Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ale miałeś kilka modeli 7116, czy ogólnie kilka modeli ps4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2018 o 16:49, krisznapl napisał:

I jeszcze jedno pytanie, mam opcje kupić pro za 1700 z fifa 19 . Jest to model 7116b . Mają one problemy z cewkami. Czy ktoś się wypowie na ten temat ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja mam ten model i nic mi nie piszczy.

 

Co do kultury pracy- nie grałem póki co w najnowsze exy, ale przy starszych tytułach - Dishonored, Destiny2, XCOM2, Rayman Legends konsola jest niesłyszalna. Głośniej działała przy W3, ale to nadal nie był poziom suszarki/odkurzacza i do tego wrzucała wyższy bieg raz na jakiś czas.

 

Jak na razie mogę powiedzieć - Polecam, ale zaznaczam, że konsole używam ok. 4 miesiące. Jak przeżyje 3 lata to będę zadowolony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 7116 od kilku miesięcy i żadnych piszczących cewek nie ma. Po za tym jest ogólnie lepiej z kulturą pracy od fata. Troszkę głośniej działała w GoW, ale nie był to taki szum jak roczny fat przy u4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2018 o 21:38, Mastachaz napisał:

ja mam o ile na konsoli zostawilem folie i nie testuje o tyle po padzie jezdziłem paznokciem i nie zostają rysy wyglada na jakis lepszy plastik.

Dzięki za odpowiedź! Rozumiem ze folie masz tylko u gory i na dole, a po boku trzeba ja odkleic? Niedlugo wracam do Polski i zastanawiam sie czy jest sens zostawic sobie te konsole czy ja sprzedawac, bo jak ma sie rysowac od samego patrzenia, to wole ja sprzedać, niż się irytować :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2018 o 00:36, swiatek94 napisał:

Dzięki za odpowiedź! Rozumiem ze folie masz tylko u gory i na dole, a po boku trzeba ja odkleic? Niedlugo wracam do Polski i zastanawiam sie czy jest sens zostawic sobie te konsole czy ja sprzedawac, bo jak ma sie rysowac od samego patrzenia, to wole ja sprzedać, niż się irytować :D 

tak wlasnie zrobiłem , ona nie bedzie chodzic po nie wiadomo ile i moim zdaniem lepiej jej uzywac i ja tez tak robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktoś z Was najnowszy model prosiaka z bundlem RDR2? Ja wymieniłem swój premierowy model PRO własnie na 7216B.

Co mogę powiedzieć po weekendzie grania? Kultura pracy - coś niesamowitego. Przy poprzednim pro, Żona wylatywała z sypialni i kazała wyłączyć sprzęt z powodu szumu. Grałem głównie na słuchawkach, ale wiem, że potrafiła mocno szumieć. Tutaj po paru h grania, absolutna cisza, nic zero wejścia na wyższy bieg. Mówię o grze w RDR2, która ponoć potrafi dać w tyłek konsoli.

Cewki nie piszczą, ale przy grach w 4K słychać delikatne terkotatnie, tak jakby wiatrak? Miałem to w poprzednim modelu, ale przestałem na to zwracać uwagę. Trzeba wyłączyć dźwięk z tv ,żeby cokolwiek usłyszeć. 

Na minus:

- krótszy kabel HDMI w zestawie, o ok. kilkadziesiąt cm

- gorzej świecąca przednia dioda na panelu. Może to akurat w moim modelu, ale w premierowej wersji pasek świecił ładnym jednostajnym światłem. Tutaj jest raz cieńsze, raz grubsze

- plastik, jest jeszcze gorzej niż było. Dopiero 3 model wyjęty przez ekspedientkę nie wyglądał jak maczany w wybielaczu. Białe plamy, rozjaśnienia wokół logosa Playstation. Ciemniejsze miejsca plastiku w niektórych miejscach, jak coś to zainteresowanym mogę wysłać fotki.

- brak naklejek playstation, które były w modelu 500mln edyszyn. W jakimś newsie było napisane, że miały być. Na zagranicznych unboxingach w usa mieli te naklejki. Standard

 

najbardziej cieszy mnie kultura pracy - jest kapitalnie. Tak powinna chodzić ta konsola od początku. Nic się nie nagrzewa, nie buczy. No i 2 letnia gwarancja. Póki co jestem zadowolony z zamiany.

 

PS. fabryczny dysk jaki był w modelu to Toshiba. Wymieniłem na Firecude 2TB.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomisior
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupiłem mojego Prosiaka to na początku była taka cisza, że aż zastanawiałem się czy w ogóle działają wiatraki.
Obecnie i tak jest cicho ale przy niektórych grach konsola potrafi wejść na pierwszy czy drugi bieg - jest na prawdę spoko a konsole mam już rok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danken miałem wszystkie konsole Playstation jakie były i zdążyłem zauważyć, że z wiekiem konsole zachodzą syfem i są coraz głośniejsze. Pamiętam jak zachowywała się moja pierwsza PRO i była bez dwóch zdań głośniejsza. Przy Tomb Raiderze w trybie 4K potrafiła od razu wejść na wyższe biegi. Pogram dłużej to coś skrobnę. Póki co to dobrze dokujemy, pogramy - zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiem tą najnowszą Ps4 z RDR2

Póki co jest praktycznie bezszelestnie, zobaczymy za miesiąc.
Z racji, ze RDR2 mam w cyfrze to po sprzedaniu pudła musiałem tylko 150zl. dołożyć przy wymianie starego prosiaka na nowy 2102a8cb99074693478b3cc1311279b1.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danken miałem wszystkie konsole Playstation jakie były i zdążyłem zauważyć, że z wiekiem konsole zachodzą syfem i są coraz głośniejsze. Pamiętam jak zachowywała się moja pierwsza PRO i była bez dwóch zdań głośniejsza. Przy Tomb Raiderze w trybie 4K potrafiła od razu wejść na wyższe biegi. Pogram dłużej to coś skrobnę. Póki co to dobrze dokujemy, pogramy - zobaczymy.

Juz nie raz rozbieralem swoja premierowa Pro i syfu w srodku jest tyle co nic. Wiecej sie go zbiera na grillach przy wlotach/wylotach powietrza.

 

Wyglada na to ze to jak rozwiazali system odprowadzania ciepla i chlodzenia byl na szarym koncu podczas projektowania konsoli :/

 

Do tego dochodzi jeszcze glut nazywany przez Japoncow pasta termoprzewodzaca ktory z czasem wysycha i dupiato transportuje cieplo miedzy apu a coolerem doprowadzajac mnie i 90% uzytkownikow do szalenstwa 1_grinning.png

 

Ja osobiscie mialbym to gleboko gdzies jak glosno dziala konsola, sluchawki na uszy i jest po problemie.

 

Jednak jak twoja kobita spi metr dalej i marudzi “wylacz ta suszare” to co czlowiek ma zrobic? 1_grinning.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorszej jak nawet słuchawki nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=4046]Tomisior[/mention]

 

Jak brzmi u Ciebie ten terkot?

Tylko na grach?

U mnie tylko na grach i tak 5 sekund i cisza, 5 sekund i cisza. Słychać to tylko w zupełnej ciszy.

We wcześniejszej PS4 Pro tego nie miałem.

 

Póki co przetestowałem Soulcalibur 6 i najnowszy COD. Ogólnie konsola działa cichutko - jakie to dziwne uczucie, kiedy nie słychać konsoli

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kolos28 napisał:

[mention=4046]Tomisior[/mention]

 

Jak brzmi u Ciebie ten terkot?

Tylko na grach?

U mnie tylko na grach i tak 5 sekund i cisza, 5 sekund i cisza. Słychać to tylko w zupełnej ciszy.

We wcześniejszej PS4 Pro tego nie miałem.

 

Póki co przetestowałem Soulcalibur 6 i najnowszy COD. Ogólnie konsola działa cichutko - jakie to dziwne uczucie, kiedy nie słychać konsoli emoji4.png

 

 

 

 

 

 

 

 

U mnie coś podobnego. W menu konsoli cisza, dopiero jak się odpala gra w 4k. Pamiętam że jak testowałem poprzedniego tomb raidera na poprzednim prosiaku, to w trybie 4k bo to najbardziej słychać. W trybie 60fps mniej. Na początku to słyszałem, później przestałem zwracać uwagę albo się to uspokoiło. W tej jest to samo. Nie wiem czy to cewki, bo one nic nie piszczą. W premierowym modelu terkotanie zagluszal wiatrak, który lubił się często odpalić :) zobaczymy po jakim czasie konsola zacznie wyć. Za ile sprzedałeś swoją pro i w jakim zestawie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1550, zestaw producenta bez gier.

Sprzedałem RDR 2 za 220 zł i tylko 150 zł dołożyłem do wymiany.

 

Póki co ten najnowszy model jest na prawdę cichy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo dobrą cene sprzedałeś, ktoś musiał być nie źle napalony.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem


Dobra, potestowałem najnowszego bundla z RDR2 na gierkach wymagających i jest na prawdę super, kultura pracy jak w XOX.

Obecnie przetestowane:
Najnowszy COD, RDR2, Spiderman, Wiedźmin 3, AC: Origins, GTS, PES 2019, NBA Live 19, Soulcalibur 6 (na razie tyle zainstalowałem gier ale myślę, że na każdej grze będzie tak samo).

Na starym prosiaku, wszystkie ty gry wchodziły na wyższy bieg. COD i PES 19 najbardziej a teraz cisza!
W RDR 2 sporadycznie i bardzo subtelnie zaszumi na parę sekund i dalej cisza. (testowane w nocy w zupełnej ciszy). Naprawdę konsola jest bardzo bardzo cicha!

Jakość wykonania konsoli, dla mnie duzo lepsza niż w poprzednim modelu, wszystko dobrze spasowane i ma się wrażenie jakby to była jedna bryła. Kabel zasilajacy w końcu taki jak w fatce - ten pinowy był bardzo niefajny. Pad też wydaje się solidniejszy a gałki są wyżej, dzięki temu gra się lepiej w FPS.

Póki co jestem zadowolony!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakies miejsce gdzie mozna sprawdzic AKTUALNE ulepszone gry pod pro? Na psstore zero informacji przy danej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakies miejsce gdzie mozna sprawdzic AKTUALNE ulepszone gry pod pro? Na psstore zero informacji przy danej grze.

Zobacz sobie tutaj.

https://www.gamesradar.com/ps4-pro-confirmed-games-list/

Zreszta teraz juz 2 lata po premierze PS4 Pro kazda gra ma jakies ulepszenie.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj po 3 godzinach grania w Rainbow Sixa, przeniosłem się na bf1 i zauważyłem dziwne rzeczy, klatkowanie, lagi(?) na ekranie i w sterowaniu działo się tak przy dużej ilości efektów typu wybuchy płonące rzeczy na ekranie. Wcześniej też zdarzały się lagi w sterowaniu, wariacje pada, np w God of War. Pytanko czy konsola już jest na wykończeniu, dodam że była strasznie gorąca od spodu, czy jest to jakaś inna przyczyna? Może da radę to naprawić jeszcze jakoś? Wersja konsoli to premierowa FAT. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

 

P. S przypomniało mi się że jeszcze dźwięk się przycina w słuchawkach 

Edytowane przez mesutOzim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytam.

Posiadam premierową PS4 Pro, od jakiegoś czasu zdarza się jej zawyć mocniej. Czy serwisy zajmujace sie czyszczeniem konsoli/wymiana past pomoga w temacie? Czy nic juz nie pomoze na ten typ modelu i tylko sluchawki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomoże

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paweltpbnie zawodne słuchawki dobrze wyciszone załatwią sprawę nawet w najbardziej wymagających grach.:banderas:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozwiązanie.

Wymiana pasty powinno pomóc a jak nie to zakup nowego bundla z RDR2. Konsola jest bezszelestna. Oczywiście nie namawiam do rozwiązania numer 2 bo to spory koszt (moim zdaniem opłacalny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to chyba słyszą jak sąsiadka 3 klatki dalej wode gotuje albo bluzkę ściąga :P

Ja siedzę metr od konsoli, której nigdy nic nie robiłem oprócz przecierania z kurzu i jakoś ten potworny szum niczym sztorm mi nie przeszkadza w ogóle...

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×