Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tak mowicie o tym, ze pro taka głośna jak kombajn, to słuchać to grając tylko w 4K? Bo obecnie jestem w trakcie kupna xe90 i gram na moim FHD i konsola praktycznie milczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tak mowicie o tym, ze pro taka głośna jak kombajn, to słuchać to grając tylko w 4K? Bo obecnie jestem w trakcie kupna xe90 i gram na moim FHD i konsola praktycznie milczy. 

Jesli gry sa “pro enhanced” to chodzi troche glosniej nawet na tv 1080p ze wzgledu na supersampling (choc nie wszystkie tytuly maja ta opcje) do tego dochodzi tryb boost w grach bez patchy dla pro. Nie jest to jakas kolosalna roznica w glosnosci pracy konsoli (przynajmniej mojej).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, moja PS4 Pro również jest cicha a gram w takie gry jak GTS, Assassin's Creed Origins itp.

Panowie a ogólnie warto mieć zawsze włączony tryb boost?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kolos28 napisał:


Panowie a ogólnie warto mieć zawsze włączony tryb boost?
 

nie warto, lepiej go sobie włączać w święta albo niedziele, a w normalne dni grać tak jak na ps4 amator.

Sorry, za durną odpowiedź ale pytanie jest jeszcze bardziej durne.

Tryb boost włączasz i zapominasz o nim. Jeżeli jakaś starsza gra będzie miała problemy, będzie ci się zawieszać itp. to można wyłączyć. Gry które miały problemy z trybem boost można policzyć na palcach jednej ręki (sam osobiście nie spotkałem).

Edytowane przez Gregor_TSK
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gregor_TSK napisał:

nie warto, lepiej go sobie włączać w święta albo niedziele, a w normalne dni grać tak jak na ps4 amator.

Sorry, za durną odpowiedź ale pytanie jest jeszcze bardziej durne.

Tryb boost włączasz i zapominasz o nim. Jeżeli jakaś starsza gra będzie miała problemy, będzie ci się zawieszać itp. to można wyłączyć. Gry które miały problemy z trybem boost można policzyć na palcach jednej ręki (sam osobiście nie spotkałem).

Głupie pytanie, ale jak włączyć ten boost?

22 minuty temu, Gregor_TSK napisał:

 

Edytowane przez mpluto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie warto, lepiej go sobie włączać w święta albo niedziele, a w normalne dni grać tak jak na ps4 amator.
Sorry, za durną odpowiedź ale pytanie jest jeszcze bardziej durne.
Tryb boost włączasz i zapominasz o nim. Jeżeli jakaś starsza gra będzie miała problemy, będzie ci się zawieszać itp. to można wyłączyć. Gry które miały problemy z trybem boost można policzyć na palcach jednej ręki (sam osobiście nie spotkałem).
Spoko choć podobno nie ma głupich pytań tylko mogą być grupie odpowiedzi

Zapytałem bo nie wiedziałem jak ten tryb działa i czy boost nie powoduje, że cały czas konsola chodzi na wyższych obrotach itp.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kolos28 napisał:

Spoko choć podobno nie ma głupich pytań tylko mogą być grupie odpowiedzi emoji1303.png

Zapytałem bo nie wiedziałem jak ten tryb działa i czy boost nie powoduje, że cały czas konsola chodzi na wyższych obrotach itp.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Nawet jeśli chodzi, to będziesz zmniejszał sobie płynność w starszych grach na rzecz mniejszych obrotów wiatraczka ? Nie po to się kupuje pro...

Jak chcesz spokój i cisze, to zmień obóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, CePeeN napisał:

W ustawieniach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale gry czy konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mpluto napisał:

Ale gry czy konsoli?

konsoli, w zakładce bodajże system. Wpisz w google/YT Jak włączyć tryb boost w ps4 i kliknij w pierwszy lepszy link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale gry czy konsoli?
Stary zamiast klepac tutaj sam byś się wyslilil... Większość jak widzę ma. IQ małpy (o przepraszam małpy).... Nie potrafi samodzielnie pomyśleć...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jeśli chodzi, to będziesz zmniejszał sobie płynność w starszych grach na rzecz mniejszych obrotów wiatraczka ? Nie po to się kupuje pro...
Jak chcesz spokój i cisze, to zmień obóz.
Pro nie kupuje się dla starych gier a wszystkie nowe raczej dostają wsparcie dla prosiaka a więc tryb boost jest zbędny. Zapewne dlatego, że grywam w tytuły, które w większości mają łatkę pod pro to się tym trybem nie interesowałem.
Tu nie chodzi tylko o zmniejszanie obrotów wiatraczka poprzez wyłączenie trybu Boost ale po co obciążać konsole kiedy jest to nie potrzebne?
No chyba, że tak to nie działa, że konsola jest ciągle obciążona a tylko podczas gier, no to było by super - i stąd, jak to stwierdziłeś zadałem to "głupie" pytanie

Dobra nie ważne

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten tryb boost jest przeznaczony do gier który nie otrzymały łatki pod pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kolos28 napisał:

Pro nie kupuje się dla starych gier a wszystkie nowe raczej dostają wsparcie dla prosiaka a więc tryb boost jest zbędny. Zapewne dlatego, że grywam w tytuły, które w większości mają łatkę pod pro to się tym trybem nie interesowałem.
Tu nie chodzi tylko o zmniejszanie obrotów wiatraczka poprzez wyłączenie trybu Boost ale po co obciążać konsole kiedy jest to nie potrzebne?
No chyba, że tak to nie działa, że konsola jest ciągle obciążona a tylko podczas gier, no to było by super - i stąd, jak to stwierdziłeś zadałem to "głupie" pytanie emoji4.png

Dobra nie ważne

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Dla ciebie zbędny , dla innych się przydaje. Ja np. gram sporo w BF4 które nie dostało "pacza" pod pro...

Jeżeli ty grasz tylko w nowe gry, a jak sam zauważyłeś, że praktycznie każda nowa gra dostaje patcha pod pro,to tryb BOOST u ciebie nic nie zmienia, tzn. ani nie obciąża mniej, ani więcej  konsoli - można nawet napisać, że jest on w trybie "wyłączony" mimo że w systemie jest włączony, bo tryb boost nie działa w grach które mają patcha.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ten tryb boost jest przeznaczony do gier który nie otrzymały łatki pod pro?


Tak, odblokowuje dodatkowe moce przerobowe, co się przekłada na wyższa wydajność w niespatchowanych grach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głośności to jest kwestia tylko i wyłącznie konkretnej konsoli i wiatraczka. I nie można tu uogólniać, że wszystkie są ciche albo wszystkie głośne. Moja pierwsza Pro była cicha, wentylatorek od czasu do czasu sobie głośniej szumiał ale bez tragedii, po prostu przy konsoli było słychać, że się kręci. I zawsze się śmiałem jak czytałem te narzekanie jaka to Pro jest głośna i myślałem, że ludzie są jacyś pokręceni w tym temacie. Ale musiałem ją wymienić na nową i tu od razu przy pierwszym odpaleniu szok. Wentylator słychać od samego włączenia i to nawet w słuchawkach. Czasem się wycisza ale jak znów wskakuje na obroty to masakra. Czekam do końca gwarancji i znów wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mogę nie sprzedać Slimki w zadowalającej cenie... ile max. za nią dostanę? 950 zł? Może 1100 zł z dwoma padami...

A za Pro trzeba wybulić 1600 zł lub 1800 zł z dwoma padami... 700 zł w plecy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź cenę używek na allegro i przemyśl sprawę, radzę Ci się spieszyć bo od piątku nowa slimka ma być za około ~799 z okazji czarnego piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, jeśli ty chcesz sprzedać coś używanego i się krzywisz że na tym stracisz, to ja się pytam: kiedy cię odmrozili?!?

Chcesz sprzedać roczną(?) konsolę i w jej miejsce kupić model nowszy i bardziej wydajny i masz obiekcje? To na co ty liczysz, że będziesz miał straty 200 zł? 

Podaję hasło: sprzęt używany to max50%ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata jest oczywista, przecież tego nie neguję i się z tym liczę. Ale... for fuck sake, aż 700 zł lub więcej? Przecież trzeba dopłacić wartość drugiej Slimki. No to jest trochę walenie w dupę klientów przez SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strata jest oczywista, przecież tego nie neguję i się z tym liczę. Ale... for fuck sake, aż 700 zł lub więcej? Przecież trzeba dopłacić wartość drugiej Slimki. No to jest trochę walenie w dupę klientów przez SONY.

Wyjasnij bo nie rozumie twojego toku myslenia.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, DaraS napisał:

Kolego sprawdź cenę używek na allegro i przemyśl sprawę, radzę Ci się spieszyć bo od piątku nowa slimka ma być za około ~799 z okazji czarnego piątku.

Panie złoty skąd takie info? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2017 o 15:07, Eloszki napisał:

Z tym padem to kwestia gustu. Mam 2 konsole i dla mnie ten pad od x to jakieś nieporozumienie. Nie mówię tu o rozmieszczeniu przycisków i analogów bo do tego to nawet małpa by się po chwili przyzwyczaiła ale osobiście nie widzę w tym rozmieszczeniu żadnym plusów względem pada do ps4.

 

Ty nie widzisz inni widza.

1. na srednich akumulatorkach duzo dluzszy czas grania niz na jednym ladowaniu DS40

2. mozna sie smiac z braku wbudowanego aku, ale dla mnie i dla wielu to wygoda, aku sie wyczepia wymieniam i gram. wyczerpane do ladowania.

3. triggery te sa duzo lepsze nizli w DS4

4. wibracje w triggerach to naprawde swietna rzecz (w grach ktore to wykorzystuja moje doswiadczenia to FM6 i 7 oraz FH3)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ty nie widzisz inni widza.
1. na srednich akumulatorkach duzo dluzszy czas grania niz na jednym ladowaniu DS40
2. mozna sie smiac z braku wbudowanego aku, ale dla mnie i dla wielu to wygoda, aku sie wyczepia wymieniam i gram. wyczerpane do ladowania.
3. triggery te sa duzo lepsze nizli w DS4
4. wibracje w triggerach to naprawde swietna rzecz (w grach ktore to wykorzystuja moje doswiadczenia to FM6 i 7 oraz FH3)
 


Mimo krótkiego stażu z padami do X'a, potwierdzam. Praca na baterii niebo i ziemia na korzyść xboxa. Co do triggerow to wibracje są bardzo fajne, np dają ci znać jak przeciągasz hamowanie w Forzy. Układ analogów, na razie ciężko mi powiedzieć muszę się przyzwyczaić. Przyciski menu czy coś tam umiejscowione super. Ogólna jakość wykonania dość wysoka, szczególnie w elite, jedynie boje się o trwałość, dużo na sieci informacji o drifcie galek.
Co do ruchania w dupę przy odsprzedaży używanej slim, to po prostu Wow! Człowieku co ty w ogóle piszesz? Jak sprzedajesz passeratti od helmuta za cenę makaronu penne to tez płaczesz ze cię VW rucha w dupę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waleniem w dupie jest rozdzielanie współczesnej generacji i zarzucanie ceny konsoli, która jest na poziomie konsoli kolejnej generacji. Naprawdę wam to pasuje?

Rozumiem że technologia coraz to bardziej idzie naprzód, ale mogli lepiej to rozwiązać - albo lepiej zaprojektować pierwotne PS4, albo dać PS4 pro w cenie, która nieznacznie różniłaby się od obecnych modeli, a nie odjebać cenę 1800 zł - tak jak wspomniałem, to cena konsoli kolejnej generacji.

Ale może przesadzam, może jesteście z tych, którzy lubią mikrotransakcje itp. :)

Edytowane przez Bykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×