Skocz do zawartości
Patricko

Catherine

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam więcej pytań:)Poradnik rewelacyjny...na to czekałem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegenialny poradnik, z pewnością mi się przyda. Dzięki ogromne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik genialny :) a apropo zakończeń...zauważyłem że jeżeli będziemy całą grę trzymać się środka i dopiero 9 dnia zrobimy save i będziemy odpowiadać na pytania to można odkryć wsio endingi poza tymi wymagającymi 100% law/chaos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie często zaglądam do tego działu, głównie dlatego że korzystam z poradników na ps3trophies.

Jednak ten poradnik bije wszystkie jakie czytałem odnoście tej gry na głowę, duży plus.

 

Na czym polega gra metodą na 2 pady, platyna jest moim celem dlatego chcę wiedzieć zawczasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a apropo zakończeń...zauważyłem że jeżeli będziemy całą grę trzymać się środka i dopiero 9 dnia zrobimy save i będziemy odpowiadać na pytania to można odkryć wsio endingi poza tymi wymagającymi 100% law/chaos.

 

Nie do końca, jak będziesz się trzymać samego środka to masz status neutralny, a tylko jedno zakończenie za to jest (Swoją drogą najlepsze).

Mocny chaos/porządek jest bodajże, jak strzałka wejdzie już na któryś z kolorów.

 

 

Na czym polega gra metodą na 2 pady, platyna jest moim celem dlatego chcę wiedzieć zawczasu.

 

Grasz po prostu dwoma postaciami w trybie Babel. Przez to wieża ma mniej stopni do pokonania i układ jest dużo prostszy.

W trybie par nie musisz znać żadnych zaawansowanych technik układania klocków, podstawowe techniki wystarczą.

Ważne, żeby wcisnąć sobie przycisk "PS" i po prostu najpierw przemyśleć różne metody, a potem działać.

Nie robić nic na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany boskie, wysiliłeś się w dodatku gra trudna. brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna i to bardzo a nawet BARDZO, powodzenia dla wszystkich którzy celują w platynę :P

Przeszedłem właśnie 3 pierwsze poziomy na złoto na normal i dawno się tak nie napociłem.

Porada odemnie to używać przedmiotów które zdobywamy na planszach i korzystać z przycisku PS o czym pisał Patricko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Patricko napisałeś we wstępie, że najlepiej utrzymać w miarę neutralny stosunek do piątego dnia. Dlaczego akurat do piątego? Czy mam rozumieć, że najpóźniej od tego dnia można przesunąć wskaźnik maksymalnie w stronę porządku lub chaosu? Od szóstego dnia nie będzie to już możliwe?

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam 6 dzień i już mam 100% chaos albo law...po prostu od piątego dnia jest takie minimum gdzie już trzeba celować w daną stronę...żeby nie skończyło się to że zamaist 100% po której stronie będziemy mieli tylko heavy law albo hweavy chaos. No i potem łatwiej jest przejść sobie grę tylko od 5 dnia niż jechać od początku z nastawieniem na drugą stronę.

 

Ostatnie dwa zakończenia mi zostały i potem tylko już babel,rapunzelka i zabawa czarnym bloczkiem 10x.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i Kaśka zaliczona. Na początek zdobyłem zakończenie Nighty Night, przy czym nie stosowałem się do poradnika i na wszystkie pytania i smsy odpowiadałem zgodnie z własnym sumieniem. Czyżbym był złym kochankiem?  :biggrin: Nie udało mi się uratować jednej postaci - policjanta, choć jestem niemal pewien, że jedna odpowiedź jest zbugowana, gdyż wybrałem co innego, a Vincent i tak odpowiedział drugą opcją. Być może przez to postać przepadła. Nie wiedziałem też, że od pierwszej nocy trzeba pić wszystkie drinki aby zdobyć odpowiadające im puchary. Na szczęście dzięki poradnikowi będzie teraz o wiele prościej ze wszystkim. :)

 

Warto też napisać, że aby osiągnąć na koniec stan neutralny, najlepiej nie odpowiadać na żadne smsy i nie rozmawiać z postaciami w barze i owcami, natomiast w konfesjonałach wybierać na zmianę złą odpowiedź i dobrą. Wskaźnik na koniec powinien się wyrównać, co umożliwi nam zdobycie pucharku A Life Without Regrets. 

 

Co do smsów, to też należy odpowiadać praktycznie zawsze w stronę chaosu, gdyż w innym wypadku nie dostaniemy ich wystarczającej ilości, aby móc odpisać. Ja np nie zdobyłem tego pucharku. A więc sposób odpowiadania również ma znaczenie.

 

Jak dobrze pójdzie to jeszcze dziś wbiję wszystkie zakończenia i pozostałe pucharki.

 

Świetna robota Patricko! Dzięki za poradnik! :)

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik oczywiście bardzo się przydał. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, lekko odkopię temat, z racji, że zabieram się za platynę w Catherine.
Nie czytałem poradnika przed ukończeniem wątku fabularnego, więc nie mam zapisu z żadnego 5, 8 czy 9 chapteru. (nie robię tego, bo kiedyś mocno zespoilerowałem sobie jeden tytuł)
Co myślicie o takiej "drodze" do platyny:
Speed run na Easy do 5 chapteru, przy okazji trofea za alkohole i "przyjaźnie" z NPC'ami i np. Good Chakra. Potem cisnę do końca i robię pozostałe dobre zakończenia.
Load 5 chapter i cisnę Bad Karmę - do końca i robię złe zakończenia.
Load 5 chapter i robię Neutral Karmę po zakończenie.
Load 9 chapter i robię Golda na Hardzie.

Chodzi mi o to, czy można te zakończenia lepiej zoptymalizować i czy będę mógł z poziomu Easy wbijać Goldy na Hard.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karmy to spoko, lepszej opcji i tak nie było z tego co pamiętam.

Co do Golda na Hardzie to nie pamiętam już zupełnie, ale chyba na Easy raczej tego nie zrobisz niestety, acz głowy już nie dam sobie uciąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System z graniem Harda na Easy przeszedł. Gra w ogóle ma jakiś jeden główny zapis i będąc nawet na Easy w 2 etapie mogę wybrać 9 poziom i cisnąć Hard.
Takie pytanko odnośnie grania na dwa pady w Babel. Graliście to z kimś, czy sami operowaliście drugim graczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samemu, musisz tylko regularnie wciskać PS i w xmb patrzeć na kolejne ruchy. Nie jest to takie trudne wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi skomplikowanie, ale chodzi mi tylko o klocki na które można wejść 2 razy i się rozpadają. Pamiętam, że to był jedyny powód, który mi przeszkodził dwa razy w przejściu 9-6, kombinowałem z ułożeniem przez co klocek się rozpadał no i "druga osoba" nie miała jak wejść.
Koniec końców - bardzo dobrze, że jest ciężko. Nie pamiętam platyny, która by była ciężka ze względu na poziom trudności od czasów Vanquisha, Max Payne 3 czy Shadow of the Collosus. Albo grind, albo znajdźki, albo multi przejścia.

EDIT:
Siedzi platyna. Lekkie rozczarowanie z powodu poziomu trudności. Ludzie chyba zbytnio nahajpowali ten tytuł pod względem trudności, jak i serię Souls. W obu przypadkach wystarczy po prostu posiedzieć dłużej przy grze i się nie spieszyć. Może sens w tym, że normalna gra to taka, która sama się przechodzi - czyt. kampania w Call of Duty, zatem jeśli kilka razy zginiemy w obecnych czasach (Soulsy czy Catherine) to gra otrzymuje status niewyobrażalnie trudnej, gry dla masochistów, "GRY W UMIERANIE/O UMIERANIU!". Ech, dawniej to był niemal standard.
Wracając do Catherine - niesamowicie wciągający wątek fabularny, meeeega twisty, bardzo ciekawy system gameplayu.
No i oczywiście plus za poradnik.

Edytowane przez Zygo89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×