Skocz do zawartości
pablos_83

Guacamelee!

Rekomendowane odpowiedzi

8634465922_6c37a8e88b.jpg





Przyznam, że jestem zainteresowany tą gierką , bo ma super noty, cross-buy i obniżkę dla PS+,
ale słyszałem że jest k_rewsko trudna. Prawda to? Nie chciał bym się zaciąć po 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podłączam do pytania.

A ktoś może grał w co-opie i jest w stanie napisać kilka słów jak to się prezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na typową gierkę do PLUS-a . Dziękuję poczekam :)

Ale prezentuje się zacnie a jeszcze jak jest tak jak pablos pisze trudna to może być jeszcze ciekawiej

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że jest k_rewsko trudna

Nie grałem, ale można sprawdzić TUTAJ trudność platyny i jak narazie ocena wynosi mniej więcej 5/10, więc jest dość trudno ale bez przesady. Unchartedy też tyle dostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do kiedy trwa zniżka dla plusowiczów? Niestety z poziomu komputera tego nie mogłem znaleźć.

Gra w ogóle zapowiada się bardzo dobrze, trochę mi się z Shankiem kojarzy. Pewnie zakupię, wtedy postaram się skrobnąć parę słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck! Nie wiem czemu, ale ubzdurałem sobie, że obniżka jest do 1 maja.

@Pablos: kupiłeś? Jak się gra prezentuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupiłem, dopiero vitę nabyłem i mam kilkanaście gier z PS+ do nadrobienia.

Pewnie niedługo będą kolejne promocje może i -50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem juz chyba przy końcu. Gierka swoją grywalnością wgniata te śmieszne milionowe blockbustery w ziemię. Pomysł, wykonanie, metroidowa struktura poziomów, nawet dość wymagająca jest tu wszystko co było w dawnych platformowych grach z lat 90-tych. Brać i grać bo takie perełki to ze świeca szukać. Tylko właśnie trzeba lubić platformówki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na kilka słów od kogoś jeszcze?

Zwłaszcza odnośnie co-opa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem Guacamelee! i napiszę kilka słów zachęty.

Grafika wygląda bardzo fajnie, dobry latynoski klimat, włącznie z muzyką (to akurat widać i słychać w gameplayach).

Gra się naprawdę fajnie, elementy skakane i różnego rodzaju łamigłówki są dobrze poprzeplatane z walkami. System walki też zrobiony bardzo dobrze, po odblokowaniu kilku ciosów można robić niezłe combosy.

Najbardziej w grze urzeka mnie poczucie humoru. Historia sama w sobie nie jest zbyt wydumana, ale sposób jej przedstawienia daje niejeden uśmiech. Mamy masę nawiązań do klasyków (np. Mario), nowszych gier (Castle Crashers), czy memów internetowych (Me gusta i Grumpy cat). Dialogi z niektórymi postaciami też potrafią nieźle rozśmieszyć. Na minus zaliczyłbym to, że brak jest podłożonych głosów - a szkoda - mogłoby to sprawić, że niektóre postacie byłyby jeszcze zabawniejsze.

Póki co żadnych błędów w grze nie zauważyłem, nic się nie przycina.

Co-opa jeszcze nie próbowałem, ale jak trochę pogram to też mogę kilka słów naskrobać.

Podsumowując, jeśli komuś podoba się gameplay, który możemy podpatrzeć na YT, to grę można śmiało brać. Ja po filmikach napaliłem się na nią strasznie i nie zawiodłem się w najmniejszym stopniu. Biorąc pod uwagę, że można ją wziąć na 2 osoby i będzie kosztować po 25zł - nie ma się co zastanawiać. Czy w swoim bezkresnym skąpstwie na gry dałbym za tę produkcję pełną cenę? Myślę, że tak, zwłaszcza, że zanosi się na to, że gra starczy na dłużej niż 5 godzin, a to niestety przy tego typu produkcjach nie jest standardem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem właśnie. jeśli chodzi o grę na vitę to w zasadzie zaryzykuję stwierdzenie że na tę konsolkę może już nie wyjść żadna lepsza gra platformowo napieprzanka od Guacamelee. W tym gatunku to absolutny TOP.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o czas gry, to wygląda całkiem nieźle. Mam 12 godzin na liczniku, wyzbierałem i zrobiłem wszystko, co było do zrobienia przed ostatnią planszą. Przejście jej i walka z bossem to pewnie co najmniej godzina.
Można wziąć tylko poprawkę na to, że do elementów platformowych mam dwie lewe ręce i spędziłem pewnie ze 2 godziny walcząc o dwa orby.
Mimo to uważam, że czas gry prezentuje się całkiem nieźle, zdarzają się produkcje "płytowe" za 200zł, gdzie tej rozgrywki jest podobna ilość, lub nawet mniej. No i nie zapominajmy, że jeszcze zostaje przejście gry na hard - czyli pewnie kolejne 8 godzin.

 

 

Edit: Wydaje mi się, że może pojawić się demo, bo kupując grę mamy do ściągnięcia wersję na Vitę, PS3 i unlocka. Bez tego ostatniego gra wyświetla się jako demo. Może jest już w US Store, nie sprawdzałem

Edytowane przez Sushi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można całą kampanię rozegrać w co-opie (chyba tylko lokalnym).

Przyznam się, że jeszcze nie grałem, jutro postaram się pamiętać żeby odpalić chociaż na chwilę i zdać relację jak to się prezentuje, czy kamera nie wariuje, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - można grać w coopie typu jedna osoba na PS vita a druga na PS3? Jeśli tak to tylko w jednym pokoju czy przez neta tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś obczajał te DLC, który wyszły do Guaca?

Jeden to pakiet kostiumów, drugi to jakieś wyzwania.

O ile kostiumy pewnie za dużo nowego nie wprowadzają, to wyzwania mogą być miodne. Grał ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Czy miał ktoś problem z Pucharkiem "who put these here???" ? ponieważ mam wszystkie etapy zaznaczone na złoto a ten trofik mi nie wpadł.
Czy ktoś wie jak temu zaradzić?

jednak już nie aktualne.

Poprostu nie każda mapa ktora była zaznaczona na złoto co powinno oznaczac 100% nie była taką.

a więc post do usuniecia.

Edytowane przez Lookero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem na 10 minut, wciągnęło na 3 godziny :D Gra się świetnie, im dalej tym bardziej wymagająco, ale duża frajda z pokonywania kolejnych przeszkód. Gram na Vicie i gra się świetnie :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce sie zabrac za platyne w guacamelle 

ktos doradzi czy oplaca sie odrazu na hardzie leciec cala gre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce sie zabrac za platyne w guacamelle 

ktos doradzi czy oplaca sie odrazu na hardzie leciec cala gre ?

Żeby odblokować poziom hard, musisz najpierw przejść grę na normalu. Polecam splatynować ten tytuł, pucharki dają motywację do pokonania naprawdę ciekawych i dających wyzwanie rzeczy. Trzeba się trochę namęczyć ale satysfakcja spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja gdzies czytalem ze przechodzisz gre na normalu, zmieniasz na hard i tylko robisz ostatnia misje czy bossa czy cos. Jak znajde gdzie to przeczytalem to dam znac.

O mam

http://psnprofiles.com/trophy/1914-Guacamelee/46-That-was-Hard-Mode

Ale to Troche bez sensu bo sa inne trofki za hard, i usuwanie paczy :-) ale moze sie komus przyda :-)

Edytowane przez peptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wtedy odpalić normalnie gre na hardzie i ukończyć te kilka pierwszych plansz do wymaganego dzbanka. Nie trzeba wtedy przechodzić całej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to ma sens ? W końcu gracie dla przyjemności i wyzwania czy dla paru pikseli ? Dla mnie platyna nie jest celem samym w sobie,  jest jakąś motywacją żeby pomęczyć się z grą i wyciśnąć z niej wszystkie soki. Z takim podejściem to kupcie może sobie jakieś konto z kilkudziesięcioma platynami i w ogóle gier nie będzie trzeba przechodzić...

 

Jeszcze bym zrozumiał jakby w tej grze pucharki były nie wiadomo jakie dziwaczne ale tak nie jest. Wszystkie wymagają odrobnę samozaparcia i cierpliwości, ale wiadomo łatwiej iść na skróty i szukać wymówek gdzie się tylko da.

Edytowane przez robotyk
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×