Skocz do zawartości
awakeman

Virus?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, grałem wczoraj z kolesiem na Fifie 13 w sezonach online i zaraz po tym meczu wyłączyłem konsolę. Odpaliłem ją ponownie jakąś godzinę temu i zobaczyłem, że mam wiadomość. Wszedłem w nią i było napisane coś po francusku a na samym końcu słowo virus. Od tego momentu zaczęły dziać się cuda. Nie mogłem wyjść z tej wiadomości i dopiero po ponownym włączeniu i wyłączeniu pada usunąłęm ją. Myślałem, że mam problem z głowy lecz myliłem się. Okazało się, że wywaliło mi w całym domu internet przez wireless, nawet w laptopach nie miałem do niego dostępu. Dopiero kiedy wszedłem na router zauważyłem, że w ustawieniach WAN mam dwóch providerów. Jeden ten, co powienien być i drugi cholera wie skąd. Dopiero kiedy go wywaliłem internet wrócił i zaczęło wszystko działać jak należy.

 

Mam pytanko, dostał ktoś kiedyś z Was podobną wiadomość i czy konsekwencje jej odczytania były podobne co u mnie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takimi odpowiedziami to jeszcze w tym kwartale wejdziesz w drugi tysiąc postów...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem virus przeslany przez wiadomosc psn jakos malo prawdopodobny jest.

W routerze masz "zapore ogniowa" wlaczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, grałem wczoraj z kolesiem na Fifie 13 w sezonach online i zaraz po tym meczu wyłączyłem konsolę. Odpaliłem ją ponownie jakąś godzinę temu i zobaczyłem, że mam wiadomość. Wszedłem w nią i było napisane coś po francusku a na samym końcu słowo virus. Od tego momentu zaczęły dziać się cuda. Nie mogłem wyjść z tej wiadomości i dopiero po ponownym włączeniu i wyłączeniu pada usunąłęm ją. Myślałem, że mam problem z głowy lecz myliłem się. Okazało się, że wywaliło mi w całym domu internet przez wireless, nawet w laptopach nie miałem do niego dostępu. Dopiero kiedy wszedłem na router zauważyłem, że w ustawieniach WAN mam dwóch providerów. Jeden ten, co powienien być i drugi cholera wie skąd. Dopiero kiedy go wywaliłem internet wrócił i zaczęło wszystko działać jak należy.

 

Mam pytanko, dostał ktoś kiedyś z Was podobną wiadomość i czy konsekwencje jej odczytania były podobne co u mnie?

Nie ma wirusów na PS3 - nawet na przerobionej konsoli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W routerze firewalla mam wyłączonego, szczerze powiedziawszy to zawsze miałem tak skonfigurowany router, bo wyczytałem kiedyś że włączona zapora w routerze nie służy graniu online.

Edytowane przez awakeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykanie drzwi też nie służy wychodzeniu/wchodzeniu z/do domu, ale ochronie dobytku już tak :) // do firewalla można dodać zaufane porty 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś Ty takie bzdury wyczytał? ochrona na routerze to podstawa bezpieczeństwa całej sieci domowej i w niczym nie przeszkadza...

 

o ps3 możesz być spokojny, ale przeskanuj wszystkie pc 2ma programami;

kaspersky rescue disc

malwarebytes

 

(link na www.dopreprogramy.pl )

 

zanim przeskanujesz: odłącz kabel z internetu (ten od anteny, nie komputera jakiegoś) od routera, zaloguj się do routera (przez kabel najlepiej ale Wifi też być powinno połączenie dostępne), zmień hasło do sieci Wifi, aktywuj Firewall, zmień hasło do wifi na używanych urządzeniach.

 

tyle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś Ty takie bzdury wyczytał? ochrona na routerze to podstawa bezpieczeństwa całej sieci domowej i w niczym nie przeszkadza...

 

o ps3 możesz być spokojny, ale przeskanuj wszystkie pc 2ma programami;

kaspersky rescue disc

malwarebytes

 

(link na www.dopreprogramy.pl )

 

zanim przeskanujesz: odłącz kabel z internetu (ten od anteny, nie komputera jakiegoś) od routera, zaloguj się do routera (przez kabel najlepiej ale Wifi też być powinno połączenie dostępne), zmień hasło do sieci Wifi, aktywuj Firewall, zmień hasło do wifi na używanych urządzeniach.

 

tyle.

Dzięki, zrobiłem tak jak napisałeś i rzeczywiście malwarebytes znalazł jakiegoś trojana i go usunąłem. Pozmieniałem nazwę sieci i hasło do niej oraz hasło do routera. Włączyłem też firewall'a w routerze. Tutaj mam jedno pytanie, czy wystarczy tylko zaznaczyć enable firewall (tak zrobiłem), czy trzeba bawić się w jakieś jeszcze ustawienia?

 

Raz jeszcze dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś Ty takie bzdury wyczytał? ochrona na routerze to podstawa bezpieczeństwa całej sieci domowej i w niczym nie przeszkadza...

 Niestety przeszkadza. Często wręcz konieczne jest stosowanie DMZ na routerze aby mieć w miarę dobre pingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przekierować porty niż włączać DMZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przekierować porty niż włączać DMZ...

Jasne, że lepiej ale w wielu routerach z średniej półki nie do końca to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zrobiłem tak jak napisałeś i rzeczywiście malwarebytes znalazł jakiegoś trojana i go usunąłem. Pozmieniałem nazwę sieci i hasło do niej oraz hasło do routera. Włączyłem też firewall'a w routerze. Tutaj mam jedno pytanie, czy wystarczy tylko zaznaczyć enable firewall (tak zrobiłem), czy trzeba bawić się w jakieś jeszcze ustawienia?

 

Raz jeszcze dzięki za pomoc.

 

nmzc;)

enable starczy- zwykle ustawienia standardowe są optymalne. Sprawdź sobie czy nie masz problemów z pobieraniem gier z PSS (tylko nie teraz bo środa po południu jest niemiarodajna tylko późno nocą lub jutro dopiero), graniem w multi. Powinno być ok- jak tak będzie to nic więcej nie robisz. Jakby coś było nie tak to pisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×