Skocz do zawartości
Zwierz82

Próba wyłudzenia danych konta PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio otrzymałem wiadomość od użytkownika PLAYSTATIONCARD o treści:

" You have won our monthly competition to win $20 Playstation Network Card!

To claim your prize please visit our website via this url:

www.sonyentertainment.co.nf

if you have any questions do not hesitate to ask us.

thank you

Playstation network cutomer support @Playstation"

Wygląda to na próbę wyłudzenia danych gdyż, nie przypominam sobie, abym brał udział w jakimkolwiek konkursie, konto mam PL więc powinienem chyba dostać w kasę PLN a nie w USD, a i adres strony powinien raczej być sonyentertainmentnetwork.co.nf a nie sonyentertainment.co.nf

Poniżej załącznik ze zdjęciem tej wiadomości 

post-40779-0-19106600-1383478321_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz opcję zgłoszenia tego PW do SONY z poziomu konsoli, koniecznie to zrób.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego :D

Najbardziej mnie bawiły łańcuszki"Wyślij to do wszystkich swoich znajomych,a otrzymasz 20$" I ktoś w to wierzył xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem coś takiego

 

MrPhilGarrett

(wiadomość 1)

Hello psn user my name is phil garrett. Im syracuse head boss and i'm working for a company called psn online last generation in syracuse we call it the last generation because the playstation 4 is about to release. I spoke with one of my colleagues and I told them that you are a loyal psn user. I also spoke with one of my mentors and a couple of psn head managers. We spoke about how we could reward our loyal psn users. We wanted to add 35.98 cents to your account or a pre-ordered playstation 3 game that

(wiadomość 2)

is about to release like grand theft auto 5 or anything so accept me as a friend and message me your e-mail and password this offer came from when you created your account and you we're asked and i quote "Do you want to receive notifications about new products special offers and other promotions? and you checked off yes, i'd like to receive news, special offers and other information about playstationR and sony group of companies products and services.

(wiadomość 3)

im not signing into your account so now its impossible for your account be stolen if i wanted to take your account i would want to sign in on your account

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też miałem coś takiego jak Madrok ale pozbyłem się jej nawet nie czytając do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczył że mam plusa i chciałby sobie gry pościągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Sony na FB. otzrymałem taką oto odpowiedź:

"Witamy,
nie kontaktujemy się z użytkownikami w taki sposob,a to nie jest promocja organizowana przez nas i prosimy o zgłoszenie takiej sytuacji tutaj: http://pl.playstation.com/ps3/support/general/detail/linked234664/item305834/Zg%C5%82aszanie-uwag/
Jednocześnie dziękujemy za czujność i informacje
Pozdrawiamy,"
Sprawę zgłosiłem od razu
Edytowane przez Zwierz82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×