Skocz do zawartości
Sushi

Piszmy poprawnie

Rekomendowane odpowiedzi

wuaśnie! zgadzam sie z przedmuwcom

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet teraz, prosto z głowy mógłbym wymienić nicki osób, które musiały mieć pałę z polskiego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam 4 typy: dobra, w sumie niech sami to przemyślą.

Edytowane przez c0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem. Pawel_Vip to mistrz polszczyzny :-D oczywiście bez obrazy. Ja się staram nawet na telefonie poprawnie pisać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd - ten seba pisze w miarę dobrze, coś źle mi się skojarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze pisze, chronić to, co piękne, bo kiedyś posty będą wyglądać: Thx z4 odpw Pzdr wrzystkim.

Kolejnym elementem wypowiedzi, który sprawia, że ciężko jest zrozumieć wypowiedź, jest interpunkcja. Albo ktoś jest skończonym debilem, albo niesamowitym niechlujem językowym, jeśli nie wie, że zdanie kończy się kropką.

Już nie mówiąc, co ją poprzedza parę liter temu, czyli duża litera, zaczynajmy zdanie wielką literą.

P.S. (Imiesłów przysłówkowy, czyli czasowniki kończące się na -ąc, -wszy, -łszy, zawsze oddzielamy przecinkiem od reszty zdania, nawet jeśli jest: "Czytając, poszedł spać", "Idąc, zasnął").

Edytowane przez LONG3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 typy: Lukasz_Wro ?(interpunkcja), PAWEL_VIP (szkoda gadać), Ex_Vitallin (interpukncja), wwseba97. Chłopaki, postarać się!

Chyba kpisz , ja jestem mistrzem interpunkcji ( jak i ortografii ) . Zechcesz podać jakiś przykład . Chyba że chodzi ci o to , że stawiam spację przed znakami - ludzie często wypominają mi to na youtube'ie , jak nie mają się do czego dowalić - vide ty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 4 typy: [...]

Nie chodziło mi o to, żeby teraz wytykać palcami tych, którzy piszą brzydko, a głaskać po główce pozostałych. Niech każdy rozsądzi w swoim sumieniu i daj Boże coś zmieni.

Ignorowanie skrajnych wypadków bełkotu będzie najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy są to prośby o pomoc.

P.S. (Imiesłów przysłówkowy, czyli czasowniki kończące się na -ąc, -wszy, -łszy, zawsze oddzielamy przecinkiem od reszty zdania, nawet jeśli jest: "Czytając, poszedł spać", "Idąc, zasnął").

Nie miałem nawet pojęcie o takiej regule, człowiek się uczy całe życie ;)

Jak już jesteśmy przy temacie języka, to polecam naprawdę fajny blog. Nie powiedziałbym, że interesuje mnie jakoś wybitnie język polski, ale na tej stronie można się dowiedzieć masę ciekawych i, co najważniejsze, przydatnych rzeczy:

http://lukaszrokicki.pl/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd - ten seba pisze w miarę dobrze, coś źle mi się skojarzyło.

A ja siĘ zastanawiałem czemu przy moim nicku nie ma żadnego powodu. :)

Ja tam nie mam zamiaru pokazywać kto źle pisze. W sumie staram się na to nie zwracać uwagi i martwić się o innych wystarczy, że w szkole po raz pierwszy od 2 lat bierzemy się za gramatykę. U mnie tylko periodyzacja historii literatury kto nie wie o co chodzi a ma powyżej 18 lat ten powinien się znaleźć na czarnej liście. (Co ja piszę? Czemu gadam jak ta baba po 80 od polaka O.o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zaczyna sie czepianie,ludzie ja na przyklad nie zwracam na to uwagi czy ktos pisze poprawnie czy nie.Jak ktos mysli ze jezeli ktos robi bledy w ortografi to jest debilem to jest w duzym bledzie.Moglbym tak samo komus powiedziec ze jak ktos zarabia 2tys zlotych to jest debilem bo sobie nie potrafi poradzic w zyciu?Nieladnie nie kazdy zwraca na to uwage ja nie jestem dzieckiem internetu ze siedze i patrze na kazdy przecinek i kropeczke kazdego zdania ktore napisze w internecie.Ja internetu nie traktuje powaznie,to nie zycie a nie nie podanie o dotacje czy plakat wyborczy.Szkole skonczylem juz dawno wiec nie bede pisal porawnie albo ze slownikiem w reku,rozumiem ze wiekszosc z was nie ma wiekszych zmartwien jak klasowka z Polskiego,dlatego jestescie wyczuleni,dajcie sobie spokoj z ta pisownia bo w internecie to jaks mania naszla na to.

Edytowane przez PAWEL_VIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LukaszWro, widać, że nie masz z nią problemów, tylko po co ci ona, kiedy czytelnika bolą oczy? Nie wyobrażam sobie czytania jakieś dłuższej wypowiedzi z tymi 'przerwami'.

VIP, miałeś wybór między 'debilem' a 'niechlujem językowym', czemu wybrałeś to pierwsze? I skoro nie traktujesz internetu poważnie, to co tu robisz? Zapraszamy na angielskie fora: 2BII!2B YB, bro. Tam będziesz z nimi za pan brat, jak połowa forum będzie co trzecie słowo dawała niemiecki odpowiednik, to ci też będzie to obojętne, w końcu to internet.

Edytowane przez LONG3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto traktuje internet powaznie? i ludzi ktorzy siedza po 2 stronie ,chyba ci co nie maja normalnego zycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak traktujesz innych, tak Ty będziesz traktowany. Nie ważne gdzie, czy to net czy real.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
i ludzi ktorzy siedza po 2 stronie ,chyba ci co nie maja normalnego zycia.

Nie rozumiem, nie jest to troll. Piszę całkowicie poważnie.

Edytowane przez LONG3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z tym dlatego ze ja tu nie szukam przyjaciol od tego mam normalne zycie a nie internet tu traktuje kazdego jak kartke papieru bez emocji,bo nie wiem kto siedzi z drugiej strony,sam wiesz co za ludzie w wiekszosci siedza w internecie.Wchodze na poszczegolne fora zeby czegos sie dowiedziec w danym temacie a nie zeby szukac poklasku swoimi wypowiedziami jak to niektorzy robia.Mam swoje zdanie moze komus sie nie podobac ale staram sie to robic bez emocji,niestety zawsze znajdzie sie jeden z drugim co bedzie szukal tzw troolingu.Co do tematu jak juz sie bawicie w takie rzeczy to polecam zalorzyc jeszcze temat o szanowaniu starszych i robotkach recznych.Jest napisane w regulaminie zeby starac sie pisac poprawnie to jeszcze ktos musial zakladac nowy temat zeby sie pochwalic jaki to jest super w internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytykam palcami, może wymienione przeze mnie osoby zaczną pisać zgodnie z przynajmniej interpunkcją (toż to takie łatwe, po co stawiać spację przed przecinkiem?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna sie czepianie,ludzie ja na przyklad nie zwracam na to uwagi czy ktos pisze poprawnie czy nie.Jak ktos mysli ze jezeli ktos robi bledy w ortografi to jest debilem to jest w duzym bledzie.Moglbym tak samo komus powiedziec ze jak ktos zarabia 2tys zlotych to jest debilem bo sobie nie potrafi poradzic w zyciu?Nieladnie nie kazdy zwraca na to uwage ja nie jestem dzieckiem internetu ze siedze i patrze na kazdy przecinek i kropeczke kazdego zdania ktore napisze w internecie.Ja internetu nie traktuje powaznie,to nie zycie a nie nie podanie o dotacje czy plakat wyborczy.Szkole skonczylem juz dawno wiec nie bede pisal porawnie albo ze slownikiem w reku,rozumiem ze wiekszosc z was nie ma wiekszych zmartwien jak klasowka z Polskiego,dlatego jestescie wyczuleni,dajcie sobie spokoj z ta pisownia bo w internecie to jaks mania naszla na to.

a kto traktuje internet powaznie? i ludzi ktorzy siedza po 2 stronie ,chyba ci co nie maja normalnego zycia.

nie zgodze sie z tym dlatego ze ja tu nie szukam przyjaciol od tego mam normalne zycie a nie internet tu traktuje kazdego jak kartke papieru bez emocji,bo nie wiem kto siedzi z drugiej strony,sam wiesz co za ludzie w wiekszosci siedza w internecie.Wchodze na poszczegolne fora zeby czegos sie dowiedziec w danym temacie a nie zeby szukac poklasku swoimi wypowiedziami jak to niektorzy robia.Mam swoje zdanie moze komus sie nie podobac ale staram sie to robic bez emocji,niestety zawsze znajdzie sie jeden z drugim co bedzie szukal tzw troolingu.Co do tematu jak juz sie bawicie w takie rzeczy to polecam zalorzyc jeszcze temat o szanowaniu starszych i robotkach recznych.Jest napisane w regulaminie zeby starac sie pisac poprawnie to jeszcze ktos musial zakladac nowy temat zeby sie pochwalic jaki to jest super w internecie

Napisz co masz do powiedzenia po polsku, to przeczytam.

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=12375

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAWEL_VIP - to nie jest chlew, zachowajmy choć odrobinę kultury językowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście nie gadać z mistrzami bykografi ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponowałbym, pozostawić tylko pierwszy post z tego tematu i ewentualnie przykleić go w widocznym miejscu...

Zaraz znowu zrobi się śmietnik (jak w temacie o piractwie) i wycieczki personalne połączone z wzajemnym obrażaniem się...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kto chce weźmie to sobie do serca a kto nie to nie. Ludzi nie zmienimy, niektórzy po prostu nie umieją przyjmować żadnych argumentów. Mądre zdanie "Jeśli ktoś CI mówi, że nie masz racji olej, ale jeśli mówią Ci to już conajmniej 2 osoby zastanów się". Zastanawia mnie jedynie jedno, co ma wspólnego poprawna ortografia z szukaniem przyjaciół w internecie. Tego nie potrafię zrozumieć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sushi osiagnij cos w zyciu to pogadamy.Koniec tematu.Swoje powiedzialem wiecej tu nie zagladne

Edytowane przez PAWEL_VIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×