Skocz do zawartości
pablos_83

Football Manager 2014

Rekomendowane odpowiedzi

No nareszcie coś ruszyło w temacie. FM-a porzuciłem jakieś 6 lat temu z racji walki z nałogiem. :P Ilość godzin, jaką wtedy spędzałem przy moim ulubionym FM2007 była wręcz niezdrowa. Chętnie jednak pyknę na Vicie jakiś sezonik od czasu do czasu. Mam też nadzieję, że tak długie przeciąganie tej gry nie będzie się wiązało z bandycką ceną w dniu jej premiery.

Ciekaw jestem czy będzie można wybrać w widoku meczu te pamiętne kuleczki. :D Jakoś nie kręci mnie spoglądanie na imitację piłkarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Cross-buy z PC? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna prezentacja silnika 3D (IMO cienkiego jak sik pająka):
http://blog.eu.playstation.com/2014/04/09/new-football-manager-classic-2014-video-shows-3d-match-engine/

Na szczęście będą do wyboru moje ukochane kulki. :D Niestety wykrakałem wcześniej bandycką cenę. Sugerowana na Ultimie - 159zł, to samo w PSS. Chyba ich cycki swędzą.

Ogólnie to jaram się jak pochodnia w temacie przenośnego FMa. Ale przy takim obrocie spraw z ceną, decyzję o zakupie odłożę do pierwszych recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ultima.pl/football_manager_classic_2014_pl/i15331/

na ultimie juz 139,99

zamawial/zamawiac bedzie ktos? zawsze bylem fanem championship managera na pc , z checia wyprobowalbym  wersje kieszonkowa na vite najwyzej jak bedzie lipa to sprzedam

jeszcze pytanko wiadomo juz jakie ligi beda ?

pozdrwiam

 

@edit

zamowione , mam nadzieje tylko ze kurier do soboty dojdzie

i czy wiadomo ile gra wazy bo mam karte 4gb

Edytowane przez flahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, gra waży około 1,8 GB. 4GB karta spokojnie Ci wystarczy. Odnośnie lig, do wyboru masz wszystkie, które są dostępne w pc'towym FMie. Natomiast do gry możesz załadować rozgrywki z maksymalnie trzech państw. Sam się zastanawiam co wybrać. W pierwszej rozgrywce wybiorę niemiecką, angielską, hiszpańską. Pograłbym polską, tylko jakie ligi do niej dobrać? Podzielcie się swoimi konfiguracjami wybranych lig.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej nic nie wybierać. Będzie dużo lepiej chodzić.

to chyba w kazdym managerze tak bylo w ktorego gralem

im wiecej lig tym wiecej czekania/wczytywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowali możliwość wyboru krajów do trzech, aby jako tako śmigało. Jeśli nie wybierzesz rozgrywki, nie załadujesz bazy danych. Słaba prowokacja.

 

A jednak działa wolno. Pierwsze recenzje są mieszane. Chyba jednak poczekam na pierwszą promocję.

http://www.pushsquare.com/reviews/psvita/football_manager_classic_2014

http://www.videogamer.com/reviews/football_manager_classic_2014_review_psvita.html

http://www.shopto.net/news/45825/Football-Manager-Classic-Review

Edytowane przez lukaszasada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwość wyboru trzech krajów - zaszaleli. Daliby chociaż z 5 lig, nawet kosztem wydłużonych loadingów. Przecież od stu lat wiadomo, że to gracz brał na własną odpowiedzialność, jak bardzo chce "spowolnić" sobie rozgrywkę. Oczywistością u mnie będzie Hiszpania, Anglia, no i chyba Niemcy. O ile tego FMa w ogóle kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem :p irytujacy jest ten ekran dotykowy i klikanie w drobne elementy z ktorych doslownie sklada sie caly interfejs menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z płynnością gry? Ile lig wybrałeś? Daj znać po dłuższym czasie użytkowania, czy przyzwyczaiłeś się do interfejsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze bys system seler dla mnie moze vite kupie

 

Gdybym nie miał Vity, to właśnie teraz byłby to również dla mnie system seller. ;) Zawsze marzyłem o tym, by móc zagrać w FMa w plenerze. :)

 

odpalilem :P irytujacy jest ten ekran dotykowy i klikanie w drobne elementy z ktorych doslownie sklada sie caly interfejs menu

Jak z płynnością gry? Ile lig wybrałeś? Daj znać po dłuższym czasie użytkowania, czy przyzwyczaiłeś się do interfejsu.

 

Dołączam się do pytań Łukasza. :) Nie da się przełączyć sterowania na przyciski nawigacyjne? Mam dość spore paluchy i mogę mieć problem z trafianiem w małe ikonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Gdybym nie miał Vity, to właśnie teraz byłby to również dla mnie system seller.  ;) Zawsze marzyłem o tym, by móc zagrać w FMa w plenerze.  :)

 

 

Dołączam się do pytań Łukasza.  :) Nie da się przełączyć sterowania na przyciski nawigacyjne? Mam dość spore paluchy i mogę mieć problem z trafianiem w małe ikonki.

przejrzalem cale menu nic nie znalazlem w ksiazeczce tez zadnych wzmianek na ten temat .Probowalem juz trafiac rysikiem,wykalaczka , dlugopisem i tylko o dziwo poprzez trafienie palcem najlepiej chwyta
co do plynnosci gry tragedii nie ma ale tez szalu rowniez , wybralem 2 ligi , najdluzej to sie laduja mecze i czasami podczas meczu lekko sie tnie tak to wszystko jest dobrze
ogolnie to narazie poszukuje odpowiedniego ustawienia i taktyki bo nie za dobrze mi idzie w lidze hiszpanskiej
Edytowane przez flahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzalem cale menu nic nie znalazlem w ksiazeczce tez zadnych wzmianek na ten temat .Probowalem juz trafiac rysikiem,wykalaczka , dlugopisem i tylko o dziwo poprzez trafienie palcem najlepiej chwyta

co do plynnosci gry tragedii nie ma ale tez szalu rowniez , wybralem 2 ligi , najdluzej to sie laduja mecze i czasami podczas meczu lekko sie tnie tak to wszystko jest dobrze
ogolnie to narazie poszukuje odpowiedniego ustawienia i taktyki bo nie za dobrze mi idzie w lidze hiszpanskiej

 

Dzięki za odpowiedź. :) Najwyżej pomeczę się z paluchami. :P W tej książeczce jest w ogóle coś istotnego napisane? Warto dla niej brać wersję pudełkową? No i ostatnie pytanie... Jest możliwość wyboru innych języków, poza polskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. :) Najwyżej pomeczę się z paluchami. :P W tej książeczce jest w ogóle coś istotnego napisane? Warto dla niej brać wersję pudełkową? No i ostatnie pytanie... Jest możliwość wyboru innych języków, poza polskim?

nic ciekawego nie ma :P sterowanie , opis startowego menu , ustawienia gry i jak dodac nowego managera

wszystko to bedziesz mial w wersji cyfrowej na vicie jak kupisz w psn

btw patrz jakie trofiki dojebali m.in 30 sezonow gry i 20 sezonow trzeba byc najlepszym menadzerem na ziemi

Edytowane przez flahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc dziś koło sklepu nie dla idiotów wymiękłem... Wymiękłem i wziąłem z półki jeden z dwóch ostatnich egzemplarzy FMa za astronomiczne 159zł... Po co ja tam wlazłem, ehh... :P

Lista pucharków teoretycznie jest przegięta, ale powinny być na to skuteczne sposoby, znane jeszcze z dawnych wersji pecetowych. :) No nic, dzisiaj dam się pochłonąć magii FMa. Jaram się jak dziecko przed komunią. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dzisiaj w ręce kopię gry za 159 PLN, ale jednak się nie zdecydowałem. Poczekam do pierwszej obniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... Trochę pograłem i mogę już co nieco powiedzieć o tej grze. Feeling po pierwszym odpaleniu był znakomity. Dawno nie czułem takiej podjary żadną grą. Pierwsze kłopoty pojawiły się niestety przy wyborze narodowości - te rozsuwane menu działają gówniano jak cholera. Nie mam za to problemu z trafianiem w różnorakie ikonki, nawet pomimo posiadania sporych paluchów. Silnik 3D nie jest taki zły, jak myślałem - wygląda i działa dużo lepiej na ekranie Vity, niż można to było ocenić po filmikach. Przy przełączeniu na kulki w silniku meczowym pojawia się irytujący błąd - brak widocznych bramek! Te jakimś cudem magicznie znikają i gramy chyba z dwoma kamieniami w roli słupków. ;) Sama gra działa płynnie i jedynie sejwy troszkę dłużej trwają, choć w czasie meczu mogą pojawiać się kilkusendowe freezy. Sam save waży ponad 100MB, co już jest trochę przegięciem. Pewnie stąd bierze się długi czas zapisywania. Tak czy inaczej gra się przyjemnie.    :) Póki co nie żałuję wydanej kasy. ;)

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wyprzedają.

Ta gra będzie niedługo za 10 euro

No to jak będzie za 10 euro to wtedy kupię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Football Manager Classic

 
Board Over-Ride (£1.29/€1.59/$2.35)
Unlimited Scouting (£0.65/€0.79/$1.15)
Foreign Influx (£1.29/€1.59/$2.35)
Morale Boost (£0.65/€0.79/$1.15)
All Players Interested (£1.29/€1.59/$2.35)
Attribute Masking (£0.65/€0.79/$1.15)
Boost Bank Balance 10m (£2.39/€2.99/$4.35)
Boost Bank Balance 50m (£4.79/€5.99/$8.85)
Boost Bank Balance 1m (£0.65/€0.79/$1.15)
Boost Bank Balance 5m (£1.59/€1.99/$2.95)
Magic Sponge (£0.65/€0.79/$1.15)
National Management (£1.29/€1.59/$2.35)
New Stadium (£1.29/€1.59/$2.35)
No Loan Restrictions (£0.65/€0.79/$1.15)
No Sacking (£3.19/€3.99/$5.85)
No Transfer Windows (£0.65/€0.79/$1.15)
No Work Permits (£1.29/€1.59/$2.35)
Son Generated (£1.99/€2.49/$3.65)
 

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×