Skocz do zawartości
kubaork

Assassin's Creed IV: Black Flag

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje że widziałem 00009 no ale jak są napisy to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kolekcjonerka w moim życiu to właśnie AC4 Skull Edition ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie grałem w poprzednie AC. Stąd moje pytanie : czy one się fabularnie łączą czy można spokojnie grać bez znajomości poprzednich?

Pamiętam że np przed AC3 lub ACrevelation przed rozpoczęciem gry było krótkie streszczenie z poprzednich części ale tutaj takiego streszczenia nie ma więc ogólnie nie zrozumiesz do końca głównego wątka fabuły. Ogólnie rzecz biorąc będziesz grał w AC4 i poznasz historie pirata ale nie dowiesz się o co tak NAPRAWDĘ w AC chodzi. Proponuje najpierw przeczytać streszczenia poprzednich części AC a potem odpalenie tej ponieważ możesz nie zrozumieć prawdziwego sensu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Chciałbym byś mnie dobrze zrozumiał :)

ACIV to autentycznie fenomenalna gra, oceniam ją 9/10 i absolutnie nie chcę na nią psioczyć :)

Jednak z AC ma tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg z moim obecnym samopoczuciem :)

 

Gdyby dali inny tytuł też by było dobrze. Bardziej pasowałby "Pirates Of The Caribbean" niż ACIV.

I mówię to jako stary fan serii.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Lennoxem. Przeszedłem wszystkie części (niektóre po 2 razy) i można śmiało grać w AC IV bez znajomości poprzednich części.
Wątek piracki jest odrębny a fabuła główna serii jest tak chaotycznie podana w AC IV i tak bardzo drugoplanowa, że nic się nie straci z rozgrywki.

Poza tym główny bohater zostaje sam powoli wprowadzany w ten świat, więc jak znalazł na startowanie przygody z Assassinem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejscie Assasina zajelo 2 dni zdobycie 100% 4 .. chyba troche krotko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak z AC ma tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg z moim obecnym samopoczuciem :)

Dzisiaj dokonczyłem kampanie i całkowicie się NIE zgadzam. Osoba która nie wie o co chodzi w poprzednich częściach nie będzie miała kompletnie pojęcia co się dzieje w AC4. Taka osoba jedyne co zrozumie to to że assasini nie lubią się z templariuszami a cała reszta dla niej zostanie niewiadoma.

Przecież dla osoby nie grającej w poprzednie części podstawowe pytania odnośnie gry zostaną nie wyjaśnione

Dlaczego gra czasem się w teraźniejszości a dlaczego w przeszłości ?

o co tak naprawdę chodzi z artefaktami ?

co to za koleś który wydaje nam polecenia w teraźniejszości i po co mu dane ?

dlaczego właśnie gramy kanwayem (czy jak mu tam) a nie innym piratem ? i co ma wspólnego z Haytham czy z conorem ?

skąd się wzieli assasini i jaki jest ich cel?

jaki cel jest templariuszy ?

jaki cel ma juno i minerva ? kim są ?

kto to jest altair czy desmont i dlaczego są martwy ?

to jest tylko kilka najprostszych pytań odnośnie serii, jeżeli ich nie znamy to tak jak byśmy grali sobie w historyjkę o piracie gdzie główny wątek np obserwatorium jest niezrozumiałym elementem.

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego gra czasem się w teraźniejszości a dlaczego w przeszłości ?

o co tak naprawdę chodzi z artefaktami ?

co to za koleś który wydaje nam polecenia w teraźniejszości i po co mu dane ?

dlaczego właśnie gramy kanwayem (czy jak mu tam) a nie innym piratem ? i co ma wspólnego z Haytham czy z conorem ?

skąd się wzieli assasini i jaki jest ich cel?

jaki cel jest templariuszy ?

jaki cel ma juno i minerva ? kim są ?

kto to jest altair czy desmont i dlaczego są martwy ?

 

Chyba niezbyt uwaznie grales ;) Bo ja nie grajac we wczesniejsze czesci AC ogarniam fabule w czwórce :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokonczyłem kampanie i całkowicie się NIE zgadzam. Osoba która nie wie o co chodzi w poprzednich częściach nie będzie miała kompletnie pojęcia co się dzieje w AC4. Taka osoba jedyne co zrozumie to to że assasini nie lubią się z templariuszami a cała reszta dla niej zostanie niewiadoma.

Przecież dla osoby nie grającej w poprzednie części podstawowe pytania odnośnie gry zostaną nie wyjaśnione

 

Podstawowe pytania są wyjaśnianie już na samym początku - panna wprowadzająca nas do Abstergo wyjaśnia podstawy projektu związanego z Piratami, a jednymi z pierwszych danych, które otrzymujemy po włamaniu się do komputerów są informacje o DNA i jego wykorzystaniu. Nie trzeba znać poprzednich części, by zrozumieć na jakiej zasadzie działa Animus.

 

I szczerze - w samym ACIV wyklarowali kwestię tych wspomnień oraz pewnych zasad nimi rządzących lepiej, niż w przeciągu poprzedniej trylogii.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że w tej części najmniej wytłumaczyli o co tak naprawdę chodzi w serii AC no ale to tylko moje zdanie.

Czy wy też macie problem z pucharkiem gdzie dzielimy się eventami społecznościowymi ? za cholerę nie mogę znaleźć żadnej społecznościowej skrzynki, wieloryba i konwoju a zrobiłem wszystko inne. Tak jak by te eventy nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś miałem problem z grą AC4 na ps4 , gra mi się 5 razy zawiesiła ,tzn złapała freeza,chyba to ma coś wspólnego z Internetem ponieważ gdy grę uruchamialem bez sieci gra chodziła bez problemów.Przedtem takich problemów nie miałem, może to mieć jakiś konflikt z uplay ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj koło 16stej miałem ten samo problem. Koło 17stej już wszystko działało normalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, orientujecie się może odnośnie upgradu ac4 z ps3 na ps4? Ile toto kosztuje i czy jeżeli mam wersje francuską, to czy będę mógł pobrać PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wczoraj konsola zawiesiła po raz pierwszy , a dzisiaj zalaczylem ac 4 i poszedlem robic obiad , wywalilo z gry pokazujac menu wyslania blędu , ciekawe czy to zwiastun wiekszych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po pierwszych minutach gry... No jakaś tam lepsza grafika niż na PS3, ale małe różnice... Tak mi się zdawało. Zaczęła się druga sekwencja w mieście... Olaboga! Jaki wyrazisty obraz! Jakie ... wszystko! Miażdży jaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po pierwszych minutach gry... No jakaś tam lepsza grafika niż na PS3, ale małe różnice... Tak mi się zdawało. Zaczęła się druga sekwencja w mieście... Olaboga! Jaki wyrazisty obraz! Jakie ... wszystko! Miażdży jaja :biggrin:

Zobacz na dym podczas starć na morzu, tam dopiero widać różnicę :D Ja wczoraj kupiłem właśnie AC IV, byłem trochę niechętny po poprzedniej części, ale muszę przyznać że Black Flag jest wręcz genialny, chyba najlepsza część ze wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze sie z zamiarem kupienia sobie pod choinke wersji na ps4 tylko ciagle sie waham :) ogralem tylko AC2 na ps3 odpalalem tak 1 i brotherhood ale po 15min wylaczalem i juz nie wracalem do nich. Wiec czy w moim przypadku warto kupic black flag??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto ma Ci odpowiedziec na to pytanie? Zagraj i sie przekonaj sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze sie z zamiarem kupienia sobie pod choinke wersji na ps4 tylko ciagle sie waham :) ogralem tylko AC2 na ps3 odpalalem tak 1 i brotherhood ale po 15min wylaczalem i juz nie wracalem do nich. Wiec czy w moim przypadku warto kupic black flag??

Ja powiem od siebie ze mialem tak samo. Wlaczalem kilka Assasynow wczesniej i zaraz wylaczalem. Ale Black Flag mnie wciagnal, z innymi nie moglem wytrzymac dluzej niz godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze sie z zamiarem kupienia sobie pod choinke wersji na ps4 tylko ciagle sie waham :) ogralem tylko AC2 na ps3 odpalalem tak 1 i brotherhood ale po 15min wylaczalem i juz nie wracalem do nich. Wiec czy w moim przypadku warto kupic black flag??

Warto. Też nie jestem fanem tej serii, ale Black Flag wciągna masakrycznie - chociaż olałem wątek główny i bawię się głównie w pirata i zwiedzanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się waham z ACBF,AcIII i Revelations mi nie podeszły,AC III po 3 godzinach wystawiłem na sprzedaż,ale tutaj klimat mnie ciągnie niesamowicie;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revelations i Brotherhood to najlepsze assasyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się waham z ACBF,AcIII i Revelations mi nie podeszły,AC III po 3 godzinach wystawiłem na sprzedaż,ale tutaj klimat mnie ciągnie niesamowicie;D

 Po 3 godzinach w AC III fabuła się nawet jeszcze nie rozkręca ;) było pograć troche dłużej 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×