Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra sprawdzę wieczorem, mam nadzieję że kiera będzie działać :)

Edit : Podłączyłem kierownice pod USB i do menu wyścigu wszystko było dobrze. Jak auta ruszyły to pedały, kiera i prawie wszystkie guziki zamarły. Prócz guzika odpowiadającego za przycisk START.

Oczywiście pada nawet nie włączyłem.

Z tą kierownicą więcej już nie zdziałam prawda? whistling.gif

Mam taką kierownicę gdzieś schowaną w szafie , kupiłem kiedyś jak była w promocji za 99 zł i w tym GT HD 2.0 Concept ( czy coś takiego ) z Pss działała bez problemu , więc myślę że w Prologue'u też powinna , jak ją znajdę to sprawdzę . Próbowałeś coś pozmieniać w ustawieniach ?

Witam mam pytanie odnośnie bo nie mam kierownicy do GT5 i mój kumpel ma kierownice MANTA Compressor Supreme podpiętą do PC i moje pytanie czy będzie ona działać na PS3 a w szczególności w Gran Turismo 5 ?

Ciężko powiedzieć , aczkolwiek nawet jak będzie działać , to się nie spodziewaj po niej za dużo . Taką też miałem pare lat temu , dość szybko mi się zepsuła , ogólnie była kiepska , twarde plastiki , przyciski w dziwnych miejscach , kąt skrętu 90 i brak force feedback , przez te dwa ostatnie nie ma większego sensu na niej grać w GT .

Teraz od dłuższego czasu mam Driving Force Pro ( już nie do kupienia , jest natomiast bardzo podobny Driving Force GT w podobnej cenie ) , jestem bardzo zadowolony i proponowałbym zainwestować w tego typu kierownicę , do GT naprawdę warto .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach nic się za bardzo nie da zrobić. W menu PS3 i GT chodzi dobrze, dopiero jak odpale wyścig to wygląda jakby gra nie widziała tej kiery.

Zresztą i tak kierownica była kupywana pod PC więc się nie rozczarowałem :P, po prostu ostatnio chciałem ją wystawić na allegro, ale pomyślałem że może jednak działa z Gran Turismo.

W przyszłości raczej kupie jakąś porządna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nikt nie odpowiedział mi w temacie GT5, to kopiuje mego posta tutaj :) Szukam kierownicę do GT5 i innych gier. Ale priorytet ma GT5. Niestety moje fundusze są dość szczupłe i oscylują w okolicach 200 do max. 250zł.

Najbardziej zależy mi na tym by była w miarę prezecyjna. By ogólnie dobrze się jeździło. Nie zależy mi na kosmicznym wykonaniu, skórach z krokodyla itd. Wystarczy, że będzie ładna i wygodna. I tyle. Nie zależy mi na cudownej firmie itd. Po prostu - kierownica ma być jak najlepsza do jazdy w gt5 i innych(do ceny max. 250zł). Cała reszta jest bez znaczenia. Aha - i ważne by miała łopatki przy kierownicy.

Moje typy:

Thrustmaster Ferrari GT Dość tania. Ale wygląda sympatycznie. Całkiem ładnie wykonana. Z recenzji wynika, że i dość precyzyjna. Ma ktoś? :) I jak z system montażu? Bo mam dość grubą ławę - ok. 5cm.

TRACER CARBONRACER- Nieco drożej. Też ładnie wygląda. Nie wiem jak z precyzją itd. Co prawda nie ma łopatek, ale w ostateczności dałoby radę.

EasyTouch - ET-2034 - Dość rozbudowana. Wygląda lekko tandetnie, ale może nadrabia innymi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić niestety, ale żeby mieć super frajde z jazdy wirualnym samochodzem to musisz mieć minimum 400zł. Za taka cenę dostaniesz dedykowaną kierownice Driving Force GT. Za około 600zł, o wiele bardziej wypasioną kierownicę G25, natomiast za około 800-900zł G27, przy czym klasa sama w sobie, ale w stosunku do swojej poprzedniczki zmiany są tylko kosmetyczne :). Aktualnie moją G25 używam do F1 2010 i gra się po prostu ZAJE*BIŚCIE. Testowałem także GT5P i gra się tak samo przyjemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. 400zł raczej nie dam radę wykaraskać. Gdyby chociaż taka kierownica działała z X360 (Bo w Forze 3 też lubię pociupać). Ale cholera wszystkie są tylko PC/PS3 lub sam X360.

Driving Force GT fajne. Nie powiem. Ale jako, że do kupienia mam nie tylko kierownicę to raczej kasy tyle nie wykaraskam ;)

Pozostaje więc chyba tylko ta pierwsza ;) No chyba, że ktoś ma w dobrym stanie używkę tego DF GT :) To przygarnę za rozsądne pieniądze.

Edytowane przez Stealth91pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę ci się rozejrzeć po allegro, może wyciągniesz uzywkę za 300zł w BDB stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja DFGT 3tyg temu kupilem za 250zl praktycznie nową wiec wszystko sie da, a do tej ceny to polecam Ci Logitech Driving Force Pro, jest to praktycznie to samo tylko w starej obudowie a do 250zl powinienes znalezc i bedzie to idealny zakup ;) Zadna z tych 3 wyzej wymienionych nie ma sie co rownac z DFP. Poszukaj na allegro a na pewno znajdziesz sam mialem brac za 200zl. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/logitech-driving-force-pro-gwarancja-pc-ps2-ps3-i1310017951.html

http://allegro.pl/kierownica-logitech-driving-force-gt-szczecin-i1314031781.html

Próbuj. Jeśli nie masz pieniążków to trochę poczekaj i dozbieraj te 50-100zł. Wydasz 200zł i nie będziesz zadowolony z zakupu. Za 300zł spokojnie ci się uda znaleźć Driving Force GT, oczywiście nie nową :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiedziecie o Logitech MOMO Racing Force? Bo mój dobry znajomy ma taką kierownice na sprzedaż właśnie za 200zł. Jest mało przechodzona w świetnym stanie. Opłaca się?:) Czy jednak lepiej zrezygnować z AC:B na rzecz DFGT ?

Edytowane przez Stealth91pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić niestety, ale żeby mieć super frajde z jazdy wirualnym samochodzem to musisz mieć minimum 400zł. Za taka cenę dostaniesz dedykowaną kierownice Driving Force GT. Za około 600zł, o wiele bardziej wypasioną kierownicę G25, natomiast za około 800-900zł G27, przy czym klasa sama w sobie, ale w stosunku do swojej poprzedniczki zmiany są tylko kosmetyczne :). Aktualnie moją G25 używam do F1 2010 i gra się po prostu ZAJE*BIŚCIE. Testowałem także GT5P i gra się tak samo przyjemnie :)

gdzie mozna dostac g25 za 600 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trafic na okazje, ja swoja kupilem za 800 juz prawie dwa lata temu. Wystarczy popatrzec na forach, allegro, moze ebay

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trafic na okazje, ja swoja kupilem za 800 juz prawie dwa lata temu. Wystarczy popatrzec na forach, allegro, moze ebay

:shok: za 8 stów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drogo czy tanio? nie wiem kiedy to bylo dokladnie ale dopiero powoli nadchodzila g27 na horyzont:P w sklepie wtedy kosztowala ponad 1000 zl sporo, a ja tam dokladnie za okolo 750 z kurierem i cala reszta

Na amazon.co.uk dfgt za 380 zl, masakra:P

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało trafić na super okazję. Kupiłem Logitecha G25 na allegro nówka 2 lata gwarancji za 699zł :rolleyes: i to 2 tyg temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi sie jak na tamte czasy udalo niezle kupic w takim razie, odkupilem od kolesia ktory tyle co rozpakowal bo dostal w prezencie, jak przyszla odlepialem folie z pedalow i kierownicy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brzozaluk

no tanio wyrwałeś jak na owe czasy.

Ja osobiście nie posiadam kierownicy a we wszystkie Gt jakie grałem to na padzie wiadomo że trudniej i przyjemność z jazdy nie ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zastanawialem jaka kiere kupic to sprawdzalem czy przyszlosciowo bedzie mozna podpiac pod ps3, o ktorym wtedy tylko rozmyslalem ale bylem zagorzalym pececiarzem:D gralem na niej praktycznie w rfactor i tdu, ale jak juz poszla plota ze ma byc na swieta 2009 gt to pobieglem do sklepu i zdradzilem swoje poglady ze tylko PC i nigdy konsola heheh NIe zaluje ani jednej zlotowki, w polaczeniu z WSP jest swietna sprawa i moge kazdemu polecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję kupić Logitech Driving Force GT. Tylko że dalej nie wiem kiedy :) W ciągu ostatnich tygodni ceny skoczyły o 50zł i się zastanawiam, czy kupować teraz za te 400zł, czy czekać jeszcze dwa tygodnie na premierę GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownica chyba jest na przyssawkach. Jak dla mnie kierownica powinna miec dosc solidne mocowanie do blatu, bo jesli ma 900* skretu(nie wiem czy ta akurat ma) przy akjach, gdzie bedzie trzeba dosc gwaltownie zareagowac, takie mocowanie moze nie zdac egzaminu, a jesli straci przyczepnosc to chyba najgorsze co moze nam sie przytrafic podczas wyscigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Driving Force GT kupilem za 79 funtow tydzien temu w angielskim sklepie z grami itd "GAME" mysle ze dosyc tanio, w dniu zakupu obliczylem ze wyszlo okolo 353zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi formula feedback vibration nada się?

Trzymaj się od takiego badziewia z daleka. Mimo, że to Logitech to pozostawia wiele do życzenia.

Poza tym cena za to coś jest wzięta z kosmosu. W pierwszym sklepiku popatrzyłem i 250zł?

Za trochę więcej masz DFGT, która biję ją na głowę. Ale z tego co widzę to cena DFGT skoczyło do niecałych 400zł, także albo się śpiesz, albo przeczekaj nagonkę jeśli Ci aż tak nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że wejdę z minimalnym off-topem, ale nie chce się ktoś może ze mną zamienić DF-GT+moja dopłata za G25? Jeżdżę w teamie GTPL i potrzebuję sprzęgła, bo w zależności od toru można zyskać nawet do 0.5s od okrążenia smile.gif Chciałem już wystawiać aukcję na allegro, ale może komuś tak bardzo nie zależy na manualu, a chce odzyskać część kasy ze swojej kiery wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek poczekaj z tą kierą do GT5 bo być może sprzęgło przestanie dawać przewagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Miałem spytać się już wcześniej lecz zapomniałem :rolleyes: a teraz mi przypomnieliście. Jaką przewagę daje kiera ze sprzęgłem ? Dzięki czemu uzyskuje się lepsze czasy? Czy chodzi o to że można od razu zmienić bieg z 6 na 2 itp a w sekwencji trzeba 4 razy machnąć gałką czy jest jeszcze coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×