Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No widzisz ja mam inne zdanie. Co z tego, ze jak mówisz " da sie w to grać" jeżeli ja oczekuję dużo więcej. Gram głównie w piłkę i dlatego mam bardzo duże oczekiwania, przede wszystkim związane z "funnem" gry czego FIFA niestety mi nie zapewnia :( Niby wszytsko jest OK, ale coś w tworzeniu akcji, kontroli nad piłką, czuciem piłkarzy, strzelaniu oraz wielu innych rzeczach jest nie tak jak sobie to wyobrażam.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Dla mnie jest przyzwoicie - dla CIebie nie. Wsio :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No widzisz ja mam inne zdanie. Co z tego, ze jak mówisz " da sie w to grać" jeżeli ja oczekuję dużo więcej. Gram głównie w piłkę i dlatego mam bardzo duże oczekiwania, przede wszystkim związane z "funnem" gry czego FIFA niestety mi nie zapewnia :sad: Niby wszytsko jest OK, ale coś w tworzeniu akcji, kontroli nad piłką, czuciem piłkarzy, strzelaniu oraz wielu innych rzeczach jest nie tak jak sobie to wyobrażam.

lons moje zdanie znasz nt pilek - wiadomo ze zawsze czekam na pesa, ale z tego co piszesz -  jakim gniotem musi byc pes skoro go sprzedales, a kupiles  fife 13 ktora Ci nie pasuje w tworzeniu akcji,kontroli nad pila, czuciem pilkarzy, itd...

 

ps.sam ogywam fife ; ]

Edytowane przez UniteD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia skąd EA czerpie informacje jak poprawić babole z 13? na tym forum można znaleźć kilkadziesiąt sugestii od graczy, które wprowadzone w życie momentalnie uczyniłyby tą grę "prawie" idealną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że oni swoich beta testerów nawet nie słuchają, bo zamiast coraz mniej to tych błędów jest coraz więcej .

Mnie najbardziej wkurza momentum i zachowanie obrońców przy prostopadłych podaniach górą, ,gdzie zamiast krok do tyłu oni zawsze zrobią dwa do przodu (nawet jak się nie stara złapać na spalonym...) Oni wtedy zwyczajnie głupieją... Ale to chyba jest błąd silnika bo w NHL czasami mają podobne zachowanie , zamiast gonić za krążkiem to debile się odwracają plecami do bramki... :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że oni swoich beta testerów nawet nie słuchają, bo zamiast coraz mniej to tych błędów jest coraz więcej.

Weźmy pod uwagę kogo oni zapraszają na swoje pokazy i od kogo zbierają opinie na temat gry.

Hjerpseth - trickster, który ma tam jakiegoś skilla, ale nie koniecznie musi mieć dobre pojęcie o piłce nożnej. Skoro dla niego gra jest skoncentrowana na robienie tricków przeciwko jakimś nieogarniętym graczom i to dla niego jest najważniejszy element gry, to dla mnie jego opinia na temat rozwoju serii była by nic nie warta. A z tego co wiem to zatrudniło go już EA.

Ksiolijaifbdudfgbndt... Koleś, który drze mordę do kamery i robi z siebie showmena, wytyka co prawda błędy gry, ale nadal lepiej było by czerpać opinię od jakichś osób "normalnych" wyciągniętych ze społeczności, które w rzetelny sposób oceniają grę.

Takich osób jak oni pewnie jest więcej w ich szeregach. Jak popatrzeć na ich "goals of the week" to widać jaką formę football'u promują. Fifa street na trawie... Rozumiem, że tricki są częścią gry w piłkę, ale nie można ich stawiać na pierwszym miejscu w gameplay'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamiast narzekać robimy listę błędów lub sugestii, tłumaczymy i wysyłamy do EA...za darmo:)

- opcja w asystach przy zmianie zawodnika aktywnego "wysokie piłki" nie działa gdy bramkarz wyrzuca piłkę ręką nawet jak leci wysoko...zmienia się tylko przy wykopie lub podaniu górą/dośrodkowaniu, czasem nawet jak podaje dołem...

- "szaleńcza" pogoń za piłka wychodząca na ut wiedząc że nie ma szans jej dogonić - aktywny zawodnik nie reaguje ani na ruch drążka w przeciwnym kierunku albo na opcję zmiana aktywnego zawodnika

- brak możliwości wykonania ruchu do piłki zawodnika do którego podajemy, po prostu czeka aż do niego pilka dojdzie (chyba że jest aktualnie w ruchu, jak stoi nigdy się nie ruszy choćbym łamał drążek) - przeciez to podstawa "prawdziwej" kopanej.

- zderzający się ze sobą obrońcy aktywny i przywoływany do pomocy, musi być skrypt by sie omijali a nie pokładali na ziemi.

- możliwość wyjścia bramkarzem na "5" w każdej sytuacji, teraz mam tak że wrzutki na przedpole rzadko powodują reakcje bramkarza (nawet wymuszana trójkątem)

- inteligencja obrońców - jak idzie akcja skrzydłem to środkowy obrońca (nieaktywny, prowadzony przez SI)zamiast biec po skosie do skrzydła by zawsze być między bramką a piłką, leci prostopadle do linii co z automatu pozostawia go...za atakującym. Wkurza mnie to niesamowicie.

Nie będę się znęcał nad asystami bo sam z nich korzystam ale musze wspomnieć o parametrach wybory podania prostopadłego, które co drugie ląduje w najgorszej możliwej opcji, 50% podań idzie do środka zamiast do skrzydła nawet jak tam skieruję bieg zawodnika...

Piszcie swoje spostrzeżenia, pozdro

P.S. olewam już sedziów i ich ewidentne pomyłki przy faulach (z kapelusza lub niegwizdanie) oraz momentum bo to chyba jest wpisane w jądro tej gry. Aha i jeszcze jedno, spalone - tutaj jestem skłonny mniej rygorystycznemu podejściu, takie na styku powinni puszczać przynajmniej raz na jakiś czas, tak jest w realu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fifa 12 prawie za każdy faul czerwień.
Fifa 13 prawie wcale nie ma czerwonych(8 miechów gry i widziałem tylko 2 czerwone).

(próbowałem wymusić czerwień na bramkarzu i jaki wynik? 5 karnych dla mnie i tylko jedna żółtak kartka dla bramkarza) 

Idąc analogicznie:
Fifa 14 za każdy faul czerwień.

Już modlę się nocami by to wyważyli.

Edytowane przez Tom21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wymuszasz karne?

Po prostu próbujesz minąć bramkarza, jakieś 60% szans, że przy próbie interwencji Cię "zahaczy" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EA zawsze idzie ze skrajności w skrajność. W Fifie 10 ludzie płakali, że za mało goli pada z główki po dośrodkowaniu. W Fifie 11 strzelanie goli opierało się właśnie o ten schemat. A zazwyczaj płaczą o coś "cieniasy", a potem w grze powstają exploity. Tak samo tutaj pewnie było, płacz, że zawsze czerwona kartka to teraz zrobili, że ciężko jest w ogóle sfaulować przeciwnika. A faule CPU na graczu to chyba przez całą 13 mógłbym policzyć na palcach jednej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bramkarz na online nie moze dostac czerwonej w F13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Fifie 13 nie masz czerwonych? To chyba ja mam w większości za każdy faul czerwoną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kosisz od tyłu to nie ma czemu się dziwić :D Czerowną dla bramkarza doświadczyłem tylko RAZ ale było to offline więc w tej kwestii realizm jest niski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu próbujesz minąć bramkarza, jakieś 60% szans, że przy próbie interwencji Cię "zahaczy" :)

Dokładni tak wydaje mi się że nawet na 80% zostaniemy zahaczeni.

I dla wyjaśnienia nie robiłem tego online tylko w karierze ;)

Czerwień powinna wpaść jak złoto... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bramkarz na online nie moze dostac czerwonej w F13.

nie może dostać od razu czerwonej. Może dostać dwie żółte, zresztą  miałem tak stał Ferdinand i on też dostał dwie zółte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie serwerów. Wyjdzie FIFA14 na PS3 i PS4 i czy UT będzie tak oddzielny dla graczy PS3 i PS4 jak wczesniej Xbox z PS3, czy PC? Czy moze będzie wspólny serwer i gracze z PS3 będą handlowac kartami z tymi z PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos gdzies pisal ze fify 14 na PS4 nie bedzie ;)


nie może dostać od razu czerwonej. Może dostać dwie żółte, zresztą  miałem tak stał Ferdinand i on też dostał dwie zółte :biggrin:

haha a to ciekawe, nigdy nie widzialem, zeby bramkarz w online musial zejsc :) zawsze tam jakies kontrowersje byly i nie dostawal 2 zoltej kartki :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, gdyby 14tki nie było na ps4. W zasadzie to niemożliwe, gdyż nielogiczne

Ignite = tylko ps4 = fifa14. Inaczej cała zapowiedz 14tki i nowego silnika jest jakimś absurdem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko ktos rzucil takim haslem u nas na forum, wiec mozliwe ze to bullshit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni wiadomo, że FIFA 14 będzie na next-geny, i tylko na nich będzie silnik "Impact". Na PC i current-genach zaczynają się odgrzewane kotlety.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno FIFA 14 jak i FUT14 będą na PS4. To info potwierdzone przez samo EA. Jedynie X1 ma dostać jakiś ex do tego (pewnie złota paczka :D).

Edytowane przez Szlachcic*
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

934696_10151648783844288_499923272_n.jpg

Tyle, że nie Ignite, więc nie wiem po co się reklamować.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×