Skocz do zawartości
DaaV

Książki o starcie ebiznesu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od kilku miesięcy czytam na temat ebiznesu, chcę założyc sklep internetowy, mam kapitał ~3tyś. zł, aktualnie czytam Czas na E-biznes oraz Getting Things Done Davida Allena. Śledzę różne fora, mam książke o pisaniu biznesplanów, jakiś tam wstępny pomysł, rozeznanie wśrod platform skelpowych. Ale chce poznać jakieś ciekawostki, porady, jak zrobić wzsystko krok po kroku, od 'specjalistow' lub ludzi, którym się to 'udało'. Staram się osiągnać jakiś pasywny dochód, z czasem może zatrudniając nawet kogoś do obsługi sklepu.

Zastanawiam się nad takimi książkami, doradźcie jakie tytuły warto przeczytać, które wzbogacą mnie o jakąś wiedzę (mam bony do empik i z tamtąd chciałbym coś wyhaczyć, 2książki):
"Bogaty ojciec, biedny ojciec", "E-sklep. Biznes na kryzys", "E-biznes. Porady praktyka", "Odnieś sukces w sieci!", "Sklepy internetowe", O biznesie w internecie. Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale baliście się zapytać",

osobiście zastanawiam się Bogatym ojcem i ostatnim tytułem. Co sądzicie? Jakieś inne warte tytuły? Może jakieś ebooki?

Edytowane przez DaaV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka złota zasada: jeżeli jesteś w czymś dobry, rób to. Jeśli nie, ucz tego innych. Mówiąc po ludzku: te wszystkie książki to strata czasu i pieniędzy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to coś pomoże to masz moją bibliografię z pracy magisterskiej (o handlu i promocji w internecie - więc tematyka raczej trafiona):

1.W. Chmielarz: Systemy biznesu elektronicznego, Difin, Warszawa 2007

2.W. Chmielarz, Handel elektroniczny nie tylko w gospodarce wirtualnej, Wydawnictwa Naukowe Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 2001

3.Z. Dobrowolski, Internet dla Biznesu, Warszawa 2002

4.B. Dwornik, Raport badania w Internecie, interaktywnie.com, 2012

5.A. Frankowska, B. Dwornik, A. Anagnostopulu, Raport e-commerce, interaktywnie.com, 2012

6.E. Frąckiewicz, Marketing Internetowy, PWN, Warszawa 2006

7.T. Frontczak, Marketing internetowy w wyszukiwarkach, Helion, Gliwice 2006

8.B. Gregor, M. Stawiszyński: e-Commerce, Oficyna Wydawnicza Branta, Bydgoszcz, Łódź 2002

9.B. Gregor, M. Stawiszyński, Handel elektroniczny jako narzędzie marketingu w procesie globalizacji, Wydział Zarządzania AGH, Kraków 2001

10.W. Grudzewski, I. Hejduk, Przedsiębiorstwo wirtualne, Difin, Warszawa 2002

11.A. Hartman, J. Sifonis, J. Kador: E-biznes. Strategie sukcesu w gospodarce internetowej, K. E. Liber, Warszawa 2001

12.R. Kański: Podstawy i rozwój e-biznesu, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu, Wrocław 2005

13.M. de Kare-Silver, e-szok rewolucja elektroniczna w handlu, PWE, Warszawa 2002

14.D. Kazanowski, Nowy marketing w Internecie, Difin, Warszawa 2007

15.P. Kossecki, Kreowanie i pomiar wartości przedsiębiorstwa w świecie internetu, PWSFTviT, Łódź 2011

16.A. Leśniewska, Reklama internetowa, Helion, Gliwice 2006

17.T. Maciejowski, Firma w Internecie. Budowanie przewagi konkurencyjne, Wydawnictwo Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2000.

18.A. Małachowski, Gospodarcze zastosowania Internetu, Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Wrocław 2001

19.Ch. Modzelewski, Przegląd modeli Biznesowych, I-Metria, 2000

20.M. Niedźwiedziński, Globalny handel elktroniczny,PWN, Warszawa 2004

21.M. Norris, S. West, E-biznes, Wydawnictwa Komunikacji I Łączności, Warszawa 2001

22.Raport E-commerce w Polsce 2010, praktycy.com, 2010

23.Raport e-commerce, Internet Standard, wrzesień 2011

24.J. Rozmiarek, E-Sklep biznes na kryzys, Książka i Wiedza, Warszawa 2010

25.J. Sobieska-Karpińska, J. Jajeczko, Marketing, reklama, promocja w i-handlu, [w:] A. Małachowski (red.), Wprowadzenie do i-handlu, rozdz. 7, Wydawnictwo AE we Wrocławiu, Wrocław 2006

26.State of Search Engine Marketing Report 2010, SEMPO

27.A. Sznajder, marketing wirtualny, Oficyna Ekonomiczna, Kraków 2002

28.G. Szyszka, Elektroniczna gospodarka w Polsce – Raport 2002, Instytut Logistyki i Magazynowania, Poznań 2003

29.K. Tez, Przestępstwa internetowe – raport, Komputer Świat, 9 marca 2012

30.L. Windham, K. Orton, Dusza nowego konsumenta. Postawy, zachowania i preferencje e-klientów, CeDeWu, Warszawa 2001

Jednak same książki nic nie dają, są tam jakieś informacje, ale złotej reguły nie znajdziesz. Ważniejsze jest to co sprzedajesz, docelowy target i środki jakimi chcesz dokonywać transakcji. Najłatwiej jest zacząć działalność C2C, konsument-konsument z wykorzystaniem aukcji.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz handlowalem grami i w sumie poswiecalem 1h tygodniowo mialem te 100zl miesiecznie, teraz chce to roziwnac, mysle o grach i elektronice ale to ciezki rynek, teraz troche czytam, mam zestaw ksiazek od taty z ekonomi itp. to postaram sie wybadac nisze rynkowa i w cos uderze :)

chcialem gierki, ale nie wiem czy bym na tym cokolwiek zarobil, tak duza konkurencja.. no masz troche tego, cos popatrze i kazdy wie, ze te ksiazki to pic na wode, bo gdyby ktos mial metode na zysk to by jej nie udostepnil milionom za 36,99 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz dobre źródło, żeby kupować gry tanio i sprzedawać taniej niż konkurencja to zawsze będziesz miał klientów.

Znajomy miał dobry interes swego czasu, gdy sprzedawał buty. Ściągał je pomijając łańcuch pośredników i dobrze na tym wychodził. W sumie to jest najważniejsze, jeśli chcesz rozpocząć interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega znalazł sklep który miał promocje gier na święta chyba (gamestop) kupywał gry za połowe ceny i sprzedawał z zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega znalazł sklep który miał promocje gier na święta chyba (gamestop) kupywał gry za połowe ceny i sprzedawał z zyskiem.

 

no to juz cos ale ja mysle troche o wiekszej skali i legalnie, takie cos jest nie legalne bo omijasz us ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tyś zł, to jest nic jak chcesz zaczynać własny interes... Musisz brać pod uwagę, że wykupienie serwera kosztuje, stworzenie strony o ile sam nie potrafisz. Zakładam, że nie masz zielonego pojęcia o księgowości, a więc będziesz musiał opłacić księgową. Dodatkowo musisz zus oplacić. Jeżeli chcesz coś poważniejszego, to musisz mieć gdzie to trzymać, więc trzeba mieć magazyn i ochrone coby Ci żuliki nie obrobili Cię. Twoje pierwsze kontakty z hurtowniami, to będą masakrytyczne, bo nie będziesz mieć ani rabatu, ani możliwości płacenia w pierwszej fazie faktur odroczonych. Ludzią się wydaję, że hurtownia, to jak sklep normalny, a tak nie jest, bo trzeba kupić opakowanie zbiorcze, a takowe jest różne np 25 sztuk danej rzeczy w kartonie.  Spodkasz się z hurtowniami, gdzie ceny będą znacznie droższe od tych w normalnych sklepach. Dodatkowo, nikt Ci nie zdradzi gdzie są tanie hurtownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tyś zł, to jest nic jak chcesz zaczynać własny interes... Musisz brać pod uwagę, że wykupienie serwera kosztuje, stworzenie strony o ile sam nie potrafisz. Zakładam, że nie masz zielonego pojęcia o księgowości, a więc będziesz musiał opłacić księgową. Dodatkowo musisz zus oplacić. Jeżeli chcesz coś poważniejszego, to musisz mieć gdzie to trzymać, więc trzeba mieć magazyn i ochrone coby Ci żuliki nie obrobili Cię. Twoje pierwsze kontakty z hurtowniami, to będą masakrytyczne, bo nie będziesz mieć ani rabatu, ani możliwości płacenia w pierwszej fazie faktur odroczonych. Ludzią się wydaję, że hurtownia, to jak sklep normalny, a tak nie jest, bo trzeba kupić opakowanie zbiorcze, a takowe jest różne np 25 sztuk danej rzeczy w kartonie.  Spodkasz się z hurtowniami, gdzie ceny będą znacznie droższe od tych w normalnych sklepach. Dodatkowo, nikt Ci nie zdradzi gdzie są tanie hurtownie...

 

hurtownie na dropshipping, omijam magazyn, ksiegowosc juz mam i koszty rowne 0zl, budzet wzrosl do 7k zl i jeszcze rosnie, mysle ze jest szansa 10tyś na start :) zus wiadomo ale jako uczen mam znizke, mysle o inkubatorach przedsiebiorczosci, ale nie wiem. wiadomo hurtownia to ciezki orzech do zgryzienia ale zobaczymy, jak nie sklep to moze cos innego, strony tez umiem robic i wlasnie na wirtualnym serwie robie na prescie i wp, ale chyba zamowie gotowca, lepsze na start, np. z redcart.pl albo czegos..

 

i jeszcze szybka piłka:

 

"Odnieś sukces w sieci! Praktyczny przewodnik po e-marketingu dla małych i średnich firm" Krzysztofa Morawskiego,

"O biznesie w internecie. Wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale baliście się zapytać" Wydawnictwa Helion,

"E-biznes. Poradnik praktyka" Macieja Dutko.

 

która najlepiej dla laika? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiyosakiego sobie daruj. Polecam materiały Piotrka Majewskiego i Adriana Kołodzieja. Jeśli myślisz o ebiznesie to będziesz potrzebował własnej strony. Zrobienie bloga w systemie wordpress nie jest trudne. Do tego jakieś strony przechwytujące i autoresponder. Autoresponder na początek wystarczy darmowy freebot, z czasem jednak będziesz musiał wykupić jakiś lepszy. Hosting i domena to kosz max 150 złotych na rok, więc koszta nie są duże.  Jak to wszystko ogarniesz to dasz radę. 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na wordpressie juz prowadzilem cos jest to do ogarniecia, teraz mialem zajob z prawkiem ale od jutra mysle biore sie za lektury, mam te ksiazki co wyzej, mam tez czas na ebiznes majowskiego, chetnie tez lookne to co wrzuciles Laptok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×