Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że przydało by się do niej dokupić set z drążkiem zmiany biegów, bo bez tego po co kupować kierę ze sprzegłem. A to pewnie kolejne 100 ojro i robi sie cena za całosc koło 2400-2500 + wysyłka.

Chyba ich pogrzało z tą ceną... :blink: Dla mnie G27 za 1100zł to kosmos, ale ponad 2000zł? Co ona w sobie ma lepszego od G27?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Logitech Driving Force GT i jest naprawde super :) Wczesniej mialem okazje grac tylko na kierownicach za kilkadziesiat zl, ktore mialy 180 stopni obrotu, a o realizmie nie bylo w nich mowy. Bardzo polecam. Jedyna wada to brak sprzegla, ale to nie dla wszystkich wada, no i moim zdaniem dziwne jest to ze wyzszy bieg wrzucamy do siebie, a nizszy do przodu ale to idzie zmienic z tego co sie orientuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dziwne, tylko normalne. Praktycznie zawsze wyższy bieg wrzucamy do siebie. Jest od tego odstępstwo bodajże w dwóch samochodach.

A cała reszta wyścigówek biegi ma w górę do siebie i w dół od siebie, ze względu na przeciążenia jakie panują podczas jazdy i logikę działania fizyki podczas

jazdy.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie wyrwać najtaniej DFGT ??Chodzi o ok. 400zł.Szkoda że w RTV Euro AGD niedostępne,było za 399zł

Edit: Już dostępne....za 459 zł ; p

Edytowane przez matom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wasze DFGT też są trochę nierówno osadzone? tzn moja kręci się nie idealnie w jednej płaszczyźnie tylko tak jakby lekko scentrowane koło. Nie jest to znaczące "bicie" i nie przeszkadza w grze ale jak już o tym wiem to mnie trochę denerwuje i pytam czy tak jest w innych egzemplarzach też:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam o DFGT.Mam od tygodnia i wczoraj a w zasdzie juz dzis bo w nocy grajac ze sciszonym wzmacniaczem uslyszalem niepokojace dzwieki,jakby te silniczki w srodku naprawde dostawaly baty i mialy juz dlugo nie pociagnac,Slychac takie troche skrzypienie.FF mam ustawiony na 10.Mam nadzieje ze jesli FF proboje krecic kolkiem a ja na to nie pozwalam to sie nie popsuje.I nasuwa sie pytanie czy jesli zmniejsze FF powiedzmy na 5-7 to silniczek bedzie mniej obciazony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam o DFGT.Mam od tygodnia i wczoraj a w zasdzie juz dzis bo w nocy grajac ze sciszonym wzmacniaczem uslyszalem niepokojace dzwieki,jakby te silniczki w srodku naprawde dostawaly baty i mialy juz dlugo nie pociagnac,Slychac takie troche skrzypienie.FF mam ustawiony na 10.Mam nadzieje ze jesli FF proboje krecic kolkiem a ja na to nie pozwalam to sie nie popsuje.I nasuwa sie pytanie czy jesli zmniejsze FF powiedzmy na 5-7 to silniczek bedzie mniej obciazony?

Logitechy tak mają,po uderzeniu np.w bande podczas wyscigu hałasuja jak maszyna do szycia,przyzwyczaisz się :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas zwiększenia FF zwiększy się opór kręcenia kółkiem czy będą tylko bardziej odczuwalne nierówności itp.? Na początku kiedy włączyłem pierwszy raz grę na DFGT trochę ciężko się kręciło dlatego zmieniłem FF z 5 na 4 i nie wiem czy warto zwiększyć czy jeszcze zmniejszyć? Jak jest najlepiej, najbardziej realistycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas zwiększenia FF zwiększy się opór kręcenia kółkiem czy będą tylko bardziej odczuwalne nierówności itp.? Na początku kiedy włączyłem pierwszy raz grę na DFGT trochę ciężko się kręciło dlatego zmieniłem FF z 5 na 4 i nie wiem czy warto zwiększyć czy jeszcze zmniejszyć? Jak jest najlepiej, najbardziej realistycznie?

Trudno powiedzieć jak najlepiej,musisz sam pod siebie ustawić,ja gram i ustawiam od 3 do 5 bo nie lubie walczyć z kierownicą zarówno na Fanatecu jak i Logitechu,ale niektórzy znajomi maja ustawione na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie siły FF, to jest bardzo indywidualna sprawa. Oczywiście dochodzi również doświadczenie i ilość spędzonych z kierownicą godzin.

Oczywiście chodzi o godziny podczas kręcenia kółkiem, nie samego posiadania :biggrin:.

Ostatnio brat do mnie zaleciał na święta i troszkę pograł w Burnsa na PC. Po 15minutach stwierdził, że ręce go bolą od kręcenia.

A mi tam jest w sam raz, czasem nawet za słabo. Tylko, że gram na swoim Logitech MOMO lekko 8 latek. A brat tylko pada w domu ogarnia.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robił ktoś już może własny ale taki bardziej zaawansowany stojak pod kiere ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaawansowany to dopiero na wiosnę jak do prawdziwego warsztatu na wsi się dostanę. Na razie stolik z ikei za 19,90 +kantówka za 11,49 z castoramy. Blat od stolika + kantówka pocięta na 75cm nogi, przykręcone razem i jest ok. Musi być bardzo gwałtowny ruch, żeby się lekko na boki zakołysało. Oczywiście miejsca trochę zajmuje ale do wiosny się przemęczę. Nogi niby odkręcane ale nie chce mi się tego co chwilę robić więc stoi razem zmontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

O kierownicach specjalnie dedykowanych do GT5 wiem już sporo. Ale czy ktoś z ekspertów GT5 mógłby stworzyć takie krótkie zestawienie zawierające kierownice,których NIE WOLNO kupić,bo nie działają z GT5! Nie odradzanych z uwagi na słabość wykonania,niezbyt dopieszczone parametry itd. tylko takie które absolutnie nie działają z przyczyn konstrukcyjnych...

Mam zamiar kupić chrześniakowi na prezent kierownicę do GT5 (bo ma i bardzo się zapalił) ale nie chcę wydawać kupy kasy na elitę kierownic...

dzieki za ew. pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj nic innego oprócz Logitech DFGT oraz Thursmaster F430. Najlepszym wyborem będzie kierownica Thursmaster, z przesyłką - 450zł w pixmanii, ale wygląda konkretnie i tak samo działa. Wątpię, aby ktoś miał jakieś informacje na temat kierownic typu Manta itp , czy działają z GT5. Jeśli nie masz tych 400zł (wiem, że dużo) to nie kupuj żadnej innej kierownicy, nie warto, a jeśli nie będzie działać z GT5 to już w ogóle niewypał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeryłem cały temat i wyszukałem że niektórzy mają problem z kątem obrotu w G25. Podłączyłem, sprawdzam i też mam. Skręcam kierownicą do 200 i koniec. W kokpicie też kierowca tylko trochę kręci ale nie robi nawet pół obrotu. Auto oczywiście skręca maksymalnie i jest ok ale kierownica nawet pół obrotu nie muszę robić bo potem tylko kręcę a w grze nic się nie zmienia. Czemu nawet nie ma w opcjach g25? Sprzęgło też nie działa... Pomóżcie, kto dał radę to "okiełznać" ? Dla tych co mają g25 niech powiedzą na jakiej kierownicy ustawiali swoją, bo może to ma znaczenie? Czekam na odpowiedz!!! :thumbsup:

Edytowane przez Graczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wina tego, że ani G25 ani G27 nie maja pełnego wsparcia w GT5. Dla mnie to najwieksza wpadka w tej grze. Wstyd,ze jako oficjalna dodana jest kiera,która bedzie miała premierę dopiero 5 stycznia, a dwie kierownice o duzo wiekszym stazu, w tym juz troszkę kultowa G25 nie są w grze umieszczone jako oficjalne kiery. Cały czas liczę,że któryś patch to w końcu naprawi. Logitech tu też daje ciała bo jakby sypneli kasą to na pewno dało by sie to zrobic.

Co do sprzegła, to podobno trzeba go nacisnąć przed startem wyścigu i wtedy bedzie działac. Mnie się jakos nie udało. Skrzynia biegów w układzie H działa,ale nie ma potrzeby naciskania sprzegła. Dlatego jeżdżę bez niego- na łopatkach.

Może ktos wyczaił jak uruchomić sprzegło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba trojkat bylo trzeba naciskac, przynajmniej w prologu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba trojkat bylo trzeba naciskac, przynajmniej w prologu

Ale trójkąt to jest wsteczny więc nie kumam. Wcisnę wsteczny to będzie działać sprzęgło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trójkąt to jest wsteczny więc nie kumam. Wcisnę wsteczny to będzie działać sprzęgło?

Podczas startu wyscigu,tuz po odliczaniu wciskasz start czyli pauze,potem trójkąt i znowu start i śmigasz ze sprzęgłem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas startu wyscigu,tuz po odliczaniu wciskasz start czyli pauze,potem trójkąt i znowu start i śmigasz ze sprzęgłem :thumbsup:

Super :thumbsup: Dzięki wielkie.

A wie ktoś może co z tymi 900 stopniami ? Bo nie mam ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na ile ustawiacie FF w DFGT??? Ja mam 3 - napiszcie jak Wy jeździcie

pzdr

ps. wklejam link dla zainteresowanych kupnem kiery

Thrustmaster Ferrari F430 FFB Racing Wheel za 369

http://www.redcoon.p...37/refId/ceneo/

ja już mam moje DFGT i nie zamieniam na żadną inną ;-D

Edytowane przez qiwek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i myślę, że ja mam G25 z jakiejś innej firmy chyba.

Kąt obrotu mam idealne 900 st , sprzęgło działa - wystarczy wcisnąć pedał podczas jazdy (później bez wciśnięcia nie da się wrzucić biegu). Ustawiłem nawet RA menu.

Kierę odłączam codziennie od prądu i usb. Kalibruje mi sie po podłączeniu do ps3 oraz po włączeniu gt5 zawsze obraca się o pełne 900 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

O kierownicach specjalnie dedykowanych do GT5 wiem już sporo. Ale czy ktoś z ekspertów GT5 mógłby stworzyć takie krótkie zestawienie zawierające kierownice,których NIE WOLNO kupić,bo nie działają z GT5! Nie odradzanych z uwagi na słabość wykonania,niezbyt dopieszczone parametry itd. tylko takie które absolutnie nie działają z przyczyn konstrukcyjnych...

Mam zamiar kupić chrześniakowi na prezent kierownicę do GT5 (bo ma i bardzo się zapalił) ale nie chcę wydawać kupy kasy na elitę kierownic...

dzieki za ew. pomoc

Ja mam zakupioną 7 lat temu (działa idealnie cały ten czas)

Logitech formula force GT (z Force Feedback) i działa idealnie.

Minusem jest to że ma kąt obrotu około 200 stopni, oraz nie ma sprzęgła i dźwigni zmiany biegów. Ma za to łopatki.

Jedyna rzecz do jakiej jest potrzebny większy obrót to drift i zabawa bokami, chyba że ktoś zawracanie na 3 razy chce realistyczne robić.

Im większa prędkość tym mniej się trzeba kółkiem nakręcić (tak jak w realnym aucie) tak więc pomijające realność driftów mi te 200 stopni z hakiem wystarcza.

Jakbyś na taką trafił kupuj śmiało, a jak nie to DFGT.

g25/g27 odpuść sobie do momentu patcha (jeżeli wyjdzie takie co rozwiąże problemy z w/w kierownicami)

dodatkowo działa na 100% bardzo fajne kierownica Logitech MOMO (konfigurowalne w menu jako logitech GT)

problemy są z kierownicami Fanateca

Edytowane przez zioolko
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i myślę, że ja mam G25 z jakiejś innej firmy chyba.

Kąt obrotu mam idealne 900 st , sprzęgło działa - wystarczy wcisnąć pedał podczas jazdy (później bez wciśnięcia nie da się wrzucić biegu). Ustawiłem nawet RA menu.

Kierę odłączam codziennie od prądu i usb. Kalibruje mi sie po podłączeniu do ps3 oraz po włączeniu gt5 zawsze obraca się o pełne 900 st.

Podłączając też mam kalibrację i robi 900 stopni. W grze kierownicę obracam na pół obrotu i jest ok, potem jak kręcę dalej to nic się nie zmienia bo koła są już maksymalnie skręcone. A na jakiej kierownicy ty ustawiłeś swoją g25 w ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakupioną 7 lat temu (działa idealnie cały ten czas)

Logitech formula force GT (z Force Feedback)  i działa idealnie.

Minusem jest to że ma kąt obrotu około 200 stopni,  oraz nie ma sprzęgła i dźwigni zmiany biegów. Ma za to łopatki.

o! mam te kiere gdzies zakopana w garazu, aktualnie jezdze dfgt i nawet nei probowalem innej. Podlacze dzis, moze sie przyda te 200 stopni np do formula gt:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×