Skocz do zawartości
crix15

Thomas Was Alone [PSN]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

L2e6801.png

:trofea: INFORMACJE OGÓLNE :trofea:

  • Ilość trofeów : 15 (13 :braz: , 1 :srebro: , 1 :zloto: )
  • Trofea offline : 15
  • Brak trofeów online
  • Trofea możliwe do pominięcia : brak, można wrócić do danego poziomu przy pomocy Scenario Select
  • Najtrudniejsze trofea : brak, wszystkie są łatwe
  • Czas potrzebny do zdobycia 100% : Maksymalnie 5-6h

PARĘ SŁÓW WSTĘPU

Thomas Was Alone to dwuwymiarowa platformówka. Nie jest długa, zajmie nam około 5-6 godzin. Jest to gra inna niż wszystkie, ale to właśnie odmienność czyni tą produkcję bardzo wciągającą i przyjemną. Nie będę opisywać co jaki kwadracik robi, bo to jest dość dobrze opisane podczas gry. Co do trofeów, to należy uważać, żeby nie przegapić żadnego ukrytego kwadracika (znajdźki), ale jeśli jakiś przegapimy, to nic się nie stało, możemy odpalić Scenario Select i wrócić do danego poziomu. Światów jest 10, na każdym są po 2 takie kwadraciki, tak więc w sumie mamy ich 20.

OPIS TROFEÓW

1Sb60a2f.png :zloto: Thomas Was Not Alone

Finish the game.

Trzeba po prostu przejść całą grę. Poziomów jest 100, po 10 na każdym świecie.

2S75ba3a.png :braz: Experienced Jumper

Jump 1600 times.

Aby zdobyć to trofeum, należy wykonać skok 1600 razy. Może się wydawać że to dużo, ale w tej grze trzeba bardzo dużo skakać i gdy ukończymy grę ten trofik na pewno będzie już w naszej kolekcji.

3S2e6654.png :braz: Mr Lonely

Find both trophy pickups in 'Spawn'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 0.1 - 0.10. Kwadraciki są czarne, puste w środku. Jeśli komuś nie chce się szukać, to powiem, że 2 kwadraciki w tym świecie są ukryte na poziomach 0.3 i 0.5. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

4S350037.png :braz: Three Amigos

Find both trophy pickups in 'Array'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 1.1 - 1.10. Kwadraciki są na poziomach 1.8 i 1.9. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

5Sdf5abf.png :braz: The Golden Fleece

Find both trophy pickups in 'Origin'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 2.1 - 2.10. Kwadraciki są na poziomach 2.4 i 2.9. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

6S02135c.png :braz: True Romance

Find both trophy pickups in 'Assocations'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 3.1 - 3.10. Kwadraciki są na poziomach 3.4 i 3.8. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

7S78df11.png :braz: Lone Survivor

Find both trophy pickups in 'Purge'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 4.1 - 4.10. Kwadraciki są na poziomach 4.4 i 4.8. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

8See2ad2.png :braz: Defying Gravity

Find both trophy pickups in 'Invert'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 5.1 - 5.10. Kwadraciki są na poziomach 5.1 i 5.4. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

9S86d354.png :braz: A Noble Quest

Find both trophy pickups in 'Iterate'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 6.1 - 6.10. Kwadraciki są na poziomach 6.2 i 6.7. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

10Sed8340.png :braz: Creativity

Find both trophy pickups in 'Design'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 7.1 - 7.10. Kwadraciki są na poziomach 7.1 i 7.10. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

11S2f4649.png :braz: Desaturated

Find both trophy pickups in 'Generation'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 8.1 - 8.10. Kwadraciki są na poziomach 8.5 i 8.10. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

12S3f23a0.png :braz: Exit Though the Gift Shop

Find both trophy pickups in 'Y+1, X+1'

Trzeba znaleźć 2 ukryte kwadraciki na poziomach 9.1 - 9.10. Kwadraciki są na poziomach 9.2 i 9.10. Filmik przy opisie trofika :srebro: The Collection.

13Scaf511.png :srebro: The Collection

Find all trophy pickups in the game.

Trzeba znaleźć wszystkie 20 kwadracików w grze. Przy opisach poprzednich trofików opisane jest, na którym poziomie się one znajdują. Polecam przeszukiwać cały poziom, skakać w każdy zakamarek. Nie powinno być większych problemów z tym trofikiem :) Filmik :

14S6bd860.png :braz: Huge Success

Die 100 times.

Raczej nie powinno być z tym kłopotu :biggrin: Wystarczy po prostu zginąć 100 razy. Wpadnie bez problemu :)

15Se6a82b.png :braz: Part of the Problem

Bounce of Laura 100 times.

Laura to podłużny, różowy klocek, który działa jak trampolina. Po prostu trzeba na tym klocku odbić się 100 razy, aby trofeum wpadło.

Film użyty przy opisie trofeum :srebro: The Collection pochodzi z YouTube, od użytkownika MrVuule.

Zakaz kopiowania poradnika na inne fora i serwisy bez zgody autora.

To mój pierwszy poradnik, mam nadzieję, że jest dobry :)

Edytowane przez crix15
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki Ci zniknęły. Tak się dzieje, jak edytujesz posta.

Dawaj filmiki w znaczniki

.

Wklej tam sam link do danego filmiku, forum zrobi resztę i samo go sobie potem umieści w poście.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uważam, że czas ukończenia do 100% jest zdecydowanie za długi. Grę można przejść w jakieś lekko ponad 2 godzinny a szukanie znajdziek z poradnikiem to max 20 min.

Ogólnie poradnik bardzo dobry.

Edytowane przez Substraty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest pozycją obowiązkową dla wszystkich plusowiczów. Ja bawiłem się przednie, łyknąłem praktycznie na jedno posiedzenie.

Poradnik bardzo fajny, jedyne moje uwagi to to, że żadne trofea nie są do pominięcia (mamy chapter select) i fajnie by było. gdybyś znalazł jakieś zdjęcia ze znajdźkami (dużo wygodniej patrzeć na zdjęcie, niż na YT).

No i tak jak kolega wyżej napisał, można spokojnie skończyć dużo szybciej. Mi się udało w lekko ponad 4 godziny, a nie grałem non-stop, tylko z krótkimi przerwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] Poradnik bardzo fajny, jedyne moje uwagi to to, że żadne trofea nie są do pominięcia (mamy chapter select) [...]

Chodziło mi o to, że podczas normalnego przechodzenia można te kwadraciki pominąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej? ;D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry poradnik +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×