Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

A robił ktoś już może własny ale taki bardziej zaawansowany stojak pod kiere ?

Ja sobie zrobiłem taki pod G27

post-32558-0-03570800-1293627336_thumb.j

post-32558-0-39149400-1293627350_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zrobiłem taki pod G27

Bardzo fajny projekcjik, ja na razie mam zrobiony tymczasowy stojak z przerobionego koziołka z IKEI.

Mam do ciebie kilka pytań z uwagi na fakt iż na dniach zamierzam coś takiego jak ty wymodelować.

Wiertartka, gumówka i migomat z ciężkich narzędzi wystarczy?

Gdzie kupowałeś kwadratowe rury?

Zostały ci gdzieś spisane wymiary/projekt?

Edytowane przez zioolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączając też mam kalibrację i robi 900 stopni. W grze kierownicę obracam na pół obrotu i jest ok, potem jak kręcę dalej to nic się nie zmienia bo koła są już maksymalnie skręcone. A na jakiej kierownicy ty ustawiłeś swoją g25 w ustawieniach?

Ustawiałem na pierwszej Driving Force Pro w menu podobnie jak tu

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=133392&page=2#post4185175

Hmm... Chyba ktoś tu na forum już miał taki problem z obrotem na g25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakupioną 7 lat temu (działa idealnie cały ten czas)

Logitech formula force GT (z Force Feedback) i działa idealnie.

Minusem jest to że ma kąt obrotu około 200 stopni, oraz nie ma sprzęgła i dźwigni zmiany biegów. Ma za to łopatki.

Jedyna rzecz do jakiej jest potrzebny większy obrót to drift i zabawa bokami, chyba że ktoś zawracanie na 3 razy chce realistyczne robić.

Im większa prędkość tym mniej się trzeba kółkiem nakręcić (tak jak w realnym aucie) tak więc pomijające realność driftów mi te 200 stopni z hakiem wystarcza.

Jakbyś na taką trafił kupuj śmiało, a jak nie to DFGT.

g25/g27 odpuść sobie do momentu patcha (jeżeli wyjdzie takie co rozwiąże problemy z w/w kierownicami)

dodatkowo działa na 100% bardzo fajne kierownica Logitech MOMO (konfigurowalne w menu jako logitech GT)

problemy są z kierownicami Fanateca

Dziękuję...cały czas się waham,bo kierownica ma być dla chłopczyka w wieku 11 lat!!! Więc kupno "wypasu" raczej jest niekonieczne....wystarczy coś prostego,ale żeby działało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakupioną 7 lat temu (działa idealnie cały ten czas)

Logitech formula force GT (z Force Feedback) i działa idealnie.

Minusem jest to że ma kąt obrotu około 200 stopni, oraz nie ma sprzęgła i dźwigni zmiany biegów. Ma za to łopatki.

Jedyna rzecz do jakiej jest potrzebny większy obrót to drift i zabawa bokami, chyba że ktoś zawracanie na 3 razy chce realistyczne robić.

Im większa prędkość tym mniej się trzeba kółkiem nakręcić (tak jak w realnym aucie) tak więc pomijające realność driftów mi te 200 stopni z hakiem wystarcza.

Jakbyś na taką trafił kupuj śmiało, a jak nie to DFGT.

g25/g27 odpuść sobie do momentu patcha (jeżeli wyjdzie takie co rozwiąże problemy z w/w kierownicami)

dodatkowo działa na 100% bardzo fajne kierownica Logitech MOMO (konfigurowalne w menu jako logitech GT)

problemy są z kierownicami Fanateca

Skąd masz takie informacje,ja mam 2 kierownice Fanatec 911 Turbo i 911 Carerra i nie ma żadnych problemów w GT5,ba chodzą zdecydowanie lepiej niż kierownice Logitecha,maja pełną obsługe wszystkich klawiszy,są bardziej ciche,nie mają efektu deadzone.Więc zanim coś napiszesz o Fanatecu to sprawdz dobrze a nie bajki z palca wyssane opowiadasz :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujesz kierownice Fanateca ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, może ja mam jakąś inną kierownicę Logitecha, ale nie obserwuję u siebie martwej strefy. Najmniejszy ruch kierą przekłada się od razu na zachowanie samochodu.

Co nie zmienia faktu, że Fanateki wyglądają kozacko. Jeszcze tak z ciekawości spytam. Upadł już ktoś na głowę i kupił tego nowego Thrustmastera? ;)

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że tobie działa nie znaczy, że wszystkim.

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=133042

napisałem, że jest problem z Fanateciem bo taka jest prawda.

Jak ktoś ma stary firmware to będzie miał problemy z GT5 (z prologue już niekoniecznie).

Przeczytaj ten temat dokładnie.

Prawda jest taka,że jest to stary model kierownicy 911 Turbo(bez S),dawno juz wycofany z produkcji ,z początku roku 2008,dla tych ludzi jest rozwiązanie z kupnem nowego RF Dongla i wszystko śmiga idealnie(ci którzy mają gwarancje mogą go zamówić za friko),firmware kierownicy nie ma tu zawiele do rzeczy bo ja w swojej mam stary i gram bez problemu.Głownie rozchodzi się o tego RF Dongla,stare modele mogą niepoprawnie działać.Reszta kierownic Fanateca działa lepiej niż dobrze z GT5 tylko z dostępnością i ceną jest słabo.

Code-używane z Ebay.de lub forum strony Fanateca,nowe kierownice kupuje w sklepie Fanateca,dostawa błyskawiczna jeśli są na stanie.Dla przykładu;kupiłem 26 grudnia 911 Carrera a dostałem juz dzisiaj do domu kurierem UPS.Kurew...... szybko działają. :thumbsup:

Edytowane przez MR ART PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL! 220zł, niektórzy to mają fart... :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile macie ustawione FF w DFGT? Chciałbym, żeby było jak najbardziej realistycznie. Co do nowego modelu stojaka WSF1 to trochę kiepsko bo niby wszystko ok ale jak się zaczyna siłować z kierownicą, np. jak samochód wpada w poślizg to stojak nadzwyczajnie przechyla się na boki. Szkoda bo myślałem, że da radę pojeździć trochę ostrzej, a tu klops. :( Tak to jest jak się nie ma miejsca na jakieś biurko lub stolik. Stojak ten ma po prostu za krótki rozstaw przednich nóg, przednie są ok. Nie rozumiem takiego rozwiązania. Tutaj jest ten stojak.

Jak nie masz miejsca na biurko stojak możesz zrobić samemu za ok 50 zł

Force Feedback mam ustawiony na max (co prawda inna kierownica, ale podobna moc) i nic się nie chwieje i nie lata.

Załączam fotki stojaka DIY by Ikea

post-18047-0-05834400-1293726105_thumb.j

post-18047-0-10662900-1293726109_thumb.j

post-18047-0-58896500-1293726113_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zioolko przerobiłeś stojak z IKEA czy w takiej formie można to kupić?? Znasz może nazwę katalogową lub chociaż dział w którym to znalazłeś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zioolko przerobiłeś stojak z IKEA czy w takiej formie można to kupić?? Znasz może nazwę katalogową lub chociaż dział w którym to znalazłeś? :)

nie pamiętam dokładnie nazwy produktu ani działu - kupowałem w tamtym roku.

Takie dwa koziołki stawia się obok siebie jak się chce np. przeciąc albo heblować deskę (kładzie się na nich) - więc może coś na artykułach narzędziowych.

W oryginale miał po bokach i u góry wychodzące kawałki drewna które uciąłem, przymocowałem blat sosnowy (stara półka z mebli) i deskę blokującą ruch pedałów (4 otwory i 4 śruby z nakrętkami), dodatkowo kupiłem gumową wykładzinę do łazienki i obiłem spodnią część, żeby się nie ślizgał i nie niszczył paneli.

No i go szlifierką rotacyjną w miejscach ucięcia wygładziłem.

Zabawa na 1,5 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica Logitech formula force ex w pełni działa z GT5? Nie bardzo chce wydawać 400zl na nowa DFGT, a używaną Formula Force Ex można kupić sporo poniżej 200zl.

Edytowane przez Shady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum ktos się pochwalił,że kupił używaną DFGT za 230 PLn. Więc też można, a nawet jak się kupi za 300 używke to też warto. Bo nawet jak ta kiera o którą pytasz będzie działała, to pytanie jeszcze jakie to działanie i jak się ma w porównaniu do możliwości DFGT. Jakieś manty też działają,tylko że nie da sie tego porównac z odczuciami podczas grania np. DFGT. Chyba ze w wyścigówki grasz tak sobie od czasu do czasu. To wtedy zamiast kupować byle jaką kierę,lepiej zostac przy padzie. Na którym niektórzy Koledzy robią takie czasy,że aż strach się bać. Takiego funu z gry nie ma,ale na byle jakiej kierownicy też go nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cuś

img2593a.jpg

Teraz mam pytanie miałem przez ok 2 tygodnie g25 podłączone do tego i wydaje mi albo mam jakieś mylne odczucia bo chyba w przypadku g25 gt5 nie korzysta z 900 stopni. Nie da sie nic zmienic w grze ani klawiszy ani siły FF.

Nie wiem jak to jest dokładnie bo z widoku z kokpitu wydaje się że maks to jest 270 stopni co kierownicą da się ukręcić 900 stopni to kompletnie to sie nie przekłąda na gre. Mam teraz pytanie czy ktoś testował thrustmaster'a f430 ?? działa to z gt5 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt animacja dochodzi do maksymalnego skrętu (90*) przy realnym obrocie kierownicy o ok. 270* w każdą stronę, też zastanawiałem się czy to aby nie maksymalny realny obrót (kierownica DFGT) więc zrobiłem kilka testów na lotnisku top gear'a. Wniosek jeden wszystko działa jak należy, pełny support dla 900* tylko ta animacja szybko się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie cuś

img2593a.jpg

Teraz mam pytanie miałem przez ok 2 tygodnie g25 podłączone do tego i wydaje mi albo mam jakieś mylne odczucia bo chyba w przypadku g25 gt5 nie korzysta z 900 stopni. Nie da sie nic zmienic w grze ani klawiszy ani siły FF.

Nie wiem jak to jest dokładnie bo z widoku z kokpitu wydaje się że maks to jest 270 stopni co kierownicą da się ukręcić 900 stopni to kompletnie to sie nie przekłąda na gre. Mam teraz pytanie czy ktoś testował thrustmaster'a f430 ?? działa to z gt5 ??

Thrustmaster F430 działa pieknie z GT5,kilka stron wczesniej opisałem tą kierownice i jej działanie-poszukaj. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica Logitech formula force ex w pełni działa z GT5? Nie bardzo chce wydawać 400zl na nowa DFGT, a używaną Formula Force Ex można kupić sporo poniżej 200zl.

Dołączam się do tego pytania!!!! Czy to "ustrojstwo" działa z GT5? Wiem,że ortodoksyjnych ekspertów pewnie naraże na uśmiech pełen politowania,ale...są też tzw."niedzielni" kierowcy,którym ciężko jest wytłumaczyć żonie,że kiera za 400zł jest niezbędna w gospodarstwie domowym...A 100/150 zł "zaskórniaka" zawsze się znajdzie...i ukryć taki zakup łatwiej! ;-)

Więc...będzie działać? Wie ktoś coś????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tego pytania!!!! Czy to "ustrojstwo" działa z GT5? Wiem,że ortodoksyjnych ekspertów pewnie naraże na uśmiech pełen politowania,ale...są też tzw."niedzielni" kierowcy,którym ciężko jest wytłumaczyć żonie,że kiera za 400zł jest niezbędna w gospodarstwie domowym...A 100/150 zł "zaskórniaka" zawsze się znajdzie...i ukryć taki zakup łatwiej! ;-)

Więc...będzie działać? Wie ktoś coś????

Raczej na 99 procent bedzie działać,z tego co pamiętam to jest prawie to samo co Driving Force EX a ta jest w opcjach gry,praktycznie wszystkie kiery Logitecha działaja z GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój pomysł na podstawkę po kierownicę. Jest ładna i estetyczna. W najblizszym tygodniu trafi do sprzedaż na allegro i bedzie kosztować około 200zł. Podstawki będą wykonywane przez profesjonalną firmę. Wymiary będą standardowe. Wysokość to 76cm (taka jak normalne biurko). Inny wymiar bedzie dostępny na specjalne zamówienie. Moje stojaki są lepsze (tak mi się wydaję, są stabilniejsze niż te metalowe na allegro no i są bardziej estetyczne). Pasują to każdej kierownicy (zaciskowej czy na przyssawki). Przy podstawie mają antypoślizgowe podkładki.

Zdjęcia poniżej

Kropki na pierwszym zdjęciu są to miejsca gdzie będą kołki ograniczające ruch pedałów

post-32596-0-12488200-1293918235_thumb.j

post-32596-0-94831300-1293918270_thumb.j

post-32596-0-67966800-1293918301_thumb.j

Edytowane przez barto987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tego pytania!!!! Czy to "ustrojstwo" działa z GT5? Wiem,że ortodoksyjnych ekspertów pewnie naraże na uśmiech pełen politowania,ale...są też tzw."niedzielni" kierowcy,którym ciężko jest wytłumaczyć żonie,że kiera za 400zł jest niezbędna w gospodarstwie domowym...A 100/150 zł "zaskórniaka" zawsze się znajdzie...i ukryć taki zakup łatwiej! ;-)

Więc...będzie działać? Wie ktoś coś????

Miałem kiedyś driving FX na xboxie (praktycznie to samo co ex jedynie różnice w FF) i kat obrotu 180* pozostawia wiele do życzenia, nie możemy ustawić kierownicy aby działała liniowo nikt chyba nie jest w stanie dojść do takiej precyzji aby kierownice obracać o 1*... 15* itp. Musimy się zatem ratować grzebiąc w ustawieniach np. zmniejszamy steering lock(kąt obrotu kół) wtedy przy dużych prędkościach jako tako utrzymamy auto na prostej za to dojeżdżając do zakrętu nawet 50* jest piz** bo nasz zmniejszony Steering lock nie pozwoli nam wejść w taki zakręt i lądujemy na poboczu, jeśli zwiększymy SL aby uniknąć podanej wyżej sytuacji w zakręt się zmieścimy ze to na prostej przy prędkościach 200km/h+ sukcesów nie wróżę, do dyspozycji mamy jeszcze opcje dostosowywania czułości do prędkości ale to też hu* warte. Jeśli chcesz uniknąć tej sytuacji to polecam kierownice co najmniej 270* (chociaż tu bedzie potrzebne solidne ogranie aby się dostosować) sam przesiadłem się z 180* na 900* i różnica jest kolosalna

Co do samego pytania to EX będzie działał z GT (chociaż gra nie oferuje zadnych ustawień czułości wiec jeśli developrzezy ustawili ja liniowo jak DFGT i Gxx to prawdopodobnie zostaniesz mistrzem driftu :D)

ale polecam dozbierać na DFGT ewentualnie MOMO albo nie kupować wcale kierownicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziękujĘ za wyczerpującą informację.Pomogła w podjęciu decyzji ale...moja żona Cię przeklnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×