Skocz do zawartości
Patricko

Gdzie kupić i za ile

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, ale ten stojak co wysłałeś to tez oficjalny produkt Sonego? Raczej nie, bo do tej pory jest tylko jeden stojak puszczony na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak mogę zamówić pre-order ps4 w MM. Wchodzę na tę stronę  http://www.mediamarkt.pl/przedsprzedaz-ps4,b-586  ale strona ta przesyła mnie tylko na ogólną stronę MM. Nie mogę nigdzie znaleźć ps4 w MM aby ją zarezerwować.

 

Konsoli po prostu już nie ma w sprzedaży. Oferty nie ma, to i link nie działa.

Ja natomiast w Avansie usłyszałem od obsługi, że preorder'ów to oni mają 2 lub 3 więc pewnie bez problemu będzie zrealizowany. Chwała Bogu, za małe miasta - pomyślałem. A przy kasie okazało się, że preorder'ów jest od groma. No nic konsola pod choinkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale ten stojak co wysłałeś to tez oficjalny produkt Sonego? Raczej nie, bo do tej pory jest tylko jeden stojak puszczony na sprzedaż.

Nie jest od Sony ale jest to oficjalny licencjonowany produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wielkie na temat stojaka, ale jednak kupie ten od sonego, ale chodzi mi rowniez o stacje dokujaca, mianoiwcie do kupienia jest jako preorder ten zestaw http://www.iv.pl/images/06199445570554300639.jpg

natomiast na YT nie ma prezentacji tego przedmiotu a sa inne mianowicie http://www.youtube.com/watch?v=aivyW2tBtYU

To sa dwie inne stacje, czyzby sony wypuscilo 2 stacje dokujace ???? moze ktos mi to wytlumaczyc? Ktora wybrac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na stronie MM jak wół jest napisane, że przedmioty z nowej gazetki można rezerwować/zamawiać online od 22 listopada, czyli za nieco ponad 5 godzin. Być może ma to zastosowanie też do konsol.

 

Poza tym premiera jest przed świętami, pytam się jak sobie wyobrażacie puste półki? Konsole będą bo to wielka szansa Sony zdobyć większość rynku i przodownictwa nie oddać już do końca. Szansa na odkucie się po PS3. Patrząc na to co się dzieje, jak umiejętnie manipulują potencjalnymi klientami na usta ciśnie się jedno: mistrzostwo świata. Wyciągnęli wnioski i rozegrali to bardzo dobrze. Na pewno liczba wyprodukowanych egzemplarzy idzie w miliony, a nie setki tysięcy. Teraz produkują na dostawy po świętach i na premierę w Japonii.

 

Starczy też dla Polaków. Jak ktoś czyta ps3site to wydaje się, że trzeba iść na otwarcie sklepu, najlepiej z jakimś osiłkiem, który będzie torował drogę do działu konsol. Cena konsoli to 2000 zł, to jest dużo jak na nasze warunki. Ceny gier i akcesoriów też są wysokie. 90% rodziców, którzy pójdą kupować na gwiazdkę prezent dla dziecka kupią PS3, bo tańsze, gry też tańsze, wybór tytułów większy. I na bank nie zrobią tego w dniu premiery o 9 rano, a w weekend przy okazji zakupów rodzinnych.

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pisać od razu że chodzi ci o stację do ładowania padów a nie stację dokującą.

To są dwie różne rzeczy.

Możliwe że Sony wypuściło 2 różne. Jedna na przykład może być nie dostępna w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wielkie na temat stojaka, ale jednak kupie ten od sonego, ale chodzi mi rowniez o stacje dokujaca, mianoiwcie do kupienia jest jako preorder ten zestaw http://www.iv.pl/images/06199445570554300639.jpg

natomiast na YT nie ma prezentacji tego przedmiotu a sa inne mianowicie http://www.youtube.com/watch?v=aivyW2tBtYU

To sa dwie inne stacje, czyzby sony wypuscilo 2 stacje dokujace ???? moze ktos mi to wytlumaczyc? Ktora wybrac? 

Przecież to z YT to licencjonowany produkt firmy Powera a nie SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, od kiedy można polować na odebranie konsolki? Sklepy dostaną dostawy przed 28, prawda? Może już we wtorek, środę z odrobiną szczęścia (bądź znajomości) uda się wyrwać swojego pre-ordera...
Może ktoś tu jest pracownikiem większych/mniejszych sklepów mających w swojej ofercie i wie coś na ten temat? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy bedzie mozna przyrezerowac konsolke z gazetki. Znowu slupki Sony skocza, Polska zaopreorderowala 4 mln konsol !!

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony do marca planuje sprzedać 5mln konsol. Strzelam ze Ameryka sprzeda 2.5mln Europa 1.5 a Azja z racji premiery w lutym sprzeda milion. Zakladam ze wyprodykuja więcej. Myślę ze nie powinno być problemu z dostepnoscia w okolicach swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam preorder z allegro, konsola sprowadzana zza granicy i ma być 29 wysyłka więc gdzieś 3 dni później by była u mnie, ale pomejlowałem do MM i Avans jak wygląda sprawa z preorderami/dostepnością konsol w sklepach w dniu premiery.Jeśli coś potwierdzą to anuluję mój zakup z allegro.

Edytowane przez wodoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Z gazetki Media Markt nie ma odnośnika do PS4 za 1999 zł. więc nie da się złożyć na ten zestaw pre-ordera. Trzeba czekać do 29 listopada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony do marca planuje sprzedać 5mln konsol. Strzelam ze Ameryka sprzeda 2.5mln Europa 1.5 a Azja z racji premiery w lutym sprzeda milion. Zakladam ze wyprodykuja więcej. Myślę ze nie powinno być problemu z dostepnoscia w okolicach swiat.

http://business.financialpost.com/2013/11/21/playstation-4-gamestop-waiting-list/?__lsa=1f7b-396f

Myślę, że jeśli ten artykuł to prawda i wyrobią się z produkcją dadzą radę bez problemów.

Najlepsze, że jest to jeden sklep, a co z amazon i innymi dużymi sieciami... szaleństwo jakieś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa odnośnik z gazetki, zatem trzeba czekać aż oferta pojawi się w zakładce konsole, wtedy będzie można zarezerwować.

 

Mimo to dalej uważam, że każdy kto uda się w ten dzień do sklepu kupi swój egzemplarz. Owszem, może nie każdy załapie się na fajny zestaw, ale golasa spokojnie kupi się. Naszych sklepów nie stać aby ot tak sobie wypuścić klienta, który chce u nich zostawić 2000 zł lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od mojego lokalnego NeoNetu na pytanie, czy będą mieć konsole na premierę:

 

Dzień dobry,

 
Na dzień premiery będziemy mieli 3 zestawy konsol (wszystkie są 500GB):
  1. Podstawowy: Konsola + pad - 1899 zł
  2. Średni: Konsola + pad + gra Killzone: Shadow Fall - 2099 zł
  3. Najbogatszy: Konsola + 2 pady + gra Killzone: Shadow Fall + kamerka - 2399 zł
Jeśli w dzień premiery danego zestawu już/jeszcze nie będzie, możemy zamówić go pod zaliczkę (min 10% wartości), wtedy do 2 dni roboczych będzie do odebrania.
 
Jednocześnie powinniśmy posiadać poniższe tytuły do tej konsoli:
Assassin’s Creed 4: Black Flag, Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts, FIFA 14, Killzone: Shadow Fall, Knack

 

Cenie nie za ciekawe w porównaniu do Saturna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Z gazetki Media Markt nie ma odnośnika do PS4 za 1999 zł. więc nie da się złożyć na ten zestaw pre-ordera. Trzeba czekać do 29 listopada...

Dzwoniłem na infolinie mediamarkt, niestety online tego zestawu nie zamówimy, pani poinformowała mnie, że wizyta w sklepie to jedyna droga nabycia tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie, ponieważ wydaje mi się, że jest dosyć istotne i sporo osób planujących zakup w sieciówkach skorzystało by z informacji:

 

Jak wygląda kwestia niepodbijania gwarancji w sklepie przy jednoczesnym sprawdzeniu na miejscu działania konsoli? Czy jest na to jakaś podstawa prawna i kto określa termin po którym mam się zgłosić do sklepu z pustą gwarancją do podbicia? Co więcej, w przypadku niesprawnej konsoli, jakie mam możliwości wracając do sklepu z niepodbitą jeszcze gwarancją? Automatyczna wymiana/zwrot pieniędzy czy jednak już naprawa gwarancyjna?

Z tego co się orientuję albo sprawdzamy sprzęt na miejscu i wtedy zobligowani jesteśmy podbić gwarancję, albo nie sprawdzamy i nie podbijamy...

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do MM z pytaniem o promocję z gazetki. Niestety odpowiedzieli, że nie ma możliwości rezerwacji to raz.

Dwa- powiedziała, że gazetka jest do 5.12 i raczej pod koniec tej daty będą one dopiero dostępne, zakup w sklepach na premierę może być ciężki do wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka z infolinii saturna stwierdziła że nie ma co się wybierać do sklepu, bo skoro nie wszyscy preorderowcy dostaną konsole, to jakim cudem niby ja bez niego mogę kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, od kiedy można polować na odebranie konsolki? Sklepy dostaną dostawy przed 28, prawda? Może już we wtorek, środę z odrobiną szczęścia (bądź znajomości) uda się wyrwać swojego pre-ordera...

Może ktoś tu jest pracownikiem większych/mniejszych sklepów mających w swojej ofercie i wie coś na ten temat? :)

jeszcze nic nie wiadomo, narazie info jest takie ze ma przyjsc 60-70 konsol w roznych konfiguracjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie, ponieważ wydaje mi się, że jest dosyć istotne i sporo osób planujących zakup w sieciówkach skorzystało by z informacji:

 

Jak wygląda kwestia niepodbijania gwarancji w sklepie przy jednoczesnym sprawdzeniu na miejscu działania konsoli? Czy jest na to jakaś podstawa prawna i kto określa termin po którym mam się zgłosić do sklepu z pustą gwarancją do podbicia? Co więcej, w przypadku niesprawnej konsoli, jakie mam możliwości wracając do sklepu z niepodbitą jeszcze gwarancją? Automatyczna wymiana/zwrot pieniędzy czy jednak już naprawa gwarancyjna?

Z tego co się orientuję albo sprawdzamy sprzęt na miejscu i wtedy zobligowani jesteśmy podbić gwarancję, albo nie sprawdzamy i nie podbijamy...

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

 

To jest jakaś bzdura wyssana z grubego palucha u nogi. Przestań sobie tym zawracać głowę. Czy podbijesz gwarancje czy nie, to liczy się data na paragonie to raz. Od tej daty leci gwarancja. A kiedy podbijesz gwarancje nikogo nie interesuje. Dwa, nie ma możliwości sprawdzenia sprzętu w sklepie i wymiany go na nowy jakby nie działał. Trzeba będzie od razu oddać na gwarancję. To samo tyczy się zakupów przez internet. Oddać konsolę w ciągu 10 dni można tylko jeśli nie naruszyło się oryginalnego opakowania. A nie jak to dość sporo osób kombinuje, podłączyć, pograć 10 dni i oddać jakby się zwaliła.

Na jakim wy w ogóle świecie żyjecie?!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na zdrowy rozum tak to wygląda, stąd dziwiłem się, że ludzie na forum takie teorie rozsiewali, jakoby tak należało robić. W międzyczasie zadzwoniłem sobie do UOKiK i oczywiście to bzdura, tak jak mówisz. Natomiast można oczywiście sprawdzić sprzęt przed zakupem i do tego masz prawo... Faktem jest, że nie dopytałem co w sytuacji, gdy ten sprawdzany sprzęt rzeczywiście nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Natomiast można oczywiście sprawdzić sprzęt przed zakupem i do tego masz prawo...

 

No właśnie. PRZED zakupem. Czyli idziesz do sprzedawcy i mówisz. Chciałbym żeby mi pan tą konsolę o tutaj przetestował czy wszystko działa itd. Gra gitara, to ci ją zapakują i idziesz do kasy. Ale nigdy odwrotnie. Pomijam już fakt, że zapewne i tak sprzedawca zleje to ciepłym moczem i stwierdzi, że jak się nie podoba to wynocha gdzie indziej. I co nam pan zrobi? cytując Misia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety  Kill ale nie masz racji, zapis w ustawie jest taki

 

"

Art. 7. 1.Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.
2.Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
3.W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty."
 
Cytat z forum prawnego:
 
 "zgodnie z prawem zakupiony w internecie produkt można użytkować w ramach tzw. zwykłego zarządu (sprawdzić, czy jest zgodny z zapewnieniami sprzedającego, złożyć go, uruchomić), a w ciągu 10 dni od zakupu zwrócić bez podania przyczyny", więc jeśli w ciągu tych 10 dni konsola ulegnie uszkodzeniu podczas użytkowania masz pełne prawo ją odesłać i rządać zwrotu pieniędzy powołując się na niezgodność towaru z umową, w razie co wystarczy zgłosić do UOKiK i bankowo przyjmą, była nawet sprawa z serwisem e-szlugi który w regulaminie sobie wpisał własnie "zwrot tylko w stanie nie zmienionym" i przez UOKiK mieli nakazane zmianę tego regulaminu.
 
Edit: Mi się wydaje że jeżeli konsola siądzie nam w trakcie takiego rozruchu, a nie będziemy się z nią dziwnie obchodzić, (nie będzie tłusta i uwalona od masła czekoladowego) to nie powinno być problemu z przyjęcięm zwrotu. Zawsze może pojawić się problem bo wkońcu żyjemy w polsce, ale przy odrobinie determinacji powinniśmy swoje wywalczyć.
Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×