Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Niedawno zakupiłem PS4 Pro w wersji cuh-7016B. Niestety konsola okazała się być przy niektórych grach dość głośna np. w demie Wolfenstein 2 colossues i Nier: Automata. W Wolfie wiatrak rozkręcał się już na filmikach początkowych w Nier problem zaczął być zauważalny/słyszalny gdy pojawiło się więcej przeciwników na ekranie a przy walce z ostatnim bossem było już głośno. Zastanawiam się nad oddaniem konsoli i kupieniem w zamian cuh-7116B. Poczytałem trochę i z tego co zauważyłem większość pisze, że nowa wersja/rewizja jest rzeczywiści cichsza jednak pojawiły się także opinie, że o ile wiatrak ciszej pracuje to pojawiają się jakieś dziwne gwizdy/brzęczenia jeszcze gorsze od głośnej pracy wiatraka. Pytanie do właścicieli nowej rewizji czy rzeczywiście konsola jest cichsza, czy zauważyli u siebie jakieś nowe problemy i czy w ogóle warto zamieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tylko ciesz się w pełni konsolą i grami, moja pro też potrafi dobrze zaszumieć, kupowałem po premierze zaraz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również kupiłem po premierze zaraz. W menu Fify 17 czasami mam wrażenie, że odleci .
Mi to osobiście nie przeszkadza. Gram albo na słuchawkach - ale to rzadko, albo na kinie domowym. Moja stoi w pionie bez stopki i ma dużo wolnego, i nagrzewa się dość.
Jak Cię to mocno irytuje - to możesz spróbować wymienić. Podzielisz się wtedy porównaniem. Pozdrawiam

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z waszymi konsolami jest nie tak bo ja posiadam 7016b i działa na prawdę cicho. Jedyna gra (a mam ich bardzo dużo) która potrafi troszkę rozgniewać prosiaczka jest NBA 2k18 ale i tak nie jest to odrzutowiec a po prostu troszkę głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem to konsolka sie poci przy wyswietlaczach 4K, a kolego Kolos28 wg stopki masz FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego ze ma tv 1080p? Jak wiekszosc gier tak czy siak renderuje w 4k/4KCb/1440p i robi downsampling do 1080p? Gier ktore sa „PRO Enhanced” i nie robia supersamplingu czyli renderuja max to jaki masz tv jest naprawde niewiele. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, ze masz racje. Przepraszam za powielanie glupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez Ty mnie stary nie musisz przepraszac :) czlowiek sie codziennie czegos uczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to osobiście mam 7116B z bundla z Battlefrontem 2 i TV oled FHD i żadnych niepokojących dźwięków nie słyszałem.

Szczerze napisze, ze skoku jakości do FATa 1TB też nie zaobserwowałem, menu chodzi płynniej, store ładuje się szybciej i tyle. Żona twierdzi, ze patrząc z boku jak np grałem w BF1 widać różnice w tle, ja skupiając się na "celowniku'', czyli środku ekranu różnic nie widzę. TV 4K kupie dopiero po premierze PS5, gdzie ceny OLEDa 65" powinny być już przystępne.

 

Nie wiem czy korzystacie z peppera/hotdealuk/mydealzde/camelcamelcamel/lowcygier i podobne, ale aktualnie można wyrwać PS4 PRO 7116B, w teorii, ok. 1200zł, i to u nas, w euro rtv, tylko trzeba trochę pocebulić (wykazać się przedsiębiorczością :). Mi wyszlo 1170zl i mam tu na mysli bundla z battleforntem, kod rabatowy -100zl, raty 20x0, gdzie pierwszą płaci sklep (czyli 5% rabatu) oraz sprzedaż gry, która na dzień dzisiejszy, niestety,  poleciała na mordę. Bundle z FIFA18 ma 7016B.

Edytowane przez bleq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, bleq napisał:

 

Nie wiem czy korzystacie z peppera/hotdealuk/mydealzde/camelcamelcamel/lowcygier i podobne, ale aktualnie można wyrwać PS4 PRO 7116B, w teorii, ok. 1200zł, i to u nas, w euro rtv, tylko trzeba trochę pocebulić (wykazać się przedsiębiorczością :). Mi wyszlo 1170zl i mam tu na mysli bundla z battleforntem, kod rabatowy -100zl, raty 20x0, gdzie pierwszą płaci sklep (czyli 5% rabatu) oraz sprzedaż gry, która na dzień dzisiejszy, niestety,  poleciała na mordę. Bundle z FIFA18 ma 7016B.

 

skąd wziąć ten kod rabatowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod rabatowy mialem po zalogowaniu, Moje konto ->Kupony promocyjne i tam:

"100 zł rabatu na konsole Playstation 4
Sprawdź produkty objęte rabatem tutaj"

KME444KON

 

Nie wiem czy wszyscy mają, ale u mnie i kolegi był.

 

Edit

Szukając w google, kod jest dla wszystkich taki sam, pytanie tylko czy musi byc przypisany do konta.
 

Edytowane przez bleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy przenosząc dane z ps4 do ps4 pro wg. instrukcji  (kabel ethernet ) będę miał wszystkie savy z gier , czy trzeba jakieś pliki kopiować na pendrive osobno ?  Planuje przesiadke gram w PES i nie chce się zdziwić ze skład , który zbudowałem pójdzie z dymem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Baczek867 napisał:

Panowie, czy przenosząc dane z ps4 do ps4 pro wg. instrukcji  (kabel ethernet ) będę miał wszystkie savy z gier , czy trzeba jakieś pliki kopiować na pendrive osobno ?  Planuje przesiadke gram w PES i nie chce się zdziwić ze skład , który zbudowałem pójdzie z dymem . 

 

Przeniosło mi wszystkie zapisy bez żadnego dodatkowego kombinowania. Po drugie przenoszenie nie powoduje usunięcia danych z źródłowego Ps4 więc nic trwale nie stracisz.

Edytowane przez Krypto
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciła do mnie moja PS4. 

...oczywiście po 2 uruchomieniu nie wyświetliło poprawnie obrazu - z dupy niska rozdziałka, czarny ekran.

Zastosowałem stary myk z wwyłączeniem HDCP 

...po tylu latach jeszcze tego zjeby z Sony nie naprawiły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prostym Monopoly Plus konsola chodzi głośniej niż Xbox One X w największym stresie.

Po tak długim czasie nie używania PS4 strasznie to irytujące.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się przekonać jak dobrze zrobiłeś kupując xboxa, włącz ps4 tak się powinien reklamować ms:banderas:  moje premierowe ps4 jeszcze się trzyma ale nigdy nie wiadomo jak długo:sad: trochę lat już ma i sporo czasu się przy nim spędziło, ale na głośność pracy nie mogę narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem ten hejt na ps4. Nie wypowiem się na temat głośności bo albo jestem głuchy albo trafiła mi się świetna konsola. Gry na ps4 są "lepsze" bo poza tym co na x jest dużo moim zdaniem świetnych exow. Xbox tez jest fajna konsola ale można mu wytknąć tez sporo błędów które drażnią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca rozumiem ten hejt na ps4. Nie wypowiem się na temat głośności bo albo jestem głuchy albo trafiła mi się świetna konsola. Gry na ps4 są "lepsze" bo poza tym co na x jest dużo moim zdaniem świetnych exow. Xbox tez jest fajna konsola ale można mu wytknąć tez sporo błędów które drażnią.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam od premiery drugą już konsolę PS4.

Uwierz mi, byłem pierwszy do śmieszkowania z Xbotów do póki po pijaku nie zamówiłem dla jaj Xboxa.

...w końcu mam 14 dni na testy, nie?

Można Xboxowi wytknąć dużo, ale te błędy mnie mniej rażą niż w PlayStation.

Tak samo jak zupełnie inne podejście.

Sony sprzedaje marzenia. M$ przedstawia fakty i tu jest cholerny zgrzyt bo po konferencji Sony chce się lecieć i zostawić pieniądze.

Niestety na większość obietnic się nie doczekałem.

 

Głupi przykład remake FF7 ... nadal czekam.

 

PS4 jest niezaprzeczalnie głośniejsze. Żaden hejt tylko fakty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam od premiery drugą już konsolę PS4.Uwierz mi, byłem pierwszy do śmieszkowania z Xbotów do póki po pijaku nie zamówiłem dla jaj Xboxa.
...w końcu mam 14 dni na testy, nie?
Można Xboxowi wytknąć dużo, ale te błędy mnie mniej rażą niż w PlayStation.
Tak samo jak zupełnie inne podejście.
Sony sprzedaje marzenia. M$ przedstawia fakty i tu jest cholerny zgrzyt bo po konferencji Sony chce się lecieć i zostawić pieniądze.
Niestety na większość obietnic się nie doczekałem.
 
Głupi przykład remake FF7 ... nadal czekam.
 
PS4 jest niezaprzeczalnie głośniejsze. Żaden hejt tylko fakty.
 


Mówiłem raczej bardziej ogólnie, twoje zdanie jest akurat wyważone. No Xbox ma dużo niedoróbek i to takich które można by szybko naprawić. Ja tez jestem pod wrażeniem x'a ale nie zgodzę się z tym ze PS nic nie oferuje, bo moim zdaniem oferuje dużo, a może nawet więcej niż produkt MS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że oferuje dużo.
Są gry których nie ma.
Menu jest ładniejsze.
PS4 jest o wiele mocniejsze niż fatka.

W multiplatformy wolałem grać gorzej ale płynnej.
Do mnie najbardziej przemawia jakość usługi sieciowej, kultura pracy no i wszechobecna cebula.
...o kompatybilności wstecznej już nie wspomnę.
PSN jak zmieniałem konsolę padał na każdym kroku. Impreza rozłączała losowo.
Byłem sfrustrowany nie dotrzymanymi obietnicami i jakością usług.

Teraz zwiedza jak jest X to jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, od ostatniej aktualizacji, moja fatka włącza się prawie codziennie sama na chwilę. Wcześniej miewała takie akcje, ale to było raz w miesiącu. Teraz w zasadzie mam samoczynne włączenie co wieczór, włącza się, przemieli  dyskiem i po kilku sekundach sama się wyłącza. Dzieje się tak do godziny po graniu. Jeśli konsoli nie odpalam podczas dnia, wieczorem jest spokój. Próbowałem już zmieniać kabel i porty hdmi w tv, bo wyczytałem że to też może być problem, ale dupa, nic nie pomaga. Tak jak wcześniej pisałem, nagminne stało się to po ostatniej aktualizacji oprogramowania. Czy ktoś gdzieś w necie czytał o podobnych kwiatach spowodowanych updatem i jak sobie z tym radzić?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuację że konsola sama się włączyła, zdarza się to bardzo rzadko i nie znalazłem żadnego rozwiązania tego problemu, już dłuższy czas jest w porządku ale jak mnie wkurzała tym, skończyłem grać idę do sypialni leże już wygodnie i słyszę ten charakterystyczny pstryk włączania się plejki, musiałem wstać i żeby to się już nie powtarzało wyciągnąłem jej kabel zasilający i już nie wariowała:antonio:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do was Panowie co lepiej kupić xbox one x czy ps4 pro?

 

Miałbym w sumie takie pytania

Czy ps4 pro jest faktycznie takie głośne jak krążą mity o nim? czy model 7116 jest to najnowszy model? podobno poprawili w nim coś?

Generalnie konsola będzie pod tv full hd podłączona.Miałem już xbox 360 było ok grałem 3 lata.Potem miałem 2 dni xbox one s.Zwróciłem bo po wyłączeniu nie chciała się konsola włączyć.Miałem xbox one x też przez jeden dzień,zwróciłem bo po uruchomieniu forzy 7 wiatrak zaczynał ''grzechotać/bzyczeć dość głośno''.Generalnie kręciłem się głównie przy xboxie.Xbox oferuje usługę EA gdzie za 15zł mc można pograć w kilka dobrych tytułów.Hmm nie wiem co wybrać.Generalnie chciałem kupić już xbox one x drugiego,ale na forach różnie ludzie piszą.Że konsola się wyłącza niektórym.Wentylator,że pracuje impulsowo,czasami zaczyna bardzo głośno.O ps4 pro jedynie co słyszałem to to,że lubi głośno chodzić.Co do pada czy ten nowy dual shock v2 jest wygodny? czy w ps4 pro słychać cewki?

 

generalnie mam 2200zł i nie wiem co brać czy xbox one x od nowa z ms zagranicznego za 1850zł czy ps4 pro z Londynu za 1450zł razem z wysyłką.Jak sprawa wygląda z netem w ps4 pro? da się pobierać wersję cyfrowe gier?jak z instalacją gier czy gry instalują się tak długo jak na xbox one?

 

generalnie brałbym one x ale co chwila to ktoś dopisuje jakieś bolączki xboxa.Ps4 pro zainteresowało mnie o tyle,że jest już trochę czasu na rynku także myślę,że początkowe bolączki jakie były w ps4 pro do dnia dzisiejszego sa poprawione i można kupić w miarę pewną konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam premierowe pro i na glosnosc nie narzekam. Gram z sluchawkami i bez. Tylko podczas gry w horizona  przegladajac mape bez sluchawek slyszalem wiatraczki. Mi pad odpowiada dlonie nie bola, nawet i po kilku godzinach grania choc jak czasem na wystawach sklepowych gram na x to wydaje sie mi ten pad byc wygodniejszy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WojtekWawa jak nie interesują Cię exy od sony to kup xboxa x, wadliwy egzemplarzy zawsze może się trafić, na to nic nie poradzisz, mnie głównie interesuja gry wiec bawię się na premierowym ps4 i nie narzekam, a na 4k też przyjdzie kiedyś czas.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×