Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

@Literat

 

Nadal pieprzysz i tyle.

Proponowałem nie raz na różne problemy. W celu wykluczenia problemów z oprogramowaniem a nie gdy konsola działa bez zarzutów.W razie problemów człowiek musi się na szybko douczać tak przy PS4 jak przy każdej innej konsoli ...albo dzwoni na serwis.

Reinstalacja systemu jest pierwszym co ci poleci każdy servicedesk. 

Ogarnij się. PS4 ma niedopracowany soft - to jest fakt. Dużo rzeczy już jest poprawionych i działa w porządku. Nie wiem czy zauważyłeś ale od jakiegoś czasu jest coraz mniej problemów z konsolą i w dziale serwisowym i tutaj i w temacie o Dualshockach.

To już nie jest ten sam stos problemów co rok temu. Piszesz że konsol używasz od 20 lat. PS3 na początku? Było idealnie? Nie. ...albo chociażby update softu jakoś sprzed półtora roku/dwóch lat  który wywalał system na KAŻDYM nie stockowym dysku 1TB ?

 

Jeżeli nie masz wadliwej sztuki konsoli oraz najnowszy soft to o ile nie jest coś z PSN (który jest totalnym crapem) to włączasz konsolę, odpalasz grę, bawisz się i wyłączasz konsolę. Gram dużo a system od roku reinstalowałem tylko raz - gdy wymieniałem dysk.


@SephiroT Bez złośliwości bądzmy obiektywni. Soft w PS4 to crap

Tak, obiektywnie soft to była padaka  ale z łatki na łatkę obecnie jest dużo lepiej. 

Już bez złośliwości. ;)

 

Subiektywnie to każdy inaczej odbiera każdy jeden sprzęt, ma inne potrzeby itp.

Dla mnie wielkie minusy PS4 to bardzo niedopracowany soft który obecnie jest dobry i coraz lepszy z łatki na łatkę, badziewne gumki na analogach dzięki którym mam nowe pady od Sony oraz PSN który jak już działa to tak jak by nie mógł (i to za nasze pieniądze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SephiroT - Myślę, że w kwestii pierwotnie zainstalowanego oprogramowania masz rację, posłużę się też jednym wpisem z tego forum który daje do namysłu iż "co nowsza - to lepsza".

 

 

Witam

Opiszę moje problemy z PS4. Sprzęt kupiłem w MM w dniu premiery. Odebrałem swoją konsolę (nie preorderową) i postanowiłem sprawdzić, czy wszystko działa, w szczególności sławne HDMI. Poszedłem na stanowisko testowe MM, podpiąłem pod TV odpaliłem i wszystko ok. Zatem udałem się do domu, podłączyłem wszystko tak jak sobie zaplanowałem, poustawiałem wszystko, odpalam PS4, wyskoczył jakiś pasek postępu który znikł po 3 sekundach więc nie zdążyłem zobaczyć co to było, konsola się zrestartowała i ciach, TV informuje, że nie ma sygnału po HDMI. Myślę, WFT? Dioda biała a obrazu nie ma. Więc restartuję, miga na niebiesko, za chwilę świeci na biało a obrazu nie ma. Klikam power a tam 3 szybkie piknięcia, klikam eject-3 szybkie piknięcia. Wrrrrr. Znalazłem instrukcję wejścia w tryb serwisowy więc jeszcze raz. Trzymam 7 sek przycisk power i nadal nic. Obrazu nie ma. W tym momencie już się wkurzyłem. Dzwonię do znajomego i pytam: działa Ci PS4? On, że działa super. No to sobie myślę, trafiłem wadliwe HDMI. Zezłoszczony dzwonię na infolinię, pani mówi bym sprawdził to co już zrobiłem i mówi, że nic już więcej nie można zrobić i dyktuje mi numer tel do serwisu, że muszę wysłać konsolę to mi wymienią na nówkę. Myślę sobie ok. Ale już nie dziś bo czasu brak. Ale tak ją resetowałem, z prądu wyłączałem ale nic to nie dało. Odpaliłem ją ponownie i sobie myślę, mam jeszcze 4 kable HDMI to sprawdzę na wszystkich. Wpinam jeden, drugi, trzeci i czwarty i ciągle TV monituje - brak sygnału. Zrezygnowany biorę pierwszy kabel i wpinam pod różnymi kątami, szybko i wolno i tak kilkanaście razy. W pewnym momencie wkładając kabel powoli pojawił się na chwilkę obraz z menu serwisowym i znowu zgasł. Myślę sobie: oooo coś się dzieje. Więc ponownie wkładam i wyjmuję kabel i tak kilka razy. Wciskając powoli kabel znikł monit o braku sygnału i się zatrzymałem i obraz się pojawił. Podpiąłem pada i dałem przywracanie systemu. Robię restart a tu znowu znikł obraz. Wkurzony sobie myślę, kurna, co za bubel. brak sił. Konsola zapaliła białe światło więc już była w menu. Powtórzyłem zabawę z kablem i za którymś razem obraz się pojawił. No to ustawiłem sieć i myślę sobie: pobawię się chwilkę nowym sprzętem zanim obraz znów zniknie. Odpaliłem Assasina i chwilę pograłem. Dźwięk trzeszczał ale to nie ważne, najważniejsze, że był obraz  :). Po paru minutach wyszedłem do XMB i wyskoczył komunikat, że soft został zaktualizowany do 1.51. Nie chciałem resetować konsoli bo bałem się, że znowu nie odpali a chciałem jeszcze zobaczyć KZ. No ale myślę, najwyżej będzie zabawa z HDMI więc reset. Konsola wstała normalnie. Ooooo, to jeszcze raz zresetuję i znowu wstała. Więc eksperymentuję i wyciągam HDMI, wkładam i patrzę co się wydarzy i????? Obraz jest. Banan na twarzy więc idę dalej, zmieniam na pozostałe kable HDMI i działają wszystkie  :). I tak już zostało. Konsola chodzi do dziś dzień bez problemu. Czasami tylko płyta wpada w dziwny rezonans ale zdarzyło się to ze 3 razy.  :)

 

 

 

Oryginalnie umieszczony post przez: kojak_ct.

 

Wydaje mi się znaczna treść tego posta jednak odnosi się do mojej sytuacji i sugeruje kolejne kroki. No cóż, spróbuję...

Edytowane przez Paczuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze źle montowanym/nie,stykającym złączem HDMI albo wina HDCP (soft).

To są moje dwa typy w twoim przypadku.

Próbuj jak kolega z cytatu. Może pomoże a jak nie to sklep/serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy mają i wszędzie o tym piszą. Wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wale ale mnie zdraznili wczoraj jeszcze jako tako przelknalem to ale do teraz nie moge pograc w bf4 i sie juz wkur*iam !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowiny z ostatniej chwili...

 

Po godzinnej walce poległem na polu bitwy z morderczym HDMI. Delikatnie przesuwałem w każdy kąt i ujrzałem jedynie dwa razy, na kilka sekund ekran startowy PS4. Nie wiem już co robić, szczerze mówiąc może bym popróbował z przejściówkami, co jednak chyba nie da dużego rezultatu. Co tym myślicie? Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku chciałbym życzyć wszystkim Wesołych Świąt i udanego Sylwetra wiele przegranych godzin i mnóstwo gier.

Moje pytanie jest takie czy warto jest wydać kasę na stację ładującą do DS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Mam oryginał sony i duper sprawa, pady zawsze na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam , zacząłem grać w The Last of Us i nie wpadają mi trofea bo nie działa sieć psn , no i tu jest pytanie czy te Trofea pokażą mi się gdy zadziała sieć psn ? Czy będę musiał grać od nowa aby je zdobyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Far Cry 4 trofea wpadają na offline normalnie. Po prostu w TLOU dostaniesz tylko dwa trofea na koniec gry i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam , zacząłem grać w The Last of Us i nie wpadają mi trofea bo nie działa sieć psn , no i tu jest pytanie czy te Trofea pokażą mi się gdy zadziała sieć psn ? Czy będę musiał grać od nowa aby je zdobyć ?

a powinny jakie kolwiek w ogole Ci wpasc ? bo za przejscie story o ile pamiec mnie nie myli wpadaly 2-3 trofiki i pierwszy gdzies dopiero w okolo 1/4 gry

mi tez nie dziala psn gram w dusta i bez problemu trofiki wpadaja , tylko nie moge ich wyswietlic ani synchronizować z serwerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wielkie ;p bo właśnie się dziwiłem , bo przez dłuższy czas nic nie wpadało i myślałem , że musi być potrzebna do tego sieć  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, podłączał ktoś kiedyś PS4 do monitora VGA? Dostałem dzisiaj konsolę a wczoraj mi padł TV...Jedyne wyjście na przemęczenie się przez miesiąc to mój 22 calowy monitor Samsunga syncmaster 2233SN. Da radę podłączyć sprzęt adapterem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy te lamagi z sony ogarna sie bo tym brutalnym ataku ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, podłączał ktoś kiedyś PS4 do monitora VGA? Dostałem dzisiaj konsolę a wczoraj mi padł TV...Jedyne wyjście na przemęczenie się przez miesiąc to mój 22 calowy monitor Samsunga syncmaster 2233SN. Da radę podłączyć sprzęt adapterem?

Jeżeli masz adapter z sygnału cyfrowego na analogowy (i monitor obsługuje 1080p) to będzie działać.

 

Wiadomo kiedy te lamagi z sony ogarna sie bo tym brutalnym ataku ?

Ogarną się wtedy kiedy się ogarną a raczej kiedy im Lizard Squad na to pozwoli.

DDOS to nie jest taka prosta sprawa jak nie ma się odpowiednich zabezpieczeń. Z zabezpieczeniami jest łatwiej ale też nie do końca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz adapter z sygnału cyfrowego na analogowy (i monitor obsługuje 1080p) to będzie działać.

 

 

 

 

 

http://allegro.pl/adapter-konwerter-z-hdmi-do-vga-kabel-audio-jack-i4848513965.html

 

Coś takiego będzie działać? Monitor wg. specyfikacji producenta obsługuje 1920 x 1080 px. Zresztą mam go podpiętego pod kompa w takiej rozdzielczości

 

Edytowane przez Vins3nt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz adapter z sygnału cyfrowego na analogowy (i monitor obsługuje 1080p) to będzie działać.

 

Ogarną się wtedy kiedy się ogarną a raczej kiedy im Lizard Squad na to pozwoli.

DDOS to nie jest taka prosta sprawa jak nie ma się odpowiednich zabezpieczeń. Z zabezpieczeniami jest łatwiej ale też nie do końca. 

 

M$ tez podobno mial problemy a dali rade wczoraj,.,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale M$ to M$ - firma która od wielu lat robi co? Systemy operacyjne, oprogramowanie sieciowe itp itd. wyciągnęli wnioski z poprzednich ataków i zmodernizowali sieć/zabezpieczenia i mogli się szybko pozbierać.

Sony dyma nas na kasę za płatne multi i nic od roku (w zeszłe święta było to samo) nie zrobili.

...poza tym w kwestii sieciowej Sony nie dorasta do pięt M$ a my jako gracze jesteśmy w epoce kamienia łupanego. 


@Vins3nt wszystko wskazuje na to że ten wynalazek będzie działać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna sytuacja, pierwszy raz od roku, odkad mam konsole, przy wyłączaniu konsola wydaje taki dziwny dzwiek, jakby dwa razy pika tak jak przy wlaczaniu, pozniej normalnie sie wylacza, nigdy tak nie mialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×