Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ponowną instalacją systemu na PS4. Kiedyś wymieniałem dysk w konsoli na większy przez co ten z konsoli posłużył mi jako dysk zewnętrzny. Teraz chciałem ponownie wymienić dysk na stary jednak przy ponownej instalacji nie mogę przejść to inicjalizacji systemu. Nagrałem stosowny plik z systemem na pendrive`a (ponad 900 mb ps4update bodajże), utworzyłem na pendrive folder "PS4" a w nim "UPDATE" i zamieściłem w nim wcześniej pobrany pliczek. Przytrzymuję przycisk POWER ponad 7s jednak nie przechodzi mi do okna inicjalizacji tylko konsola cały czas jest restartowana (jednak słychać po około 7s drugi "sygnał"). Dodam, że dysk sformatowałem na exfata oraz testowałem na 2 różnych pamięciach usb jednak problem nadal występuje. Dysk podłączony do komputera oczywiście jest widoczny bez problemu i mogę go formatować jak chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w innym systemie plików go sformatować, może wtedy złapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 5.53-01 w profilach znajomych nie ma dostępu do gier znajomych.

Wszystko oznaczone jako niepubliczne.

BTW co to za aktualizacja i skąd się wzięła? Bo wygląda jak jakaś kolejna beta, a ja nigdy nie wyrażałem na takie zgody.

 

Znajomi >> Wszyscy znajomi >> ktokolwiek z listy >> Gry... i komunikat Niepubliczne.

Nawet na bliskich znajomych.

Po prostu zero info na każdym profilu.

Edytowane przez janki41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie tego nie instaluje. Nie wygląda na obowiązkowe.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, manoszek napisał:

 

No przeciez wszystkim nam zalezy na stabilnosci czyz nie. 

Patrzac na rozne oprogramowanie mam wrazenie ze od strony technicznej wyglada to tak:

image.png.70be0f8e570d62fbbe7c596cd71ce356.png

Jesli chodzi o stabilnosc. 

:P:P

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodadzą opcje zmiany nicka jednej na 2 lata i będzie wam kuźwa głupio śmieszki jedne.

Tylko Sony <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kod do bety 6.0

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A najlepsze że się nie zapisałem. Strona nie działała z zapisami na betę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tysz ale 0 nowości w tej wersji bety... zeeero :P takie testowanie za free kompletnie :P 

 

to z forum od "testera" :D

Cytat

Changelog: Perfomance improvements. That's it.

 

a to z oficjal maila

Cytat

At this Beta stage, the 6.00 update does not include any new major consumer-facing features. However we would still value the community's help in fine-tuning the performance and stability improvements the update brings.

Edytowane przez Traws
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał wolny kodzik do bety to poproszę na PW. Zapomniałem się zgłosić w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wielka nadzieje że wprowadzą nowe funkcje, brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

easy easy... jak coś dodadzą to pewnie poślą więcej kodów nowych i dla tych co już maja... na razie nie ma co żałować :) zainstalowałem z ciekawości skoro już miałem ale wróciłem pierwszy raz od czasów testowania do poprzedniej wersji :P niby store miał działać szybciej (może niektórym działa ale wątpie...) a tak samo... po wyjściu do menu lagi większe niż były :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku roku 2019 będzie można zmienić nazwę użytkownika. Pierwsza zmiana za free, a następnie według cennika  :kaz:

https://blog.eu.playstation.com/2018/10/10/psn-online-id-change-feature-enters-playstation-preview-program-soon/#sf199722151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie opłat za kolejne zmiany jest pewnie spowodowane tym, żeby dzieciaki nie zmieniały ID co kilka dni, bo zapanowałby chaos. Kto średnio trafił ze swoim identyfikatorem i już od dawna chciał zmienić, to będzie miał okazję i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dupie mam ich zmianę nicka :( jakiś brytol zajumał mój nick i musiałem dodawać cyferki jak dziecko dałna (bez obrazy do nikogo ;) ) i ziomek nadal gra...  tak by była nadzieja na czyszczenie nie używanych nicków :P 

no ale spoko że w końcu coś takiego wprowadzili 

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to Sony nie dało możliwości zmiany PSN ID, bo tego nie można zrobić, jest to fundament naszego profilu na ich serwerach. Oni tylko dodali alias, który będzie pobierany i wyświetlany przez system, oraz nowego gry. Aby starsze gry wyświetlały nasze PsnID2(nazwijmy to tak), to twórcy muszą zaktualizować grę. Teraz przy tworzeniu gier mają w wytycznych, aby to tak robić. Zastanawiam się dlaczego nie zrobili tego przed premierą ps4, wtedy każda gra by to robiła, a tylko Sony przełączyłoby przełącznik i tyle, a tak to przez jakiś czas będzie bajzer :/ Jedna gra taki nick, a druga inny nick.

 

 

ps. Tak na marginesie to naprawdę nie mam pojęcia dlaczego Sony przy tworzeniu PSN użyło naszego nicku jako primary key, zamiast np. ciągu liczb, lub znaków i do tego przypisać username

Edytowane przez tommy09
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest dżapan. tego nie ogarniesz :P  przez spory bajzel tym bardziej na początku też bym się w to nie pchał :P  nie wszystkie gry też pewnie zostaną zaktualizowane i taki bajzel będzie dłużej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, mogli to zrobić od razu na start ps4. Jestem ciekaw, czy gry z ps now(ps3) będą też aktualizowane pod tym kątem. Spokój się zrobi jak wyjdzie ps5 i nie będzie wtedy z tym problemu :5_smiley:. Chyba jeśli dadzą wsteczną kompatybilność to znowu się problem zacznie :4_joy: chyba, że Sony jest tak ambitne, że sypnie kasą i wszystkie gry będą mieć tą zmianę, w co wątpię :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest nie zmieniać bo teraz przez kilka lat będą próbowali to wprowadzić ucierpi na tym stabilność, Tak na poważnie to jak zakładałem konto lata temu nawet nie wiedziałem że  nie można zmienić nazwy, i nie zamierzam robić coś w tym kierunku zostanie na zawsze taki jaki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w stanie ogarnąć ,jaki w tym jest dla chińskich informatyków z piwnicy Kaza problem :( na steamie można (było, bo nie używam od jakiegoś czasu, bo dupa boli od taboretu) zmieniać milion razy i Gabe'owi pewnie nawet do głowy nie przyszło, żeby brać za to pieniądze. Konto to konto, a wyświetlany nick to wyświetlany nick. Dwie niezależne rzeczy.

Ale czasy się zmieniają a Sony jest jak polski rząd - w zasadzie najlepiej by było, jakbyśmy mieli przy konsoli zamontowany automat, że odpala grę tylko po wrzuceniu monety. Godzina 2zl i wszyscy są szczęśliwi. 

Tak jak zawsze staram się bronić Sony, bo jak wiemy są producentami jedynej słusznej platformy do grania, to ten motyw jest zwyczajnie słaby i chyba lepiej, jakby dalej twierdzili że to jest niemożliwe, niż wprowadzać to w takiej śmiesznej formie.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na xboxie od dawna jest możliwość zmiany GT, o ile dobrze pamiętam to pierwsza za darmo, za kolejną się płaci. Niech może jakiś zielony brat potwierdzi. Także Sony wzoruje się na konkurencji, normalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na xboxie od dawna jest możliwość zmiany GT, o ile dobrze pamiętam to pierwsza za darmo, za kolejną się płaci. Niech może jakiś zielony brat potwierdzi. Także Sony wzoruje się na konkurencji, normalna sprawa.

Potwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem w stanie ogarnąć ,jaki w tym jest dla chińskich informatyków z piwnicy Kaza problem na steamie można (było, bo nie używam od jakiegoś czasu, bo dupa boli od taboretu) zmieniać milion razy i Gabe'owi pewnie nawet do głowy nie przyszło, żeby brać za to pieniądze. Konto to konto, a wyświetlany nick to wyświetlany nick. Dwie niezależne rzeczy.
Ale czasy się zmieniają a Sony jest jak polski rząd - w zasadzie najlepiej by było, jakbyśmy mieli przy konsoli zamontowany automat, że odpala grę tylko po wrzuceniu monety. Godzina 2zl i wszyscy są szczęśliwi. 
Tak jak zawsze staram się bronić Sony, bo jak wiemy są producentami jedynej słusznej platformy do grania, to ten motyw jest zwyczajnie słaby i chyba lepiej, jakby dalej twierdzili że to jest niemożliwe, niż wprowadzać to w takiej śmiesznej formie.

W przypadku PSN stwierdzenie konto to konto a nick to nick, niestety nie jest prawda. Upraszczając nick to konto :) tak to jest jak się za projekt systemu i bazy bierze ktoś kto nie ma o tym pojęcia. Z drugiej strony po współpracy z azjatyckimi inżynierami (co prawda z Korei, ale uczyli się u Japończyków) jestem w szoku ze i tak w końcu udało im się to jakos rozwiązać...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×