Skocz do zawartości
Velans

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited

Rekomendowane odpowiedzi

Daje tej grze maksymalnie rok i przejdzie na darmówke. Za co ja mam płacić te 60 zł skoro tam się nic nie dzieje. Mam nadzieje że nie odbije się to na kolejnej części Elder Scrolls (6).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ESO będzie kolejną grą która przejdzie na F2P szybciej niż by wydawca chciał.

Jest niewielu recenzentów którym jestem w stanie zaufać. Joe jest jednym z nich. 

Zamieszam więc jego recenzję ESO i niech każdy wyrobi sobie swoją opinię :biggrin:

Wspomina o wielu problemach i wytyka wiele niedoróbek... nie zapominając o dobrych aspektach gry. Może na konsoli gra będzie trochę usprawniona ale biorąc pod uwagę ile trawa certyfikacja łatek to nie liczył bym na cuda.
 

 

 

​Ja ESO nie tknę :) Nie w takim stanie i z takimi opłatami.

Edytowane przez Kenet
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie f2p to nie tylko ty zagrasz :) Dla mnie takie coś utrzyma się max rok, później sobie zdadzą sprawę iż nikt nie gra i będzie jak ze Star Warsami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utopili w tym projekcie tyle hajsu, że aż szkoda myśleć. Gdyby przeznaczyli to na kolejną część singlową to zapewne zwróciłoby się ze sporym zyskiem.

To samo właśnie było ze Star Warsami. Te projekty pochłonęły zapewne więcej pieniędzy niż niejedna gra AAA z najwyższej półki.

 

Jak zrobią F2P to bez obaw, bo na pewno będzie to P2W :) Praktycznie jak w większości MMO F2P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko zgadzam się z Tobą, ale w każdym F2P, które jest P2W można się bawić za darmo. Nikt nie każde nikomu kupować co popadnie. Ale w sumie to jeżeli miało by być P2W to jedynie chyba mega itemy do kupienia mogli by dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, bawić się można. Wystarczy, że trafisz na takiego co kupuje itemy i jesteś w dupie :)

Albo zrobią paywall, że dalej nie będziesz w stanie grać na darmowych itemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz usilnie chcieli wpie*olic multiplayer do tej serii, mogli zrobic kolejna prawowita odslone wraz z jakims 4 osobowym free co-op'em i wtedy mialoby to nawet jakis sens, a tak, wladowali kase w jakies drewno ktore jest mega przecietne i kaza sobie za to jeszcze placic miesiecznie. Czuje ze szybko przejda w model F2P a ludzie ktorzy z gory na rok oplacili juz abonament beda sie czuli kompletnie wydymani bez lubrykantu :).

 

Dodatkowo, ostantio pojawilo sie dublowanie itemow co kompletnie zniszczylo ekonomie w tej grze, Zenimax rozdalo bany na lewo i prawo nawet ludziom ktorzy przypadkiem weszli w posiadanie "brudnego zlota/przedmiotow" (droga wymiany czy auction house). Padaka pany, padaka kompletna.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utopili w tym projekcie tyle hajsu, że aż szkoda myśleć. Gdyby przeznaczyli to na kolejną część singlową to zapewne zwróciłoby się ze sporym zyskiem.

To samo właśnie było ze Star Warsami. Te projekty pochłonęły zapewne więcej pieniędzy niż niejedna gra AAA z najwyższej półki.

 

Jak zrobią F2P to bez obaw, bo na pewno będzie to P2W :) Praktycznie jak w większości MMO F2P.

 

Większość gier MMO po przejściu na F2P jest źle wyważona. Większość to nie znaczy wszystkie.

Nie zakładam, że Zenimax Online zrobi to dobrze (są niezbyt doświadczoną firmą) jednak jeśli zawali to ich strata.

Jest sporo gier w które grałem i które w mojej opinii są w systemie F2P dobrze opracowane.

 

Tera,
Path of Exile, 
Firefall,
Rift, 
DotA 2,
Warframe,
WarThunder,
Everquest 2,

DC Universe Online (mam już 3 postać) kupiłem tylko 1 dodatek (Moc Elektryczności) żeby zwiększyć limit kasy (bez tego jest ciężko),

Neverwinter Online jest też całkiem dobrze opracowany.

Wracając do tematu jeśli zmienią system na F2P i pójdą za przykładem gier, które po przejściu na F2P odniosły sukces lub podniosły się z upadku to będzie dobrze.

Najważniejsze to skupić się na przedmiotach kosmetycznych (skórki) i konsumenckich jak boostery XP, golda lub zwiększenie ilości slotów na postacie lub zebrany loot.

​Na rzeczach, które zwiększają wygodę, oszczędzają czas zwiększają unikalność postaci gracza a jak wiemy każdy lubi wygodę i sporo osób chce się wyróżniać :)

Edytowane przez Kenet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy na początku pragnę zaznaczyć iż w ESO nie grałem.

Natomiast całkowicie zrozumiałe jest dla mnie robienie z tej gry MMO. To w tej chwili jedyny typ/rodzaj gier które na PC na siebie zarabiają, jak znajdę to podrzucę linka o zarobkach Wargaming na WOT. Całkiem niezły kawałek kasy.

Popatrzcie na ten produkt od strony deweloperki na PC. Tytuły Single Player sprzedają się na PC słabo, żeby nie powiedzieć żałośnie, w stosunku do ich konsolowych wersji, wystarczy zresztą sprawdzić wyniki sprzedażowe Skyrima wg Vgchart: www.vgchartz.com/gamedb/?name=skyrim

13 mln do 3,5 mln.

Zenimax pokombinował, bo chcieli mieć ciastko i zjeść ciastko, i wymyślili MMO.

Na PC się zarabia, na konsolach są już WOT, WT, Warframe i coś tam jeszcze.

Niestety lajf iz brutal i nie wyszło tak jak miało wyjść, bo ciastko niby jest ale jak na swoją cenę ti coś kompletnie niezjadliwe.

Ja przychylam się do opinii większości, pewnie zagram jak będzie FTP.

Edytowane przez Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na ten produkt od strony deweloperki na PC. Tytuły Single Player sprzedają się na PC słabo, żeby nie powiedzieć żałośnie, w stosunku do ich konsolowych wersji, wystarczy zresztą sprawdzić wyniki sprzedażowe Skyrima wg Vgchart: www.vgchartz.com/gamedb/?name=skyrim

13 mln do 3,5 mln.

Zenimax pokombinował, bo chcieli mieć ciastko i zjeść ciastko, i wymyślili MMO.

Na PC się zarabia, na konsolach są już WOT, WT, Warframe i coś tam jeszcze.

Niestety lajf iz brutal i nie wyszło tak jak miało wyjść, bo ciastko niby jest ale jak na swoją cenę ti coś kompletnie niezjadliwe.

Ja przychylam się do opinii większości, pewnie zagram jak będzie FTP.

 

Może i tak ale od jakiegoś czasu seria ES nie jest już produktem robionym na rynek PC. To multiplatforma i jako taka przynosi zyski jako całość. Jeżeli coś sprzedaje się słabo na jednej z platform develoer ją zostawia i olewa (Wii U) koncentrując się na platformach przynoszących zyski, taki jest rynek.

Zenimax / Bethesta wydali 200 000 000$ na jedną grę MMO podczas gdy ten budżet pozwolił by na zrobienie 2 tytułów single na przestrzeni kolejnych 3/4 lat z których każdy przyniósł by im mega zysk.

 

Zakładając że sprzedali 16 500 000 kopi gier to zarobili około 700 000 000$ Wnioskuję to na postawie informacji od samego Zenimax.

 

Zenimax today announced that they shipped 10 million copies of The Elder Scrolls V: Skyrim. That’s right, 10 million units shipped. They made $650 million in revenue across all three platforms, since it was released on November 11.

 

 

A powyższe dane mówią tylko o jednej grze z serii.

 

Wg. tego linku z Wikipedii  Stworzenie Skyrim wraz z marketingiem reklamą i całym tym cyrkiem kosztowało ok 95 000 000 $ 

 

Z kasy którą zarobili na Skyrim mogli by zrobić 7 nowych gier (6 - odliczając premię i złote foki przy basenach prezesów)

 

Teraz wyobraźcie sobie jak wyglądała by kolejna gra z serii ES gdyby zamiast w MMO poszli dalej w singla.. i wydali nawet 150 000 000$ (zarobili by kolejne 700 000 000 w kilka miesięcy)

 

Bethesta tworząc ESO chciała wykonać skok na kasę który do tej pory wyszedł tylko WoW.

 

Niestety długi czas developingu i niedoświadczona / lub nie zgrana ekipa stworzyła tytuł który osiągnie swój właściwy kształt dopiero za kilka lub kilkanaście Updatów że o DLC z nowymi prowincjami nie wspomnę :biggrin:

 

Za kilka miesięcy statystyki aktywnych suberów powiedzą czy mamy doczynienia z tendencją wzrostową czy spadkową i wtedy będzie wiadomo kiedy gra przejdzie na F2P - bo przejdzie na pewno.

Edytowane przez Kenet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam :) jeśli jest ktoś zainteresowany wspólna grą od startu TESO na PS4 z osobami ogarniętym w świecie MMORPG to zapraszam.Moje ID: Avo1989

Edytowane przez Avo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) jeśli jest ktoś zainteresowany wspólna grą od startu TESO na PS4 z osobami ogarniętym w świecie MMORPG to zapraszam.Moje ID: Avo1989

 

Jeśli chodzi o mnie, to postaram się zakupić TESO jak najszybciej, ale nie gwarantuję, że będzie to premiera. Wszystko zależy od moich funduszy :biggrin:. Ale jesteśmy już znajomymi, więc razem zawsze milej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESO opóźnione...  o około 6 miesięcy 

 

66068-panic-gif-sgeU.gif

 

ale są też plusy.

 

 

 

Via a special offer, anyone who purchases and plays the PC/Mac version of The Elder Scrolls Online by the end of June will have the opportunity to transfer their character(s) to either console version when they are released. The offer will allow you to begin playing immediately on the PC/Mac, and then add the PS4 or Xbox One version and transfer the character(s) you have created and developed. And, you don’t have to pay full price for the game twice. For $20, eligible PC and Mac players will have the option to add a full, digital version of ESO on either the PS4 or the Xbox One with your character transfer(s), and another 30 days of included game time. 

 

- jeśli teraz grasz na pc będziesz mógł przenieść postać na konsolę.

- jeśli już masz grę na PC to za jedyne 20 dolców zakupisz pełną wersję na PS4 - ciekawe czy będzie można na jednym abonamencie grać na pc i na konsoli - już widzę te machlojki 

- do wersji na PS4 dostaniesz dodatkowe 30 dni gry jeśli skorzystasz z powyższych ofert

 

No to czekam na wasze zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak już będzie miało wyjść na PS4 to ogłoszą ,że przejdą na free to play :) ,jak by nie było to i tak konsolowcy nic z tego nie maja oprócz przeprosin...


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opóźnili bo zdali sobie sprawę, że po recenzjach PC, ten crap nie przejdzie. ESO zbiera straszny pojazd i zbiera go słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś gra na PCtach i napisał by jakąś opinię na temat wersji na PCty? :].

Premiera na PCtach już była, więc, że w temacie jest dużo do napisania a w naszych wpisach jest dużo miejsca z chęcią przeczytam jakieś wrażenia ;). Przy tym temat trochę rozrusza się :).

 

Moim zdaniem premiera (na PC) wywołała trochę nowych informacji i zauważyłem, że kilka dni po premierze już było spokojnie z wszelkimi opiniami, które pojawiały się już po premierze w mniejszych ilościach. Coś czuję, że wydanie TESO na konsolach w tym PS4 nie przejdzie tak samo. Myśle, że będzie większy boom ale też w znaczeniu pozytywnym. Pewnie dlatego, że jest to nowa generacja konsol i do tego gatunek MMORPG, który będzie próbował zdobywać popularność na naszym poletku.

Więc pół żartem pół serio, chyba już wiem dlaczego premiera TESO na PS4 została przeniesiona ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś gra na PCtach i napisał by jakąś opinię na temat wersji na PCty? :].

...

Każdy zainteresowany grą pewnie zapoznał się z recenzjami na PCtowych portalach, i tobie też to polecam.

Używanie googla nie boli.

Ogólnie opinie są negatywne - gra jest strasznie zabugowana i to w podstawowych kwestiach. Większość recenzentów obstawia że gra dość szybko stanie się Fri Tu Plej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zainteresowany grą pewnie zapoznał się z recenzjami na PCtowych portalach, i tobie też to polecam.

W większości przypadkach, gry oceniam sam, po zagraniu :).

 

Ogólnie opinie są negatywne - gra jest strasznie zabugowana i to w podstawowych kwestiach. Większość recenzentów obstawia że gra dość szybko stanie się Fri Tu Plej.

Z jednej strony fajnie jakby było mniej kosztów podczas grania. Ale ja sądze, że zainteresowanie grą na konsolach będzie duże albo bardzo duże i możliwe ... że dopiero po sprawdzeniu rynku na konsolach wydawca i producent będą mogli podejmować decyzje. Osobiście chciałbym mieć mniej kosztów związanych z grą (dlatego też chyba nie kupię gry na premierę) ale też bardzo chciałbym zagrać w TESO. :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie duże zainteresowanie na początku bo nie my jedyni jesteśmy fanami świat elder scroll. Ale prawda jest taka że już w pierwszych misjach będziesz dostawać kur...cy. Questy których nie idzie przejść. Przedmioty które same znikają z plecaka. Masakra, grałem w to tylko te 30 darmowych dni i jedyne co mam to świetne pudełko na półce nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra została oficjalnie potwierdzona na 2015r.Więcej informacji na temat konsolowej wersji jak i konkretna data premiery ma się ukazać na początku roku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSSite.com przeczytałem przed chwilą, że TESO może stanie się grą Free-to-Play do czasu naszej premiery na PS4 ;). Była by to wtedy wiadomość, która by bardzo dużo zmieniła na plus ;). Sam jak wyżej pisałem, na premierę raczej bym nie skusił się kupić gry za standarową cenę - chyba, że była by to mniejsza kwota ;]. Ale jeśli gra stanie się Free-to-Play to tylko się radować ;). Wtedy TESO może ładnie namieszać i na pewno zyska na popularności :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×