Skocz do zawartości
kill

PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie 2 lata temu jak wszyscy się bronili przed trybem spoczynku??

Jakie emocje wtedy były, ile nerwów i bluzgów na Sony jakim prawem nas do tego "zmuszają" :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiatraki chodzą przez jakiś czas(krótki) , żeby, wychłodzic.

 

Druga rzecz to chłodzenie działające po przejściu w tryb uśpienia.

 

Czyli jednak chłodzenie działa, tak jak mi kumpel sugerował. Dzięki za potwierdzenie, chłopaki. :thumbsup:  Dałbym Wam po lajku, ale wykorzystałem już dzienny limit. :P

 

Jeszcze jedno pytanko... Czy w związku z tym istnieje opcja, że ustawię konsolę na automatyczne wyłączenie np po 30 minutach od wejścia w tryb uśpienia? Bo teraz nie mam jak sprawdzić.

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz ile trzy lata temu było bluzgów na Xboxa i MS? :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb spoczynku to przydatny ficzer. Też jak planuje zakup jakiejś gry a jestem w pracy to zostawiam w spoczynku a ostatnio robiłem restage o 1 w nocy i moj kontent z PSS (ponad 100GB) poleciał na spoczynku przez noc.

D5503@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko... Czy w związku z tym istnieje opcja, że ustawię konsolę na automatyczne wyłączenie np po 30 minutach od wejścia w tryb uśpienia? Bo teraz nie mam jak sprawdzić.

Jestem prawie pewny, że nie, chyba, że ostatnio się coś pojawiło, bo niestety swoją konsolę musiałem sprzedać w grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Mi się konsola po graniu wystudza jak zostawiam ja na poziomie menu - uważam ze w zupełności wystarczy. Problem pobierania i trybu spoczynku jest w przypadku np neostrad - co 24h jest rozlaczana na centrali, routerów które raz na 24h musza się zresetować (np asus), jak przypadnie to na czas w którym ps4 jest w uśpieniu to nie odzyskuje ona polaczenia internetowego a pobierane pliki wymagają interwencji (przynajmniej u siebie to zauważyłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie 2 lata temu jak wszyscy się bronili przed trybem spoczynku??

Jakie emocje wtedy były, ile nerwów i bluzgów na Sony jakim prawem nas do tego "zmuszają" :biggrin:

 

Alez nikt nie ujmuje temu ze to przydatny tryb. 

Sam jak pisalem korzystam, choc sporadycznie. 

 

Podoba mi sie ze jest wybor, jeden woli tryb spoczynku inny wylaczyc konsole. Patche pobieraja sie albo automatycznie w spoczynku lub po wlaczeniu konsoli, ta sprawda dostepnosc aktualizacji, nie ukrywam jest to postep w porownaniu z PS3, wieksza elastycznosc oddana w rece uzytkownikow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tak odbiegając od tematu to jak myślicie, jest szansa że sony poprawi działanie PSN w obecnej generacji? Chodzi głównie o optymalne wykorzystanie łączą internetowego w konsoli.

D5503@Tapatalk

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bany zaorałeś tym pytaniem :-D.

Ja nie narzekam, po jakimś tam uptade, psn zapierdziela jak szalony. Pełna stabilizacja.

Wyższa Szkoła srania między gacie, a spodnie.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na konsoli przez kabel wyciąga max połowę z tego co na lapku niezależnie od ustawień dmz, dns itp

D5503@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie także wyciąga połowę. Router ustawiony wg portów, IP itd. Natomiast zawartości szybko się pobierają.

Nie narzekam.

Wysłane z X Tetki

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Był temat poruszany setki razy na temat netu, wina kabli, routera, ustawień, dostawcy, wiatru...

Nikt nie wie czy Sony coś poprawi, u jednych lipa, u drogich usługa działa idealnie.

Koniec offtopu.

Edytowane przez czeskimaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo co? Dasz warna? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzenie w stan uśpienia trwa kilka sekund, wtedy dioda pulsuje na pomarańczowo i obraz się wyłącza. Po chwili powinna świecić na pomarańczowo stałym światłem. Zrób restage systemu powinno pomóc.

D5503@Tapatalk

Właśnie,nie przypominam sobie żeby w spoczynku świeciła na niebiesko,zawsze na pomarańczono

 

Tak, oczywiście mój błąd. Świeci się na pomarańczowo.

Być może to kilkuminutowe pulsowanie jest spowodowane tym, że konsola próbuje wysłać save'y do chmury ale jej się nie udaje. Zauważyłem, że od kilku m-cy nie update'ują mi się one w chmurze.

Będę drążył temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dotyczaxe twitcha. Udostepniam swoja rozgrywke, ale po wpisaniu w wyszukiwarxe twitcha mojej nazwy konta nie wyszukuje mnie, moj znajomy nie moze mnie wyszukac, ja na tel probowalem rowniez nie moge. Jesli wyszukuje po grze to oczywiscie, wyswietla moja transmisje i mozna ogladac, ale ciezko wyszukac po grze gdzie jest np tysiac transmisji. Co robie zle? Dlaczego nie mozna mnie wyszukac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde konto ma link do swojego profilu.

Na przykład:

www.twitch.tv/s3phi40t

Nie łatwiej żeby znajomi cię subskrybowali i dostawali automatyczne maile gdy zaczynasz transmisję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Podoba mi sie ze jest wybor, jeden woli tryb spoczynku inny wylaczyc konsole.

A ja trochę dziwię się ludziom, którzy wyłączają PS4 - szczególnie teraz, kiedy już wszyscy między bajki włożyli legendy o padających od usypiania konsolach i inne teorie spiskowe. Powiedzmy sobie szczerze - current-geny to nie są mocne maszyny i moim zdaniem największym skokiem generacyjnym jest właśnie czas, po jakim mogę grać od momentu uruchomienia konsoli. Zanim PS3 się włączyło, zanim to ślamazarne menu się wczytało, zanim uruchomiła się gra... można było herbatę sobie zaparzyć. A teraz nawet 10 sekund nie minie, a ja już nie tylko gram, ale jestem dokładnie tam gdzie skończyłem, bez żadnego wczytywania. Nie korzystanie z trybu uśpienia ze wstrzymywaniem gier byłoby dla mnie obrabowywaniem samego siebie z najcenniejszego zasobu - czasu.

Edytowane przez Siriondel
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że część osób pisze o wystudzaniu PS4 przed wyłączeniem. Czy to ma jakiś sens? Przecież to nie turbina, nie pracuje tam rozgrzany olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę dziwię się ludziom, którzy wyłączają PS4 - szczególnie teraz, kiedy już wszyscy między bajki włożyli legendy o padających od usypiania konsolach i inne teorie spiskowe. Powiedzmy sobie szczerze - current-geny to nie są mocne maszyny i moim zdaniem największym skokiem generacyjnym jest właśnie czas, po jakim mogę grać od momentu uruchomienia konsoli. Zanim PS3 się włączyło, zanim to ślamazarne menu się wczytało, zanim uruchomiła się gra... można było herbatę sobie zaparzyć. A teraz nawet 10 sekund nie minie, a ja już nie tylko gram, ale jestem dokładnie tam gdzie skończyłem, bez żadnego wczytywania. Nie korzystanie z trybu uśpienia ze wstrzymywaniem gier byłoby dla mnie obrabowywaniem samego siebie z najcenniejszego zasobu - czasu.

 

 

ja zawsze wyłączam całkowicie uprzednio dając chwilę konsoli na wydmuchania gorącego powietrza - nie, nie żeby oszczędzać prąd jakby chcieli ekoterroryści a dlatego, że nie znoszę tego pomarańczowego światełka + szczególnie w nocy słyszę minimalny szum z wentylatorów i mnie irytuje :D 

Konsola startuje na tyle szybko, że nie ma co korzystać ze spoczynku ;p 

 

 

 

Widzę, że część osób pisze o wystudzaniu PS4 przed wyłączeniem. Czy to ma jakiś sens? Przecież to nie turbina, nie pracuje tam rozgrzany olej.

 

tak, ma sens - poczytaj o YLOD za czasów ps3 to zrozumiesz bo nie widzę sensu powtarzać tego co było omawiane setki razy już 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że część osób pisze o wystudzaniu PS4 przed wyłączeniem. Czy to ma jakiś sens? Przecież to nie turbina, nie pracuje tam rozgrzany olej.

Nie, ale jeżeli natychmiast wyłączysz wiatrak zamiast schłodzić najpierw to jeszcze jest gorący i teoretycznie skracasz mu żywotność. Też się z tego śmiałem ale z jakiegoś powodu w trybie uśpienia wiatraki jeszcze jakiś czas pracują.

Bezpieczniej jest bo wiadomo - konsola majstersztykiem technologicznym nutę jest. Jakość wykonania też mms wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko jest z trybem uśpienia, działa fajnie... Ale ta pomarańczowa dioda i te światełka w padzie to mogli sobie oszczędzić. Jak na chińskim bazarze jakimś...

Tapnięte dłutem do kamienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pasek na konsoli mógłby być, gdyby równomiernie ciemniał w tył. W 1216 niebieski ładnie się prezentuje i powinien działać podczas pracy. Biały podczas włączania i powiedzmy, że czerwony w trybie uśpienia. W ogóle powinno mieć możliwość ustawienia.

Na światło pada nie narzekam. Ot przydałoby się tylko jeszcze ściemnić i zwiększyć pojemność baterii lub wymienić na akumulatorki, a najlepiej na 18650 to już w ogóle pad trzymałby ponad dobę.

Wysłane z X Tetki

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja ściemniania światła w padzie przecież od dawna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sciemnić do kilku %. Swieci tylko tyle by po ciemku pada zlokalizować. Nie trzeba nic zaklejać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×