Skocz do zawartości
Patricko

Gdzie kupić i za ile

Rekomendowane odpowiedzi

Zdajecie sobie, że te wszystkie "przedłużane gwarancje" nie mają nic wspólnego z gwarancją producenta, czyli Sony?

Po prostu płacicie dodatkowo za to, że sklep wyślę konsolę do swojego serwisu i tyle.

Wątpię, żeby wchodziła w grę wymiana na nowy, prędzej będą trzymać Wam konsolę miesiąc i dłużej.

Nie wiem jak inni, ale ja w razie awarii konsoli (tfu, tfu!) i po okresie gwarancyjnym, wolę sam poszukać sobie konkretnego serwisu i dowiedzieć się najpierw kilku rzeczy o nim.

Nie od dziś wiadomo, że większość tych "fachowych" firm, to konsole bardziej zniszczy niż naprawi. Dla nich to kolejny kawałek plastiku, którym muszą się zajmować.

Choćbym i miał zapłacić słono, to dobry i naprawdę fachowy serwis jest dzisiaj jak konkretny mechanik samochodów, jak się takiego znajdzie, to się go trzyma :)

Oczywiście nikomu nie bronię, każdy dysponuje po swojemu swoją kasą :)

Dla mnie po prostu dopłacanie sklepowi za to, że zajmie się za nas wysyłką do serwisu jednak niezbyt mnie rajcuje.

PS.

Chyba, że mam jakieś stare info i coś się pozmieniało, to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych "gwarancjach" a raczej ubezpieczeniach bo tym to właśnie jest w praktyce ]polecam zajrzeć w regulamin: to co sklep nazywa gwarancją w reg jest jao ubezpieczenia] jest więcej wykluczeń niż sytuacji gdy oni się wywiążą z tego co obiecują za ładny kawał kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. W dodatku przy zgłaszaniu usterki ubezpieczycielowi trzeba uważać na to co się mówi bo przez nieuwagę można pogrzebać swoje ubezpieczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, właśnie dlatego byłem ciekawy czy ktoś wie coś więcej na ten temat jak to w praktyce wygląda. W takim razie pozostaje jeszcze kwestia domniemanej awaryjności pierwszego rzutu nowej generacji ;) Pierwszy raz będę kupował konsolę w dniach jej premiery, stąd lekkie obawy, z drugiej strony dla mnie to i tak ciężkie do ogarnięcia, że w dzisiejszych czasach sprzęt na premierę (pomimo tego, że zapewne pośpiesznie składany) może być niedopracowany, wadliwy... bo to, że elektronika obecnie ogólnie jest bardziej awaryjna niż kilka-kilkanaście lat temu to oczywiste. No nic, pozostaje wybrać w miarę najbezpieczniejszy (w razie jakiś problemów) sklep, nie przepłacać i być dobrej myśli :) Mimo wszystko wezmę chyba w EuroAGD, bo akurat mam pod nosem. Niedaleko jest jeszcze MediaExpert, ale nie wiem czy u nich będzie, a jeśli tak to po ile itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FRK, mam PS3 Fata 40GB kupiona w dniu premiery i chodzi do dzisiaj bez problemu.

Nawet plomby nie mam zdjętej jeszcze, bo nie było takiej konieczności.

Owszem, są awaryjne modele, ale to rzadkość. Większość ludzi po prostu nie wie jak użytkować tego typu sprzęt.

Grają np. po parę godzin, po czym od razu wyłączają konsolę, bez wychłodzenia. Do tego trzymają je w jakiś zamkniętych szafkach, itd.

Pomijam fakt, że niektórzy to prawie w ogóle nie sprzątają konsol i obok nikt, żeby kurzu nie ciągnęły.

Dbam o swój sprzęt jak o oczko w głowie i każda generacja od czasów Commodore służy mi od pierwszych modeli.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat o eskploatację ;) się nie boję, poza tym jestem już na to uczulony i konsolka u mnie zawsze na osobnym stoliku sobie stoi niczym nie przykryta, żeby zapewnić jej jak najlepszą wentylację itp. :)

 

Wracając do tematu:

http://www.mediaexpert.pl/ps4/

 

Ktoś kupował kiedyś konsolę w tej sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie tego tematu masz spis większości sklepów oferujących pre-ordery.

Do tego jak widać pod spodem "Dodatkowe Info" to znaczy, że są to info prosto od sklepu, bo pisałem do nich maile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wpłacania 100zł nie masz pewności, że konsolę dostaniesz.

Liczy się kolejność zgłoszeń jeśli jeszcze jest możliwość zapłacenia to znaczy że konsola na ciebie będzie czekać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Shemaforash , ale jeśli nie dostanę w dniu premiery to czy w ogóle ją dostanę w tym sklepie w którym chcę złożyć rezerwację? Czyli powiedzmy drugi rzut na drugi tydzień (załóżmy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego pewnie sam sklep nie wie, ale logicznie powinno być tak że najpierw dostają osoby które wpłaciły 100zł.

Następnie konsole dostaną osoby które złożyły pre-order, ale bez wpłacania pieniędzy.

Potem konsole wylądują na półkach sklepowych.

Nie byłbym aż tak optymistycznie nastawiony, że drugi rzut konsoli pojawi się już tydzień po pierwszym.

Na przykład na swoją kopię Diablo III musiałem czekać prawie 3 tygodnie, bo nigdzie nie była dostępna w rozsądnej cenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie do tego , że jutro ide do empiku i biorę kartę 100zł. Bo widziałem , że na półkach full tego mają. Ale jeśli mają tego full na półkach i jak jutro wpłacę stówkę to chyba nie odwalą fuszery , tylko 29 listopada , pięknie się przespaceruję i wyjdę z czarną tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuszery być nie powinno i mam nadzieję, że tyle sklepy widzą ile konsol dostaną na premierę.

Dlatego liczę na to że nie sprzedadzą więcej (pewnych) preorderów niż powinny.

Pewności nie ma zostaje czekać i liczyć, że wszystko będzie pięknie i 29 na naszych półkach będzie stała nowa pachnąca konsola :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie do tego , że jutro ide do empiku i biorę kartę 100zł. Bo widziałem , że na półkach full tego mają. Ale jeśli mają tego full na półkach i jak jutro wpłacę stówkę to chyba nie odwalą fuszery , tylko 29 listopada , pięknie się przespaceruję i wyjdę z czarną tak?

 

czemu empik? media markt/saturn lepszą opcją jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empik mam pod nosem , a poza tym mam dobre wspomnienia z pre - ordera GTA 4.


A czy ktoś z Was orientuje się , tylko prosiłbym o 100% sprawdzone info. Bo rozumiem , że konto z PS3 przechodzi - ok załatwione. Ale teraz tak. Chodzi mi o jedną ważną rzecz. Jeśli jutro kupiłbym pudełko z PS+ na rok za 195zł to czy mogę ten kod wpisać dopiero 1 grudnia? 

Edytowane przez crash5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować kod na PS+ jeśli dopiero chcesz go użyć 1 grudnia?

Lepiej się wstrzymaj i kup 1 grudnia bezpośrednio z PS Store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empik mam pod nosem , a poza tym mam dobre wspomnienia z pre - ordera GTA 4.

A czy ktoś z Was orientuje się , tylko prosiłbym o 100% sprawdzone info. Bo rozumiem , że konto z PS3 przechodzi - ok załatwione. Ale teraz tak. Chodzi mi o jedną ważną rzecz. Jeśli jutro kupiłbym pudełko z PS+ na rok za 195zł to czy mogę ten kod wpisać dopiero 1 grudnia? 

 

możesz ale po co już kupować jak w grudniu może być promo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ceny na Polskę będą wszędzie takie same konsoli? Czy Empik pierdyknie 2200 a Rtv 1700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie jak zachowają się polskie sklepy. Cena wyjściowa to 399 ojro. Ile sklepy narzucą swojej marży tego nawet Kopernik nie wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2200 juz jakis sklep dal, wiec panuje pelna dowolnosc.

Jak ludzie wykupia pierwsza dostawe, to pewnie na popularnym serwisie aukcyjnym po 2500 ludzie beda kupowac...

Mi tam sie nie spieszy, kupie jak zejdzie do 1500

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lisd.png

 

Chyba zwariowali z ta ceną ...

Temu sklepowi już definitywnie można podziękować :down:

 

Hahaha.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2200 juz jakis sklep dal, wiec panuje pelna dowolnosc.

Jak ludzie wykupia pierwsza dostawe, to pewnie na popularnym serwisie aukcyjnym po 2500 ludzie beda kupowac...

Mi tam sie nie spieszy, kupie jak zejdzie do 1500

I, przede wszystkim, jak poprawią w "kolejnych wersjach" to co spieprzyli w premierowej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I, przede wszystkim, jak poprawią w "kolejnych wersjach" to co spieprzyli w premierowej. :)

Przecież to będzie prawie PC - tutaj, nie da się nic spieprzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×