Czytając wypowiedzi niektórych osób można się zastanawiać czy skończyli jakąkolwiek szkołę. Forum naprawdę dużo lepiej by wyglądało, gdyby każdy z użytkowników wykazał minimum inicjatywy przy pisaniu swoich postów. W obecnych czasach to nie jest trudne. Chyba wszystkie przeglądarki mają opcję sprawdzania pisowni, wystarczy poświęcić ok. 20 sekund.
Błędy ortograficzne potrafią sprawić, że można nie zrozumieć, co dana osoba chce powiedzieć. Różnica między kolarzem i kolażem, albo między masarzem i masażem jest zasadnicza.

Kolejnym elementem wypowiedzi, który sprawia, że ciężko jest zrozumieć wypowiedź, jest interpunkcja. Albo ktoś jest skończonym debilem, albo niesamowitym niechlujem językowym, jeśli nie wie, że zdanie kończy się kropką. Używajmy przecinków, bo one też ułatwiają przeczytanie tekstu - ktoś je po coś wymyślił i nie był to głupi pomysł.
Użycie znaku interpunkcyjnego to już połowa sukcesu, do pełni szczęścia trzeba jeszcze umiejętnie wcisnąć (lub nie) spację. "Kot, pies, koń.", a nie "Kot , pies ,koń ."

Osoby, którym jakkolwiek zależy, żeby podstawowe zasady polszczyzny były przestrzegane, proszę żeby niechlujne pytania, prośby ignorować. To jest coś, co mnie irytuje najbardziej: jeśli szukam pomocy, to staram się przedstawić mój problem tak, by był zrozumiały. Niestety nie wszyscy mają takie podejście i pytania typu "niedziala mi pad co mam robic juz og resetowalem ale to niepomoglo blagam pomocy" się zdarzają - ignorujmy je. Może wówczas taka osoba zostanie zmuszona to zadania sobie odrobiny trudu i poszukania na klawiaturze przecinka, kropki, znaku zapytania, a może nawet zastanowi się, dlaczego za każdym razem "niemam" jest podkreślane przez przeglądarkę.

Pisanie w ojczystym języku jest umiejętnością całkiem przydatną. Gdybym był pracodawcą i otrzymałbym CV, w którym kandydat nie jest w stanie postawić kropki, to dalej bym tego nie czytał. Można to zbić argumentem, że to jest forum, a nie CV. Tylko problem w tym, że wielokrotne utrwalanie złych nawyków prowadzi do przyjęcia błędów za regułę.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieje, że ten post skłoni kogokolwiek to refleksji i zmiany formy swoich wypowiedzi.