Skocz do zawartości
Sushi

House of Cards

Rekomendowane odpowiedzi

house-of-cards-poster.jpg?1362570250

Chciałbym zaprosić do oglądania stosunkowo nowego serialu House of Cards, a osoby, które już oglądały do dyskusji.

Serial z gatunku political fiction opowiada o perypetiach i intrygach kongresmena Francisa Underwooda (granego przez Kevina Spacey), który w politykę bawi się dość dowolnie, uciekając się do nie zawsze etycznych sposobów.

Pozostali główni bohaterowie serialu to:

- Claire Underwood, żona kongresmena prowadząca organizację non-profit i niekiedy dość aktywnie uczestnicząca w jego intrygach,

- Peter Russo, młody kongresmen, który, delikatnie mówiąc, nie odmawia sobie przyjemności ;)

- Zoe Barnes, również młoda dziennikarka, która próbuje się przebić w The Washington Herald.

W serialu brak jest akcji, strzelanin czy pościgów, natomiast nie oznacza to, że brak jest napięcia. Pierwsze 10 odcinków łyknąłem niemalże ciurkiem i nie było momentów nudnych, wszystkie elementy są naprawdę dobrze zbilansowane. Kevin Spacey spisuje się fenomenalnie, idealnie pasuje do roli bezwzględnego polityka. Wielokrotnie burzy czwartą ścianę, zwracając się bezpośrednio do widza, przedstawiając mu (nam) swoje myśli.

Pierwszy sezon składa się z 13 odcinków (ok. 40-50 minutowych), wszystkie są już dostępne.

Zapraszam do oglądania i dyskusji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yep, serial platformy internetowej Netflix. Drugi sezon będzie w przyszłym roku. Rola Spacey'a murowanym kandydatem do Emmy, czy też Złotego Globu. Planuje nadrobić w wakacje :) istnieje też duże prawdopodobieństwo, że serial może niebawem być emitowany w nC+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny serial, jestem po 8 odcinkach i muszę powiedzieć, że to rewolucja wśród seriali. A rola Kevina boska- jak zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, serial wciągnął mnie bardziej niż dla mnie trochę przereklamowana Gra o Tron. Fenomenalna gra aktorska, zwłaszcza Kevina i aktora grającego Petera Russo :) Idę dalej oglądać :) Na plus także motywy z PS3 ;)

Edytowane przez pio_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podzielam waszą opinię. Kevin kapitalny przez duże K ;) Niby nie ma żadnych efektów a i tak samą historią i słowami można wiele wyrazić :) Szczególnie spodobał mi się patent z mówieniem głównego bohatera do kamery jak ktoś był w pobliżu :D Czekam na kolejny sezon :) PS. Jak Fincher coś robi to to jest dobre ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że nowy sezon dopiero w 2014 roku ale i tak będę czekał na to bardziej niż na jakieś Dextery czy Gry o Tron :) Przy okazji polecam także serial Suits, nawet sporo podobieństw jest i myślę że komu się spodobał ten serial to Garnitury też mu przypadną do gustu.

Edytowane przez pio_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłem oglądać. Świetny serial i czekam na 2 sezon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapewne zakończę pierwszy sezon, ale już po obejrzeniu tych 12 odcinków mogę śmiało polecić House of Cards.  :) Wciągający i trzymający w napięciu, w sam raz na wypełnienie luki powstałej po Dexterze i Breaking Bad.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon 2 już cały wyszedł, a tu cisza. Ktoś ogląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyszedł, wyszedł. Na razie jestem w 3 odcinku i już wiem że ten sezon będzie lepszy od pierwszego. A HoC mnie zachwycił. Ba ,nawet pierwszy odcinek jest mocny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały sezon jest kozacki. Skończyłem kilka dni temu. Zakończenie zajebiste i będzie się dziać w kolejnym sezonie. Kevin jest mistrzowski, świetna rola i moje ukochane przebijanie czwartej ściany. Zaczynając 2 sezon zupełnie zapomniałem jak to lubię, ale Spacey fenomenalnie o sobie wszystkim widzom przypomniał.

Niezdecydowanych gorąco zachęcam do sięgnięcia po pierwszy sezon. Nie zawiedziecie się.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po 2 sezonie i muszę przyznać, że serial iście genialny. Mistrzowski scenariusz pokazujący, że w filmie bez strzelanin może się dużo dziać. Przyznam, że serial wielokrotnie mnie tak zaskoczył, że nie mogłem szczęki z ziemi podnieść (scena z Zoe na stacji metra)) jak i przeraził pokazując jak bezkarni mogą być politycy w stosunku do zwykłych obywateli oraz jak łatwo mogą zniszczyć rządowymi mechanizmami uczciwych ludzi chcących ujawnić prawdę . Rola Kevina genialna choć nie pozytywna i muszę przyznać, że podświadomie "kibicowałem" tym drugim i czekałem aż Underwood w końcu wtopi w tych swoich kłamstwach i intrygach. Moją uwagę także zwrócił prezydent a konkretnie jego głos - bardzo charakterystyczny, cały czas wydawało mi się, że słyszałem go w jakiejś grze i chyba to był Skyrim ale nigdzie nie mogę tego sprawdzić :-) No i Underwood zapalony konsolowiec (sceny z PS3 i PS Vita u P. Russo) 

 

 

Polecam także serial Homeland, który osobiście mi się podobał jeszcze bardziej niż świetny House Of Cards :-) Tak czy inaczej oba seriale obowiązkowe i czekam na kolejne sezony.

Edytowane przez Cuki
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon przekombinowany, fabuła naciągana a trójkąt z ochroniarzem to idiotyzm. W połowie wszystko mnie irytowało i zmusiłem się by sezon dokończyć.

Edytowane przez cwir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero się zawziąłem za HoC przy okazji maratonu na Ale Kino i obejrzałem 9 odcinków pierwszego sezonu. Póki co, serial wciąga i to narkotycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon przekombinowany...

 

dzięki za spoiler, łap bana na parę dni w nagrodę...  :down:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie spokojnie oglądam drugi sezon na Ale Kino. Pierwszy kozacki, skoro piszecie że drugi jeszcze lepszy to już się nie mogę doczekać wtorku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla przypomnienia:

na konsoli ps3 istnieje możliwość założenia darmowego konta us + odpowiednie ustawienie dns + darmowe miesięczne konto netflix i mamy dostęp do całego sezonu od razu.

na pc - wystarczy dodać dodatek Media hint do firefoxa.

Edytowane przez wincenty1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla przypomnienia:

na konsoli ps3 istnieje możliwość założenia darmowego konta us + odpowiednie ustawienie dns + darmowe miesięczne konto netflix i mamy dostęp do całego sezonu od razu.

na pc - wystarczy dodać dodatek Media hint do firefoxa.

 

na PS4 też.

 

na tabletach, smartfonach, PC/Mac też ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. napisy tylko angielskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszy odcinek drugiego sezonu i mnie zamurowało..... To się chyba będzie oglądać z wypiekami na twarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×