Skocz do zawartości
kubaork

Assassin's Creed IV: Black Flag

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się właśnie zastanawiam, żadna z poprzednich mi nie siadła bo (pozwolę zacytować kolegę wyżej)

 

Wszystkie poprzednie czesci AC uwazam za kiepskie gry. Sa nudne, proste i liniowe.

 

No ale, ps4 jak każde PlayStation, posiadał słaby startowy lineup więc w coś trzeba grać.

Edytowane przez INKOGNITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam, żadna z poprzednich mi nie siadła bo (pozwolę zacytować kolegę wyżej)

 

No ale, ps4 jak każde PlayStation, posiadał słaby startowy lineup więc w coś trzeba grać.

 

Tylko ze AC4 wydaje sie byc zupelnie fajniejszy - nie wiem czego to zasluga, po prostu az milo sie gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem mieć chwilową odskocznię od kampanii w BF4 ale jak włączyłem w poniedziałek, tak nie mogę się oderwać. 

Rewelacyjna odsłona serii... Klimat, klimat, klimat.

Grafika bardzo ładna ale mimo wysokiej jakości tekstur nie wali o glebę jak np. Killzone, natomiast nie robi to żadnej różnicy w odbiorze gry, bo ta wchłania bez pamięci. 

Polecam... Jestem naprawdę mile zaskoczony tą grą.

 

BTW

 

Czytałem, że na PS3 są momenty, że spadają klatki, po wielu godzinach nie odnotowałem takich przypadków na PS4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dat box :) (moje ^^)

Co do patcha - Ubi jak chce to potrafi :)

post-11840-0-83491200-1385124577_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musieli zrobic slowmotion zeby w ogole cos zauwazyc… chociaz ja pomimo wielu staran i tak roznicy nie dostrzegam. A wy ją widzicie..? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musieli zrobic slowmotion zeby w ogole cos zauwazyc… chociaz ja pomimo wielu staran i tak roznicy nie dostrzegam. A wy ją widzicie..? ;)

Widać gołym okiem różnice na obrysowaniach, obiektach w dali.

Przypatrz się linom na statku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Wy poważnie chcecie cokolwiek porównywać w 1080p przez YT?? Pls..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziłem dzisiaj swoje wcześniejsze przypuszczenia, że kupując AC IV Black Flag na PS3 zrobiłem dobrze. Wielokrotnie w recenzjach czy to polskich, czy zagranicznych dziennikarze zachwycali się, że Black Flag na obecnych konsolach wygląda znakomicie. Na PS3 jest podobnie, a Ubisoft wyciska z "czarnulki" ostatnie soki. Dobrze dla posiadaczy PS3, gorzej dla next-genów. AC IV Black Flag na PS4 wygląda bardzo podobnie do trójki. Grając jakieś 10-15 minut zaobserwowałem, że obraz/grafika jest nieco ostrzejsza, ale równie dobrze telewizor na stoisku mógł być bardziej podkręcony. Troszkę lepiej wyglądają cienie i mimika twarzy przy cutscenkach. Pływanie statkiem sprawia masę frajdy, woda wygląda ładnie, ale skoku jakościowego nie czuć zupełnie.

 

Osoby, które miały okazję być na przedpremierowych eventach w Polsce wiedzą, że zamkniętej strefie +18 wystawione są trzy PS4 odpowiednio z CoD: Ghosts/Battlefield4 (od dziś), Killzone i AC IV. O ile w moim przypadku przy BF4 i Killzone czułem, że gram w next-genowe tytuły, tak AC IV prezentował się niemal identycznie jak u mnie w domu na promce dziennikarskiej. Dlatego nie żałuję, że nie mam kodu za 39 zł. Przesiadka AC IV na next-gena jest zbędna. Lepiej przygody Edwarda skończyć na PS3.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziłem dzisiaj swoje wcześniejsze przypuszczenia, że kupując AC IV Black Flag na PS3 zrobiłem dobrze. Wielokrotnie w recenzjach czy to polskich, czy zagranicznych dziennikarze zachwycali się, że Black Flag na obecnych konsolach wygląda znakomicie. Na PS3 jest podobnie, a Ubisoft wyciska z "czarnulki" ostatnie soki. Dobrze dla posiadaczy PS3, gorzej dla next-genów. AC IV Black Flag na PS4 wygląda bardzo podobnie do trójki. Grając jakieś 10-15 minut zaobserwowałem, że obraz/grafika jest nieco ostrzejsza, ale równie dobrze telewizor na stoisku mógł być bardziej podkręcony. Troszkę lepiej wyglądają cienie i mimika twarzy przy cutscenkach. Pływanie statkiem sprawia masę frajdy, woda wygląda ładnie, ale skoku jakościowego nie czuć zupełnie.

 

Osoby, które miały okazję być na przedpremierowych eventach w Polsce wiedzą, że zamkniętej strefie +18 wystawione są trzy PS4 odpowiednio z CoD: Ghosts/Battlefield4 (od dziś), Killzone i AC IV. O ile w moim przypadku przy BF4 i Killzone czułem, że gram w next-genowe tytuły, tak AC IV prezentował się niemal identycznie jak u mnie w domu na promce dziennikarskiej. Dlatego nie żałuję, że nie mam kodu za 39 zł. Przesiadka AC IV na next-gena jest zbędna. Lepiej przygody Edwarda skończyć na PS3.

Ja za to dorwałem (z wymiany) AC4 na PS3 i zamierzam je ulepszyć za 4 dyszki do wersji na ps4. Obejrzałem kilka gameplay'ów i widać różnicę w grafice, a przede wszystkim w płynności gry :)

Dla mnie AC4 to podstawowa gra na start w przypadku nowej czarnulki! 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 skoku jakościowego nie czuć zupełnie.

Roznica jest kolosalna moim zdaniem, poczynajac od plynnosci samej rozgrywki, a konczac na rozdzielczosci i detalach. A kod na wersje PS4 jest za darmo i jest w srodku z gra.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest kolosalna moim zdaniem, poczynajac od plynnosci samej rozgrywki, a konczac na rozdzielczosci i detalach. A kod na wersje PS4 jest za darmo i jest w srodku z gra.

Za wersję PS4 dopłacasz 39 zł :)

Edytowane przez kevcio23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziłem dzisiaj swoje wcześniejsze przypuszczenia, że kupując AC IV Black Flag na PS3 zrobiłem dobrze. Wielokrotnie w recenzjach czy to polskich, czy zagranicznych dziennikarze zachwycali się, że Black Flag na obecnych konsolach wygląda znakomicie. Na PS3 jest podobnie, a Ubisoft wyciska z "czarnulki" ostatnie soki. Dobrze dla posiadaczy PS3, gorzej dla next-genów. AC IV Black Flag na PS4 wygląda bardzo podobnie do trójki. Grając jakieś 10-15 minut zaobserwowałem, że obraz/grafika jest nieco ostrzejsza, ale równie dobrze telewizor na stoisku mógł być bardziej podkręcony. Troszkę lepiej wyglądają cienie i mimika twarzy przy cutscenkach. Pływanie statkiem sprawia masę frajdy, woda wygląda ładnie, ale skoku jakościowego nie czuć zupełnie.

Osoby, które miały okazję być na przedpremierowych eventach w Polsce wiedzą, że zamkniętej strefie +18 wystawione są trzy PS4 odpowiednio z CoD: Ghosts/Battlefield4 (od dziś), Killzone i AC IV. O ile w moim przypadku przy BF4 i Killzone czułem, że gram w next-genowe tytuły, tak AC IV prezentował się niemal identycznie jak u mnie w domu na promce dziennikarskiej. Dlatego nie żałuję, że nie mam kodu za 39 zł. Przesiadka AC IV na next-gena jest zbędna. Lepiej przygody Edwarda skończyć na PS3.

Tylko kolego czy wersja w którą grałeś na stoisku miała zainstalowanego patcha ? Z tego co się orientuję to na stoiskach są gry w wersjach prosto z tłoczni. Osobiście sam biorę AC4 wraz z konsolą na premierę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kolego czy wersja w którą grałeś na stoisku miała zainstalowanego patcha ? Z tego co się orientuję to na stoiskach są gry w wersjach prosto z tłoczni. Osobiście sam biorę AC4 wraz z konsolą na premierę ;)

Jasne. Istnieje opcja, że AC IV odpalony był bez patchy, tylko na wersji 1.00. 

 

@czacha79 - dziwne, gdyby gra na PS4 miała być w takiej samej rozdzielczości jak na PS3, a do tego nadal pojawiałoby się klatkowanie. To jest naturalne, gdy odpalasz grę na nowym sprzęcie. Chodzi o skok jakościowy. Porównując IMO piękny AC IV na PS3, na PS4 wygląda podobnie. Skoku jakościowego nie czuć zupełnie. Tak jak pisałem wcześniej. Grając kolejno w BF4, KZ i AC, ten ostatni wygląda bardzo podobnie do wersji na PS3. Każdy może mieć swoje odczucia, nie ma z tym problemu :) Już lepiej kupić AC IV na PS3 i wykorzystać ten kod za 39 zł, niż dawać 249 zł za nówkę na PS4. IMO jest to nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze skok jakosciowy bedzie gdy zaczna pisac gry wylacznie na nextegny, teraz nie moga zaszalec bo ogranicza ich stara generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kiedy zupelnie porzuca obecna generacje. Sam niedawno kupilem ps3 aby byla powolnym wstepem na nastepna generacje bo jestem konkretnie w tyle co do obecnych tytulow gier. Kilka miesiecy po premierze ps3/x360 kupilem konsole m$ i ostatnie tytuly jakie gralem to byl as1 dlatego musze nadrobic zaleglosci i dopiero wtedy przesiasc sie na ps4 mysle ze to mi zajmi ok roku z powodu braku czasu. Nie pamietam dokladnie ile czasu wydawali gry na ps3/ps2 rownoczesnie chociaz nie ma co poprzedniej genracji porownywac z tymi dwoma. Mysle ze teraz nie ma takiej przepasci jakosciowej co wtedy. Chociaz moge sie mylic nigdy nie bylem dobrym informatykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra była odpalona bez patcha. Po 1) zauważyłem to od razu jak zacząłem grać, po 2) pogadałem z obsługą - wszystko jest out of the box. Konsola FW 1.0 i gierki bez patchy (tak, COD śmigał w 720p w singlu). W niczym mi to nie przeszkadzało, bawiłem się dobrze, ale specjalnie niezbyt długo (żeby nie popsuć sobie radochy obcowania w warunkach domowych z tytułem).

 

PS Swoją drogą się nigdy nie spodziewałem, że będę w stanie zauważyć różnicę między 720p a 1080p, a tym bardziej 900p a 1080p. Wiem o chodzi, znam teorię, ale nie sądziłem że jestem na tyle wprawiony by wyłapać różnice, nigdy się w tym nie lubowałem - chociaż trochę widziałem materiałów w FHD. I teraz też nie mam zamiaru - liczy się przede wszystkim fun :) Jak coś, moim zdaniem, dobrze wygląda i działa to to mi wystarczy. Nie muszę liczyć pixeli, co nie znaczy że z ciekawości nie mogę sprawdzić jak to od strony technicznej wygląda :)

Edytowane przez glugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice 980p a 1080p na telewizorze 42'' widac, ale gdzies tak z metra … przy 3m od ekranu nie zobaczyl bys roznicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie owszem liczy się grafika również, ale od PS4 oczekuję, że przez pewien czas, 3, moze 4 lata będę mógł grać w gry beż spadków fps poniżej 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, gra jest fantastyczna, pograłem chyba z 3h i stwierdzam że świetnie zrobiłem czekając na wersję z ps4. Gra wygląda przepięknie, najbardziej rzuciło mi się w oczy że jest ostra jak żyleta, żadnych ząbków. nawet na obietach w oddali jak maszty, liny itp Jakość jak z kompa za 4kz na sprzęcie za 1.7kz. Jeźeli ktoś twierdzi że 1080p nie robi różnicy to nie wie co mówi, robi i to gigantyczną nawet 2,5 metra od TV 42". "Czystość" obrazu jest powalająca, szczególnie to widać w lokacjach gdzie jest dużo małych szczególików. Do tego efekty pogodowe, roślinność i niesamowicie wyglądająca woda sprawiają że gra się poprostu wyśmienicie. No i najważniejsze mimo wielkich zaludnionych lokacji animacja nie zwalnia nawet na sekundę !!. Sama rozgrywka po staremu. Znalazłem jedną  bolączkę, zapomniałem że w assasinie nie ma czegoś takiego jak przykucnięcie i skradanie się (tylko automatyczne w zaroślach) i przez pół godziny zastanawiałem się gdzie jest skradanie :). Realia w których została umiejscowiona gra sprawiają że będzie to niesamowita przygoda, wysepki pokryte gęstymi lasami, piraci, bitwy morskie itp. To chyba faktycznie będzie najlepszy assasin w historii

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten patch pobiera sie automatycznie po podłączeniu do sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch pobierze się automatycznie, ale pobiera się w tle, więc możesz śmigać bez patcha ale moim zdaniem warto poczekać bo 1080p miażdzy.

 

W zakładce "Powiadomienia" powinno ci wyświetlać ile zostało do końca

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×