systemu konsoli (5s klawisz) od nowa configuracja i to samo , drugi raz nie odpali normalnie sprawdzalem w roznych trybach wideo monitor obsluguje do 1080i nic nie pomaga nie wlaczy sie drugi raz w normalny sposob . To sprawdzam opcje monitora wybralem obcje wyswietlania HDMI oczywiscie do tego znalazlem opcje PC/Wideo nic nie pomaga . Gry hulaja nic sie nie dzieje niepokojacego .Szukalem podobnego tematu ale nie znalazlem . wersja oprogramowania konsoli to 2.70 , 80gb . na gwarancji . jeszcze jedno pytanie na karcie gwarancyjnej niezbede sa wpisy daty sprzedazy i pieczatka sklepu wraz z podpisem by byla wazna oraz rachunek prawda?, kabel HDMI jakis zwykly jest ale to chyba nie ma znaczenia . Monitor dziala poprawnie z komputerem stacjonarnym. Manipulowanie kablami chyba nie ma sensu wiekszego jak po resecie wszystko dziala.

Pozdrawiam i licze na pomoc z gory dziekuje

Edytowane przez oskar1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna tak czytelniej zarysowac problem? Bo czuje sie jakbym dostal papka w twarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej rzecz biorac sygnal z konsoli ginie w monitorze , postepy sa takie ze zminiajac kanaly z DVI HDMI w opcjach monitora i trafia na sygnal z konsoli cos jak by odswiezal sie i znajdywal . sadze ze cos z monitorem jest nie tak ze sie "gryzie" z konslą . Konsola byla uzywana na tv wczesniej i laczyla sie bez problemu (relacja poprzedniego wlasciciela). Ogolnie ciezki przypadek moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne twój monitor to jeden z pierwszych z portem HDMI jakie weszły na rynek. Co ciekawe, pierwsze takie modele nie obsługiwały HDCP (!), co jest niezbędne do wyświetlania obrazu z PS3. Podkreślam: tylko niektóre!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor kupilem rok temu za 999zl :) takze nie jest to pierwszy ani wynalazek teoretycznie:) specyfikacje można w google znalesc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka razy bodajże 3 miałem taki problem że po załączeniu konsoli obraz nie był wyświetlany ale dźwięk był słyszalny. Nie dało się wyłączyć na przednim panelu trzeba było na wyłączniku z tyłu. Po ponownym uruchomieniu wyświetlał się obraz z pytaniami czy używam kabla HDMI (tak jakby zresetowały się ustawienia obrazu). Po czym wszystko wracało do najlepszego porządku. Nie wiem co może być tego przyczyną. Konsola jest podłączona do monitora SAMSUNG 2032MW (telewizor full HD w planach) za pomocą kabla HDMI logitecha. Do tego samego monitora mam również podłączonego kompa przez DVI.

Mieliście podobny problem ? może mam w ustawieniach coś zmienić konsolę mam jakieś 2 miesiące używana jest często a opisana sytuacja miała miejsce z 3 razy.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ale nie powinieneś restartować konsoli przyciskiem z tyłu, ponieważ może się to skończyć utratą danych na dysku lub padnięciem np: płyty głównej. Najlepiej po prostu przytrzymać przycisk dotykowy na przednim panelu konsoli 5 sekund do 3 piknięć. Nie wiem co jest przyczyną utraty sygnału. Być może wyłączyłeś monitor szybciej niż ps3, więc ps3 uznało że nie ma żadnego sygnału i zrestartowało ustawienia konsoli.

Edytowane przez Nxtfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tak zdarzyło kiedy podczas grania konsola zaczęła się wyłączać. Prawdopodobnie z powodu przegrzania...ale nie o tym, w każdym razie po ponownym, włączeniu konsola przestawiła mi ustawienia na 578p a wcześniej zapytała o kabel HDMI. Też wyłączałem ją tylnym przyciskiem, bo po "zawieszeniu" się (mruga czerwona dioda) niczym nie mogłem jej wyłączyć. Tylko głównym wyłącznikiem. Jednym słowem MOja PeeStka robi ze mną co chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Konsolke wczoraj kupiłem i zaktualizowałem lecz kiedy grałem w Uncharted i dochodziłem do pewnego momentu w grze konsola się zawieszała. Więc postanowiłem zrobic to http://community.eu.playstation.com/playstationeu/board/message?message.uid=6688371 "Restore PS3 System: Usuwa wszystko i zaczyna od zera" i kiedy starałem sie wejsć do menu na HDMI nie było obrazu ale operacja ta (Restore PS3 System) udała mi się na telewizorze HD Ready. Troche jestem wkurzony bo nawet sobie nie pograłem ;/ Wielkie dzięki jak ktoś pomoże albo doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz konsole trzymając przycisk przez 3 sekundy, wtedy ps3 wybierze optymalne ustawienia dla tv, nie ważne przez co będzie podłączone.

Najprawdopodobniej ustawienie przekazywania obrazu/dźwięku masz na zwykłym kablu a nie na HDMI, przytrzymanie tego przycisku powinno odpalić w takim safe mode.

Edytowane przez Kiziek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki dziala! A nie wiecie może co z uncharted zrobić?;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest już zgłoszona do Sony, spore grono użytkowników ma problem z ludobujcą. Tylko możesz czekać...na łatkę albo FW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem gdyż włączam konsole to na ekranie nic się nie pokazuje.

Zielona lampka świeci się przez cały czas... Słychać wiatraczek przez chwile a później już cicho.

Napęd działa w 100%.

Zauważyłem że USB też przestało działać...

Próbowałem przytrzymać I/O przez 10 sek i pipnęło raz po czym konsola się wyłączyła.

Gdy włączyłem ją zpowrotem dalej to samo...

Jak coś GG: 12550725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A twardy reset próbowałeś przy włączaniu konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączaniu przytrzymaj przycisk a nie przy wyłączaniu... piknie 3 razy i wtedy powinien się pojawić obraz. Podobne tematy już były, warto poszukać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie konsola była wyłączona... i wtedy wcisnąłem i przytrzymałem ten przycisk I/O.

Nie myśl sobie, że nie szukałem...

Jak zrobić ten reset? Albo jak wejść do RM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×