Skocz do zawartości
DaraS

Deep Down

Rekomendowane odpowiedzi

Gierka ma potencjał. Chciał bym by choć trochę była tak klimatyczna jak Skyrim. Co do tego filmiku to jest od w sieci od bardzo dawna ( ale to chyba każdy wie ). Nie pokazano go na E3 pewnie dla tego by zrobić duże wrażenie na graczach pokazując go na Gamescom.

 

Mimo iż widać, żę ten interfejs broni itp jest wklejony to wydaje mi się, że PS4 dał by rade wygenerować taki system graficzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie gra tylko tech demo jak Agni's Philosophy od SE czy Dark Sorcerer od Quantic Dream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet był kiedyś news o tym, że to rzeczywiście był gameplay pokazany na tym filmiku ale... za pięknie to wygląda, niestety. No i to Capcom jest, ale nóż widelec się odpokutują w nowej generacji? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to RPG fantasy na nowym silniku Panta Rhei od Capcom, z tego co widziałem w sieci, jak na razie wychodzi tylko na PS4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wypas :). Cała gra pewnie takiego poziomu jeszcze nie utrzyma ale jak za pare lat kolejne generacje gier będą z taką oprawą w większych lokacjach to chwatit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, gdzieś wczoraj czytałem ale nie jestem w stanie powiedzieć gdzie bo nie pamiętam ale pisali, że Deep Down ma być pokazany na targach E3 2014 ( dopiero ).

Miejmy nadzieję, że to nie prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nah! "Capcom has moved to clarify that its new IP Deep Down has no connection to its popular RPG franchise Dragon's Dogma."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nieobecność Deep Downa na targach E3 i potwierdzone zignorowanie Gamescom przez Capcom to nie są informacje, które chciał usłyszeć ktoś, kto z entuzjazmem powitał pokaz Deep Down w trakcie PlayStation Meeting 2013. Jednak dzięki wywiadowi, który przeprowadzony został na serwisie GameWatch i tłumaczeniu wykonanym przez serwis Dualshockers dowiedzieć się możemy mnóstwa ciekawych informacji odnośnie tej produkcji.

Pozwólcie, że wszystkie informacje przedstawię w formie listy, tak będzie łatwiej i wygodniej.

  • Deweloping silnika Panta Rhei wystartował w 2011 roku jako doraźne rozwiązanie problemów z MT Framework, przez którego złe działanie tworzenie gier się wydłużało.
  • Demo Deep Down działało w czasie rzeczywistym na PS4, wyświetlając między 10 a 20 milionami polygonów na klatkę.
  • Płynność  wynosiła stale ponad 30 klatek na sekundę, a wszystkie tekstury zajmowały 2 GB pamięci RAM na konsoli (na PC było to 1,2 GB). Jednocześnie odpalone było 30 shaderów.
  • Demo na PC-cie może zostać odpalone ze sprzętem NVIDIA Geforce GTX 570, 8 GB RAM i CPU Intel Core i7. Stacje robocze na których pracował Capcom wyposażone były w Geforce GTX 680 i GTX 590.
  • Capcom twierdzi, że wydajność PS4 jest co prawda niższa niż najmocniejsza konfiguracja PC, ale tylko w teorii. Dzięki łatwości w programowaniu i architekturze PS4, są miejsca w których konsola bije PC-ty w wydajności.
  • Silnik korzysta z teselacji i w wybranych miejscach z Approximating Catmull-Clark Subdivision Surfaces, które niestety zbyt mocno obciąża sprzęt by korzystać z tego w całej scenie. Dodatkowo użyto Dynamic Level of Detail by zlikwidować pop-in (wskakujące na ekran elementy). Dzięki wydajności pamięci RAM, można korzystać z DLoD bez większej utraty wydajności.
  • Capcom tworzył silnik z zamysłem, że PS4 będzie około 8 razy mocniejsze od PS3. Udało trafić im się idealnie.
  • Wykorzystane shadery nie mogą być porównywane z tymi, które używane są teraz. Te nowe są znacznie bardziej rozbudowane, dzięki czemu można osiągnąć oczekiwaną jakość.
  • Producent nie mógł zdradzić, czy Deep Down jest tytułem na wyłączność dla PS4.

Na koniec - zrzut z artykułu pokazujący kolejne bufory i scenę końcową.

WYHASun.png

http://www.ps3site.pl/capcom-zdradza-tajniki-silnika-na-ktorym-hula-deep-down/162211#more-162211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowane przez ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych dwóch trailerach i tytule zanosi się na typowy dungeon crawler w zamkniętych, ciasnych lokacjach. I dobrze, oby tylko był wymagający jak gry od From Software.

 

O kur** gra sieciowa? Może jeszcze p2w? Niech wyp%&$#*@jo. 

 

http://www.ps3site.pl/deep-down-od-capcomu-okazalo-sie-byc-gra-sieciowa/162409

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych dwóch trailerach i tytule zanosi się na typowy dungeon crawler w zamkniętych, ciasnych lokacjach. I dobrze, oby tylko był wymagający jak gry od From Software.

 

Prognoza, moim zdaniem, jeszcze bardziej trafna niż się autorowi zdawało - moim zdaniem twórcy celują tu w coś w stylu klasycznej(tyle że onlajnowej) sesji D&D w której kilkuosobowa  drużyna wspólnie zapuszcza się w jakieś lochy celem zajebania smoka/zdobycia skarbu/uratowania wioski. Podejrzewam że to podejście capcomu do gier w stylu Division czy Destiny czyli niemalże 100% nastawienie na co-op.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był zachwycony taką gierą ale w singlu, co-op jako opcja ewentualnie. Główną siłą takiej gry byłoby uczucie osamotnienia, zaszczucia i zdania sie tylko na siebie. Co-op z tym nie współgra i całkowicie zmienia doznania. Też może być nieżle ale już inaczej.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie uczucie zaszczucia jak tu od początku pokazują nam klasyczną "drużynę" zapuszczającą się w jakieś jaskinie/dziury/katakumby żeby [kopnę się teraz w głowę] smoka/bazyliszka/czycotobyło ? To nie ma być Dark Souls i to od początku było widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 gostków przy ognisku na trailerze to wcale nie oczywiste, że to drużyna. Cutscenka z 2 NPC-ami np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ja po prostu od razu tak to odebrałem - że to ma być coś zdecydowanie bardziej w stronę Dragon's Dogma niż Dark/Demon's Souls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja po przeczytaniu informacji ze ta gra to sieciowka jakas, stracilem jakikolwiek hype na te produkcje. Czekam na Dogme 2 w takiej grafice :).

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Sieciowa" może oznaczać też to, że zamiast pawnów sterowanych AI, będziemy mieli w drużynie innych graczy.To się wydaje bardziej prawdopodobne niż jakieś MMO.Trzeba czekać na więcej info. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być playable video na TGS. Ciekawy jestem co zostanie z tej grafy z trailera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko na konferencji pokazali real time gameplay. Gra połączenie systemu online z Dark Souls z gameplayem Dragon's Dogma. Może być ciekawie. Czekam na lepsze nagranie z imprezy, żeby się dobrze przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Akcja gry będzie dziać się w przyszłości i będzie chodzić o to ,ze ludzie będą potrafili odczytywać wspomnienia z przedmiotów ,które znajdują. Oznacza to ,ze średniowiecze to nie jedyny okres ,jaki spotkamy w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×