Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie..

Mam juz Logitecha G25 powiedzcie mi czy w GT5 idzie zmieniac biegi bez wciśnięcia sprzegła.

Grałem w Shifta i Grida i niestety można wrzucić bieg bez wciśnięcia sprzęgła i bardzo mnie to razi.

Jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zmieniać bez sprzęgła, żeby zmieniać Z sprzęgłem musisz po starcie wcisnąć trójkat (na G25 najwyżej położony czarny, okrągły guzik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy sa gdzies naklejki takie jak ma koles z gtplanet na kierownicy (on ma g27) z oznaczeniami wlasnie start i symbole cala reszata. tylko ze on zrobil sobie jeszcze logo gt;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamówiłem Logitech DFGT za 399zł w internetowym sklepie RTV Euro AGD. Odbiór osobisty w jednym ze stacjonarnych punktów sprzedaży. Najgorsze że czas oczekiwania na dostarczenie kiery do tego sklepu to do 7 dni roboczych. Z racji tego że dużo pracuje to wolałbym dostać ją w swoje łapska przed długim łikendem 11.11-14.11.2010:tongue: Czy ktoś orientuje się gdzie mógłbym dostać ją w Warszawie tak od ręki, a przynajmniej do środy ( 10.11.2010 ) Pozdrawiam GT maniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamówiłem Logitech DFGT za 399zł w internetowym sklepie RTV Euro AGD. Odbiór osobisty w jednym ze stacjonarnych punktów sprzedaży. Najgorsze że czas oczekiwania na dostarczenie kiery do tego sklepu to do 7 dni roboczych. Z racji tego że dużo pracuje to wolałbym dostać ją w swoje łapska przed długim łikendem 11.11-14.11.2010:tongue: Czy ktoś orientuje się gdzie mógłbym dostać ją w Warszawie tak od ręki, a przynajmniej do środy ( 10.11.2010 ) Pozdrawiam GT maniaków.

Witam. Nie wiem czy dostaniesz gdzieś w Warszawie od ręki. Ostatni weekend spędziłem poszukiwaniem tej kierownicy w wawie,wcześniej w Lublinie ale nigdzie nie mogłem dostać.Sprawdzałem w MM,Saturn,Elektro World i paru innych sklepach nigdzie nie było. Nawet na giełdzie komputerowej nie mieli ani na Wolumenie :). RTV Euro AGD powiedzieli mi że nigdzie w Warszawie nie dostane od ręki i że mogę jedynie zamówić przez neta. Dzisiaj zamówiłem przez neta w Media-Mex za 398zł i gość powiedział że dostane w tym tygodniu.Jak ktoś ma zamiar kupić to lepiej się pośpieszyć bo drożeje,tydzień temu mailem zamiar kupić za 359zł ale się wstrzymałem i dzisiaj w tym samym sklepie kosztuje 450zł. GT5 nadchodzi wielkimi krokami ! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila z RTV Euro AGD że kierownicę mogę odebrać 09.11.2010 ( jutro :pardon:) po godzinie 14. Czyli całkiem szybko( w niedziele składałem zamówienie telefonicznie) Także jak ktoś poluje na tą kiere i ma pod domem sklep to można spróbować.

Oj coś czuje że jutro przed 14 będę czekał z wywieszonym jęzorem przed sklepem :P Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak , macie mało pieniędzy to DFP/DFGT , macie dużo pieniędzy to G25/G27 , nie ma co więcej kombinować w tym temacie .

Popieram całkowicie. Wszystko w tym temacie to kwestia kasy. Nie oszukujmy się - Logitech robi najlepsze kierownice dla PS3 i podobnie jak w wielu innych dziedzinach (nie wszystkich), wyższa cena jest tu gwarantem lepszej jakości produktu. Sam posiadam G27, więc wiem co mówię. Ja osobiście natomiast graczom zastanawiającym się nad kupnem jakiejś kiery dla Gran Turismo 5, poleciłbym w tej chwili tylko 2 kierownice DFGT albo G27. Dlaczego DFGT? Bo to kierownica dedykowana tej grze (od GT5:P) na wielu filmach promocyjnych widać, że na targach w większości przypadków wersje pokazowe Gran Turismo 5 śmigały na standach z podpiętymi właśnie tymi kierownicami. Z pewnością więc nie bedzie problemu z właściwym i precyzyjnym działaniem, a jakość kierownicy jest bardzo dobra. Co do G27, to chyba nie trzeba nic mówić - po prostu najlepsza w swojej klasie, poprawiająca pewne niedociągnięcia poprzedniczki (G25).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka Logitech DFGT to polecam zamówienie jej w RTV Euro AGD. Zamówiłem w niedziele około godziny 18 (07.11.2010) a dziś (09.11.2010) po 14 już miałem ją podłączoną do PS3 :biggrin:Niecałe dwa dni oczekiwania to jak dla mnie błyskawica, biorąc pod uwagę gorączkę spowodowaną premierą Gran Turismo 5. Co do samej kierownicy to rewelka. Wystarczy ruszyć milimetr i już ma to odzwierciedlenie na ekranie. Na dodatek kierownica robiona pod Gran Turismo, czyli moją ulubioną grę (nie tylko moją ):thumbsup:" Na początku jeśli nie miało się do czynienia z kierownicami troszkę jest ciężko, ale po godzince jest już przyjemnie i zaczyna się urywanie kolejnych dziesiątych i setnych na każdym nowym okrążeniu. Tak jak to pisali poprzednicy jeśli nie masz możliwości zainwestowania w G27 bądź boisz się kupna G25 (używana bez gwarancji) to jest to trafny wybór. Na pewno się nikt nie rozczaruje. Ta kierownica to zupełnie inna klasa niż wynalazki z przedziału 100-200zł. Nie ma porównania. Drążek zmiany biegów jest we właściwym miejscu, nie przeszkadza podczas większych skrętów, a zawsze jest pod ręką. Nie rozumiem tylko czemu sekwencja jest + do dołu a - do góry. W Tip TRonicu czy DSG itp jest wyższy bieg do góry niższy do dołu :mellow:Oczywiście zastanawiałem się nad tym kilka sekund i bardzo szybko się przystosowałem. Ok spadam trenować :ok:

Edytowane przez MarcinKamada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko czemu sekwencja jest + do dołu a - do góry. W Tip TRonicu czy DSG itp jest wyższy bieg do góry niższy do dołu :mellow:Oczywiście zastanawiałem się nad tym kilka sekund i bardzo szybko się przystosowałem. Ok spadam trenować :ok:

Jakbyś jechał prawdziwym samochodem to taka zmiana biegów jest zgodna z siłami działającymi na twoje ciało, gdy przyspieszasz i wciska ciebie w fotel to łatwiej pociągnąć do siebie niż odepchnąć a przy hamowaniu gdy wisisz na pasach to łatwiej odepchnąć dźwignię przy redukcji.

Edytowane przez alfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu DFGT, kierownica bardzo dobra, to fakt. Ale chyba jednak warto dołożyć kilka złotych więcej i mieć sprzęgło oraz sekwencje H. Używki G25 chodzą po ok. 600zł, więc chyba się pokuszę i wymienię..

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek google mówi, że MOMO współpracuje z GT5P, więc raczej nie powinno być problemów i z pełną wersją.

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu DFGT, kierownica bardzo dobra, to fakt. Ale chyba jednak warto dołożyć kilka złotych więcej i mieć sprzęgło oraz sekwencje H. Używki G25 chodzą po ok. 600zł, więc chyba się pokuszę i wymienię..

No jasne że G25 jest bardziej rozbudowana. Ale wyobraź sobie sytuacje że ktoś naprawdę wyżyłuje te kilka stówek na kierownice. Kupując nową DFGT masz 2 lata gwarancji. Kupując używaną G25 za te 600-700zł masz kilka miesięcy albo wcale. Popsucie się takiej kierownicy bez gwarancji może spowodować że logiczniej by było kupić nową G27 (1099zł) Nowa G25 kosztuje 900zł 2 lata gwarancji. Jednak to już ponad dwa razy więcej niż DFGT. Jeśli ktoś ma to dołożyć warto. Ja raczej bał bym się kupić używana G25 bez gwarancji i wolałem mieć nieskrępowany FUN z jazdy na DFGT :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DFGT i przed kilkoma minutami zdobylem jedno z ostatnich zlot w GT4 ktore mi zostaly kilka lat temu ;) Kierownica jest swietna i dla mnie nie jest potrzebna skrzynia H oraz sprzeglo poniewaz i tak nie sadze aby dobrze to dzialalo w GT5 tzn rozne auta maja rozny uklad skrzyn ale moze sie myle :D Najwiekszym plusem przemawiajacym za DFGT poza cena jest to iz masz kazdy przycisk w zasiegu palcow, a w G25 trzeba oderwac reke od kierownicy co jest bardzo uciazliwe zylujac jakis wyscig na zloto a tak to moge zmieniac kamere, wlaczac/wylaczac cienia itp bez zadnych problemow z szukaniem klawisza. Nie ma sie co zatanawiac nad DFGT tylko brac poki sa, ja praktycznie nowa kupilem za 250zl jakies 3tyg temu czyli prawie za darmo a miala nawet jeszcze naklejke na klaksonie ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co wam więcej przycisków, jeżdżę już trochę w gt5p(G25) i jakoś nie potrzebuje więcej przycisków...

Zmiana kamery nie bardzo widze sens, ducha mogę włączyć z poziomu kierownicy.

A sprzęgło i H skrzynię oceniać TYLKO po wypróbowaniu.

Edytowane przez Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ biegów H przy kierownicy do grania jest świetnym bajerem dodającym smaczku i realizmu. Naprawdę można poczuć się prawie jak w prawdziwym aucie, zmieniając podczas jazdy biegi właśnie w ten sposób. Ale powiedzmy sobie jedną rzecz szczerze: aby naprawdę nas cieszyła obecność takiej skrzyni, musimy mieć w pewien sposób ukierowane upodobania. Chodzi mi o to, że jeżdżąc w GT5 potworami takimi, jak różnego rodzaju bolidy, osiągające ogromne prędkości, z przekładni "H" nie ma większego pożytku. Nie bez powodu w samochodach sportowych i wyścigowych są montowane albo sekwencje, albo manetki. Nie wyobrażam sobie redukcji biegów podczas ostrego dohamowania z na przykład 330 km/h, praktycznie do zera, w jakimś "potworze" z manualna przekładnią "H" bo to nierealne.

Jeśli więc lubuję się w jeździe piekielnie szybkimi furkami, a bardziej "cywilne" autka traktuję jako miły dodatek - kupuję kierownicę bez przekładni "H", bo nie będzie mi potrzebna, a więc DFGT. Tańsze i nowe :thumbsup: Lśniące i gotowe :tongue:

Jeśli natomiast równie ważną (jeśli nie większą) rolę dla mnie odgrywają te wolniejsze auta i przyjemność sprawia mi "smakowanie" autek, które codziennie widuję na ulicy - kupuję taki sprzęt, który oprócz manetek posiada przekładnię "H" (z opcją włączenia na niej sekwencji), a więc G25/G27. :thumbsup: W jednym i w drugim wypadku mam to, czego oczekuję i jestem zadowolony z wyboru:laugh:

Ja osobiście uwielbiam jeździć tymi wolniejszymi samochodami, dlatego mam G27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H-skrzynia i sprzęgło to nie tylko bajer pomaga w kręceniu lepszych czasów np w Time Trialu.

A co do użytku H w tych mocnych autach to jeśli w realu auto nie posiada H-skrzyni to w gt5p nie uświadczymy jej.

W gt5p jest kilka mocnych aut z h-skrzynią jak np. Ferrari F40, Ford GT i bardzo fajnie się nimi jeździ.

W G27 już nie ma możliwości sekwencyjnej zmiany biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie są różnice między logitech driving force gt,a force pro,momo,która z tych trzech jest najlepsza? Nie wiem czy nie skusze się na którąś z nich dla GT5 myślę że warto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odpaliłem GT5:P i podłączyłem taką kierownice http://allegro.pl/kierownica-logitech-formula-vibration-feedback-i1275134636.html, w menu PS3 i GT chodziła, a kiedy włączyłem wyścig już nie...

Wie ktoś w czym jest problem ? I czy jest możliwe aby ta kierownica działała w GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wyścig nie, ale pad był włączony ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam , to jak się w menu używa pada do wybrania i włączenia wyścigu , to podczas jazdy też pad działa zamiast kierownicy .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdzę wieczorem, mam nadzieję że kiera będzie działać :)

Edit : Podłączyłem kierownice pod USB i do menu wyścigu wszystko było dobrze. Jak auta ruszyły to pedały, kiera i prawie wszystkie guziki zamarły. Prócz guzika odpowiadającego za przycisk START.

Oczywiście pada nawet nie włączyłem.

Z tą kierownicą więcej już nie zdziałam prawda? whistling.gif

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie bo nie mam kierownicy do GT5 i mój kumpel ma kierownice MANTA Compressor Supreme podpiętą do PC i moje pytanie czy będzie ona działać na PS3 a w szczególności w Gran Turismo 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×