Skocz do zawartości
piotr_HQT

W Polsce ukaże się składanka z muzyką z gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu podawałem tutaj informację, że jako jedna z wytwórni muzycznych rozważamy wydanie na polskim rynku składanki zawierającej muzykę z gier. Dziś mogę Wam potwierdzić, że składanka... powstała, i ukaże się na rynku na początku lipca. Prace nad płyta trwały ... miesiącami. Ilość kłód, jakie stawiano nam pod nogi można liczyć w dziesiątkach, a zdobycie zgody na wydanie jednego utworu często wiązało się z drogą przez około 20 osób na róznych kontynentach, by w końcu dotrzeć do osoby decyzyjnej .

 

Z przykrością stwierdzam też, że całkowicie w tej kwestii zawiedli polscy wydawcy, którzy kompletnie nie potrafi nam pomóc w tym temacie. Pod tym względem polscy przedstawiciele zagranicznych firm muszą jeszcze wiele poprawić ... Prawie zawsze słyszeliśmy odpowiedzieć: "tego się nie da zrobić" . Jak się okazuje - da się, choć na pewno nie wystarczy tutaj jeden mail ...

 

Składanka ukaże się na polskim rynku nakładem wytwórni HQT Music Group, m.in. związanej z debiutem popularnej na scenie pop - Eweliny Lisowskiej. Do wydania tego wydawnictwa podeszliśmy ambitnie - o zgody na utwory staraliśmy się ponad pół roku - wszystko po to, aby zapewnić możliwie wysoką jakość. Jednocześnie postanowiliśmy zaoferować składankę dla graczy, ale też dla każdego, kto chciałby przekonać się, że muzyka w grach może być równie dobrze tak popularna jak filmowa. Warunek - ktoś musi dać jej szansę. Postanowiliśmy to zrobić - a czy się uda, pokaże czas. Naszym zdaniem drzemie w niej ogromny potencjał, ale wiedza ogólna na ten temat w kraju praktycznie nie istnieje. Ta płyta jest testem z naszej strony i w pewnym sensie ryzykiem, którego zdecydowaliśmy się podjąć.

 

To, jakie utwory chcieliśmy umieścić na tej płycie to jedno, a to jakie mogliśmy - drugie. Mimo wszystko jesteśmy zdania, że tracklista jest przemyślana i co najważniejsze - nie jest kopią tego, co można znaleźć zagranicą (choć płyt z muzyką z gier (oryginalną, nie covery) nawet na świecie jest zaskakująco mało) . Nie ukrywamy jednak, że choć zabrakło już czasu, jesteśmy w trakcie zdobywania zgód na umieszczenie kolejnych hitów z gier, a niektóre z nich...już mamy. To, czy z nich skorzystamy jest uzależnione od kwestii ew. pojawienia się kolejnej części naszej składanki. A to już zależy od wielu czynników - z pewnością domyślacie się jakich ;-)

 

Sondowaliśmy rynek graczy przez długi czas, posłużyliśmy się licznymi ankietami, ktore przeprowadziliśmy na licznych forach i portalach związanych z grami, ale także niezależnych miejscach od graczy. Efektem jest 19 utworów - bardzo różnych - tak różnych, jak różne są gry. Nie wiemy, czy będziecie zadowoleni, ale mimo to - postanowiliśmy zaryzykować. A czy się uda i czy warto było ponieść inwestycję tak czasową jak i finansową... to już ocenicie Wy - Gracze.

 

TRACKLISTA:

 

1             Chumbawamba -  Tubthumping  (FIFA World Cup 98)

2             Toto - Africa   (GTA 3: Vice City)

3             F-Ups - Lazy Generation  (Burnout 3: Takedown)

4             Harold Faltermayer - Military Ground (Jack Orlando)

5             Blondie - Heart Of Glass  (GTA 3: Vice City Stories)

6             Starsailor - Way To Fall  (Metal Gear Solid 3)

7             Disasterpeace - Adventure  (Fez)

8             Olivier Deriviere - My Quest Begins  (Of Orcs And Men)

9             Kyle Gabler -  Brave Adventures  (World Of Goo)

10           The Explosion - Here I Am (Burnout 3: Takedown / Tony Hawk Pro Skater 2)

11           Avicii - Levels  (Forza Horizon)

12           Paul Van Dyk - For An Angel (PVR E-Club remix)  (Test Drive Unlimited 2)

13           Mike Koglin -  Hear Me  (World Racing)

14           Mr Mister - Broken Wings  (GTA 3: Vice City)

15           Harold Faltermayer -  I Close My Eyes And Think Of You  (Jack Orlando)

16           Kyle Gabler - Years Of Work  (World Of Goo)

17           Austin Wintory - Apotheosis  (Journey)

18           Harold Faltermayer - The Night Time is Right Time (Jack Orlando)

19           Giles Lamb - Trailer Theme   (Dead Island)

 

Premiera: 2 lipca 2013.

 

Czekam na wszelkie opinie / spostrzeżenia . W razie dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji :-)

 

Pozdrawiam,

Piotr Baranowski

HQT Music Group

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że temat wydania tej składanki już dawno zdechł ;)

Dobór utworów jest średnio udany (subiektywnie), ale to pewnie przez kwestie licencyjne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, licencje to temat, ktory skutecznie nam utrudnił zadanie. Mimo wszystko, chyba nie jest bardzo źle...? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, licencje to temat, ktory skutecznie nam utrudnił zadanie. Mimo wszystko, chyba nie jest bardzo źle...? :)

Jest dobrze :)

Składanka będzie dostępna w normalnych sklepach typu Empik, MM czy tylko w niszowcach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionka użyta w napisie "play to play" jest brzydka...

No i kolorystyka jednolita...

 

Ale kupię jak tylko wyjdzie - składanek z gier nigdy dość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

“gta 3 : vice city” ???

 

Hm...a coś źle napisałem? :)

 

Kloose - dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować, że premiera płyty nastąpi już JUTRO - kompilację będziecie mogli kupić m.in. w sklepach sieci Media Markt oraz Saturn, a już za ok. 2 tygodnie, także w EMPIKach. Wierząc w potencjalne zainteresowanie składanką graczy , EMPIK uruchomił możliwość zakupu płyty ONLINE: http://www.empik.com/play-to-play-various-artists,p1076598934,muzyka-p . Jeśli więc chcecie wesprzeć to wydawnictwo, nie pozostaje mi nic innego, jak po prostu zachęcić Was do zakupu wydawnictwa :-)

 

W razie jakichkolwiek pytań, piszcie.

Pozdrawiam,

Piotr Baranowski

HQT Music Group

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...a coś źle napisałem? :)

 

Kloose - dzięki !

było albo GTA 3 albo GTA Vice City z tego co kojarze chyba, że coś pomyliłem to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, czy było warto :)

 

c05f38b59c15028e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, super! 

Podziel się wrażeniami - dzięki za wsparcie wydawnictwa ! :-)

 

Zobaczymy, czy było warto :)

 

c05f38b59c15028e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po osłuchaniu, mam lekko mieszane odczucia...

 

Fajnie, że taka składanka w ogóle powstała, ale jak już marudziłem wyżej - dobór utworów jest średnio udany i zamiast "play to play", równie dobrze mogłaby się nazywać "bravo hits vol. 666" i nikt by się nie zorientował. Płyta jest niby skierowana do wszystkich, ale tak naprawdę chyba tylko maniacy odgadną z jakiej gry pochodzi dany kawałek - bo prócz bardzo lakonicznych opisów utworów, zabrakło tego najważniejszego - tytułu gry z której pochodzą (czyżby problemy licencyjne?). Druga płyta z niby "ekskluzywnymi" materiałami z tvgry.pl to lekkie nieporozumienie - po 2 minutach DVD wylądowało w pudełku...

 

Trzymam kciuki aby projekt wypalił (finansowo też) i mam nadzieję, że kolejna skladanka będzie trochę lepiej przemyślana muzycznie - może ukłon w stronę produkcji indie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×